Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 10:23   #201
Pitanje za one koji studiraju na FZPZ-u, u slučaju da se ne prođe 1. rok, ostaje li mjesta za 2. rok ili već u prvom bude sve popunjeno? I još nešto, možda je glupo pitanje ali koja je razlika između redovnog i neredovnog studija, ima li nekih posebnih pogodnosti u jednom i drugom ili je to čisto za one koji rade da si mogu prilagoditi vrijeme predavanja
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 12:01   #202
rijetko kad ostane mjesta..al prosle godine je ostalo na izvanredno politologija i novinarstvo i na redovno s placanjem novinarstvo..ali svega par mjesta. moja preporuka ti je da se prijavis i na politologiju.. pa se mozda kasnije uspijes prebaciti - jer ti je prijemni za novinarstvo i pol. isti (pises jedan test, al ti rezultati izadu na dvije liste) ...
izvanredni studij kosta manje i nemas studentska prava (iksica, socijalno, free pokaz...) - na predavanja ne moras ali mozes dolaziti... na seminare u principu ne dolazis, ali onda moras napisati neki veliki seminarski rad u dogovoru s profesorom umjesto tih dolazaka (to je tako na dosta predmeta..).. inace, ispitni rokovi su za sve isti, a i kao izvanredni mozes normalno izlaziti na kolokvije sa svima ostalima.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 12:17   #203
Jel ti studiraš van ili izvanredno? A to za prijavu trebam isto na webu fakulteta ili mogu tamo direktno u školi? Ja sam se prek weba prijavio za redovni - Novinarstvo.
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 12:22   #204
ja sam redovno politologija s placanjem...iskreno, ne znam ti za ovo preko weba jer sam se ja upisivala prije 2 godine - kad toga jos nije bilo!
ak uzmes samo novinarstvo redovno to ti je 200 kn, ako uzmes i polit. to ti je 300.. a ak uzmes za svako jos i izvanredno sve zajedno ti je 500 kn.
samo to znam..
najbolje da nazoves referadu (01/ 4642-000 -- to ti je broj od porte, pitaj prvo tetu na porti, a ako ona ne zna reci da te prispoje na referadu) sutra i pitas ih kako to prijavljujes
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:26   #205
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Jel ti studiraš van ili izvanredno? A to za prijavu trebam isto na webu fakulteta ili mogu tamo direktno u školi? Ja sam se prek weba prijavio za redovni - Novinarstvo.
I preko weba i na faxu, obavezno. Pogledaj u koje dane se predaju dokumenti i uplatnice. (mislim da je to već od sutra)
crna_dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:20   #206
Imam još jedno pitanje, naime nisam shvatio to s uplatom, mogu li ja za prijemni tih 200 kn uplatit kod svoje pošte ili kako, ne razumijem? Nisam nikad ništa platio ovak, bez priložene uplatnice, trebam li ju posebno kupit i pobunjujem ju ja ili djelatnica na šalteru?

Danas za 2 tjedna u ovo doba je prijemni vjerojatno već gotov, samo da sve dobro prođe
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:57   #207
pojma nemam.. mi smo tih 200 kuna placali u racunovodstvu na faxu (to ti je drugi kat, iznad dekanata)
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:52   #208
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje, naime nisam shvatio to s uplatom, mogu li ja za prijemni tih 200 kn uplatit kod svoje pošte ili kako, ne razumijem? Nisam nikad ništa platio ovak, bez priložene uplatnice, trebam li ju posebno kupit i pobunjujem ju ja ili djelatnica na šalteru?

Danas za 2 tjedna u ovo doba je prijemni vjerojatno već gotov, samo da sve dobro prođe
Najpametnije bi ti bilo otići do faxa i raspitati se na licu mjesta. Isto ko mousse prije dvije godine sam uplaćivala u računovodstvu, kakav je sad sistem neznam. U svakom slućaju čuvaj svoj primjerak uplatnice jer znaju nekad zezati s tim.
crna_dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:25   #209
Zašto studij politologije traje 4, a novinarstva 3 godine?
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:36   #210
jer je naš studij teži!
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:26   #211
Jel mi može netko objasniti gdje je taj famozni fakultet, danas sam valjda sat i pol lutao, obišao cijeli kvart, pitao jedno 30-tak ljudi, niko nema pojma ili me šalju gore, dolje, ljevo desno...jebote fraze sam dobio
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:54   #212
odi na www.fpzg.hr i tomo pod studenti imaš upute gdje je.
Lepušićeva 6 (haustor). preko puta Suvaga
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 04:31   #213
svašta pa i novinarstvo traje 4 godine, moja sestra je na četvrtoj!
ne ostane mjesta na 2. roku

imam pitanje, jel težak ispit iz komparativne? jel skripta dosta?
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 10:50   #214
Quote:
wondergirl21 kaže: Pogledaj post
svašta pa i novinarstvo traje 4 godine, moja sestra je na četvrtoj!
Tvoja sestra očito studira po starom programu.. Po Bolonji novinarstvo traje 3, odnosno 3 + 2.
crna_dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:08   #215
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasniti gdje je taj famozni fakultet, danas sam valjda sat i pol lutao, obišao cijeli kvart, pitao jedno 30-tak ljudi, niko nema pojma ili me šalju gore, dolje, ljevo desno...jebote fraze sam dobio
joj ma nas fax izgleda ko stambena zgrada, haustor, javni wc.. kak god oces jedino sto ga razlikuje od ostatka ulice je mala plocica "fakultet politickih znanosti"...
evo ti mog prijedloga.. hodaj po subicevoj ulici od smjera kvatrica prema "tvornici" (dakle, u smjeru autobusnog kolodvora).. kad dodes do Tvornice, hodaj jos malo ravno i prvo skretanje skreni lijevo (naravno, ako ides pehe), u ulicu Ljudevita Posavskog.. sad se tu fino setuckaj par metara i doci ces do jednog konzuma..tocno preko puta njega (dakle, okomito na ulicu Ljudevita posavskog) je Lepusiceva ulica! predi prek ceste u nju i idi od kuce do kuce.. brojcek je 6..sretno!
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:55   #216
Quote:
wondergirl21 kaže: Pogledaj post
svašta pa i novinarstvo traje 4 godine, moja sestra je na četvrtoj!
ne ostane mjesta na 2. roku

imam pitanje, jel težak ispit iz komparativne? jel skripta dosta?
Skripta je dosta, budi u hodniku dok on ispituje, tako ćeš saznati sva pitanja koje se vrte....
__________________
... Usto, smatram da bi Kartagu trebalo razoriti ...
!Mizantrop!. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 16:42   #217
Quote:
!Mizantrop!. kaže: Pogledaj post
Skripta je dosta, budi u hodniku dok on ispituje, tako ćeš saznati sva pitanja koje se vrte....
znači ispit je usmeni? jel težak? rekli su mi da je po težini kao uvod u politologiju
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:04   #218
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
joj ma nas fax izgleda ko stambena zgrada, haustor, javni wc.. kak god oces jedino sto ga razlikuje od ostatka ulice je mala plocica "fakultet politickih znanosti"...
evo ti mog prijedloga.. hodaj po subicevoj ulici od smjera kvatrica prema "tvornici" (dakle, u smjeru autobusnog kolodvora).. kad dodes do Tvornice, hodaj jos malo ravno i prvo skretanje skreni lijevo (naravno, ako ides pehe), u ulicu Ljudevita Posavskog.. sad se tu fino setuckaj par metara i doci ces do jednog konzuma..tocno preko puta njega (dakle, okomito na ulicu Ljudevita posavskog) je Lepusiceva ulica! predi prek ceste u nju i idi od kuce do kuce.. brojcek je 6..sretno!
Thanks
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:44   #219
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje, naime nisam shvatio to s uplatom, mogu li ja za prijemni tih 200 kn uplatit kod svoje pošte ili kako, ne razumijem? Nisam nikad ništa platio ovak, bez priložene uplatnice, trebam li ju posebno kupit i pobunjujem ju ja ili djelatnica na šalteru?

Danas za 2 tjedna u ovo doba je prijemni vjerojatno već gotov, samo da sve dobro prođe
mi smo prošle godine to morali uplatiti u zagrebačkoj banci,popuniš sam,mislim da imaš negdje na webu što moraš tamo napisati
sretno
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni,i još čudnije,kako često nam baš to malo nedostaje.
blondie27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:48   #220
...ili u pošti
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.