Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 09:24   #61
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
čitam ovaj prvi dio posta o potrebi držanja uzda svog života-
pravo prepuštanje partneru/ici jest kada kada kola sumanuto jure prema provaliji biti spreman/a s povjerenjem prepustiti uzde kola(kontrola svog života) u ruke partnera/ice jer znaš da će učiniti sve da kola ne završe u ambisu.i ujutro se budiš bez straha da ćeš se pogubiti.
što se tiče mekog i podatnog pastelina spremnog za oblikovanje tko se ne bi prepustio pravom meštroviću/meštrovici kada će iz tebe(mene)odvaljati ono najljepše što imaš u sebi.preostaje još imati hrabrosti diviti se tom djelu-odnosno voljeti sebe.možda je to(po mom razmišljanju)jedina moć koji imaju partneri i ne treba ju se bojati.
Ne, ne i ne..
Jedno je povjerenje u vezi, a to je mnogim ljudima uključujući mene samog jako teška zadaća, prvenstveno iz razloga jer sam za života bio mnogo puta izdan i iskorišten od strane osoba do kojih mi je bilo jako stalo, a druga stvarje prepoštanje uzda svog života drugoj osobi.. Mi u vezi nikad ne smijemo izgubiti sebe. Gubitak sebe nema veze sa povjerenjem, jer samopouzdani ljudi svjesni sebe vjeruju partnerima u odnosu ali ne gube svoj identitet pritom...
Partner nas može promjeniti na bolje ali da se ja dam nekoj ženi da me stišće poput plastelina nema šanse.. U ostalom zašto bih dao da me netko mijenja osim ako ni sam ne znam tko sam i što želim..i zašto bi netko znao bolje od mene što želim u životu..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:21   #62
zašto muškarci bespogovorno slušaju žene ?
zbog sexa ?
zbog komocije ?
zbog djece ?
...
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:38   #63
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
zašto muškarci bespogovorno slušaju žene ?
zbog sexa ?
zbog komocije ?
zbog djece ?
...
Da joj se pokušaju svidjeti
Da zasluže sex i pažnju
Poradi mira u kući
Poradi nesposobnosti da preuzmu odgovornost (kućanski poslovi, djeca)
Zbog ucjene (živi u njezinom stanu i slično..)
Zbog straha od raspada veze ili braka
Zbog straha od sukoba i izražavanja vlastitog mišljenja
-----------------------------
Suma sumarum papučluk...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 13:55   #64
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da joj se pokušaju svidjeti
Da zasluže sex i pažnju
Poradi mira u kući
Poradi nesposobnosti da preuzmu odgovornost (kućanski poslovi, djeca)
Zbog ucjene (živi u njezinom stanu i slično..)
Zbog straha od raspada veze ili braka
Zbog straha od sukoba i izražavanja vlastitog mišljenja
-----------------------------
Suma sumarum papučluk...

nemojte se samo fizički i odjećom zapustiti
i preokrenuti ćete stvar u svoju korist
- vaša će biti zadnja,
ili bar dogovorna

svrsko je stvarno pun sebe
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 19:08   #65
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne, ne i ne..
Jedno je povjerenje u vezi, a to je mnogim ljudima uključujući mene samog jako teška zadaća, prvenstveno iz razloga jer sam za života bio mnogo puta izdan i iskorišten od strane osoba do kojih mi je bilo jako stalo, a druga stvarje prepoštanje uzda svog života drugoj osobi.. Mi u vezi nikad ne smijemo izgubiti sebe. Gubitak sebe nema veze sa povjerenjem, jer samopouzdani ljudi svjesni sebe vjeruju partnerima u odnosu ali ne gube svoj identitet pritom...
Partner nas može promjeniti na bolje ali da se ja dam nekoj ženi da me stišće poput plastelina nema šanse.. U ostalom zašto bih dao da me netko mijenja osim ako ni sam ne znam tko sam i što želim..i zašto bi netko znao bolje od mene što želim u životu..?
opet se nismo razumijeli-ne gubiš sebe ako se prepustiš partneru/ici
nego izlaziš iz nekih svojih okvira da bi upoznao boljeg sebe.
samo ljubav partnera/ice iz nas izvlači ono najbolje i najljepše.
ako se nema dovoljno povjerenja u partnera/icu da u najkritičnijoj
točki tvog života ne može preuzeti uzde i donijeti najbolju odluju-
onda je to zajednica red ekonomije,red sexa,nikako partnerstvo iz ljubavi.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:13   #66
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
opet se nismo razumijeli-ne gubiš sebe ako se prepustiš partneru/ici
nego izlaziš iz nekih svojih okvira da bi upoznao boljeg sebe.
samo ljubav partnera/ice iz nas izvlači ono najbolje i najljepše.
ako se nema dovoljno povjerenja u partnera/icu da u najkritičnijoj
točki tvog života ne može preuzeti uzde i donijeti najbolju odluju-
onda je to zajednica red ekonomije,red sexa,nikako partnerstvo iz ljubavi.
Nikad mi nećemo na zelenu granu...
S ovim postom se slažem, no zašto bi partnerica donosila odluke ako ne treba? Ako treba ja znam da bi moja žena za nas donjela najbolju odluku, zato sam snjom..ali to je rijetkost, ne daj bože...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:49   #67
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nikad mi nećemo na zelenu granu...
S ovim postom se slažem, no zašto bi partnerica donosila odluke ako ne treba? Ako treba ja znam da bi moja žena za nas donjela najbolju odluku, zato sam snjom..ali to je rijetkost, ne daj bože...
"zašto bi partnerica donosila odluke ako ne treba".
treba i to kod odluka u kojima smo najzadrtiji,nepopustljivi.
tada lako i pogriješimo.
srećom partner/ica intuitivno bolje "posloži"stvari.
i dobro da je tako.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:54   #68
Ja sam primijetila da upravo brakovi gdje se muškarci prepuste u potpunosti svojoj ženi , u kojim im žene određuju gdje će ići ,sa kim će se družiti ,u koga pogledati uvijek nesretni.

Zvuči kao da sam otkrila toplu vodu,no želim reći da je tu nesretna i žena.
Jer ,na kraju dođe trenutak kada shvati da ne poštuje svog muža , da pored sebe želi muškarca kojem vjeruje ,koji je čvrst i zna šta hoće.

Tada vidi da je u braku sa običnom bezvrednom krpom i pohrli u krevet prvom "pravom " mužjaku.

Grozno i kontradiktorno obzirom su same stvorile od njih nekakve tetke - ali je tako.

Autor bi trebao lupiti bez straha Šakom po stolu jer je za razgovore daleko prekasno.
Početi se ponašati kako želi , i čudnog li čuda - ona će i roku 2 tjedna biti pod njegovim nogama -a ne obratno.

Ne sugeriram nikakvo fizičko nasilje , samo da se ponašaš kao da je potpuno nebitna. Štogod ona pokušavala , idi pravocrtno kamo si krenuo.
Tada će shvatiti svoje greške ,tada će se sjetiti da si jednom davno ,na početku imao svoje "ja".
Tada možete graditi odnos ravnopravnosti. Jer je nema.

Idi na pivu ,idi sa frendovima i živi svoj a ne njen život. Ona je pozvana da se uključi kao tvoja partnerica ali ne i vlasnica
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 21:29   #69
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
"zašto bi partnerica donosila odluke ako ne treba".
treba i to kod odluka u kojima smo najzadrtiji,nepopustljivi.
tada lako i pogriješimo.
srećom partner/ica intuitivno bolje "posloži"stvari.
i dobro da je tako.
Nemam običaj biti zadrt i nepopustljiv, o svemu se lako dogovoriti ako ste na sličnoj valjnoj duljini...inače ne bih imao volje za vezu...
Zato se valjda i ne razumimo...

Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja sam primijetila da upravo brakovi gdje se muškarci prepuste u potpunosti svojoj ženi , u kojim im žene određuju gdje će ići ,sa kim će se družiti ,u koga pogledati uvijek nesretni.

Zvuči kao da sam otkrila toplu vodu,no želim reći da je tu nesretna i žena.
Jer ,na kraju dođe trenutak kada shvati da ne poštuje svog muža , da pored sebe želi muškarca kojem vjeruje ,koji je čvrst i zna šta hoće.

Tada vidi da je u braku sa običnom bezvrednom krpom i pohrli u krevet prvom "pravom " mužjaku.

Grozno i kontradiktorno obzirom su same stvorile od njih nekakve tetke - ali je tako.

Autor bi trebao lupiti bez straha Šakom po stolu jer je za razgovore daleko prekasno.
Početi se ponašati kako želi , i čudnog li čuda - ona će i roku 2 tjedna biti pod njegovim nogama -a ne obratno.

Ne sugeriram nikakvo fizičko nasilje , samo da se ponašaš kao da je potpuno nebitna. Štogod ona pokušavala , idi pravocrtno kamo si krenuo.
Tada će shvatiti svoje greške ,tada će se sjetiti da si jednom davno ,na početku imao svoje "ja".
Tada možete graditi odnos ravnopravnosti. Jer je nema.

Idi na pivu ,idi sa frendovima i živi svoj a ne njen život. Ona je pozvana da se uključi kao tvoja partnerica ali ne i vlasnica
Potpisujem post...
Ne mogu definirati tu žensku zahlađenost kada uz sebe ima poslušnog beskičemenjaka iako nema logike. Valjda se priroda pobrinula za to da vrste opstane na snažnijim genima...

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Žene su pametnije, muškarci su jači.
Zato UM CARUJE, a snaga klade valja
Svrško ti izgleda svršavaš samo na internetu jer u realnom životu nemaš s kim, nakon što pokažeš svoje umne sposobnosti.
Skloniji sam misliti da u vezi ženama treba dati onaj dio posla koji im paše, a muškarcima oni muški... Obzirom na sve brakove danas vjerujem da žene imaju soli u glavi, treba se znati udati, ja da sam žena u tome zasigurno ne bih uspio...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:28   #70
poštovati autore, najbolje je da pitaš djeda kako da se postaviš, ako ti je živ, pitati pradjeda bi bilo još bolje. ako to nije moguće onda pogledaj neki film međutim pazi da bude crno-bijeli.


s današnjim ženama je teško baratati, a popustljivima poput tebe to je nemoguće.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 01:15   #71
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
zašto muškarci bespogovorno slušaju žene?
Zbog poslovice : Sa zenama se ne treba nikada svadjat. Zasto? Zato jer su one uvijek u pravu
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:55   #72
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Zbog poslovice : Sa zenama se ne treba nikada svadjat. Zasto? Zato jer su one uvijek u pravu
nisu uvijek u pravu.
to je jasno i ženama,
ali ih treba nježno uvjeriti argumentima.
tako dobivaju sigurnost u partnera
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:19   #73
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Zbog poslovice : Sa zenama se ne treba nikada svadjat. Zasto? Zato jer su one uvijek u pravu
Žene su malokad upravu, da jesu u pravu vladale bi svijetom... ali možda zavladaju jer muškarci sve više misle kako oni možda nisu u pravu...
Ukratko muško treba biti muško, biti pametan, sposoban i biti u pravu, inače je pizda.. to se jednoj ženi ne zamjera ali muškarcu jest..
Ako si muško nemaš se potrebe svađat sa ženom, jer ona slijedi tebe, i još uživa u tome, naročito ako je mlađa i neiskusnija...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:30   #74
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Žene su malokad upravu, da jesu u pravu vladale bi svijetom... ali možda zavladaju jer muškarci sve više misle kako oni možda nisu u pravu...
Ukratko muško treba biti muško, biti pametan, sposoban i biti u pravu, inače je pizda.. to se jednoj ženi ne zamjera ali muškarcu jest..
Ako si muško nemaš se potrebe svađat sa ženom, jer ona slijedi tebe, i još uživa u tome, naročito ako je mlađa i neiskusnija...


http://s.quickmeme.com/img/9a/9a14be...8e1a1c8315.jpg
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:18   #75
Ne igra ti to kod mene...ja ne padam na pičku, suze i jeftine ženske trikove...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:03   #76
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne igra ti to kod mene...ja ne padam na pičku, suze i jeftine ženske trikove...
Naravno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 15:16   #77
Mene uvijek u ovakvim situacijama jako interesira i što druga strana ima za reći... Jer žena može biti bespotrebno paranoična i ljubomorna (ima nas i takvih), ali može za takvo ponašanje postojati i razlog (toga ima čak i češće, rekla bih). Može imati prirodnu potrebu za kontroliranjem svega i svačega i biti aždaja, ali može biti takva i jer sumnja u partnera zbog nečega (što se nerijetko pokaže kao osnovana sumnja). I onda se grize i muči u sebi jer nema povjerenja u njega i osjeća da netko tu nešto taji. Jako je nezahvalno suditi situaciju gledajući samo iz jedne perspektive...

Nismo sve po prirodi dominantne, ne lamaćemo bičem i nismo nesigurne kad nam mužjaci odu popit pivu s dečkima/društvom. Ali neke žene takve postanu i protiv svoje volje (pa ispadnu rospije i vještice itd) jer im ponašanje njihova mužjaka daje do znanja da nešto nije u redu.

Doduše, količina komentara u stilu "lupi šakom o stol i pokaži ko je gazda, šta ona tebi ima ovo ono..." me zapravo i ne iznenađuje ipak smo mi Balkanci...
nekak ne vjerujem da će itko odjedamput steći prevlast mlataranjem šakom po površinama, postavljanjem u neke nadređene pozicije i štajaznam.... Može ju jedino uplašiti, stjerati u kut ili još više raspizditi. Nisu to borbe gladijatora nego odnos dvoje odraslih ljudi u ljubavnoj vezi i suživotu. Meni da se itko tako postavi popizdila bih, isto kao što bi ovaj moj popizdio da se tako odnosim prema njemu. A ni on ni ja nismo meketave pičkice.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 17:07   #78
Quote:
sicario kaže: Pogledaj post
Ne želim roman pisati kao na prethodnim temama, pa ću što sažetije..supruzina riječ je uvijek zadnja! Kako se isčupati iz te pozicije i staviti u malo dominantniju? Moram da napomenem da je prilično ljubomorna inače..pa evo primjera..dolaze mi u grad kolege i kolegice s faxa uskoro, nisam ih dosta dugo vidio, rekao supruzi za to, da bi otišao na piće s njima a ona odmah se počne o ženskom dijelu ispitivati, tko su, koliko ih dugo znamo, koliko smo dobri, da li sam nešto imao s kojom, da li se sviđam kojoj i sl..i naravno dala mi je sat vremena max. da se brzo vratim kući inaće bu sranja..ovo je samo jedan od primjera, uvijek radi to kada poželim otići na kavu s nekime, uvijek me grč u želucu hvata, bojim se što će sada reći, što će me sada krenuti ispitivati, da li će mi dozvoliti uopće da izađem..naravno dosta puta sam znao izaći s kolegama s posla van, no rekao bih da firma ima neki službeni tulum, uvijek se moram vaditi s isprikama kojekakvima jer je prilično ljubomorna koliko je god uvjeravao da je nisam s nikime prevario niti budem, uglavnom sama poanta teme je kako izaći na kraj s partnerom koji je u startu već zauzeo dominantnu poziciju i čini mi se nemoguće ga skinuti s te pozicije..nisam inaće tip od svađa, ne sjećam se kada sam glas uopće povisio nad njom, jednostavno nisam taj tip, izbjegavam svađu maksimalno..u prilog mi naravno ne ide ni činjenica da živim u njenom stanju, da ona čini veći dio prihoda kućanstva, već vidim s čime će se početi prijetiti ukoliko bi do svađe i došlo..eto ukratko situacija, pa molim bilo kakve korisne savjete kako s takvom osobom i mislite li da je to u redu to mi prilično ograničava viđanja s kolegama i kolegicama..
Ljubomorne ljude izbjegavam, naucio na gori nacin i tu nemam tolerancije ni najmanje. Sto se tice zene, pa u braku si jer se volite?! Dok ste bili u vezi bila ti je slatka ta njezina ljubomora, vjerojatno si bio i jedan od onih koji je tvrdio da je doza ljubomore dobra za vezu. Jednostavno primjeni stav iz veze u braku, da ti je zena sve o cemu si ikada sanjao.

Sto se tice ostalog napisanog, nisi ti nju zenio vec je ona tebe udavala. A s obzirom da se ne znas zauzeti za sebe, eno korisnica @Etta ti preporučuje da ako si iz zagreba posjetiš njezin psihijatrijski ured da će ti pomoći da izgradiš sebe u normalno ljudsko društveno biće.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 17:21   #79
@ Ekho

Nisam čitala ovu temu, samo mi je u oči upala zadnja rečenica u kojoj spominješ moj nick i izvrćeš stvari.

Uopće ne znam o čemu je pisao Sicario, nisam ulazila u ovu temu i ni na jednoj drugoj temi nisam spominjala psihijatrijske ustanove, niti ikoga u njih upućivala.

Tebi, ali samo tebi, i to na drugoj temi, rekla sam da bi ti dobro došao tečaj koji će te naučiti kako društveno prihvatljivo komunicirati, što znači pristojno, a ne upućivati neprimjerene riječi, a ovdje izvrtati kontekst.

Sa osobom pod nickom Sicario nikad nisam ni ulazila u raspravu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 17:38   #80
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
@ Ekho

Nisam čitala ovu temu, samo mi je u oči upala zadnja rečenica u kojoj spominješ moj nick i izvrćeš stvari.

Uopće ne znam o čemu je pisao Sicario, nisam ulazila u ovu temu i ni na jednoj drugoj temi nisam spominjala psihijatrijske ustanove, niti ikoga u njih upućivala.

Tebi, ali samo tebi, i to na drugoj temi, rekla sam da bi ti dobro došao tečaj koji će te naučiti kako društveno prihvatljivo komunicirati, što znači pristojno, a ne upućivati neprimjerene riječi, a ovdje izvrtati kontekst.

Sa osobom pod nickom Sicario nikad nisam ni ulazila u raspravu.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.