Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 22:08   #1
Question Nakošeni kaktus?

Kad sam ga udomaćio bio je uspravan, nakon dva tjedna nakrivio se kao toranj u Pisi, samo sam čekao kada će se prevrnuti iz posude. No nije bio mekan, fino bi me bocno svaki put kad bi otvarao rolete.

Jutros me je jako iznenadio jer se opet uspravio. Dali je to normalno za kaktuse da se nakose pa onda ponovno usprave ?

Nisam ništa promijenio u načinu njegovanja, zalijevam ga jedanput tjedno tako da prolijem na njega dva do tri čepa flaširane izvorske vode, nakon toga i ja malo cugnem no to nije važno.
codingshaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:15   #2
Quote:
codingshaman kaže: Pogledaj post
Kad sam ga udomaćio bio je uspravan, nakon dva tjedna nakrivio se kao toranj u Pisi, samo sam čekao kada će se prevrnuti iz posude. No nije bio mekan, fino bi me bocno svaki put kad bi otvarao rolete.

Jutros me je jako iznenadio jer se opet uspravio. Dali je to normalno za kaktuse da se nakose pa onda ponovno usprave ?

Nisam ništa promijenio u načinu njegovanja, zalijevam ga jedanput tjedno tako da prolijem na njega dva do tri čepa flaširane izvorske vode, nakon toga i ja malo cugnem no to nije važno.
Savršeno normalna pojava.

Kaktusi (kao i mnoge druge biljke) vole stremiti prema svjetlu.

Vjerojatno si mu zaokrenuo teglu pa se on opet "uspravio" tj. počeo premještati na stranu koja mu više odgovara.
Thorazine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 06:27   #3
Quote:
Thorazine kaže: Pogledaj post
Savršeno normalna pojava.

Kaktusi (kao i mnoge druge biljke) vole stremiti prema svjetlu.

Vjerojatno si mu zaokrenuo teglu pa se on opet "uspravio" tj. počeo premještati na stranu koja mu više odgovara.
Uhh dobro je već sam mislio da mu nešto zakidam. Hvala na odgovoru :-).
codingshaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:56   #4
Zaveži ga lagano, tj napravi mu neki oslonac ako se opet počne naginjati da se ne bi slomio. Također, obrati pažnju da li mu nedostaje svijetla pa ga pomakni bliže prozoru.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.