Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 11:23   #201
Quote:
iggoe kaže: Pogledaj post
Može li netko reći nešto o http://www.zes-reichwein.com/web/produkty ?
Tvrtka „alphaBIOCELL Biotechnologie GmbH“ razvila je pomoću „ZES® tehnologije prema prof. h.c. (RO) dr.med. Reichweinu“ sustav koji minimalizira potencijal vrtloga (jedan u sebi zatvoreni elektromagnetski val kod kojeg je kružna električna linija polja dodatno okružena i kružnim magnetskim poljima. Priroda koristi ovaj oblik za komunikaciju među stanicama zbog visoke kvalitete informacija .) koji se slobodno pojavljuje u prostoru (natuknica: „ELEKTROSMOG“) a kojeg uzrokuju električni emitenti i time trajno smanjuje opasnost od stalno prisutnog, biološki aktivnog potencijala opterećenja (negativni utjecaji koji se mogu objektivno ustanoviti (npr. i psihički, fizički, mehanički, električni i financijski). Tehnički gledano, radi se o sustavu koji se sastoji od tzv. jednožilnog kabela (tehnički sustav za prijenos električne snage proizvoljne veličine pomoću samo jedne kabelske žile bez povratnog voda (takozvani prividno otvoreni sustav) koji 1898. patentirao Nikola Tesla, a u međuvremenu je pao u zaborav.) koji u idućoj tehničkoj mimici pretvara potencijal vrtloga u lateralne valove (sustav valova elektromagnetskog vala kod koje (samo) magnetski dio stoji bočno (laterlano) prema (samo) električnom valu, pri čemu je ovaj posljednji uzrok, a (samo) magnetski val posljedica ove pojave koja se označava kao lateralni val.) i preko električnog otpora (električni sklop koji „električnu energiju“ pretvara u „toplinu“. U ovom slučaju se energija koju treba pretvoriti pojavljuje u veličinama koje se jedva mogu mjeriti (klasičnimmetodama).) (Ohmov zakon) – prema stupnju razvoja tehnike – u bezopasnu (neosjetljivu) toplinu. Ovaj tehnički sustav proizvodi se u obliku "ZES® pločica prema prof. h.c. (RO) dr.med. Reichweinu", zaštićenih prema pravu o robnima markama.

Tko je ikada čuo išta o fizici može se samo diviti ovolikoj gustoći bedastoća. Tip ga je nasrao na klaftre. Svaka čast, svaka čast, ovce treba šišati.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:31   #202
Nedavno su na naš neboder montirali je jednu, nego dvije antene mobilnih operatera. Sve radi love koja sjeda na pričuvu zgrade. Više od pola stanara se uopće ne uznemiruje, mi drugi smo poludili.
Imaju li te antene ikakvog štetnog učinka na stanare i kolikog? Neki nas uvjeravaju da je to djelovanje neznatno i da je gore okolnim zgradama, jer navodno, zračenje ide u obliku kišobrana.
Zna li itko pravu istinu i kakva je zašita od ove vrste zračenja (koja ide odozgo).
Shelby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:15   #203
Quote:
Shelby kaže: Pogledaj post
Nedavno su na naš neboder montirali je jednu, nego dvije antene mobilnih operatera. Sve radi love koja sjeda na pričuvu zgrade. Više od pola stanara se uopće ne uznemiruje, mi drugi smo poludili.
Imaju li te antene ikakvog štetnog učinka na stanare i kolikog? Neki nas uvjeravaju da je to djelovanje neznatno i da je gore okolnim zgradama, jer navodno, zračenje ide u obliku kišobrana.
Zna li itko pravu istinu i kakva je zašita od ove vrste zračenja (koja ide odozgo).
To je neionizirajuce zracenje malih energija. Nikakve kratkotrajne stetne posljedice nisu nedvosmisleno dokazane. A nisu ni dugotrajne, ali nemozes vidjeti da nesto utjece nakon 50 godina izlozenosti kad su u uporabi tek 10.

Ovo da je zracenje manje ispod antene je istina. Koriste se usmjerene antene od kojih svaka pokriva dio prostora i obicno zrace bocno. Uostalom i cilj je operaterima pokriti cim vise porstora sa cim manje antena. A gubljenje energije na signal ispod antenskog stupa nema smisla jel obicno tamo nema nikog. Tako da je zracenje jace malo dalje od antene nego izravno ispod.

Bazne stanice ako se ne varam zrace oko 40W, za sam mobitel propisana maksimalna snaga je 2W. S tim da se obje snage podesavaju po potrebi.

Snaga signala opada s kvadratom udaljenosti. Npr odprilike udaljen 10 m od antene faktor smanjenaj zracenja je 10^2 ili 100 puta manje. 100 m faktor je 10000. Vidimo da vec nakon 10m snaga signala je manja od 1 W-a sto je manje nego tvoj mobitel.

I sad imas paradoks. Imas mobitel u slabo pokrivenom podruzju koji zraci sa 2W i kad telefoniras 2cm ti je od mozga. Gotovo punu snagu ti puca drito u glavu. Ili ims u blizini baznu stanicu koja vec nakon par mentara ima zracenje ispod 1W i svoj mobitel koji onda ima dobar signal pa isto smanji snagu ispod 1W. Hocu reci da si ubiti sigurniji ako imas baznu stanicu u blizini jer ti mobitelj manje zraci.

A da ne pricam koliko sigurno imate po zgradi bezicnih interneta koji emitriju s kakvih 70mW. Pa sigurno niko nije dizo buku kad su je tcom ili neki drugi provider poceo ugradjivati.

Uglavnom ugrabite tih par tisiucica mjesecno i uredite ulozite u zgradu, puno korisnije nego se zivciras oko toga.
JozoFranderberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 09:37   #204
Baš ti hvala na odgovoru, malo si me umirio iako me i dalje izjeda crvić sumnje.
Što ako ti radiš u T-Mobile ili VIP-u? Hvala svejedno.
Shelby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 19:10   #205
Quote:
Shelby kaže: Pogledaj post
Baš ti hvala na odgovoru, malo si me umirio iako me i dalje izjeda crvić sumnje.
Što ako ti radiš u T-Mobile ili VIP-u? Hvala svejedno.

EM zračenje bazne stanice te vjerovatno neće ubiti.

Ali crvić sumnje - hoće!
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:31   #206
Uvijek je moguće obložiti strop aluminijskom folijom
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 18:08   #207
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Uvijek je moguće obložiti strop aluminijskom folijom
Ima i malo jednostavnijih rješenja.

Prospekt, strana 3.

http://www.caparol.hr/Portals/_hr/up...lness%20HR.pdf
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 02:19   #208
Zaštita je nepotrebna, jer geopatogeno zračenje ne postoji.
Hartmannovi čvorovi, podzemne vode, Neufert ili ‘Kakve gluposti uče (hrvatski) arhitekti?’
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 14:55   #209
podižem temu ako ima koga još.

sve sam pročitala i mislim da je najpametnije samo pomaknuti krevet jer, ako i ima zračenja izbjeći ću ga, a ako ga nema neću potrošiti silnu lovu na glupost.

uglavnom, pomakla ja krevete meni i maloj i nikada nismo lošije spavale!!!!!!

mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:19   #210
ovo je najsigurnije i daleko najjeftinije.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:15   #211
Pozdrav svima na ovoj temi.

Meni je danas doma dosao, pretpostavljam radiostezista, besplatno, da provjeri stetna zracenja. Koristio je mjerne instrumente GENIUS i DETECTOR sto mi mnogo ne znaci jer jos ne znam koliko bih htjela znati o instrumentima. Aparat i antena na jednom od aparata su skretali i pistali skoro na sve strane. Jedino mali dio prostora (mozda metar sa pol metra) ispred jednih vrata u stanu je bio ok.

Nismo pricali o zdravstvenim problemima, covjek je boravio u stanu tek mozda par minuta, upotrebio instrumente i postavio pitanja da li bolujemo od tih i tih tegoba. Pogodio je u potpunosti.

U negativna zracenja ne sumnjam (nekih sam svjesna vec odavno - tehnicko zracenje, na pr, koje je veliko), intuitivno imam odbojnost prema stanu gdje zivimo od samog starta i razni zdravstveni problemi su se u tom periodu i pojavili.

Nije mi zal kupit tu prostirku za krevet sa, kako mi rece prodavac, magnetima i faradejevim kavezom (koji jos najbolje ne razumijem). Problem je - da li ce ona zaista biti rjesenje ili cemo dat prilicne novce za prostirku i nis ne napravit. Sta sa ostalim djelovima stana koji su takodjer u energetskom hausu ?

I suprug i ja smo geolozi, problematika nam nije potpuno nepoznata, suprug je imao blizak kontakt sa covjekom koji se bavio uklanjanjem negativnog zracenja i raznim drugim stvarima potpuno besplatno ili za neku minimalnu nadoknadu (sto dosta govori o covjeku koji se time bavi) ali se njemu vise ne mozemo obratit za savjet. Nije ziv, nazalost.

U dilemi sam sto ciniti ? Prezalicu novce, jer za zdravlje svi odvajamo kad zatreba, koliko mozemo, ali da li je prostirka rjesenje ili postoji bolji proizvod koji je mobilniji, djelotvoran, mozda i povoljnije cijene (ova prostirka kosta oko 650 do 900 eura u zavisnosti od nacina placanja) ?

Ima li ko adekvatan prijedlog (deo postova sam procitala, ali nisam sve) ili da me uputi da procitam neki od ranijih postova i koji ?
Tajchi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 20:04   #212
Quote:
Tajchi67 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovoj temi.

Meni je danas doma dosao, pretpostavljam radiostezista, besplatno, da provjeri stetna zracenja. Koristio je mjerne instrumente GENIUS i DETECTOR sto mi mnogo ne znaci jer jos ne znam koliko bih htjela znati o instrumentima. Aparat i antena na jednom od aparata su skretali i pistali skoro na sve strane. Jedino mali dio prostora (mozda metar sa pol metra) ispred jednih vrata u stanu je bio ok.

Nismo pricali o zdravstvenim problemima, covjek je boravio u stanu tek mozda par minuta, upotrebio instrumente i postavio pitanja da li bolujemo od tih i tih tegoba. Pogodio je u potpunosti.

U negativna zracenja ne sumnjam (nekih sam svjesna vec odavno - tehnicko zracenje, na pr, koje je veliko), intuitivno imam odbojnost prema stanu gdje zivimo od samog starta i razni zdravstveni problemi su se u tom periodu i pojavili.

Nije mi zal kupit tu prostirku za krevet sa, kako mi rece prodavac, magnetima i faradejevim kavezom (koji jos najbolje ne razumijem). Problem je - da li ce ona zaista biti rjesenje ili cemo dat prilicne novce za prostirku i nis ne napravit. Sta sa ostalim djelovima stana koji su takodjer u energetskom hausu ?

I suprug i ja smo geolozi, problematika nam nije potpuno nepoznata, suprug je imao blizak kontakt sa covjekom koji se bavio uklanjanjem negativnog zracenja i raznim drugim stvarima potpuno besplatno ili za neku minimalnu nadoknadu (sto dosta govori o covjeku koji se time bavi) ali se njemu vise ne mozemo obratit za savjet. Nije ziv, nazalost.

U dilemi sam sto ciniti ? Prezalicu novce, jer za zdravlje svi odvajamo kad zatreba, koliko mozemo, ali da li je prostirka rjesenje ili postoji bolji proizvod koji je mobilniji, djelotvoran, mozda i povoljnije cijene (ova prostirka kosta oko 650 do 900 eura u zavisnosti od nacina placanja) ?

Ima li ko adekvatan prijedlog (deo postova sam procitala, ali nisam sve) ili da me uputi da procitam neki od ranijih postova i koji ?
Oprostit ćeš mi na izravnosti, Tajči, ali šokiran sam.
Ne samo da si ti geolog, nego i suprug. Dakle bračni par znanstvenika, koji bi trebali biti upoznati ne samo generalno sa znanošću i znanstvenom metodologijom nego i direktno sa temom o kojoj pričamo.
Pretpostavljam da si pročitala moj gornji link o nepostojanju geopatogenog zračenja - međutim ti vjeruješ da ono postoji jer "intuitivno osjećaš odbojnost prema stanu", a zdravstveni problemi su se pojavili nakon useljenja u stan? Znaš li kao znanstvenica vrijednost eksperimenta i kontrole? Znaš li da korelacija ne znači da je nešto posljedično povezano? Da kukurikanje pijetla ne uzrokuje izlazak Sunca?
Nemoj da te moj ton odbije od mojih argumenata, ali stvarno sam pod dojmom tvoje struke i školovanja, a takvih vjerovanja. I ti si sad u stanju dati ogroman novac za apsolutnu prevaru... Kako je to moguće?
Molim te da mi približiš svoj stav, jer ako dvoje geologa znanstvenika može vjerovati u takve nebuloze, koja je šansa da uvjerim generalno pametne ljude koji nemaju veze s geologijom, ili ne daj bože neuke ili ne baš bistre ljude?
Upotrijebi svoj znanstveni, stručni um, molim te, i shvati da je ovo budalaština.
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:18   #213
Iskoristi tih 650 do 900 eura pametnije...Kao što je npoljak rekao, nikakva zračenja ne postoje. Sve je to mit da se naivnima na fin način uzme gomila para.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 10:12   #214
Prvo si ga trebala pitati što on zapravo mjeri? Što uređaji pokazuju? Pa ako ti to nije bilo dovoljno da te razuvjeri o postojanju "štetnih zračenja", pozovi još 2-3 sličnih prodavača i uvjeri se o glupostima koje pričaju. Deka će te zaštititi od "zračenja"? Koja falša logika, a što je s onim vremenom kad ne spavaš, a u stanu si? Bolje su mi one fore sa spužvom koja "upija frekvencije"
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 22:38   #215
Kod nas je nedavno bio neki čovjek iz Zagreba i mjerio je zračenja odašiljača, trafostanica, el. aparata. Djelovao je vrlo ozbiljno a njegovi aparati su otkrili jaka zračenja ''električnih polja'' iz zidova? Zaštitu koju je ponudio smo naknadno naručili telefonom nakon tjedan dana pregovaranja i dogovora o financijama. Zaštita se zove ADR MAT i stavlja se na krevet a firma je ADR Natura. Ima li netko iskustva s ti proizvodom...
LP Šime
šime vodice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 16:49   #216
Quote:
npoljak kaže: Pogledaj post
Oprostit ćeš mi na izravnosti, Tajči, ali šokiran sam.
Ne samo da si ti geolog, nego i suprug. Dakle bračni par znanstvenika, koji bi trebali biti upoznati ne samo generalno sa znanošću i znanstvenom metodologijom nego i direktno sa temom o kojoj pričamo.
Pretpostavljam da si pročitala moj gornji link o nepostojanju geopatogenog zračenja - međutim ti vjeruješ da ono postoji jer "intuitivno osjećaš odbojnost prema stanu", a zdravstveni problemi su se pojavili nakon useljenja u stan? Znaš li kao znanstvenica vrijednost eksperimenta i kontrole? Znaš li da korelacija ne znači da je nešto posljedično povezano? Da kukurikanje pijetla ne uzrokuje izlazak Sunca?
Nemoj da te moj ton odbije od mojih argumenata, ali stvarno sam pod dojmom tvoje struke i školovanja, a takvih vjerovanja.
Eto, ja znam dosta znanstvenika sa ohoho stažom koji ne samo da vjeruju u geopatogena zračenja, vec vjeruju i u vanzemaljce?

I ja sam isto pod dojmom njihove struke i obrazovanja i ...znas, malo me zbunjuju takvim stavovima....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 15:45   #217
Nabavite ili još bolje napravite orgonit ili njih nekoliko pa ih postavite u stanu i problem je drastično umanjen... Koštat će vas 100 kn!!!
ludolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 23:17   #218
Čista zona – prodavači magle, šarlatani ...... radiestezijskim pregledima plaše ljude i prodaju blokatore zračenja. Bili su kod mene na mjerenju i jednostavno ne mogu vjerovati. Ljudi moji , to što oni nude kao zaštite od zračenja prelazi sve granice. No dok je ovaca bit će i šišanja. Poslije sam malo pogledao njihove web stranice i ne mogu vjerovati. Saša Zalepugin je izmislio blokatore zračenja mobitela, trafostanica, podzemnih voda....., da stvar bude još gora vlasnik ili direktor je Krunoslav Jelaković, liječnik iz Varaždina. To je najbolja kombinacija, ne može bit bolje. Klijenata svakodnevno koliko treba, sami dolaze. Liječnik plaćen od Ministarstva zdravstva, bavi se alternativom i prodaje blokatore certificirane od strane udruge alternativaca – HUPED-a. KATASTROFA!!!!!!
blokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 13:50   #219
Quote:
npoljak kaže: Pogledaj post
Ali postoji radon, koji je opasan za ljude koji zive u prizemlju, ili na 1. katu.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 15:33   #220
nema zaštite, svi ćemo umrijeti, deal with it...
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.