Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 09:52   #1
Žrtva- Janko Matko

Tu sam knjigu pročitala najmanje 5 puta...Pa me zanima je li je još tko pročitao i kakvi su vam dojmovi. Meni osobno knjiga je super. Nije klasicna, i nema neki sretan zavrsetak. Stvarno mi je super
megyca17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:17   #2
Quote:
megyca17 kaže: Pogledaj post
Tu sam knjigu pročitala najmanje 5 puta...Pa me zanima je li je još tko pročitao i kakvi su vam dojmovi. Meni osobno knjiga je super. Nije klasicna, i nema neki sretan zavrsetak. Stvarno mi je super
Ja sam sve Matkove knjige pročitala još u osnovnoj i srednjoj školi.
Piše na poseban način, njegovi su romani u pravilu "priče iz života", temeljeni na stvarnim događajima i situacijama, vjerno prikazuje neka druga vremena i drukčije odnose... ne znam da li si čitala ostale knjige, ali ako ti se ova sviđa pročitaj ih! Npr. Dragulji i strasti. Moć zemlje.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:23   #3
dali se neko seca kako se zove roman o zabranjenoj ljubavi jednog svestenika
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:11   #4
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
dali se neko seca kako se zove roman o zabranjenoj ljubavi jednog svestenika
Tužim - mislim da je to ta.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:11   #5
Nisam čitala njegove ostale knjige. Ovu sam knjigu sličajno dobila pod ruku i pročitala je, i stvarno ostala zapanjena. Stvarno,čini se kao stvarnost radnja koja se događa u knjizi. Hvala na preporuci. Portudit cu se da i ostale njegove knjige nabavim i pročitam...
megyca17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:21   #6
i ja sam ih sve pročitala u osnovnoj i srednjoj školi...ovih dana stalno prolazim pored njih na polici knjižnice i razmišljam da "ponovim " gradivo
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 07:46   #7
Pročitala sam ih nekoliko i po više puta, zadnje sam pročitala Krv nije voda i Pokajnik. Najdraže su mi Žrtva i Moć zemlje. Preporučujem
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:58   #8
Volim Matka, posebice cinjenicu da su mu knjige po stvarnim dogadjajima. Nisam procitala sva njegova djela jer ih nemaju sva u knjiznici. Najvise mi se svidjaju dragulji i strasti (sto pohlepa ucini) i moc zemlje mi je predobra. Zadnju njegovu sam citala neznam kak se zove al govori o ljubavi izmedu brata i sestre. Predobra mi je iako (fala bogu) nije istinita
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:30   #9
...

stovani matkoljupci,i sam sam davno procitao njegova djela,moc zemlje mi je naj.a kako imam silnu zelju imati sva njegova djela,pitam vas i molim za pomoc,gdje mogu kupiti njegova djela????mislim samo nove knjige,nerabljene...unaprijed hvala te pozzz iz ch...
myworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 01:40   #10
Nijedna njegova knijga nema sretan završetak.Moja majka pročitala je sve njegove knjige ili skoro sve,a ja samo par.Njoj je najdraža ona o Ciganki i plemiću i to zato jer je moja prabaka kao djevojčica vidjela tu Ciganku i njene kćeri u njihovu dvorcu u Zagorju.Baka je bila seljačko dijete, a Ciganka i njezin plemić obližnji vlastelini.Ja tu nikada ne mogu naći u knjižnici,šteta.
phillippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:06   #11
Quote:
gordanač kaže: Pogledaj post
... Zadnju njegovu sam citala neznam kak se zove al govori o ljubavi izmedu brata i sestre. Predobra mi je iako (fala bogu) nije istinita
Bez krivnje krivi.

Quote:
myworld kaže: Pogledaj post
stovani matkoljupci,i sam sam davno procitao njegova djela,moc zemlje mi je naj.a kako imam silnu zelju imati sva njegova djela,pitam vas i molim za pomoc,gdje mogu kupiti njegova djela????mislim samo nove knjige,nerabljene...unaprijed hvala te pozzz iz ch...
E to zaista ne znam, ali moram se pohvaliti da ja imam skoro sva njegova djela.... mislim da mi fale 2-3 ...
Posljednji komplet od 3 knjige sam kupila nove - prije nekih 10-ak godina... A ostale imam još od bake...

Edit: evo ovdje http://knjiga.hr/05.asp?ID=1414&param=M sam nešto našla...

Quote:
phillippa kaže: Pogledaj post
Nijedna njegova knijga nema sretan završetak.Moja majka pročitala je sve njegove knjige ili skoro sve,a ja samo par.Njoj je najdraža ona o Ciganki i plemiću i to zato jer je moja prabaka kao djevojčica vidjela tu Ciganku i njene kćeri u njihovu dvorcu u Zagorju.Baka je bila seljačko dijete, a Ciganka i njezin plemić obližnji vlastelini.Ja tu nikada ne mogu naći u knjižnici,šteta.
Krv nije voda.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:34   #12
Eto ko sve zna hvala
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:18   #13
Quote:
gordanač kaže: Pogledaj post
Eto ko sve zna hvala
Tko ima (skoro) sve njegove knjige.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:49   #14
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Tko ima (skoro) sve njegove knjige.
da to zna bit prednost.

ja imam samo svjetlo ugaslih ociju (i da jako je lijepa)
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:15   #15
Čitam i plačem.

Odlična knjiga. Realna, tužna, zanimljiva od korica do korica.
charlie0i0i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:53   #16
Ja imam u planu čitati njegove knjige jer tko god ih je čitao kaže da su prekrasne...
Moć zemlje...Svjetlo ugaslih očiju...Žrtva...
za te 3 sam čula najviše pohvala....tako da čim bude vremena bacam se na čitanje...
GričkaVještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 01:03   #17
I ja sam čitala sve njegove knjige i imam ih kod kuće.

Posebno me se dojmila knjiga Tužim.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 21:44   #18
Ja sam čitala neke njegove knjige i super su mi, najbolja mi je Moć zemlje Planiram pročitati sve, trenutno nemam vremena...
ThornBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:03   #19
i ja imam sve pohvale što se tiče njegovih knjiga sve koje sam pročitala su ekstra dobre šteta što se nemogu čitat preko neta
__________________
Uvijek se lakše oproste uvrede lošim djelima nego uvrede ružnim riječima
vesna_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 20:32   #20
Podsjetili ste me na njega. Nisam ga čitala od osnovne škole. Pokajnika čak imam doma, mogla bi ponoviti vježbu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.