Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 12:42   #121
Quote:
plavuša_xy kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Danas sam kupila Beta 1,3 D glukan (Transfer point, 500 mg) i sutra počinjem sa uzimanjem jedne tablete dnevno i svakako javim rezultate. Imam gljivice, jake upale i nadam se da će mi pomoći!
imate li kakvih rezultata???
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:41   #122
Hej ljudi. Da li zna itko od vas da li se uz Beta Glucan smije uzimati Centravit?

hVALA :-)
Snowblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:17   #123
Quote:
Snowblack kaže: Pogledaj post
Hej ljudi. Da li zna itko od vas da li se uz Beta Glucan smije uzimati Centravit?

hVALA :-)
da.
multivitamini/minerali nisu prepreka uzimanju specifičnog imunostimulatora.
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:00   #124
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
valjda 60 tableta???
koliko znam, ne postoji pakiranje od 90 tableta.

uzgred, uzimate li samo jednu tabletu od 500 mg na dan?
je imaš pravo.pakiranje je od 60 tableta.

ja sam na početku pila po tri tablete od 500mg dnevno.Tako jedno dva mjeseca. onda sam sljedeča dva mj. smanjila na dvije tablete dnevno.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 14:07   #125
Ja ga pijem već dva i pol mjeseca po dvije kapsule (1000mg) ujutro i nisam osjetila nikakvo poboljšanje....osjećam se slabo, jadno i bez energije. Imam problema sa probavom i sa ginekološke strane, itd. Zbog ovog drugog sam ga i počela pit.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 22:29   #126
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
imate li kakvih rezultata???
Rezultate ću znati u 2. mjesecu jer onda idem ponovno na papa test... A ovako po sebi sam primjetila npr. samo da ne osjećam više bol kod jajnika što sam znala osjetiti... Nekako se nadam i vjerujem da djeluje.
plavuša_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 13:23   #127
Pijem Beta glucan zbog ginekoloskih problema. Naime, ustanovljeno mi je da imam HPV, tip 6 koji je niskorizican i tip 31 koji je visokorizican. Ginekologica mi je preporucila da pijem Bio C 500 i Beta glucan. Pijem ga vec nekih mjesec dana i rezultati novog papa testa bi mi trebali doci za 3 tjedna, pa me zanima ima li ovdje netko tko je bio u istoj/slicnoj situaciji i je li mu Beta glucan pomogao i mislite li da mi je dnevna doza od 2x200 mg mozda preslaba?

Hvala...
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:23   #128
pozdrav

Quote:
Mrs.EM2105 kaže: Pogledaj post
Pijem Beta glucan zbog ginekoloskih problema. Naime, ustanovljeno mi je da imam HPV, tip 6 koji je niskorizican i tip 31 koji je visokorizican. Ginekologica mi je preporucila da pijem Bio C 500 i Beta glucan. Pijem ga vec nekih mjesec dana i rezultati novog papa testa bi mi trebali doci za 3 tjedna, pa me zanima ima li ovdje netko tko je bio u istoj/slicnoj situaciji i je li mu Beta glucan pomogao i mislite li da mi je dnevna doza od 2x200 mg mozda preslaba?

Hvala...
Ja sam pila Beta Glucan ,imala sam cin I i Hpv.Pila sam 1X500 mg jedno mjesec dana i papa mi je nakon 6 mjeseci bio potpuno u redu.Moja sestra je isto imala Cin I,i pila je 2X200 mg mjesec dana i isto joj je papa nakon 6 mjeseci bio uredan.Mislim da ti nije preslaba doza.Ja si znam kupiti onaj od 100 mg i piti preventivno pred sezonu gripe i sve bude ok
kikicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:53   #129
Quote:
kikicazg kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Beta Glucan ,imala sam cin I i Hpv.Pila sam 1X500 mg jedno mjesec dana i papa mi je nakon 6 mjeseci bio potpuno u redu.Moja sestra je isto imala Cin I,i pila je 2X200 mg mjesec dana i isto joj je papa nakon 6 mjeseci bio uredan.Mislim da ti nije preslaba doza.Ja si znam kupiti onaj od 100 mg i piti preventivno pred sezonu gripe i sve bude ok
Ma mislila sam da mi je mozda preslaba jer vidim da ovdje neki piju i 3x500 mg ili 2x1000mg, pa mi nije bilo jasno
Nadam se da ce mi rezultati papa testa biti bolji, ali mozda je jos prerano, ipak ih tek mjesec dana pijem. Uglavnom, hvala na odgovoru i malo si me smirila sad
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:41   #130
Pozdrav! Ja sam imala cin i nakon pijenja beta glukana na idućem papa testu nije bilo cina, ali bilo je gljivica još uvijek... Ne mogu ih se nikako riješiti! Nakon nekoliko mjeseci (3,4) uzimanja beta glukana, potrebna je pauza bar od kojih 3 tjedna...
plavuša_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:45   #131
http://immunoglucan.info/

jel tko probao ovaj beta glukan,od eurovite.. povoljniji je..
gloria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:54   #132
Thumbs down

Evo i ja imam potrebu izraziti svoje mišljenje vezano za beta glucanu po kojem "i mrtvi ustaju". Poslje prehlada i bolnog grla (svaki mjesec skoro) dobila sam i herpes zoster. Skužim, ajde pao je imunitet do kraja, probat ću i ja to čudo.
640 kn. beta-1,3d glucan od 500mg- 60 kapsula od Transfer Point-a. Sad ih brojim.........ostalo ih je u bočici 4.Za 2 dana. Bez obzira na njih imam temperaturu već tjedan dana, bez ostalih simptoma. Od 37.5 do 39.3. stupnjeva.
Žao mi je što nisam kupila dobar par cipela. Za tu cijenu, očekujem da funkcionira, ako niš bar dok ih gutam.
Ako nemate para za bacanje, ne uzimajte. Neko je tu dobro napisao, jedite sirov kvasac.
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 00:47   #133
Imam neki opaki alergijski osip koji ne jenjava već 4-5 mjeseci. Probao sam svei svašta: mazao se raznim kremama, uljima, prskao srebrom, polijevao urinom, pio antihistaminike, citrofit, ulje crnog kima, antiparazitni program, bla bla bla... sad sam počeo piti beta 1.3 glukan od 500 mg. nakon prve kapsule osip mi se počeo povlačiti. pijem ga tek 3 dana po jednu kapsulu od 500 mg ujutro. tu i tamo mi izbije koja crvena flekica, ali to nije ni sjena onoga prije. sad je skoro ponoć i idem si roknut još jednu kapsulu prije spavanja. ovo mi definitivno pomaže više nego bilo što drugo.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 18:19   #134
Thumbs up

Quote:
VanDiemenica00 kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam potrebu izraziti svoje mišljenje vezano za beta glucanu po kojem "i mrtvi ustaju". Poslje prehlada i bolnog grla (svaki mjesec skoro) dobila sam i herpes zoster. Skužim, ajde pao je imunitet do kraja, probat ću i ja to čudo.
640 kn. beta-1,3d glucan od 500mg- 60 kapsula od Transfer Point-a. Sad ih brojim.........ostalo ih je u bočici 4.Za 2 dana. Bez obzira na njih imam temperaturu već tjedan dana, bez ostalih simptoma. Od 37.5 do 39.3. stupnjeva.
Žao mi je što nisam kupila dobar par cipela. Za tu cijenu, očekujem da funkcionira, ako niš bar dok ih gutam.
Ako nemate para za bacanje, ne uzimajte. Neko je tu dobro napisao, jedite sirov kvasac.
"aktivira"mi se herpes na oku nakon jaaako dugo godina imam podosta ljekova ali sam neprestano u otrazi za necim boljim da malo ubrzam proces,citao sam ovaj BG pa noni sok pa svakojakepreparate, limuni med prehrana sa BiH foruma tamo ima bas milijun recepata i ljekova kućne radinosti ali i podosta reakcija drugih da je sve to bezveze ima još netko savjet pa da i taj pročitam
ako netko bas zna iz osobnog ili frendovog iskustva sta "povlači"herpes osim podizanja imuniteta i naravno smanjiti stres i brige
k1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:51   #135
beta glukan

Kako je sa svime, tako je i sa beta glukanom: jednima pomaže, drugima ne. Nije uzrok problema kod svakoga isti, a ni mi nismo svi isti. Ja mogu reći da mi do sada nije ništa pomoglo toliko, koliko mi je pomogao beta glukan. Skup je ko vrag, ali uzimam ga i dalje jer mi on jedini pomaže.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 08:58   #136
I ja se bavim mislju da pocnem pit beta glukan ili nesto dr za poboljsanje imuniteta, naime u zadnje mi se stalno upaljuje zdrijelo i cesto sam na antibioticima, nisam bas sretna zbog toga, pa moram posegnut za necim da mi popravi to stanje, proslu zimu sam bila dva put ajako bolesna, jedva sam se iskopala, mozda kupim pa probam, iako pila sam prije i echinaceu i omegu 3 i nativni propolis, to ne znaci da ja imam viska novaca, da se razumijemo, nego je zdravlje najvece bogatstvo i ako je covjek bolestan, posegnut ce za svim, tako da ne volim takve digresije....ja jedem dovoljno voca i povrca i ne moze mi ono podignut imunitet narusen pijenjem antibiotika konstantno...a od beta glukana ne ocekujem cudo, neko poboljssanje da, jer da on tako lijeci, pa niko ne bi umirao zaboga...tako da ...vidjet cemo
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:36   #137
E ljudi, danas sam u ljekarni kupila Beta Glukan od Solgara, 60 tableta, 200mg...znatno su jeftinije od ostalih proizvođača...eh sad, problem je što sam ja tek doma vidjela koooolike su to zapravo tablete...ja mislila to kapsule kao što inače jesu, lako se progutaju, skliznu u grlo, ali ovo, ljudi moji, kako je to ogromno i još su TABLETE, pa nema šanse da progutam, em su dugačke em su široke. Jel netko pio takve i ako jeste, KAKO ste ih pili ??? Stvarno bi mi dobro došle da podignem malo imunitet, ali mislim da ću ih vratit, zamjenit za nešto. Duga stvar da se to može nekako sažvakat, izgrist, rastopit, al ovo nebi mogla ni da ih prepolovim.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 06.10.2011. at 19:52.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:38   #138
Ja sam pila te od Solgara i isto sam na pocetku bila na cudu kao i ti
Ja bih si pripremila veliku casu vode, stavila tabletu u usta i brzo popila s puno vode jer mi se par puta zaljepila za jezik i slabo bi mi bilo od toga
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 01:24   #139
E pa da, al vidiš, ja imam psihičke pripreme kad trebam popit neku puno manju, kamoli ovo evo recimo, pijem b kompleks od NW i one su male duguljaste i tanke, ali ja svejedno vrtim to i vrtim bar pola minute po ustima dok ne uspijem progutat, pa na kraju uspijem sa par većih i brzih gutljaja. No ove su stvarno konjske. A meni se grlo stisne samo šta osjetim da je tableta u ustima....sa kapsulama nisam nikad imala problem, a popila sam prije 2-3 bočice betaglukana od transfer pointa. Stvarno se nisam nadala da će ove bit tolike. To je valjda zato što su skroz prirodne i ne sadrže ama baš ništa šta ne trebaju.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 12:16   #140
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
E pa da, al vidiš, ja imam psihičke pripreme kad trebam popit neku puno manju, kamoli ovo evo recimo, pijem b kompleks od NW i one su male duguljaste i tanke, ali ja svejedno vrtim to i vrtim bar pola minute po ustima dok ne uspijem progutat, pa na kraju uspijem sa par većih i brzih gutljaja. No ove su stvarno konjske. A meni se grlo stisne samo šta osjetim da je tableta u ustima....sa kapsulama nisam nikad imala problem, a popila sam prije 2-3 bočice betaglukana od transfer pointa. Stvarno se nisam nadala da će ove bit tolike. To je valjda zato što su skroz prirodne i ne sadrže ama baš ništa šta ne trebaju.
isprazni inbox da ti mogu poslati poručicu
a što se tiče tableta....solgar ima sve malo veće proizvode...i teško ih guta neko ko inače ima problema...
a probaj razrezati tabletu na pola...može se nekako sigurno...
nisam pila beta gl.njihov ali jesam neke druge...betaglukan sam od transferpointa uzela...i to onaj od 500mg...ne znam koliko sam bočica zdimila...6,7....3 bočice, pa pauza 10-ak mjeseci i onda opet 3...
sada mi je nezamislivo dati 600kn za njih...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.