Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 07:38   #1
Vjeverice

Želim podijeliti osobno iskustvo u prehrani divlje vjeverice.Vjevericu sam pronašao na cesti u naseljenom mjestu i bila je tako sitna da bi stala u kutiju cigareta i još bi trećina kutije bila prazna.Doma sam je nahranio sa mješavinom mlijeka i žumanjca.Telefonirali smo na par mjesta međutim nitko nije imao iskustva sa prehranom tako male vjeverice.Snježana iz Društva za zaštitu životinja u Puli predložila je mlijeko u prahu za mačiće i to funkcionira odlično.Vjeverica je sad kod nas već šest dana, pije mlijeko iz bočice i gricka zgnječene sjemenke suncokreta a voli i zrnati mekani sir (veliki udio bjelančevina).Većinom spava a kad se zaželi društva stavim je u đep trenirke gdje zna spavati par sati i ne smetaju je kretanje.Ukoliko je ostavljate samu u stanu ostavite uključen radio ili kutiju stavite na frižider jer je zvuk ili rad frižidera smiruju.
frano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 10:50   #2
preslatko... ja se nadam da ce malena biti ok

moj ujak je u momackom danima imao vjevericu koju je naso u sumi .. othranio ju je i dugo je bila s njim...

potajno se nadam, setajuce se zagorskim sumama, da cu i ja naci jednu koju cu moci spasiti...

ajd posalji koju fotkicu...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:02   #3
na forum.zekoiprijatelji.com ima o prehrani beba vjeverica na dudu. čak ima i nekoliko ljudi koji su ih hranili + slike
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:35   #4
Ja sma isto odhranila malu beštijicu, kasnije je postala preidvan kućni ljubimac i svi smo je obožavali ( iako stara kad ju je vidila, istrčala je iz kuće od straha jer je mislila da je mali štakor jer malena nije još dizala repić onako gore ni ništa, skroz je bila malecka).
Uglavnom, probaj joj kad već jede sama davati oljuštene orahe, bademe, lješnjake i sl., vole jesti i svježe meseko , voće i sl. i ako ti hoće sama grickati, nemaš ju potrebe hraniti mlijekom no sir je ok ako ga voli
Kod nas je bilo stalno veselo s našom Bibom, bila je pitoma kao maca, a pošto je u kući drvena lemperija stalno se pentrala po zidovima pa i stropu pa bi samo skočila na nas u prolazu.....u jesen nam je skrivala klopu i sve živo po cijeloj kući od obuće ( obuješ papuču, unutra lješnjak ) do namještaja, stolica, svagdje je bilo svega.........znala je maznuti bombone od malog buraza pa kidaj i onda ih sakrije pa opet u papuču pa ti se zalijepi bombon za čarape , preluda životinjica...................no recimo koliko je bila pitoma s nama, kad nam dođu gosti, sakrila bi se prvo, znala je doći na stol prilikom jela ( dok imamo goste ) i samo nabrzaka maznuti nešto i zbrisala bi odmah..........spavala je u kuhinjskim krpama u ladici koja je radi nje bila stalno malo otvorena , a kad bi uzimao netko krpu režala je ko mali psić i znala gurat nogicama u ljutnji ..........ne znam jesi li već skužio jer je još malena, ali s njima ti se komunicira lupkanjem prstima ujednačenim ( vjeverice ti tako lupaju zadnjim nogama ) i onako cvrkćeš kao kad zoveš psa ( tako one pričaju ), ali skužit ćeš već i sam kad ti krene 'pričat'.
Naša nije ni kenjala po kući već samo na dva mjesta, a nikad ništa u kući nije izgrizla ni ništa slično tako da mislim da za to nemaš brige.
Uživaj u maloj beštiji jer stvarno su posebne životinjice
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:49   #5
Hvala na savjetima.Ne znam do kada je treba hraniti mlijekom jer gricka zgnječene orahe i sjemenke dok cijele sjemenke i veće komade oraha skriva pod ručnik.Sad je "teška" 105 gr i izgleda da se najede mlijeka i sira a ovo grickanje više izgleda kao zafrkancija.Koje vrste mesa jede?
frano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:14   #6
Molim te daj neke slikice!!!!
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:32   #7
ne smije bademe niti žireve.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:01   #8
Slikice, slikice... ako već nemre neki mali video na you tube
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 11:22   #9
2 odrasle vjeverice žive u mom vrtu, po zimi im bacam neljuštene orahe u vrt da imaju kaj za jesti tu su već dugo vremena, i prekrasno mi ih je gledati kako divljaju po stablima

sretno s malenom
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:02   #10
Quote:
frano kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima.Ne znam do kada je treba hraniti mlijekom jer gricka zgnječene orahe i sjemenke dok cijele sjemenke i veće komade oraha skriva pod ručnik.Sad je "teška" 105 gr i izgleda da se najede mlijeka i sira a ovo grickanje više izgleda kao zafrkancija.Koje vrste mesa jede?
Samo joj daj, a grickanje joj nije zezancija, jede on i to itekako, a vjeorvatno će uvijek htjeti jesti sir . Naša je jela svako meso, čak bi se nacrtala kad nanjuši pečeno no davali smo joj sirovo i malo.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:10   #11
Hocemo jos koju pricicu o vjevericamaI slikice
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:48   #12
Frano... vjeverice su biljojedi i uglavnom ne jedu meso... eventualno ponekad u nestašici hrane zgrabe kakvog kukca, malog glodavca ili jaje.

Što se mljeka tiće, kada odrastu, sami će ga početi odbijati. Jednostavno ćeš primijetiti da dođu, liznu malo i odu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:46   #13
Evo par slika vjeverice http://img404.imageshack.us/gal.php?g=vjeverica01.jpg
frano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:58   #14
Preslatka životinjica
Letty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:22   #15
Ajmeeeeee kako je slatka!!!
__________________
Dea
dea111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:09   #16
Saznao sam neke nove stvari o prehrani vjeverica.Dok su male treba izbjegavati hraniti ih kikirikijem (nesoljenim) jer tada u organizmu nastaje manjak kalcija što je veoma važno zbog brzog rasta vjeverice.Kupite sipe, napravite rižoto, kost operite i stavite u nastambu.Na taj način imati će kalcija koliko god poželi.
frano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 01:01   #17
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Frano... vjeverice su biljojedi i uglavnom ne jedu meso... eventualno ponekad u nestašici hrane zgrabe kakvog kukca, malog glodavca ili jaje.

Što se mljeka tiće, kada odrastu, sami će ga početi odbijati. Jednostavno ćeš primijetiti da dođu, liznu malo i odu.
Jedu i mlade ptiće itd., a što se nestašice tiče, ne znam baš, našoj da si dao da bira između bilo koje biljne hrane i meso, izabrala bi meso no nismo je često hranili istim, doduše, bila je pravi mali lopov
Kod vjeverica ( europskih, za druge ne znam) je bitno da im je klopa raznolika, jedu i kuana jaja , voće itd. no neće odbiti ni čokoladu, bombone ( naprotiv ) no na to se treba paziti i ne davati i to dobro paziti jer jesu lopovi što znači nedozvoljenu hranu sakrivati da je ne može iskopati u kući, bar kad je slobodna.
Čitala sam često da su vjeverice štetočine po kući, da grickaju itd. no iz našeg iskustva to ne stoji, naša uopće nikad ništa u životu ( 7 god. u kući, slobodna)nije izgrizla....usput, bila je ženkica.
Da bitno je da ima šta grickati osim orašastih plodova, mi smo isto stavljali sipinu kost i grickala ju je, ali ne samo kao mala već cijeli život.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:56   #18
Quote:
frano kaže: Pogledaj post
isuse kak je to slatko malo biće

ajmeeeeee..... bebica mala medena

ne smijem ju pokazati dečku jer će ti se useliti sam da može biti s njom
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:00   #19
Quote:
frano kaže: Pogledaj post
Preslatki malac , rastopila sam se skroz na skroz
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 02:27   #20
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Jedu i mlade ptiće itd., a što se nestašice tiče, ne znam baš, našoj da si dao da bira između bilo koje biljne hrane i meso, izabrala bi meso no nismo je često hranili istim, doduše, bila je pravi mali lopov
Kod vjeverica ( europskih, za druge ne znam) je bitno da im je klopa raznolika, jedu i kuana jaja , voće itd. no neće odbiti ni čokoladu, bombone ( naprotiv ) no na to se treba paziti i ne davati i to dobro paziti jer jesu lopovi što znači nedozvoljenu hranu sakrivati da je ne može iskopati u kući, bar kad je slobodna.
Čitala sam često da su vjeverice štetočine po kući, da grickaju itd. no iz našeg iskustva to ne stoji, naša uopće nikad ništa u životu ( 7 god. u kući, slobodna)nije izgrizla....usput, bila je ženkica.
Da bitno je da ima šta grickati osim orašastih plodova, mi smo isto stavljali sipinu kost i grickala ju je, ali ne samo kao mala već cijeli život.
Je... imam degue doma, i puno više štete rade od vjeverica. Jedino... za razliku od degua, vjeveričji izmet je prilično gadna stvar. Pozitivno je što nuždu uvijek obave malo nakon što se ujutro probude. Zato toplo savjetujem ne puštati vjevercu iz kaveza jedno pola sata nakon što se probudi. Naročito ju ne puštati da vam hoda po glavi :/
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.