Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 02:01   #21
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
dok vam ih teškaši ne uzmu

evo vjerojatno na ovog misliš:

Buakaw Por.Pramuk
vidio sam od tog momka dosta videa, stvarno mu se ne bih volio naći na putu
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:37   #22
ne buš izgubila pamćenje, ja sam imal 3 potresa mozga i .... kaj si ono pitala?

aha da

treba ti kontaktni sport, to je dobro protiv hiperaktivnosti. u tae kwon dou se ne udara rukama, a ne preporučam ti tajlandski boks jer kao prvo tamo nema puno cura, a kao drugo sport je brutalan. kickboxing je ženska varijanta tajlandskog boksa pa uzmi to.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:42   #23
Quote:
FKIT kaže: Pogledaj post
dali zna netko kako je u karate klubu Princ u Zagrebu?kakvi su treninzi i kakvi su treneri?koliko je clanarina?
Nikad čuo za njih. Kad biraš karate klub biraj one di su treneri bivši prvaci i imaju crni pojas bar 3. dan.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 19:06   #24
Ako se ne varam, na Tajlandu je najpopularnija kategorija do 60 kg, ali vjerojatno sam u krivu.

Muay Buran - preteča Muay Thaia, tu su se ljudi samo sa bandažama mlatili.
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 20:50   #25
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Šake, noge, laktovi, koljena. Udarci rukom su svi boksački, a od udaraca nogom imaš samo prednji udarac sličan mae geriju iz karatea i puni kružni udarac (ovo kaj Mirko radi je polukružni)

Na muay thaiju se za vježbu borci međusobno udaraju potkoljenicama po potkoljenicama. To boli. Jako. A svrha je ta kaj se potkoljenicom blokira lowkick.

Dosta se radi klinč, za vježbu se prima udarac nogom u trbuh punom snagom (bar smo mi tak radili), i tak...općenito, muay thai je za višlje i teže borce, ak si mali i lagan nećeš nekaj profitirat od tih tehnika. I budi spreman na to da svaki muay thai trening boli otprilike ko i borba.

Ak ne boli, onda si zalutal na kickboxing...heheh
Na čemu si ti?
Čekam nakmuaya
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:25   #26
?

Možeš i sam/a nekaj reć, ne moraš čekat nekog drugog. Da čujem
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:09   #27
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Šake, noge, laktovi, koljena. Udarci rukom su svi boksački, a od udaraca nogom imaš samo prednji udarac sličan mae geriju iz karatea i puni kružni udarac (ovo kaj Mirko radi je polukružni)

Na muay thaiju se za vježbu borci međusobno udaraju potkoljenicama po potkoljenicama. To boli. Jako. A svrha je ta kaj se potkoljenicom blokira lowkick.

Dosta se radi klinč, za vježbu se prima udarac nogom u trbuh punom snagom (bar smo mi tak radili), i tak...općenito, muay thai je za višlje i teže borce, ak si mali i lagan nećeš nekaj profitirat od tih tehnika. I budi spreman na to da svaki muay thai trening boli otprilike ko i borba.

Ak ne boli, onda si zalutal na kickboxing...heheh

..."muay thai je za višlje i teže borce..."????????? "...ak si mali i lagan nećes nekaj profitirati od tih tehnika..."??????

Svaki komentar na ovakve izjave je suvišan (a i na ostatak posta, gdje se govori o udarcima, također)!
điber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:23   #28
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Hahaha ko da nagovaram djevicu na seks jebote, "ajde ajde", a neće.

Il ko da se svađam s ženom, pa sve izvrće dok ne zaglupi temu do jaja....hahhah kako jadnooo

Jedan od vas trojice je karataš, drugi je hrvač, ovaj treći genije je neidentificiran. I ostat će takav jer je pobego offline. Nijedan nije trenirao muay thai, al ste gledali K-1 na Eurosportu i pričali o tome s frendovima iz vrtića.

Ne razumijem zašto si sarkastičan i bezobrazan s ljudima

Rekao si da niži ljudi neće imati koristi od muay thai tehnika.
I onda te je netko pitao koliko je visok prosječan tajlanđanin, misleči vjerojatno da sam trebaš uvidjeti glupost koju si napisao.

Najbolji tehničari su tajlanđani, a i najviše cijene ove lakše kategorije , do 60 kg, 70 kg i sl.

Onda ovo o udaranju potkoljenicama u potkoljenicu nije ni meni jasno. Gdje se to izvodi? U kojem dijelu treninga?

Ne možeš sa tim bezobraznim stilom razgovora komunicirati na forumu, jer time pokazuješ samo da si nekulturan, a znanje ti nije na nekoj razini, jer si stvarno 'odvalio' par gluposti.

Ispravi me ako griješim.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:30   #29
Evo i ja cu odgovorit na ovu temu jer sam trenirao muay thai godinu dana.

To da je muay thai vjestina za jace i vise ljude je samo po sebi nelogicno, zato jer je muay thai vjestina.
Samim time fizicka gradja ( u granicama normale ) za prosjecnog praktikanta ne treba nista znaciti.

Odredjene metode kondicioniranja udarackih povrsina, kao ovo sto si ti naveo, postoje u svim borilackim vjestinama i rade se i na muay thai.
Pretpostavljam da je od trenera do trenera i od kluba do kluba koliko ih forsira.

I pripazi malo kako se obracas korisnicima jer si na granici dobijanja bodova za vrijedjanje korisnika.

P.S: Muay thai ima punooooo vise udaraca rukom od cistog boxa.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:05   #30
Pa, da ja kažem nekaj kad već moji nesuvisli prijatelji nisu uspjeli. Za branimira7 koji je i pokrenuo temu.

Udarci rukom jesu svi boksački, osim laktova naravno. Direkt, kroše, aperkat. Ako ima još koji udarac rukom u tajlandskom boksu, ja ne znam za njega, satter, reci.

U većini škola je kretanje u gardu slično kao kod boksa / kickboxinga, hoću reć, borac se puno kreće po ringu. To su izmislili Ameri. U starom tajlandskom stilu se borac kreće pravocrtno prema protivniku, i udara čim mu je protivnik u dometu. Nema plesanja. Za razliku od stila kad si stalno u dometu udarca pa kombiniraš. Ak me kužite.

Ne samo da se borci udaraju potkoljenicama po potkoljenicama, nego to moraju i vježbat doma, najbolje na štoku. Onda potkoljenica okošta, a da bi se spriječilo da postane grbava, treba ju "ispeglat", najbolje staklenom bocom. Ja to nisam radio jer boli za jebeno popizdit, pa su mi potkoljenice malo grbave na dodir, al svejedno nogom mogu udarat i metal i beton bez ikakvog straha.

Kružni udarac nogom iz muay thaija je najrazorniji udarac u borilačkim sportovima uopće. Al je relativno spor. Veltrašu se, po mom mišljenju, ne isplati udarat iz kuka jer ionak nema snagu. On treba ić na brzinu da iskoristi svoje prirodne prednosti. Za usporedbu, teškaš se muči da napravi kratki brzi udarac iz karatea ili tae kwon doa. Napravljeni su za manje i brže ljude, baziraju se na brzini, a ne na snazi. To je ko da Josipu Šimuniću narediš da počne driblat ko Eduardo, il Eduardu da postane dominantan u obrambenom skoku. Ne ide baš lako. Ima izuzetaka, ali to su fenomeni.

Puno se vježba klinč, i to nije samo oslanjanje jedan na drugog nego je cilj dominacija. A ak imaš borilačku vještinu u kojoj je cilj, bar u nekom dijelu, dominacija težinom, snagom i visinom, onda je jasno da je ta BV pogodnija za višlje ljude. Puno borbi se i rješava klinčom. A da ne spominjem da je čista glupost vježbat klinč ak si mali, lagano ćeš dobit po piksi od svakog tko je fizički jači od tebe. Umjesto da potenciraš svoje prirodne prednosti, brzinu i okretnost.

Osim toga, u tajlandskom boksu ne postoje neke blokade, osim ove potkoljenicom, udarci se primaju, ali na takav način da ti ništa ne slome. Zato se i vježba primanje udaraca, npr. prednji udarac nogom u pleksus punom snagom. Ak netko misli da je ovakav puni kontaktni sport pogodan za manje ljude, odite na trening pa vidite jel ćete letit po dvorani kad s 75-80 kg probate ostat na mjestu i namjerno primit udarac. Ja ne preporučam, u ovoj vještini fizički slabiji borac ne pobjeđuje. Za razliku od karatea npr. gdje postoji neka gornja granica visine i težine koju smiješ imat da bi bio efikasan sa tim stilom.

Shockrae, i ja najviše cijenim Tajlanđane zbog tehnike. Sve je to lijepo za gledat. Al ja ne govorim iz pozicije promatrača, nego praktično, i kažem da je tajlandski boks, makar su ga izmislili mali Tajlanđani, vještina u kojoj teškaši najbolje iskorištavaju svoje prirodne prednosti.

Super je kad gledaš dva velteraša kak se bore, oni su općenito najneugodniji borci, ali kažem da taj velteraš u tajlandskom boksu rapidno gubi sve svoje prednosti kako se povećava kilaža protivnika. Za razliku od karatea npr., poznam ukupno četvoricu apsolutnih šampiona i nijedan nije višlji od 175, i svi su mali i žilavi. Teškaš koji se bavi karateom pokušava bit nekaj kaj nije, isto ko i velteraš u muay thaiju. Jel me sad kužite?
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:34   #31
Ne štima mi nešto tovja logika, ali dobro.

Uspoređuješ ljude različite težine i iz toga izvodiš neke zaključke. Pa mislim... zbog toga i postoje težinske kategorije. Naravno da je puno teži borac u prednosti, ali ne samo u thai box-u, već i u ostalim borilačkim vještinama/sportovima.

Zašto se npr. lakši i niži ljudi trenirali i borili međusobno? Jel im i tad ne bi odgovarala vještina?

ne znam, bez uvrede, ali zvuči mi bez veze to što želiš reći.

Jedan praktičan primjer.
Ne sječam se najpreciznije, ali pred 2,3 godine u K1 finalu u finalnoj borbi je jedan tajlanđanin (mislim da je Kooaklay, ili kak se već piše) izgubio na bodove od Bonjanskog, a čitao sm da su mogli komotno i njemu dodjeliti pobjedu.

On je imao nekih 80-ak kg, a borio se u apsolutnoj kategoriji i napravio dar-mar.
Što je to nego superiorna tehnika, nasuprot snazi i masi.

Reći da je on iznimka koja potvrđuje pravilo je debilno, jer su to gluposti koje se kažu kad se nema što pametnije reći u obranu svoje teze.

I vjeruj na riječ da bi uvijek stavio svoju lovu na odličnog tajlanđana od 70 kg nasuprot medvedu 0d 100 kg u nekoj borbi.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:53   #32
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Pa, da ja kažem nekaj kad već moji nesuvisli prijatelji nisu uspjeli. Za branimira7 koji je i pokrenuo temu.

Udarci rukom jesu svi boksački, osim laktova naravno. Direkt, kroše, aperkat. Ako ima još koji udarac rukom u tajlandskom boksu, ja ne znam za njega, satter, reci.
Backspin udarac bridom dlana.
Cekic u koljeno u nogu koju si recimo uhvatio kad te napadac pokusao udariti nogom.
Hocu reci da rucne tehnike iz thai boxa nisu totalno iste kao u boxu.
Slicne jesu naravno.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:08   #33
pitanje

Koje su najcesce ozljede u tom sportu i ostaju li velike posljedice na licu? (znam da to nije balet i naravno da pucaju arkade i sl) ali nebi bas da mi nos zavrsi na drugoj strani glave.
Metatron20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:43   #34
evo vam jedan kratak filmić iz one emisije Human Weapon, episoda o Muay Thai-u

http://www.youtube.com/watch?v=XNOem...elated&search=
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:59   #35
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Naravno da je puno teži borac u prednosti, ali ne samo u thai box-u, već i u ostalim borilačkim vještinama/sportovima.
Ne, nije istina. Imaj 195 cm pa probaj radit brze kratke udarce iz karatea. Ili imaj 175 cm pa probaj radit kružni iz kuka, nemaš snagu a gubiš vrijeme. Osim toga, nisam siguran, ali mislim da se grappleri obožavaju borit protiv dugajlija. Dok je za jakog čovjeka super ak nauči klinč, malome neće koristit osim kad se bori protiv komarca.

Ne znam koji još argument da dam, tko je shvatio shvatio je.

Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
I vjeruj na riječ da bi uvijek stavio svoju lovu na odličnog tajlanđana od 70 kg nasuprot medvedu 0d 100 kg u nekoj borbi.
Samo daj, ja ću bit tu da pokrijem tu okladu.
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
Backspin udarac bridom dlana. Cekic u koljeno u nogu koju si recimo uhvatio kad te napadac pokusao udariti nogom. Hocu reci da rucne tehnike iz thai boxa nisu totalno iste kao u boxu. Slicne jesu naravno.
Znao sam da ćeš spomenut taj udarac bridom, al ja sam ga ukupno u životu možda vidio jednom.
Način udaranja je isti kao u boksu, ja sam zapravo boks spomenuo da se distanciram od načina udaranja u karateu i kung fuu, koji su potpuno druga priča.
Quote:
Metatron20 kaže: Pogledaj post
Koje su najcesce ozljede u tom sportu i ostaju li velike posljedice na licu? (znam da to nije balet i naravno da pucaju arkade i sl) ali nebi bas da mi nos zavrsi na drugoj strani glave.
Nemaš tak velike posljedice na licu, puno više ti strada tijelo. Lice ćeš upropastit samo ak si baš neoprezan pa naletiš na čisti udarac, a tijelo će ti stradat i samim treningom. Npr. jaaaaaako puno lowkickova primaš u lijevo koljeno.

Nokauti su većinom ručnim tehnikama, teško je nekog pogodit nogom u glavu osim ak izradiš situaciju za to. Da će ti netko iz čistog mira doć, zamahnut, i odvalit high kick u glavu, neće...

Sve u svemu, i ne moraš se uopće povrijedit. Cijela defanzivna taktika je u tome da udarac primiš onako kako TI želiš, na takav način da te ne povrijedi. Tako te svaki udarac boli, al smanjuješ broj onih opasnih.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:03   #36
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
evo vam jedan kratak filmić iz one emisije Human Weapon, episoda o Muay Thai-u

http://www.youtube.com/watch?v=XNOem...elated&search=
Dobaaar
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:27   #37
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Šake, noge, laktovi, koljena. Udarci rukom su svi boksački, a od udaraca nogom imaš samo prednji udarac sličan mae geriju iz karatea i puni kružni udarac (ovo kaj Mirko radi je polukružni)

Na muay thaiju se za vježbu borci međusobno udaraju potkoljenicama po potkoljenicama. To boli. Jako. A svrha je ta kaj se potkoljenicom blokira lowkick.

Dosta se radi klinč, za vježbu se prima udarac nogom u trbuh punom snagom (bar smo mi tak radili), i tak...općenito, muay thai je za višlje i teže borce, ak si mali i lagan nećeš nekaj profitirat od tih tehnika. I budi spreman na to da svaki muay thai trening boli otprilike ko i borba.

Ak ne boli, onda si zalutal na kickboxing...heheh
Pa s nekim stvarima se ne slazem....udaraca nogom ima jako puno,samo su dva najkoristenija kruzni potkoljenicom te prednji.
Ovo s tezinom mi nema smisla zato jer postoje kategorije a nizi borci itekako mogu profitirat isto kao i visoki,samo tehnike prilagodavaju svojem stilu,visini itd,znaci namecu borbu sa blize distance.Naravno da u klincu vecu prednost ima visi borac(po pretpostavkom da imaju podjednako znanje klinca).
U svom klubu sam se nagledao kako nas Suba(170,60ak kila)u klincu razvaljuje i razbacuje stokilase puno vise od njega.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:53   #38
Može jedno pitanje?
Postoji li razlika u osnovnim udarcima šakom u boksu i muay thai-ju?
Naime često sam vidio da muay thai-evci udaraju iz kuka kako bi im noge mogle ostati neovisne i spremne na blok ili uzmicanje, dok boksaći udarac izvlače još iz stopala čineći udarac jačim, ali noge ranjivijima. (što je u boksu nebitno)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:41   #39
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje?
Postoji li razlika u osnovnim udarcima šakom u boksu i muay thai-ju?
Naime često sam vidio da muay thai-evci udaraju iz kuka kako bi im noge mogle ostati neovisne i spremne na blok ili uzmicanje, dok boksaći udarac izvlače još iz stopala čineći udarac jačim, ali noge ranjivijima. (što je u boksu nebitno)
Trebalo bi bit isto kod ucenja,samo sta ce se mozda u primjeni malo razlikovat kao ovo sta si primjetio kod nekih boraca.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 23:11   #40
meni bi treba klub u Splitu u nocnim terminima oko 8 ili kasnije,zanima me uglavnom striker stilovi gdje se mogu koristit i rukama i nogama ili borba u parteru ,poluge trokuti itd.,a najradije kombinacija ova dva)

Zadnje uređivanje hrwa16 : 20.09.2007. at 00:18.
hrwa16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.