Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2009., 14:27   #301
Ajde prebacite se na chat spam ako cete o budokai dalje raspravljat

Mada mislim da smo po toj temi vec davno sve rekli
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:04   #302
Ajme gledam ovaj instrukcijski video od Rybka "Systema beyond phisical" i placem od smijeha. Detaljno se objasnjava kako se izvode energetske manipulacije partnerovom podsvjescu. Preporucam svakome tko zeli ubiti vrijeme dobro se nasmijavsi.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 15:18   #303
du du du du du du nema ti pomoci !!
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 15:39   #304
Kao prvo lipi pozdrav svim članovima ovog uvaženog foruma.

Morao sam se malo nadovezati na ovu temu jer me se u neku ruku direktno tiče, jer treniram systemu već skoro 2 godine u klubu u Splitu.
Nastojat ću u ovom postu biti maksimalno objektivan i iznositi same činjenice bez nekog uljepšavanja.

Systemu sam počeo trenirati čisto slučajno jer su mi termini treninga bili odgovarajući pa sam otišao na trening par puta i svidjelo mi se jer nije bilo nekih klasičnih formi ni ograničenja, svatko je sebi mogao naći u zadatoj situaciji napad ili obranu koji mu odgovaraju.

Od samog početka treninzi su koncipirani tako da se sporim radom na početku istražuje biomehaničko gibanje tjela, istraživanje gdje i kako se tjelo kreće kod napada i kod obrane da bi se do kraja treninga krenulo sa bržim radom da se dobije na osjećaju "realnosti", da se svjest i tjelo pokušaju oduprijeti adrenalinskom šoku pravog napada kad se gube motoričke sposobnosti i prelazi se na upotrebu čiste fizičke snage.

Udarci su sastavni dio treninga i moram priznati da sam prvih mjesec ili dva dana dolazio često kući modar, ali što se duže takvo nešto radi inicijalni strah od primljenog udarca se smanjuje i povećava se mogućnost reakcije nakon prvog napada (bar je tako bilo u mom slučaju, već nakon 5,6 mjeseci takvog treninga).

Kako je rekao moj istočni kolega iz BG, systema je po samim baznim postavkama asimetrična, ne gleda se samo 1 protivnik nego cjelokupna situacija u uvijek se pretpostavlja da ima više napadača te se zato dosta radi na minimalnoj upotrebi fizičke snage i na izdržljivosti.
Na treninzima se rade i hipotetske situacije od napada više protivnika i tu ne mislim na samo 2,3 nego ponekad 5,6 ili više, od parcijalne imobilizacije 1 ruke, 1 noge, obe noge, puni hvatovi toga ima jako puno pa neću nabrajati dalje.
Trenirao sam dosta borilačkih vještina od boksa 5 godina malo BJJ, probao sam kick box itd, systema je nešto poprilčno drugačije od toga svega i ako je niste probali teško je ponekad skužiti sva ta valna gibanja, preusmjeravanja, ali sve te stvari su poprilično efikasne neke kao vježbe za tjelo druge čak i u borbi.
Stav u systemi sa spuštenim rukama simulira situaciju u kojoj se nađete iznenada, kada morate iz neke sasvim smirene situacije ući u konflikt, to služi da bi svom potencijalnom protivniku dali što manju količinu informacija pred sami napad da ne zna što ga je snašlo, sasvim je logično da ćete pri neminovnom napadu kad neko ide na vas podići ruke u kakav takav gard ali dok se napad još nije dogodilo ne morate mu odavati da ste skužili da ste spremni na to, to je cjela ideja relaksiranog stava i spuštenih ruku (inače kod vježbe neminovnog napad mi u klubu prakticiramo neki poluhrvački stav sa otvorenim dlanovima i spuštanjem težišta).

Eto nadam se da sam neke stvari objasnio inače čini mi se da će biti neki seminar u Splitu u 9 mjesec i da će naš mentor Dragiša Jocić držati još jedan u 10 mjesec, svi koji su zainteresirani mogu doći, svojevremeno su dolazili stvarno različiti ljudi i svima je bilo zanimljivo i zabavno sa pozitivnim dojmovima.
t80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:43   #305
Kaeshi je pisao o ovome jednom...
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 01:48   #306
Zanima me da li je još moguće trenirat systemu na području zagreba, ili da li postoji koji instruktor na području zg-a koji bi bio voljan održavat treninge jer ima zainteresiranih ljudi. hvala.
dannyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 15:02   #307
Evo i mene zanima, ako saznaš molim te javi.
pgusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:59   #308
Evo će se u Splitu održati ljetna škola Systeme, pa koga zanima može pogledat info na linku...

http://www.rmasplit.com/seminari/lje...a-systeme-2012
pgusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 20:33   #309
Systema u Zagrebu!

Systema se od prosinca 2015. može trenirati u dvorani 4allGym na Črnomercu (Ilica 288), Zagreb.

Sve detalje možete naći na systema.hr
Ranko Ceric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.