Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 23:04   #3281
pozdrav, imate li mozda neki dobar EU internet shop sa opremom za borilacke sportove, da ima dobre cijene i ponudu?

fala!
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 10:25   #3282
Zanima me da li ima ikakav HEMA (Historical European Martial Arts) klub u Rijeci? Gledao sam po Youtubeu informacije o tom sportu i jako bih se volio poceti time baviti, ali ne nalazim skoro nikakvih informacija o klubovima u HR. Jedino sta sam nasao je Ars Gladitoria klub u Zagrebu koji nemaju podruznicu u Rijeci.
Celsius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 03:05   #3283
Pozz ekipa,
Mene zanima koji bi mi bio najbolji borilački sport da se kao prvo naučim fajtat ( šala nasilje stvarno ne volim, ali nikad se ne zna kada i ako će mi zatrebati, nedo Bog), ali glavni cilj da se pokrenem, da skinem nešto kila i da napravim nešto u životu, a ne da sam samo za kompom. Zapravo glavni cilj da počnem s nekakvom rekreacijom i pritom naučim nešto korisno. I prije sam nekako htio nauciti neku borilačku vještinu i razmišljao sam o boksu, ali volim lamatat nogama pa bih bio sretan ako bi mi mogli ikako pomoći.
Hvala!
BFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:35   #3284
Quote:
BFan kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa,
Mene zanima koji bi mi bio najbolji borilački sport da se kao prvo naučim fajtat ( šala nasilje stvarno ne volim, ali nikad se ne zna kada i ako će mi zatrebati, nedo Bog), ali glavni cilj da se pokrenem, da skinem nešto kila i da napravim nešto u životu, a ne da sam samo za kompom. Zapravo glavni cilj da počnem s nekakvom rekreacijom i pritom naučim nešto korisno. I prije sam nekako htio nauciti neku borilačku vještinu i razmišljao sam o boksu, ali volim lamatat nogama pa bih bio sretan ako bi mi mogli ikako pomoći.
Hvala!
svaki borilački sport će te natjerat da skineš nešto kila (osim sumo hrvanja - tu vjerojatno bi morao još dobit koju kilu, pretpostavljam), tako da to nije upitno, kažeš da voliš lamatat nogama, onda zaj... boks, idi na nešto drugo, moja preporuka je kickboxing, ja sam trenirao kickboxing, thai box, ninjutsu i budokai... kickbox i thaibox su malo žešći i tu dolazi do full contacta između boraca, dok kod ninjutsu-a i budokai-a ne baš toliko, ali može doći do toga i u tim sportovima. Predlažem da prije nego što se odlučiš na jedan od sportova, počneš sa laganim trčanjem, počevši dnevno 1 km dvaput na dan, pa nakon 7 dana 2 km dvaput na dan a nakon mjesec dana onoliko koliko najviše možeš, da izjačaš sve mišiće prije nego što dođeš na prvi trening. tako žeš izbjeći muskulfiber (koja će te baciti van treninga na tjedan dana te ubiti želju za ponovnim treningom) i ojačati kompletnu muskulaturu za tu vrstu sporta, još ti preporučam trbušnjake... počni od 10 u komadu 2xdnevno, pa povećavaj do maksimuma koliko možeš... vjeruj mi, za dva mjeseca ćeš ih raditi 50-60 u komadu bez brige i ne se pretjerano ni umoriti... kada dođeš do 100 u komadu onda ćeš već imati razvijene trbušne mišiće koje će samo trebati uobličiti u tzv "pločice"....
dakle još jednom da ponovim - preporučam kickboxing ili thai box....
__________________
Chuck Norris je jednom došao dvaput....
vjerandecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 12:16   #3285
Netreba tebi nikakav trening tipa trčanje i slično jer ćeš kondiciju steći na samom treningu. Odi na muay thaj (tajlandski boks) ili na mma ako te zanima i rad u parteru. Na boksu nećeš udarati nogama no također je dobar sport za samoobranu i kondiciju. Izbjegavaj karate,taekwondo i slično tipka budokai i ninjutsu.

Gdje živiš tj koje ti lokacije pašu?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 16:30   #3286
Quote:
vjerandecko kaže: Pogledaj post
svaki borilački sport će te natjerat da skineš nešto kila (osim sumo hrvanja - tu vjerojatno bi morao još dobit koju kilu, pretpostavljam), tako da to nije upitno, kažeš da voliš lamatat nogama, onda zaj... boks, idi na nešto drugo, moja preporuka je kickboxing, ja sam trenirao kickboxing, thai box, ninjutsu i budokai... kickbox i thaibox su malo žešći i tu dolazi do full contacta između boraca, dok kod ninjutsu-a i budokai-a ne baš toliko, ali može doći do toga i u tim sportovima. Predlažem da prije nego što se odlučiš na jedan od sportova, počneš sa laganim trčanjem, počevši dnevno 1 km dvaput na dan, pa nakon 7 dana 2 km dvaput na dan a nakon mjesec dana onoliko koliko najviše možeš, da izjačaš sve mišiće prije nego što dođeš na prvi trening. tako žeš izbjeći muskulfiber (koja će te baciti van treninga na tjedan dana te ubiti želju za ponovnim treningom) i ojačati kompletnu muskulaturu za tu vrstu sporta, još ti preporučam trbušnjake... počni od 10 u komadu 2xdnevno, pa povećavaj do maksimuma koliko možeš... vjeruj mi, za dva mjeseca ćeš ih raditi 50-60 u komadu bez brige i ne se pretjerano ni umoriti... kada dođeš do 100 u komadu onda ćeš već imati razvijene trbušne mišiće koje će samo trebati uobličiti u tzv "pločice"....
dakle još jednom da ponovim - preporučam kickboxing ili thai box....

Hvala ti puno..
BFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 16:31   #3287
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
Netreba tebi nikakav trening tipa trčanje i slično jer ćeš kondiciju steći na samom treningu. Odi na muay thaj (tajlandski boks) ili na mma ako te zanima i rad u parteru. Na boksu nećeš udarati nogama no također je dobar sport za samoobranu i kondiciju. Izbjegavaj karate,taekwondo i slično tipka budokai i ninjutsu.

Gdje živiš tj koje ti lokacije pašu?


Trenutno sam u Zagorju, ali uskoro ću se preseliti u Zg, pa bi mi pasale lokacije Centar, Tresnjevka..
BFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 20:18   #3288
Pozz, jeli 16 god previše za početi trenirati Kick Box?
Ja bih rađe MMA, ali tog nema ovdje , samo kick box i box.
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023

Zadnje uređivanje mone8 : 30.11.2015. at 20:55.
mone8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:18   #3289
nije prerano
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:20   #3290
Quote:
BFan kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u Zagorju, ali uskoro ću se preseliti u Zg, pa bi mi pasale lokacije Centar, Tresnjevka..
ima nekolicina kvalitetnih klubova u tom djelu grada
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:57   #3291
Pozdrav ekipa
Mene zanima gdje u Splitu se moze (za pocetak) upisat nekakav tecaj samoobrane?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 18:04   #3292
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa
Mene zanima gdje u Splitu se moze (za pocetak) upisat nekakav tecaj samoobrane?
http://www.kravmaga-split.hr/

probaj tu.

imaš još i JJ Klub Uragan, al nije baš na glasu.
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 15:57   #3293
Quote:
noliđ kaže: Pogledaj post
http://www.kravmaga-split.hr/

probaj tu.

imaš još i JJ Klub Uragan, al nije baš na glasu.
Odlicno ,hvala
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 20:49   #3294
Htjeo bi početi trenirati neki borilački sport ,privlači me karate,k tome trenirao sam taekwondo nekih 3 godine i došao sam do višeg zelenog.Gledao sam klipove gdje koriste nunčake pa me to počelo zanimati.Sad me zanima za koji borilački sport se koriste,i u koje doba treniranja se počnu koristiti.


I da postavim još jedno pitanje nevezano uz onaj gore tekst.
Interesira me u koji borilački sport spada oružje sai i jel ga ima negdje za kupiti,naravno ako se smije tek toliko da ga imam?
Molim vas ako se kojim slučajem neko razumije da mi odgovori,hvala.
Suzuki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 22:35   #3295
je sigurno ih koriste

kolko ti je god?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 00:10   #3296
Kakva je situacija sa Sambom u Zagrebu? Ima tko kakav info? Naletio sam samo na ovaj UFC Crows pa neka "recenzija" itd?
AncientDweller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 01:14   #3297
Imam zelju pocet sa rekreativnim treniranjem neke borilacke vjestine. Bavio se jesam aktivno sportom nekih 10ak godina, trenutno nisam u treningu vec godinu dana i vec neko vrijeme razmisljam na koju borilacku vjestinu otici, s cim poceti. Znam, umjesto razmisljanja jednostavno sam mogao otic negdje na trening i vidjet sta i kako ali ajde recimo da mi raspored nije bas pomogao.
Nisam se nikad borilackim sportom bavio, 23 su mi godine, radim (ujutro/popodne)... MMA mi je ustvari najinteresantniji, to volim pogledat u zadnje vrijeme cesto a i cini mi se nekako optimalno to izabrat jer tu ima i partera i stand upa. Dakle ne planiram se trgat na treninzima ko debil, cisto rekreativno zbog sebe, zdravlja i promjene nacina zivota za pocetak...
Trebao bih onda preporuke di otic i probat treninge? Istocni sam dio ZG, pesca...
Slobodno dodajte ako imate sta, jel mma oke za pocetnike, vasa neka razmisljanja ili bilo kakve prijedloge, rado cu saslusat sve.
Hvala!
xlimit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:14   #3298
Quote:
xlimit kaže: Pogledaj post
Imam zelju pocet sa rekreativnim treniranjem neke borilacke vjestine. Bavio se jesam aktivno sportom nekih 10ak godina, trenutno nisam u treningu vec godinu dana i vec neko vrijeme razmisljam na koju borilacku vjestinu otici, s cim poceti. Znam, umjesto razmisljanja jednostavno sam mogao otic negdje na trening i vidjet sta i kako ali ajde recimo da mi raspored nije bas pomogao.
Nisam se nikad borilackim sportom bavio, 23 su mi godine, radim (ujutro/popodne)... MMA mi je ustvari najinteresantniji, to volim pogledat u zadnje vrijeme cesto a i cini mi se nekako optimalno to izabrat jer tu ima i partera i stand upa. Dakle ne planiram se trgat na treninzima ko debil, cisto rekreativno zbog sebe, zdravlja i promjene nacina zivota za pocetak...
Trebao bih onda preporuke di otic i probat treninge? Istocni sam dio ZG, pesca...
Slobodno dodajte ako imate sta, jel mma oke za pocetnike, vasa neka razmisljanja ili bilo kakve prijedloge, rado cu saslusat sve.
Hvala!
Probaj googlat Cromma gym pa vidi. Mislim da bi ti to moglo biti blizu. Rade puno više kickbixing od partera al idi pa vidi dal ti pase.

Ima i dosta rekreativaca tako da buš bio siguran. Trener je super. Malo dalje, u radničkoj imaš guerilla athletics koji su cool i jako jeftini. Imaš još Cro ryu jiu jitsu što ti je slično MMA-u i jako zanimljivo. To je na kvatriću.

Uglavnom, nadam se da sam ti dao malo materijala za istraživat.
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 21:59   #3299
Puno hvala na odgovoru! Budem pronjuskao sve sta si naveo pa cu sigurno negdje otic bar na jedan trening

Sent from my LG-D505 using Tapatalk
xlimit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 01:45   #3300
Jel postoji neki judo klub u Zagrebu a da prima odrasle(21.god) jer kolko vidim vise manje svi primaju samo djecu predskolske/skolske dobi.
Smartex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.