Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2004., 10:46   #1
Donna Leon

Pozdrav!
Imam jedno pitanje... Tražila sam knjige gore navedene autorice u knjižnici pod "talijanska književnost". Znam da se sve njezine knjige (barem one koje pročitah) događaju u Italiji, točnije Veneciji i znam da je ona živjela tamo. Zato me zbunila činjenica što sam dotičnu knjigu pronašla pod "engleska književnost". Moje pitanje je gdje bi ona morala biti, pod engleska ili talijanska književnost?
Hvala...
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 18:35   #2
Engleska tj. Americka...

Knjige su napisane na engleskom iako se radnja desava u Veneciji...
Ja sam citao prvih 6 ili 7 knjiga a mislim da je vec 11 izbacena sa istim junakom.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 19:17   #3
Hvala na odgovoru! Jedva se probih kroz paučinu
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 21:37   #4
Zna li netko koja je zadnja njena knjiga prevedena na hrvatski? Znam da je prvih 11 sigurno prevedeno, ali zanima ma dalje. Svake godine izlazi novi naslov i uskoro treba izaći 25. slučaj ali ne znam ima li ih kod nas u knjižnicama i jesu li prevedene?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:57   #5
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Zna li netko koja je zadnja njena knjiga prevedena na hrvatski? Znam da je prvih 11 sigurno prevedeno, ali zanima ma dalje. Svake godine izlazi novi naslov i uskoro treba izaći 25. slučaj ali ne znam ima li ih kod nas u knjižnicama i jesu li prevedene?
Mislim da us to Kobni kamen ili prijatelji na visokim položajima.2006/07 . su prevedeni na hr.To su zadnji slučajevi prevedeni na hr,nakon toga je nis više prevodili nažalost.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 22:18   #6
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Mislim da us to Kobni kamen ili prijatelji na visokim položajima.2006/07 . su prevedeni na hr.To su zadnji slučajevi prevedeni na hr,nakon toga je nis više prevodili nažalost.
Zadnja kod nas prevedena je Samovoljno ponašanje iz 2002. godine, nakon toga ništa a žena svake godine izbaci novi slučaj. Šteta.
Njeni romani jako su popularni u Njemačkoj i tamo se snimaju i filmovi po njenim romanima. Zna li netko mogu li se negdje pronaći ti filmovi na engleskom? Ili može na njemačkom, ali da postoji engledki titl.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.