Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 19:18   #2381
Skitnica mala.

Ako nema poseban privjesak s brojem telefona - uglavnom ga nemaju dugo jer se izgubi, napišite joj flomasterom broj na ogrlicu pa će biti veće šanse da vam se javi onaj do koga se došeće.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:12   #2382
Vaši imaju te identifikacijske pločice?

Ja svome nisam stavljala jer mu moram onda ogrlicu, a mrzi imati išta na sebi. Ne znam jel bi trebala, čipiran je.


Ljudi jesi vaši psi ljubomorni na igračke/klopu prema drugim psima i/ili vama? Čitam malo da je to uobičajno kod štenaca koje je uzgajivač hranio sve skupa ili kod ovih koji su po skloništima/azilima. Kažu da ove naše bebače sve zajedno hrane i primjetila sam da moj čuva resurse. Prema meni kako kada, uglavnom kad je igračka/štap u pitanju, prema drugim psima i za klopu i za igračke/štap. Planiram to korigirati, ajd za sebe sam shvatila kako (davati poslastice da shvati da mu neću oteti igračku, ali da je mora pustiti kad ja želim), ali ne znam kako da ga odviknem da si na frendiće pizdi.

Jel imao ko od vas s time problema?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:34   #2383
Ne, samo mali je eventualno bez lajne i to u ograđenom prostoru.

Opet ne. Ljubomorni su na pažnju eventualno
Što se hrane tiče, često kuja neće dopustiti da je se gnjavi dok jede ali kad je sita će se maknuti od zdjelice i dati drugima. Nije to da je posesivna već baš ne voli da je se gnjavi a mužjak često nije svjestan svoje težine pa je i gurne i stane na nju i tak. Mužjaka i malog nije briga, što se njih tiče mogu svi skupa jesti iz iste zdjelice. Mislim, i kuja će s njima iz iste ako mora ali ako svatko dobije odvojeno onda dok ona ne završi nema kod nje. Poslastice ionako svi dobiju jednako i znaju to.
Mali nosa svoje igračke i stavlja ih na svoja (njihova ) mjesta pa dobije nervni slom kad mužjak dođe i pobaca ih jer šta će njemu igračke u krevetu ali možeš uzeti, natezati se, što hoćeš.

Jel koristiš kakvu naredbu kad mu uzimaš igračku?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:15   #2384
Ja često razmišljam o privjesku, ali mi nekako nikad nije na listi prioriteta pa nisam nikad uzela.

Tu na forumu sam bila vidjela nekom prilikom neke fora kao pločice za ogrlicu/ormu koje ne vise, nego su onako u razini s tkaninom. To mi se činilo fora.

Al ovaj moj neće nigdje. Ne odvaja se taj nikako daleko. Rijetko uopće ode iz vidokruga. Eventualno za požderati neku crkotinu.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:45   #2385
I moj je na lajni osim kad se igra s drugim psima ili sa mnom al svejedno ne znam jel mi treba to. U pseći parkić za sada ne idemo, barem ovaj tu u blizini jer ima ekipe koja pusti pse i ne gleda šta rade. Zadnji puta su bila 2 velika, mi ušli i oba se nakačila i ova jedan laje, gazda ga ko fol zove i ne ferma ga pas i ništa. Na kraju se pokupila i ošla, a i čula sam od drugih da imaju slična iskustva.

Aese kad uzimam igračku kažem mu pusti i dam poslastice. Neki dan me skoro cvaknuo, ispustio je igračku na stubištu, ja htjela uzeti i on zarežao i da će na mene. Al ajde mislim da to polako rješavamo, ali imamo problem s time i sa drugim psima. Ako mu se netko približi dok ima igračku stavi capu i reži na psa iako su si inače dobri i igraju se. Ne sviđa mi se to baš.

E kad smo kod crkotina, neko jutro mislim da su mi susjedi sve po spisku brojali. Našao frajer nekog crknutog miša i u gubicu. Ja mu vičem fuj, pusti, on neće (a ko zaklinac nisam uz sebe imala ništa da ga podmitim, ni igračku ni poslasticu), ja mu probam iz gubice uzeti on ni milimetar otvoriti. Na kraju sam s jednom rukom otvarala gubicu, drugom izvlačila tu crkotinu, došlo mi da ga upucam. Inače mi na fuj pljuje sve što ima u ustima, ovo je iz ne znam kojeg razloga odlučio držat i ni mrdnut se. Nije režao, sam me ignorirao.

Nekad bude tak dobar, sve sluša ma milina, a nekad ko da imam drugo pseto i to užasno neodgojeno. Šta će tek biti kad uđe u pubertet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:46   #2386
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Tu na forumu sam bila vidjela nekom prilikom neke fora kao pločice za ogrlicu/ormu koje ne vise, nego su onako u razini s tkaninom. To mi se činilo fora.
Mi imamo tu koja ide na ormicu i puno je bolji izbor od privjeska jer se lijepo vidi ime psa i broj telefona bez da drzis psa, sto sigurno olaksava pricu ljudima koji nisu prrvide opusteni u drustvu pasa.

Cip bi svi trebali imati ali cesto ljudi nemaju vremena ici traziti veta i ocitanje, jednostavnije je odmah kontaktirati vlasnika.

Btw, ovo moje je s canis.hr

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:43   #2387
Moje obje imaju te pločice s Canisa, a netko je ovdje naručivao nešto slično s eBaya - razlika je u tome što se ove naše pločice mogu staviti i na ogrlicu i na ormu, a one koje sam vidjela na eBayu samo na ogrlicu jer se vrpca provlači kroz proreze, a na našima se drukčije stavlja. Morala bih slikati, a ni na Canisovoj se slici ne vidi točno o čemu je riječ, no pokušat ću objasniti: prorezi sa strane nisu zatvoreni, nego imaju mali otvor na sredini, što omogućuje da se vrpca od koje je načinjena orma u njih uvuče.

Đezminki sam predložila najjeftinije rješenje, nešto što može sama napraviti, a isto može i svatko drugi napraviti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:36   #2388
Leeloo, ti imas malog psa jel?
Stavis ruku preko njuske, gurnes palac i kaziprst iza zuba da ga prisilis da otvori celjust. Lagano, efektivno. Tu i tamo moras nesto povuci ako zapne za zub ali u pravilu sve pada ravno iz njuske.

S druge strane najefektivnije otvaranje celjusti za ubaciti tabletu je od naprijed povuci donju celjust dolje i frknuti tabletu dok se ne snadu i brzo zatvoriti


Inace, zgodne su ove plocice s Canisa.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:26   #2389
Nema identifikacijske pločice, ako se zagubi - zagubila se

Jučerašnji rezime: priroda i šuma u trajanju od 12 h, valjanje u crknutom puhu, ganjanje i kopanje živućih puhova, naganjanje ovaca (ima dara za ovčarenje ),

igra sa 20tak ponija, i na kraju prežderavanje konjskom balegom
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:22   #2390
Hehe. Ja u biti ovog svog puštam samo kad je ekipa pa da se fino mogu igrati, nekako mu ne vjerujem još uvijek. Nekad tako fino sluša i trči mi kad ga zovem, a nekad zalegne i gleda me i misli si sam ti mene zovi. Još ako ima neku igračku ili granu, onda kad krenem prema njemu je weee, hoće se igrat, idem bježati pa ja dobijem omanji fras.

Aese, da, nije minijatura ali mislim da će spadati pod manje pse. De mi recite, star je 5 i pol mjeseci, ima skoro 8 kg, otprilike dokle bi mogao ići sa kilažom? Ima kratke noge, svi mi kažu da ne bi trebao još nešto previše rasti. Meni opet ne djeluje tako, u mjesec i pol koliko je kod mene dobio je 2 kg, imam osjećaj da će to rasti i rasti i rasti.

Joj ljudi moram vam priznati da ja koja sam bila zabijena u stanu zbog svojih boleština i nisi me mogao natjerati vanka kad sam u bolovima ili kad je hladno guštam sa ovim svojim prasetom vani pogotovo kad ima malo sunca (zna se dogoditi da se njemu ne da ići pa ga ja nagovaram da idemo vanka ). Danas izašla ko fol samo da se popiša i pokenja, zaglavili mi vanka 2 sata. Eno govance nema snage jesti, krnja mi na krevetu (da, popustila sam na kraju, ide na krevet ali ga pokušavam naučiti da samo smije biti na krevetima tamo gdje je njegova deka)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:38   #2391
Znala sam da će s krevetom tako završiti.

LeeLoo, nemoj ići za njim ako neće doći nego se okreni pa neka malac trči za tobom.

Što se rasta i težine tiče, sad će pomalo usporiti s rastom, a ja bih se kladila na konačnu težinu između 12 i 15 kila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:53   #2392
Ja se kladim na težinu 14-17kg

Iz jednostavnog razloga jer je moja sa toliko mjeseci imala toliko kila

Al možda su drugačije konstitucije.

Leeloo, ja sam se svojoj skrivala kad me tako vozala - krenula u drugom smjeru i sakrila se negdje. Onda bi me tražila i naučila da ona gleda di sam ja.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:13   #2393
Da, suzdržavam se od poriva da kad krene tako da trčim za njim. Negdje sam pročitala kad krenu trčati od ans da trebamo mi početi trčati al u suprotnom smjeru, da znaju onda krenuti za nama.

Meni svi govire da neće imati više od 10 kg pa kad kažem koliko sad ima ne mogu vjerovati, ne izgleda im tako. On je mišićav, nabijen pogotovo u prsima i kontam da tu ode kilaža, nije veličinom ni visok ni previše dugačak. Ja si isto kontam do 15 kg da bi mogao ići iako me razuvjeravaju da nema šanse. Ko zna koji je tu mix u igri, neki ludi terijer koji voli kopat rupe je.

Ovo sa krevetom bi funkcioniralo da nemam mačke koje se povremeno penju i spavaju. Onda on vidi njih gore pa se on popne pa ga stjeram dolje pa se opet popne pa sam odustala od bitke jer mi glupo njemu braniti, a njima ne. Sad ga učim da leži na jednoj dekici koju sam stavila samo za njega, gdje je deka tu može spavati i da mi silazi dolje kad mu kažem dolje. Po danu ga pustim da spava tako, po noći mi za sada uglavnom spava dolje pored mog kreveta na svom krevetu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:28   #2394
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Nema identifikacijske pločice, ako se zagubi - zagubila se

Jučerašnji rezime: priroda i šuma u trajanju od 12 h, valjanje u crknutom puhu, ganjanje i kopanje živućih puhova, naganjanje ovaca (ima dara za ovčarenje ),

igra sa 20tak ponija, i na kraju prežderavanje konjskom balegom


Podsjeca me na godisnje teambuildinge
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:10   #2395
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Podsjeca me na godisnje teambuildinge
i meni je slicna asocijacija. Bitno da je dama uzivala

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:17   #2396
Ja se na svojim team builinzima nisam valjala u strvine, tako da ne znam šta vi radite

Šalim se, je, uživali su i džukci i ljudovi. Jučer se udostojila tri puta izać vani obavit i ostatak je bila u horizontali
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:32   #2397
Kako imamo zdravstvenih problema tako smo vec skoro godinu dana bez duljih setnji pa smo jucer odlucili to ispraviti.
Minijaturni se oduzeo od srece ali mu je malo splasnuo entuzijazam kad je skopcao da ce biti na flexici.

Setnja se svodila na geganje gdje svako malo zastanem i brinulo me kako ce cudoviste reagirati na takvu dinamiku ali on je jos jednom pokazao kako je nevjerojatan karakter - svakih par metara zastane (ima dovoljno lajne) i strpljivo ceka da se priblizim, a kad nam se priblizavali ljudi ili psi zauzeo zastitnicki poziciju i cekao da produ. Toliko me odusevio da smo zavrsili u McDriveu gdje je beba dobila svoj HappyMeal (samo meso i cisti dio peciva).

Razmisljam za sljedeci put da ga pustim bez lajne kao nekada, ali se bojim da bi se mogao previse uziviti u zastitnika i dobiti batina.

Nevjerojatan, ali stvarno nevjerojatno cudoviste u malom pakiranju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:18   #2398
AndrejX - divno je da te tako prati. No, zar nemaš neku pomoć, nekoga tko bi čudovište izveo u šetnju.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:48   #2399
Pozdrav ljubimcoljupci,dali netko zna ili jest iz Varaždina,a da se bavi čuvanjem mačaka (i ima iskustva sa plašljivim mačkama kojima treba dat i lijek). Za sada ne trebam uslugu,ali uskoro bi trebala na jedan put pa da buem pripremljena. (ili ako netko želi provest par dana besplatno u Varaždinu pa da bude s micama stalno hehehe :-)
ltina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:25   #2400
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
AndrejX - divno je da te tako prati. No, zar nemaš neku pomoć, nekoga tko bi čudovište izveo u šetnju.....


Cudoviste je vani 7-8 puta dnevno, uglavnom omanji krug u par okolnih ulica ili po sat vremena nateravanja macaka po dvoristu.
Ali to rade ukucani, sad sam bas vidio kako mu nedostaje nase zajednicko vrijeme i rituali pa se budem malo forsirao tj jedino mi je malo krivo sto se on previse brine za mene pa se izgubio smisao njegovog setanja. I postao je nemoguc, ne mogu napraviti korak po kuci bez da negdje ne vidim kako me promatraju dva mala zla oka

Zadnje uređivanje AndrejX : 25.09.2017. at 18:38.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.