Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 21:27   #1
Tako je to u multietničkom Jajcu

Ovih dana Jajcem kruži anonimno pismo koje sve više privlači pozornost javnosti i ujedno izaziva uznemirenost Jajčana. Prenosimo ga.

http://poskok.info/index.php?option=...jajce&Itemid=2

Odlomci iz pisma:

Prangijama, petardama, pucnjevima iz vatrenog oružja, nesnosnom bukom, u tu svrhu posebno podešenog motocikla iuz poklike „Allah egber“, „Tekbir“, „Ovo je Bosna“ „Hrvati idite iz Jajca“, „Idite ustaše“, u noći 05.10.2008. godine, općinski načelnik Nisvet Hrnjić proslavio je izbornu pobjedu stranke SDA i Stranke za BiH.

U duhu stvaranja bosanskog imidža Jajca općinski načelnik Nisvet Hrnjić je 2007. i 2008. godine, telefonom iz Sarajeva, naredio Policiji u Jajcu da sa tvrđave skine zastavu hrvatskoga naroda, koja je postavljena povodom 13.9. Dana oslobođenja Jajca (Hrvati su oslobodili grad od agresora). Zahvaljujući prisebnosti građana izbjegnut je međunacionalni sukob.

Što za Hrnjića i njegove istomišljenike znače pojmovi „Bosna“ i „Bosanski“ najbolje se vidi iz njegovog promidžbenog izbornog materijala, rađenog logistikom Općine, u kojem stoji: „Našu općinu izvukli smo iz sistema Herceg-Bosne.... Ovo je bio uspješan početak povratka bosanskog imidža našoj općini Jajce, koja ga i zaslužuje.

Dana 16.02.2008. godine, opet telefonom iz Sarajeva, opet radi povratka bosanskog imidža Jajcu, naredio je da se iz hola zgrade općine i ispred zgrade općine uklone već postavljene Božićne, odnosno Novogodišnje jelke.

Međunacionalni odnosi u Jajcu, zahvaljujući Općinskom načelniku Nisvetu Hrnjiću, gori su nego 1996. godine, a u ljude se uvukao strah, pa molimo da pomognete.

__________________________________________________ _________

Ako se načelnik hvali time kako je izvukao Jajce iz sistema Herceg-Bosne, skida hrvatske zastave i jelke, onda tek možemo zaključiti da su međunacionalni odnosi u Jajcu gori nego 1996. godine. Da opovrgenm tvrdnje nekih da su odnosi kakvi-takvi, normalni!
Zapadni_Mostar is offline  
Old 11.03.2009., 21:31   #2
Eto taj vas kaze kako su Hrvati oslobodili grad od agresora valjda ima razumijevanja sto muslimani hoce takodje da ga oslobode od agresora.
M0ssad is offline  
Old 11.03.2009., 21:41   #3
slazem se sa ovim dijelom da je jajcu vracen bosanski imidz
2211 is offline  
Old 11.03.2009., 21:48   #4
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
slazem se sa ovim dijelom da je jajcu vracen bosanski imidz
Kad je to bosanski postao sinonim za muslimanski?
M0ssad is offline  
Old 11.03.2009., 21:48   #5
Koja je to nezahvalna stoka.

Bijednici, žive u gradu kojeg je utemeljio Hrvoje Vukčić Hrvatinić, a viču "Hrvati idite iz Jajca."
Žive u gradu u kojem su Turci ubili zadnjeg bosanskog kralja odsijecanjem glave, a oni po gradu nosaju turske zastave.
Kuće im je oslobodio HVO, a mrze spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u centru Jajca.

Šta reć nego- Turci!
Robbie MO is offline  
Received Infraction
Old 11.03.2009., 21:50   #6
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
slazem se sa ovim dijelom da je jajcu vracen bosanski imidz
Trebali smo ga mi ostaviti Srbima, pa da vidimo kako ćete ga vi osloboditi...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 11.03.2009., 21:51   #7
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Koja je to nezahvalna stoka.

Bijednici, žive u gradu kojeg je utemeljio Hrvoje Vukčić Hrvatinić, a viču "Hrvati idite iz Jajca."
Žive u gradu u kojem su Turci ubili zadnjeg bosanskog kralja odsijecanjem glave, a oni po gradu nosaju turske zastave.
Kuće im je oslobodio HVO, a mrze spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u centru Jajca.

Šta reć nego- Turci!
Još gore-Poturice...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Received Infraction
Old 11.03.2009., 21:55   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Još gore-Poturice...
Gora poturica od turcina
markosplit is offline  
Received Infraction
Old 11.03.2009., 22:00   #9
Što bi zadnji bosanski kralj Stjepan Tomašević poručio ovim "Bošnjacima" u Jajcu?

Vjerojatno:
- "Mrzim vas više od Turaka koji su mi odrubili glavu u Jajcu, poturice!"

ili nešto slično.

Zadnje uređivanje Robbie MO : 11.03.2009. at 22:44.
Robbie MO is offline  
Old 11.03.2009., 22:00   #10
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Kad je to bosanski postao sinonim za muslimanski?
pogresno si me shvatio onda... jajce nije "muslimanski" grad.. niti opcina.. hdz i sda cak suradjuju tu.. samo sto je hdz-ovim ljudima tesko odreci se svega onog sto su uzurpirali nakon rata, ali taj trenutak je morao kad tad doci... sda pobjedom na izborima nije stavila hrvate pod pritisak ili slicno... to sto pojedinci skidanje herceg bosanskih zastava i postavljanje zastava drzave BiH mjesto njih smatraju "antihrvatskim cinom" je stvar šuhe koju su oni sami sebi uvezali... niko nece skinuti zastavu hrvatskog naroda sa prostorija kud napredak ili prostorija katolickog skolskog centra... nego sa objekta opcinskog vijeca... tu je mjesto zastavi bosne i hercegovine, kantona i eventualno opcine ili grada... to je to
2211 is offline  
Old 11.03.2009., 22:14   #11
Zaslužio sam 45 bodova ako je "poturice" uvreda,ali što drugo reći o ljudima koji mašu Turskim zastavama,a pozivaju se na Bosansko Kraljestvo...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 11.03.2009., 22:15   #12
Prije nego nastavimo sa tako tipičnim nacionalističkim orgijanjem za ovaj pdf, gdje će se epiteti "poturice", "ustaše", itd. koristiti bez imalo srama, želio bih skrenuti pažnju kako se ovdje možda opet radi o tipičnom ponašanju jednog BH političara. Sudeći po tekstu, općinski načelnik Nisvet Hrnjić, stavlja svoju sebičnu guzicu ispred dobrobiti svih naroda u Jajcu. Dakle u pitanju je jedan beskrupulozni idiot koji gleda kako "čuvati vlast" preko stvaranja medjunacionalnih tenzija.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 11.03.2009., 22:19   #13
Inace sto se tice teme: anonimno pismo, povratak uprkos monstruoznim ubistvima Bosnjaka, pokusaj nacelnika da se postuju zajednicke institucije, etnicka slika opcine...jasno je sta se desava.
Da Bosnjaka ima manje mogli bi ocekivati napade na dzamije ili slicno...ovako sumnjam ali jasno je sta se pokusava.

Inace Jajce je 100% Bosanski grad.
Bilo i ostace.
Tahvil-pasa is offline  
Old 11.03.2009., 22:20   #14
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Ohohoho....vidi ljepote.

E frane da vidimo kako pucas po 200 komada.

Hajde junace neutralni, hajde moderatore zlatni, hajde uzdanice forumska.

Ako sad to ne uradis niko te postovati nece.

Sta hocete, jebot* pa kako ovo zvat, ovo nije uvreda, ako netko mase turskim zastavam nema se sta vrijedjat ako ga se zove TURCINOM

Kako grad moze biti Bosanski ( a kad smo kod tog i jezik) kad tog naroda nema.
Aztec is offline  
Old 11.03.2009., 22:21   #15
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Inace sto se tice teme: anonimno pismo, povratak uprkos monstruoznim ubistvima Bosnjaka, pokusaj nacelnika da se postuju zajednicke institucije, etnicka slika opcine...jasno je sta se desava.
Da Bosnjaka ima manje mogli bi ocekivati napade na dzamije ili slicno...ovako sumnjam ali jasno je sta se pokusava.

Inace Jajce je 100% Bosanski grad.
Bilo i ostace.
Je li i Mostar 100% Bosanski grad...

Budući da je u Hercegovini...

Ne trollam, nego te fakat pitam,što ti točno znači "Bosanski"?

Grad u Bosni-to nitko nikada nije ni negirao...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 11.03.2009., 22:22   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zaslužio sam 45 bodova ako je "poturice" uvreda,ali što drugo reći o ljudima koji mašu Turskim zastavama,a pozivaju se na Bosansko Kraljestvo...
Poturak nije uvreda.

Pa to im je jedno od najčešćih prezimena!:
http://www.bhtelecom.ba/index.php?id=3227& (-telefonski imenik)

Poturak, Potur, Poturković, Poturica.... sve moguće varijante.

A koliko su baštinici bosanskog kraljevstva (kojeg su prezirali do 1991.) , vidi se i po tome što prezime Bošnjak nose 99% Hrvati.

Kad smo kod Hrvata, i Hrvat je frekventno prezime među "Bošnjacima":
http://www.bhtelecom.ba/index.php?id=3227&
Robbie MO is offline  
Old 11.03.2009., 22:22   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zaslužio sam 45 bodova ako je "poturice" uvreda,ali što drugo reći o ljudima koji mašu Turskim zastavama,a pozivaju se na Bosansko Kraljestvo...
sorry za offtopic.. ali bas mi bosnjaci najvise masemo zastavama s ljiljanima, kao jedini u bih isticemo i masemo sadasnjom zastavom BiH (hrvate i srbe medjunarodna zajednica mora natjerati da i tu zastavu istaknu u opcinskim prostorijama i slicno)... kao jedini zelimo himnu s tekstom u kojoj se spominje Bosna i hercegovina (tu slozenicu hrvati i srbi kad cuju stomak im se preokrene)

ja sam za to da na tvrdjavi u jajcu vijori zastava sa grbom kotromanica ili kralja tvrtka, a ti?
2211 is offline  
Old 11.03.2009., 22:28   #18
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
sorry za offtopic.. ali bas mi bosnjaci najvise masemo zastavama s ljiljanima, kao jedini u bih isticemo i masemo sadasnjom zastavom BiH (hrvate i srbe medjunarodna zajednica mora natjerati da i tu zastavu istaknu u opcinskim prostorijama i slicno)... kao jedini zelimo himnu s tekstom u kojoj se spominje Bosna i hercegovina (tu slozenicu hrvati i srbi kad cuju stomak im se preokrene)

ja sam za to da na tvrdjavi u jajcu vijori zastava sa grbom kotromanica ili kralja tvrtka, a ti?
Mozda grijesim, al zar ti ljiljani nemaju nekakvu vezu sa krscanstvom? Tahvil i N... Vas dvojica bi trebali dobiti ban za trollanje!!!
Aztec is offline  
Old 11.03.2009., 22:28   #19
Jel to Bosnje opet sire multi kulti pizdariju.. svaki dan sve vise pokazuju svoje pravo lice i za sta su u stvari ovi nasi multietnicari.
Ali koga to jos iznenadjuje? Ocigledno one koji se s njima nisu gledali preko nisana..
I da, nezahvalna su djubrad.. Oslobodis ih i tako vracaju, al to je ta hinjska politika.. Gdje ih je vise njihovo je, gdje su u manjini svacije je.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Received Infraction
Old 11.03.2009., 22:29   #20
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Ne 45 nego 200.
Ja sam toliko dobio radi nazivanja stvari pravim imenom pa mozes valjda i ti radi ovakvih uvreda.
Molicu ljepo...necemo duple standarde.


Dakle forumaši su nazvali stvari pravim imenom. Svaka čast Tavile, ipak si ti svjestan što si.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.