Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2016., 22:33   #181
Riješeno momci, znači dajcov motor sa 2 klipa, na prikolici je tako da se može transportirati (ajd, u cjelini), protok 1725 litara u minuti itd...Nema posudu za zrak nego direktno se spaja na pljeskaru i tlači pljeskaru i udri miško.
Motor je generalno bio uređen, radi ko mina.

10 soma kuna.



edit: jel bi bila dobra ideja da u toj prostoriji di budem radio (prostorija zatvorena sa 3 strane+krov, visina do stropa 4m) - ugradim iza sebe 2 velike elipse ventilatora koji bi odmah pijesak gurali u jedan kut (kad je pijesak u zraku), i na taj način spriječavali da se jako praši?
Jer sa ovom pjeskarom je susjed imao 1 cm pijeska na haubi, a pjeskarilo se cca 50m dalje

Zadnje uređivanje Geralt : 08.05.2016. at 22:46.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 01:52   #182
Ventilator ti bude još više dignuo pijesak u zrak.

Iskrene čestitke na odličan kompresor !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 06:08   #183
Ustvari, treba probati i vidjeti idealno mjesto.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 14:41   #184
Koliko su uopce korisni ovi skafanderi bez dovoda zraka, tj samo sa filterom?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 16:31   #185
Pa kaj ti je problem dofurati jednu cijevčicu pod odijelo?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:34   #186
naravno da nije, nego pitam - vidim da su cijene neznatne između skafandera sa cijevi i ovoga sa filterom..mene samo zanima bolja solucija.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 21:18   #187
Evo momci, riješeno već pun kufer stvari.

Kompresor, pjeskara (iako još imam dvije nedoumice, ali vidjet ćemo što će biti jeftinije, nova ili rabljena veća), odijelo sa dovodom zraka, filter za odijelo za zrak koji čisti komprimirani zrak prije odijela itd.

U biti, sve za početak zezancije je spremno, osim eto prostor moram posložiti malo. Dao sam otkaz, napokon, i sad to idem dovršiti, otvoriti jdoo, i ako nebude odmah posla dosta - imam u rezervi jedan posao po par sati na dan, tako da mogu se baviti i sa tim poslom a i doma sa pjeskarenjem.

E sad, prostor u kojem bi to radio je zatvorenog tipa, visina je 4m, a dimenzije prostora su 11m x 6m. To je u biti zidani štagalj, poljoprivredni objekt.
Vrata imam sa jedne i druge strana, i vrata su samo širine po 5m, i to dvoja komada jedna do drugih. U biti mogu ga otvortiti sa dvije strane full.

Dolje ide beton, i na njega fini premaz protiv habanja.Tj ona skupa glet masa.

Vrata unutra budem obložio limom, a preostala dva zida idu pločice.

Jedino mi preostaje pitanje ventilacije prostora.
Kako uopće izračunati koliko snažne ventilacije trebam po m3 prostora? Stavio bi kako to inače amaterski se radi - jedna ventilator gore na strop što je usis čistog zraka, i jedan ili više njih dolje koji budu gurali zrak van. Pijesak ostaje na podu, kupim ga i mješam sa novim ili slični rekviziti.

Ima tko kakvu preporuku? Tip od kojeg sam uzeo kompresor je radio na otvorenom, i to je loše bilo. Zasro je susjede

Jedan pak drugi tip koji pjeskari samo na veliko (ima kompresor i pjeskaru od cca 7 soma eura kako kaže, možda laže), ima staru lakirersku radionu, i tamo dere. Ventilacija neka 2 stara ventilatora, magla je dosta jaka unutra, no čovjek kaže da u odijelu mu ništa nije, osim manjka vidnog polja. Ok, on to radi povremeno.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:26   #188
Ajde najprije probaj bez ventilatora! Jer ako upumpavaš u prostor 500 litara zraka, možda nije potreban ventilator, već samo odušak.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 10:16   #189
Drago mi je da si se odlučio na ozbiljniji stroj, vidjet ćeš kad počneš da će ti i to bit malo ali s tim možeš lijepo radit. Šta se tiče skafandera svakako bolje uzmi sa dovodom zraka samo gledaj da ti bude ravno staklo, ako radiš npr prikolicu i kad se zavlačiš ispod onda potrošiš(matiraš) dvadesetak stakla na dan a ravna stakla ti poreže lokalni staklar od restova po dobroj cijeni dok ove zakrivljene ili okrugla stakla dođu puno skuplja.

ako ćeš radit u zatvorenom svakako bi ti preporučio grit za abraziv, naime grit ne praši, oštriji ti je od kvarca i možeš ga okrenut dva tri puta, dok sa kvarcom ti ne pomogne ni jedan ventilator.
labrax77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 10:23   #190
Budem probao momci, pa cu lako dodavati ventilaciju itd...Hvala.vam na savjetima.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 08:46   #191
Mislim da si dobro odlučio i na kraju krajeva uvjeren sam da uvijek možeš dobiti iste novce natrag.
Da, i netko reče ne lož ulje - možeš bez problema jer to nije vozilo i ne trebaš u nafti plaćati cestarinu.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:03   #192
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Mislim da si dobro odlučio i na kraju krajeva uvjeren sam da uvijek možeš dobiti iste novce natrag.
Da, i netko reče ne lož ulje - možeš bez problema jer to nije vozilo i ne trebaš u nafti plaćati cestarinu.
To bi bilo logički ali ni slučajno!!! kazne su astonomske, prijatelju su na gradilištu iz žabe vadili naftu.
labrax77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:47   #193
Evo mene momci napokon, završio svoju karijeru kao klesar, sad napokon doma par tjedana i sređujem prostor itd. Kompresor radi ko beba, ali samo zrak puše - pjeskaru još nisam kupio jer nemam vremena.

http://pjeskarenje.hr/izlozeni_proiz...renje_tesi_80/

Šta kažete na ovo? 80kg mi je dovoljno, nije skupa cijena.

E da - uz pjeskarenje još radim poliranje automobila/farova, i kroz koji mjesec i kemijsko čišćenje.

A za pjeskarenje već imam sa jednom firmom dogovor da ću im pjeskariti ralice i neke sitnice, pošto ću baš firmu imati otvorenu haha.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 00:20   #194
Po meni nije uopće skupo, a sve dobiš uz njega osim abraziva.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 09:19   #195
Pa no, čovjek kod kojega sam uzeo kompresor - ima pjeskaru 200 litara, ali treba ju obnoviti i koštat će puno puno više nego ovo.

Mislim crijeva i sve sam dobio sa kompresorom, ali kako kažeš - ovdje je sve na hrpi i barem neću imati manjka.

Ima taj Tesi dobre proizvode, jesta da je slovensko
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 17:43   #196
Bitno da ima rezevne dijelove tako da nemas brige. Vidim da je ta pjeskara malo bolje napravljena jer kao navodno moze i slab kompresorcic s 170l/min na 8bara drukat da si nekaj sebi doma malo popjeskaris, al onda ide ona sitna dizna od svega 2mm. No to s 2mm diznom je presporo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 20:01   #197
Kaže mi kolega da umjesto filtera za skafander ( 2 soma kuna) kupim si običan kompresor, manji - da zrak iz tog kompresora ne treba filtrirati,a opet imaš mali kompresor na struju doma.

U biti tako mi jedan od konkurencije radi doma, ima mali kompresor spojen na skafander.

Jel ima tu istine?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:56   #198
Možda je tako no samo pod uvijetom da nema ulja u pumpi jer je problem filtrirati ulje i njezine čestice, pare.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 22:55   #199


Da nebi morao kuhati doma bez ulja u tavi, jerbo imam u plučima? hahahah

Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 17:20   #200
Ili ak ti fali ulja na tavi samo iskasljas na tavu !

Imas jeftine bezuljne kompresore od 500kn na vise, i osim regulatora tlaka da ti nebude kompresor nadrukal pluca na 8 bara jos samo stavis neki bolji zracni filter na izlazu prema maski jer ne znam koliko taj filter dobar koji je na pumpi, da nije obicna spuzva upitanju pa bi udisal sitne cestice prasine.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.