Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 19:58   #161
Ja sam prije jedno dvije godine popila jednu turu Aktivalovog beta glukana - ona bočica od 90 tableta po 500 mg. Imala sam pozitivan HPV visokog rizika. Nakon terapije Folacinom, beta glukanom i aromaterapijom HPV-a više nema, a papa je čist dvije godine.

E sad, moj ginić je rekao da je Aktivalov jednako kvalitetan kao i ovi uvozni. On je dosta jeftiniji od razvikanog TP-a (dođe oko 600 kn +/- 30 kn ovisno o ljekarni gdje ga uzimate).

No, neki dan sam na netu naletila na http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...ta-Glucan.aspx
ZNači Weider koje je poznati i dugogodišnji proizvođač pripravaka i dodataka prehrani, prvenstveno za bodybuildere, prizvodi i beta glukan. No njegov s 500 mg tabletama 120 komada košta samo 270 kn.

Jel to uopće ima veze s mozgom, ili se radi o nečem drugome? Ili svi oni ranije beru ekstraprofite na račun očajnih ljudi?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:29   #162
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije jedno dvije godine popila jednu turu Aktivalovog beta glukana - ona bočica od 90 tableta po 500 mg. Imala sam pozitivan HPV visokog rizika. Nakon terapije Folacinom, beta glukanom i aromaterapijom HPV-a više nema, a papa je čist dvije godine.

E sad, moj ginić je rekao da je Aktivalov jednako kvalitetan kao i ovi uvozni. On je dosta jeftiniji od razvikanog TP-a (dođe oko 600 kn +/- 30 kn ovisno o ljekarni gdje ga uzimate).

No, neki dan sam na netu naletila na http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...ta-Glucan.aspx
ZNači Weider koje je poznati i dugogodišnji proizvođač pripravaka i dodataka prehrani, prvenstveno za bodybuildere, prizvodi i beta glukan. No njegov s 500 mg tabletama 120 komada košta samo 270 kn.

Jel to uopće ima veze s mozgom, ili se radi o nečem drugome? Ili svi oni ranije beru ekstraprofite na račun očajnih ljudi?
Hm... Zanimljiva cijena (http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...ta-Glucan.aspx). Zaista da se čovjek zapita! Ipak, podatak o čistoći od 98% mi se čini malo nabrijano. Koliko znam 90% je već jako puno. Trebalo bi to malo proučiti odnosno pregledati na stranim stranicama
Nutri Kika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:42   #163
Gledala sam ko blesava, ali nigdje naći relevantnu info. Jedino, što jest, da je Weider jako poznat i jedan od najpoznatijih proizvođača za te fitness i body pripravke.
I isto se ne mogu sjetiti što su rekli, jesu li pouzdaniji USA proizvođači zbog kontrole FDA, ili europski?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 02:37   #164
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam došla u ljekarnu i pitala za beta glukan, i farmaceutkinja mi je ponudila Solgarov beta glukan. Sad čitam da ima 200 mg po tableti, a piju se po 3 dnevno. Jel to dovoljno?
Tko još proizvodi beta glukan (koje farmaceutske kuće) i da li je ovaj od Solgara shit nekakav? Pijem samo par dana, pa ne mogu prosuditi. Ali istina, tablete su konjske, treba to progutati.
Ako netko koristi Solgarov beta glukan, nek se javi
Šta nije Solgar skup? Koliko si platila?
Imunosal ima 300mg po kapsuli i isto je 3 puta dnevno, dakle 900mg što je dosta jače od ovog Solgarovog.
__________________
A kol'ko sam ja radio...
Vorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:57   #165
Solgar je američki proizvođač, a negdje sam pročitala da jedino američki beta glukani su vrh. Platila sam 220 kn za 60 tableta. Potrošila sam samo tu bočicu, preskupo mi je bilo za nastaviti s tim :/
A tko proizvodi Imunosal i koliko si platio? Koliko ih ima u kutiji/bočici?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:58   #166
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Solgar je američki proizvođač, a negdje sam pročitala da jedino američki beta glukani su vrh. Platila sam 220 kn za 60 tableta. Potrošila sam samo tu bočicu, preskupo mi je bilo za nastaviti s tim :/
A tko proizvodi Imunosal i koliko si platio? Koliko ih ima u kutiji/bočici?
Meni je frend koji se nešto kuži u to rekao da zaboravim čistoću (u postotcima) i da gledam koncentraciju tj. koliko ima samog beta-glukana u pojedinim proizvodima. Kako mi je rekao nije bitno koliki je udio čistog beta-glukana u smjesi i od kud je nego koliko beta glukana stvarno ima u kapsuli odnosno dnevnoj dozi. A koliko znam svi na pakiranja pišu količine samog beta-glukana u mg (100, 125, 250, 500mg) pa se može lagano usporediti od proizvoda do proizvoda.

Imunosal je domaći, isto je 60 kapsula i platio sam ga 150kn. Ali kao što sam naveo prije u postu ima i Q10 unutra koji svi hvale pa mi se čini dobar izbor za tu cijenu.
__________________
A kol'ko sam ja radio...
Vorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:18   #167
Vorki, thanks za info. Nadam se da ga imaju u vecini ljekarna

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:49   #168
I koji je na kraju najbolje kupiti?
Ja bih najradije uzela taj TP cuveni sa velikim procentom cistoce, prosto se plasim ovih ostalih.
Nasla sam neki objavljeni clanak na internetu, da lijekove ne treba kupovati preko interenta, da nema deklaracija, da ne znas sta kupujes, i ne treba se saliti. On line trziste je preplavljeno laznim lijekovima ko zna kakvog porijekla.
bia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:46   #169
Cool

Quote:
bia333 kaže: Pogledaj post
I koji je na kraju najbolje kupiti?
Ja bih najradije uzela taj TP cuveni sa velikim procentom cistoce, prosto se plasim ovih ostalih.
Nasla sam neki objavljeni clanak na internetu, da lijekove ne treba kupovati preko interenta, da nema deklaracija, da ne znas sta kupujes, i ne treba se saliti. On line trziste je preplavljeno laznim lijekovima ko zna kakvog porijekla.
Naravno da lijekove NE TREBA kupovati na internetu ni u ludilu!
Za početak: lijekovi se niti NE SMIJU prodavati na internetu. Ali beta-glukani kao i mineralno-vitaminski pripravci NISU lijekovi, to su dodaci prehrani.
Ljudi često brkaju kruške i jabuke, ak te to buni imaš dobar članak koji ti tumači razliku: http://www.drogerija.hr/clanci/dodac...-ili-lijekovi/

I najvažnije: kad se kupuje preko interneta kupuje se od provjerenog izvora.

A što se tiče čistoće, već sam gore napisao da "čistoća" ne znači doslovno čistoća nego da se termin odnosi na udio određenog elementa u sastojku tako da se s čistoćom ne treba zamarati nego treba gledati koliko miligrama nečega dobiješ u dnevnoj dozi. Može biti 100% čisto, al ga dobiješ 1 miligram. Ili može biti 80% al ga dobiješ npr. 10 miligrama na dan. Glupost bi bila da kupiš onaj "čišći" kad ga nema ni približno dovoljno. Logika ti govori tako...
__________________
A kol'ko sam ja radio...

Zadnje uređivanje Vorki : 16.03.2012. at 11:00.
Vorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 20:54   #170
Quote:
bia333 kaže: Pogledaj post
I koji je na kraju najbolje kupiti?
Ja bih najradije uzela taj TP cuveni sa velikim procentom cistoce, prosto se plasim ovih ostalih.
Nasla sam neki objavljeni clanak na internetu, da lijekove ne treba kupovati preko interenta, da nema deklaracija, da ne znas sta kupujes, i ne treba se saliti. On line trziste je preplavljeno laznim lijekovima ko zna kakvog porijekla.
Koliko ja znam trenutno se kod nas najviše traži Imunosal. Tako su mi rekli u ljekarni pa sam ga i ja kupio i čini mi se dobar.
Rumburak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:06   #171
Meni ovaj beta glukan odlično djeluje samo i isključivo u kombinaciji s dodatkom vitamina i minerala u prehrani.

Recimo dok sam pila sam beta glukan bez ičega nisam osjetila djelovanje baš nešto.

Onda sam ga jedno vrijeme zaboravila i počela piti Herbalife i uz to sam uzimala Heferol kapsule (da...znam da nije za alternativno liječenje, ali meni je Heferol savršen jer nemam baš nikakve nuspojave od njega i smanjio mi je migrenu maksimalno. barem dok ga pijem. vidjet ćemo kako će biti kad ga prestanem piti), folnu kiselinu tj. folacin onaj od 5 mg i vitamin C. I, naravno... instant zeleni čaj od Herbalifea koji potiče detoksikaciju.
Sve je to lijepo funkcioniralo. Osjećaj malksalosti (zbog čega i jesam počela koristiti sve ove preparate) je uvijek bio prisutan, ali u drastično manjoj mjeri nego bez svega ovoga.

Onda sam došla u kontakt s osobom koja je u bliskom kontaktu s osobom koja je oboljela od virusnog meningitisa (poljubile smo se par puta u obraz).
A ja uz to sve dojim već tri godine i imunitet mi je koma... pa kad sam saznala da bliska osoba od te frendice boluje od meningitisa proprčkala sam reda radi malo po ormariću s lijekovima i dodacima prehrani i našla svoj beta glukan 500 mg od Aktivala. Ostalo mi još 10ak tableta.
Odmah sam jučer drmnula 3 kapsule uz shake od Herbalifea i jutros još tri uz shake i zeleni čaj... i osjećam se presavršeno.

Da... znam da se meningitis ne prenosi samo tako, ali ruku na srce... ja sam do prije par mjeseci znala ući u hodnik od dječjeg vrtića na tri minute, obut djetetu papuče i već sam idući dan imala virozu.


I na jedvite jade sam uspjela nekako sve ovo zajedno iskombinirati pa evo kako sam sastavila svoj jutarnji "jelovnik" nakon kojeg sam spremna za dnevne pohode, lol:

Odmah poslije buđenja - Čaša soka od naranče+vitamin c+folna kiselina+heferol
Kad to sve popijem odem na 15-20 minuta u dvorište sa psom da se on prošeće, popiša i posere.
Vratim se u stan i smiksam si Herbalife shake.
Nakon shake-a popijem Herbalife instant zeleni čaj i uz njega tri beta glukana od 500 mg.

Tadam...

Iako mislim da neću non stop piti po tri beta glukana...vjerojatno samo ovaj tjedan ću uzimati tri, a nakon toga će mi biti dosta jedan od 500mg.

I uzmite u obzir da je moje zdravstveno stanje bilo takvo da sam bila bolesna jedno vrijeme svakih tjedan dana. Glavobolju sam imala svako drugi dan. Ponekad i svaki dan. I to baš pravu migrenu od koje mi se povraćalo na kraju dana. Non stop mučnine od neprestane malksalosti, niskog tlaka... mogla sam spavati non stop.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 13.05.2012. at 13:12.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:16   #172
Ne znam gdje bi postavila pitanje, pa ću probati ovdje. Mama mi je operirala karcinom dojke i sad čekamo kemoterapiju. Ona sad pije 2 beta glukana od 500 mg na dan, 3 žličice ulja konoplje te C vitamin i sodu u omjeru 2:1.

E sad, da li itako zna da li je to možda previše ili je to ok piti sve zajedno u kombinaciji?
meeran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:48   #173
Ne bih rekao da je to previše, ali najvažnije je od svega da pazi na prehranu jer ona je tu najvažnija, tj. da ne jede hranu koja hrani stanice raka. Znači ništa mlijeko, ništa meso, ništa šećeri, ništa škrob, uglavnom što više zelenog lisnatog, sok svježe cikle i općenito sokovi od svježeg povrća, jagode, bobičasto voće (ribizli, kupine, maline i sl.) i tako dalje. Najbolje bi bilo da jede što više sirovog, a što manje kuhanog, bože sačuvaj pečenog ili prženog. Najbolje bi bilo izbaciti uopće termički obrađivanu hranu, ako je ikako moguće.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:59   #174
Da, da to smo sve izbacili Jedino što osim voća ne jede previše sirovog. Ipak je ona stara škola tako da me čudi da je i na sve ovo pristala jer ipak je to velika promjena.. Kupila sam biotta sokove i sad namjeravam nabaviti sokovnik i raditi sokove.
Malo joj je mučno u želucu zato sam i pitala da li je možda previše tog u kombinaciji ili je jednostavno do toga da je velika promjena u prehrani i organizmu treba vremena da se navikne....
meeran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 09:12   #175
A tko zna od čega joj je mučno. Vrlo vjerojatno od promijenjene prehrane, i meni je tako bilo dok se nisam naviknuo. A može biti i od stresa. Ako prođe mučnina, onda ok, ali ako ostane dulje vrijeme, onda nešto treba mijenjati. I daj, zabrani joj da kuha
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:22   #176
Molim Vas hitan info, koji vam se pokazao kao najbolji? Trebam podići imunitet prije teške operacije.
Čitam o beti, zelenoj magmi, lišću mladog ječma.. Ne znam što bi bilo najkorisnije. Jel može sve?
Hvala!!
Lara 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:03   #177
Naravno da može sve, ali najbolje je prirodna hrana, puno zelenog lisnatog i puno svježeg voća - sirova hrana. To i jača imunitet, i liječi sve bolesti.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 19:50   #178
Pozdrav svima!

Danas sam si kupio beta 1.3d glukan od 250mg, 30 tableta 160kn.

Koliko znam on je složeni šećer, polisaharid i stoga složeni ugljikohidrat.

On nepromijenjen prolazi kroz tjelesne stanice i ubija stanice raka.

Kupio sam ga jer imam akutnu infekciju gornjih dišnih puteva, strašno kašljem, a kašalj mi je suh. Pio sam antibiotik Clavax tjedan dana ali sam se samo djelomično izvukao iz tog stanja. Poslikao sam danas pluča jer mi doktorica na općčoj praksi nije htjela dati još jednu kutiju tog clavaxa. I na nalazima piše da imam tu upalu.

E sad, imam b-kompleks kapsule od 100mg b1, b2, b3, b5, b6 vitamina. I pitao sam apotekarku bi li bilo ispravno piti tako jaki B-kompleks zajedno s Beta glukanom. Ona mi je rekla da se mogu piti zajedno, ali je to rekla nekako hirovito bez razmišljanja, pa sam skeptičan. Jer vitamini b- pomažu u razgradnji bjelančevina i ugljikohidrata, pa se bojim ako ću piti b kompleks zajedno s beta glukanom da onda beta glukan neće ni stići popraviti moje stanje a već će biti na neki način promijenjen u prisustvu tolikih b-kompleks vitamina.

Što vi mislite o tome? Imate li kakvih saznanja?

Quote:
Unreckognised kaže: Pogledaj post
ja sam ga nedavno pocela piti!
za sada ne uocavam nikakvih promjena
NAJGORE je to sto ni sami lijecnici ne znaju sto da konkretno kazu o njemu.
dodjem u ljekarnu i pitam- da li smijem piti glucan i vitamine (terapijske doze E, A, B, C, i folna kiselina). NITKO nema pojma kaj da mi kaze
pa si sad ja mogu lijepo razmisljati....
A joj!!!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 29.06.2012. at 20:08.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 20:41   #179
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Da li neko ima iskustva sa preparatom Immune Renew, proizvodjac je Now?
Danas sam ga uzela i pocela piti. Pored BG /200 mg/ sadrzi i Astragalus /200 mg/.
Na kutiji stoji da se uzima 1-2 kapsule dnevno. Najpre sam mislila uzimati po jednu, ali nakon iscitavanja vasih postova dolazim do zakljucka da bi trebalo da povecam dozu. Da li se BG moze kombinovati sa jos nekim preparatom za imunitet npr. Ehinaceom?
Pa valjda se može. Ustvari komponenta u Ehinacei za koju se sumnja da ustvari diže imunitet je upravo beta 1,3 glukan. S time da echinacea kao biljka ima mnogo više drugih supstanci.

Uglavnom, ja sam kupio beta 1,3 d glukan od hrvatske firme Aktival.

Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
jel smijem primjetiti da ni prejak imunosni sustav nije dobra stvar?
To navodno vrijedi ako čovjek boluje od raka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 29.06.2012. at 21:08.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 21:15   #180
Quote:
SOFIJA kaže: Pogledaj post
Evo nakon tri tjedna korištenja beta glucan 500 javljam se iako sam rekla da ću se javiti za mjesec dana ali budući da su se moji nalazi popravili u potpunosti ne vidim razloga da čekam više.Godinu dana sam vukla upale mokraćnih kanala i maternice.Nakon što mi je ginekolog prepisao sedmi antibiotik po redu u godini dana odbila sam ga popiti i uz savjetovanje sa magistricom farmacije dobila preporuku za beta glucan 500.poslije toga sam došla na forum ,kupila beta glucan i prije dva dana sam podigla nalaz sa mikrobiologije koji pokazuje da sam potpuno zdrava bez ikakve upale na moje i zaprepaštenje i oduševljenje.Ja sam uz beta glucan pila i tablete željeza sa vitaminom C i B te čaj od marulje 1/2l dnevno.to je bila moja dnevna terapija u posljednja tri tjedna i ni sada još ne mogu vjerovati kako su se nalazi tako popravili u kratkom roku.nastavljam i dalje sa beta glucanom sada preventivno.Recepte za antibiotik i vaginalete i to dvije vrste jučer sam bacila u smeće.Eto moje iskustvo.Svima odvažnima sretno!ako budete imali pitanja postavite ja sam prošla pakao sa tim upalama zbog kojih sam i krajem prošle godine imala spontani.ALI DANAS SAM ZDRAVA!!
Ovo je za mene jedno od najboljih svjedočanstava. A posebno poboldani dio.

Quote:
robrecht kaže: Pogledaj post
Moja mama je bolovala od karcinoma i pila je Beta 1,3 Glucan za jačanje imuniteta. Kad je pitala kirurga koji ju je operirao kako da se ubuduće prehranjuje, pitala ga je i što misli o Beta Glucanu, na što joj je on odgovorio da isto tako može konzumirati svježi kvasac, da je učinak isti, a da će uštedjeti puno novaca.
A da li joj je veleumni doktor rekao koliko bi kvasca morala dnevno jesti kako bi nadomjestila jednu tabletu od recimo 500mg beta 1,3/1,6 d glukana?

Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Ja ga pijem već dva i pol mjeseca po dvije kapsule (1000mg) ujutro i nisam osjetila nikakvo poboljšanje....osjećam se slabo, jadno i bez energije. Imam problema sa probavom i sa ginekološke strane, itd. Zbog ovog drugog sam ga i počela pit.
Možda bi vam onda više odgovaralo da si uzmete kalij citrat, kalij jodid, kalcij-magnezij + sojine flavonoide ili one refemin tablete od dietpharma u kojima postoji nekoiko biljaka baš specijalno namijenjenih ženama. Jedna od tih biljaka je cimicifuga racemosa.

Quote:
VanDiemenica00 kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam potrebu izraziti svoje mišljenje vezano za beta glucanu po kojem "i mrtvi ustaju". Poslje prehlada i bolnog grla (svaki mjesec skoro) dobila sam i herpes zoster. Skužim, ajde pao je imunitet do kraja, probat ću i ja to čudo.
640 kn. beta-1,3d glucan od 500mg- 60 kapsula od Transfer Point-a. Sad ih brojim.........ostalo ih je u bočici 4.Za 2 dana. Bez obzira na njih imam temperaturu već tjedan dana, bez ostalih simptoma. Od 37.5 do 39.3. stupnjeva.
Žao mi je što nisam kupila dobar par cipela. Za tu cijenu, očekujem da funkcionira, ako niš bar dok ih gutam.
Ako nemate para za bacanje, ne uzimajte. Neko je tu dobro napisao, jedite sirov kvasac.
Još jedan forumaš imao je iskustvo sa temperaturom, doduše ne baš 39 stupnjeva i ne toliko dugo kao vi, pa je zaključio da mu se imunosni sistem probudio i da sada povišenjem temperature on uništava viruse, bakterije i ostalu gamad koja šteti tijelu. Niti on osim temeperature nije imao drugih simptoma, tako da se može reći da Beta 1,3 glukan zaista djeluje na vas i budite sretni radi toga.

Da, mogli ste si kupiti lijepe cipele za te novce, nositi ih, a dušom i tijelom biti u komi.

Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Imam neki opaki alergijski osip koji ne jenjava već 4-5 mjeseci. Probao sam svei svašta: mazao se raznim kremama, uljima, prskao srebrom, polijevao urinom, pio antihistaminike, citrofit, ulje crnog kima, antiparazitni program, bla bla bla... sad sam počeo piti beta 1.3 glukan od 500 mg. nakon prve kapsule osip mi se počeo povlačiti. pijem ga tek 3 dana po jednu kapsulu od 500 mg ujutro. tu i tamo mi izbije koja crvena flekica, ali to nije ni sjena onoga prije. sad je skoro ponoć i idem si roknut još jednu kapsulu prije spavanja. ovo mi definitivno pomaže više nego bilo što drugo.
Super. Drago mi je radi tebe.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 29.06.2012. at 21:49.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.