Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2019., 08:23   #1
Zanoktica

Nisam nasao na popisu tema, nek se prebaci ako ima, hvala.

Pitanjce, kao prvo da odmah kazem da sam bio kod doktora, sad mi samo treba info ako netko zna da ne idem ponovo radi jednog pitanja raditi guzvu koja je i inace kod njega stalna.

Imao sam zanokticu na prstu ruke, ne znam sto mi je bilo pocupao sam ju, nakon nekog vremena lagana upala i ono sto bi se reklo "divlje meso" koje je izaslo vani, upaljeno, crveno.
Odmah da kazem nije urasli nokat vec bas to cupanje zanoktice.
Doktor dao Betrion kremu, rekao mazati 2-3 tjedna.
Mazem vec 4 dana i zbilja prst skoro pa vise ne boli na dodir, osim jos u jednoj tocki, al i tu sve manje.

Ono sto mi nije jasno, kako ta antibiotska mast radi tj. djeluje na samo "divlje meso"?
Od pocetnog manjeg, al upaljenog i crvenog sad je vece i mekse pa me to buni, zar se ne bi trebalo povlaciti, a ne bujati?
Buni me zapravo to sto ocito upala i bol nestaju, al ne i "meso".
Ili je to neki standardni smjer u kojem treba sve ici dok to meso ne postane obicno mrtvo tkivo koje onda samo otpadne ili se odstrani?
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2020., 19:34   #2
Kod mene to se zvalo "kukac"..odeš kod Dr.specijalista..on(ona)uzme medicinska kliješta i brzim potezom izvadi nokat..dezinficira i odeš doma. Malo psuješ jer boli ko vrag.. Amen
Za par mjeseci si ko nov
__________________
Zemlja se regenerira!
delffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2020., 20:36   #3
Quote:
delffin kaže: Pogledaj post
Kod mene to se zvalo "kukac"..odeš kod Dr.specijalista..on(ona)uzme medicinska kliješta i brzim potezom izvadi nokat..dezinficira i odeš doma. Malo psuješ jer boli ko vrag.. Amen
Za par mjeseci si ko nov
bogami i ovaj Betrion je rijesio stvar, odlicna stvar
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.