Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2016., 11:13   #21
od pet minuta na gore. ovisno o vremenu i umoru
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 12:15   #22
Da, vrijeme je jako vazno, vise citam ak je vruc dan ili recimo kisan.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:03   #23
Zavisi...Naravno o vremenu i volji.
Ali u najboljim trenucima 400 strana potraje za tjedan dana,a sve ispod toga može biti gotovo i prije...
Iznimno sam zadovoljan ovom godinom sa svojim čitalačkim stvaralaštvom.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:31   #24
Uglavnom barem 2h dnevno. Javni prijevoz i prije spavanja obavezno.
Kad cekam nekog/nesto, kad god imam nekakvu rupu ili vremena tokom dana
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 21:25   #25
Sve se u zivotu mijenja; nekada sam citao/gutao knjige i mislio da nece proci dan a da ne procitam barem 50-ak stranica.
Sada vise ne citam knjige. Pogotovo ne beletristiku. Samo ciljano, manje-vise velicine enciklopedijskog clanka.
I kao sto je Italo Calvino jednom podijelio knjige na (otprilike) "one koje je procitao a nije trebao", "knjige koje mora procitati barem jos jednom", "knjige koje je ostavio za kasnije"..., itd. mozda se i ja jednom vratim citanju knjiga (veliko zavaravanje - "knjige koje cu citati u mirovini").
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:51   #26
Dobra podjela. I Henry Miller ima tri kategorije neprocitanih knjiga. U prvoj su one koje covjek ozbiljno planira procitati jednog dana, iako vjerojatno nikad nece; u drugoj su one za koje misli da ih je trebalo procitati i koje ce, bar neke, procitati; u trecoj su knjige o kojima slusa, o kojima razgovara, o kojima cita, ali koje gotovo sigurno nece procitati jer nista ne moze srusiti zid predrasuda podignut protiv njih.

Jel imate knjige za razlicita godisnja doba?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:06   #27
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Jel imate knjige za razlicita godisnja doba?
Pred Bozic volim procitati nesto bozicno
Na ljetnom godisnjem volim procitati neki ljubavni roman iako to nije jedino doba u godini kad ih citam (Lakim stivom odmaram mozak nakon citanja neke politike.)
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 22:17   #28
U zadnje vrijeme sam opet počeo više čitati. Najčešće čitam navečer, prije spavanja cca sat vremena. Vikendom nešto više.
electricwizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:26   #29
Nema pravila. Nekad čitam cijeli dan, obično vikendom kad nemam drugih obaveza, ako me knjiga ponese. Nekad po dva tjedna ništa. Čitam po tramvajima, čekaonicama, kad putujem na duže relacije i po avionima, aerodromima i inim prometalima. Volim uzeti knjigu pred spavanje, nakon toga uvijek lakše utonem u san, volim i odmah nakon buđenja malo čituckati. Obično poluležim, na krevetu ili kauču.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:05   #30
Prije spavanja ako ulovim 20 min sam sretan.

Al s dolaskom lošijeg vremena, bit će više čitanja.
rossonero is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 17:33   #31
Ako uzmem knjigu,kad se natjeram pokrenuti čitati ju (puno puta sam vratila neotvorenu knjigu jer sam ljenčina ) ako je knjiga dobra,po 2-3 sata čitam.

Ako nije baš nešto često je prekinem čitati nakon 50ak stranica.

Super je čitanje u javnom prijevozu,najbolje potrošeno vrijeme koje se tamo može provesti.

Dok sam bila solo čitala sam više,sad me dečko ometa i to me IZLUĐUJE !!
Ja krenem čitat a on se oće maziti,pričati,bilošto a ja samo želim čitati i onda mi fali moje vrijeme...
Čitanje mi najbolje sjedne posljepodne,ujutro osim kave i gluposti na kompjuteru niš drugo ne odgovara ...
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:56   #32
Quote:
Dominion88 kaže: Pogledaj post
Super je čitanje u javnom prijevozu,najbolje potrošeno vrijeme koje se tamo može provesti.
Ja čitam i u javnom prijevozu i u čekaonicama, u zadnje vrijeme obično elektronske knjige (na tabletu).

Quote:
Dominion88 kaže: Pogledaj post
Dok sam bila solo čitala sam više,sad me dečko ometa i to me IZLUĐUJE !!
Ja krenem čitat a on se oće maziti,pričati,bilošto a ja samo želim čitati i onda mi fali moje vrijeme...
Čitanje mi najbolje sjedne posljepodne,ujutro osim kave i gluposti na kompjuteru niš drugo ne odgovara ...
Pokušaj se s dečkom dogovoriti da ti da mira za čitanje.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:10   #33
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja čitam i u javnom prijevozu i u čekaonicama, u zadnje vrijeme obično elektronske knjige (na tabletu).

Pokušaj se s dečkom dogovoriti da ti da mira za čitanje.
Čitnje dok čekaš nešto je najslađe čitanje,bar meni,jer znam da umjesto da gubim vrijeme provodim ga kako volim.
Slušalice su must have jer me zvukovi jako dekoncentriraju.
Voljela bi da mi je fokus jači ali nemogu protiv toga
Papirnate knjige preferiram,oči me ne bole toliko od njih(s obzirom da veći dio dana visim pred kompom,još čitanje s monitora...bilo bi too muchza moje napaćene okice) a i nema straha od prazne baterije.


Da moj dečko nije tako tvrdoglav - dalo bi se popričati
ali tu su dva problema,on ne čita i ne voli čitati pa ne shvaća moju strast za čitanjem
on je romantično emotivan tip koji voli bliskost itd,dok sam ja racionalan vuk samotnjak pa smo već time po pitanju ''vezovskih'' potreba totalne različitosti ali mogu kokodakat u nedogled pa na kraju zbriše od mene (živimo zajedno).
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:44   #34
Otprilike dva sata, ali ne nužno u komadu i ne baš svaki dan. Ovisno o volji. Ima perioda kada svakodnevno pročitam nešto, a ima perioda kada jednu knjigu razvlačim tjednima (neke čekaju mjesecima na red; budem, budem..., dok pročitam onu zanimljiviju, dok dobijem volju... ).

Kada sam lošije volje, teže mi se usredotočiti na čitanje. Zadnjih mjeseci nisam nešto "nabrušena" na knjige, dođe tako neki period.
S druge strane, puno puta kada i nisam dobre volje natjeram se čitati malo. Zaboravim nakratko na ono što me muči.

Navečer čitam češće nego po danu; tada imam najviše mira i volim čitati u tišini.
Mada sam naučila s vremenom ignorirati buku, odnosno razne zvukove oko sebe.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 01:50   #35
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me koliko dnevno citate knjige?
Kada? (ujutro, navecer itd.)
I gdje? (doma u krevetu, u busu, pod pauzom na poslu)
kaj ce ti to? bolje pisati knjige. il, jos bolje, zivjeti knjige, nek drugi pisu. kaj ce ti poezija, zivot je poezija, kaj ce nam umjetnost, la vie est art indispensable charm

Sent from my Nokia 1080 using Tapatalk
jarebitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:02   #36
Navecer obavezno prije spavanja.po ljeti uvijek uzmem knjigu na plazu,ali tamo se jednostavno ne mogu skoncentrirat.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:21   #37
Radnim danom do sat vremena u vlaku, a vikendom i praznikom (kad nije sunčan dan ) do dva sata
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:32   #38
Da,na plaži su bila moja prva čitanja.
Uzmeš knjigu i čitanje dođe samo od sebe,uz povjetarac,u hladu,di ćeš bolje
Doma uz komp,tv,hranu,obaveze,učenje...teže se natjerati !
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:25   #39
Nema pravila, ovisi koliko vremena imam, ponekad ne uzmem knjigu u ruke danima, a ponekad kad imam vremena, tipa vikendom ili dok se vozim u busu znam izgubiti i po nekoliko sati u čitanju.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 20:43   #40
Uvijek pokušavam odvojiti najmanje sat vremena za knjigu..Pokušavam to na dnevnoj bazi.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.