Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 17:42   #81
nije problem organizacija izlazaka ovdje već isključivanje partnerice

autorice, lijepo što brineš za mamu, ali ako imate dovoljno financija za koliko toliko normalan život, trebali bi se odvojiti
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:50   #82
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nije problem organizacija izlazaka ovdje već isključivanje partnerice

autorice, lijepo što brineš za mamu, ali ako imate dovoljno financija za koliko toliko normalan život, trebali bi se odvojiti
Pa ako sam ja dobro pročitala, žive odvojeno, imaju zaseban stan u roditeljskoj kući, vidiš da veli da je cijeli dan sama, ode mami kad hoće. Znači kao susjedi su.
Nije da joj stara trći za petama i mota se po stanu.
A ako urlaju dok se svađaju, čut će ih bilo gdje ili bilo tko...problem je puno dublji od toga da li je mama tu ili nije.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:06   #83
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako prva godina braka ne valja, što će biti kasnije, pogotovo kad dođu djeca?
Sjećam se moje prve godine braka. To mi je bilo najljepše doba u životu.
To je bila prva, a ostale?

Nisu svi odnosi isti stoga, niti se mogu staviti u isti kontekst stoga projiciranje nije relevantno za ovu raspravu.

Autorice... mučiš se i to je uvijek tako kad si uronjen u neku situaciju koja te emocionalno/fizički ili oboje iscrpljuje. Ti sama uostalom odlučuješ što je za tebe deal breaker. Nemalo puta sam svjedočila savjetima raznih osoba koje same ne bi provele ili ne provode svoj savjet u djelo i dapače trpe stvari koje pak ja ne bi. Svatko zna za sebe najbolje. Život je kratak, opusti se, smiri se i stvari će se posložiti, doći će ti već iz dupeta u glavu što napraviti. Forumski savjeti random osoba ti i ne bi trebali biti nešto na čemu odlučuješ o svom životu. Možda ti baš ovaj ili neki drugi savjet piše potpuni luđak i da me/tog upoznaš uživo možda bi mislila "gdje mi je uopće pamet bila" To je tvoj život. Živi kako želiš.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:12   #84
Quote:
LILI20 kaže: Pogledaj post
Od kad smo skupa je to na neki način bio problem u našoj vezi jer kad god nismo bili skupa (on kod mene ili ja kod njega) on je s frendovima. Stalno su visili kod njega, ako bi ja prespavala kod njega čim bi otisla frendovi bi došli i slično. Uvijek sam krivila frendove, ali očito je to i njemu pasalo.

vi ste oboje u kurcu... on je ostao isti i nakon sklapanja braka, a ti si projicirala da će se on sad promijenit i odjednom ćeš mu ti bit numbr one...

glupost... udala si se za dječaka i sad bi htjela muškarca, a ni sama nisi zrela... tip mi izgleda ko da se ne zna ponašat, taj stav oko djeteta ko da je čuo u nekoj hrvatskoj seriji..

projekcije, velika očekivanja... očito se jako volite kad su te dramske svađe...

netko tu mora napravit duboke rezove , a to moraš bit ti.. jer tip koji se osvećuje skidanjem prstena jer si ti to jednom napravila sigurno neće...
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:55   #85
Procitala sam prvi post i jao.

Napravili ste zajeb.
Uletjeli ste u brak makar ste relativno dugo bili i prije toga zajedno.
Ocekivala si ogromu promjenu karaktera samo zato sto ce stavit prsten na ruku. Jebiga, to tak ne ide.

Ne vidim sto je toliko lose u tome da ide sa deckima na kavu ili sa mamom.
Ti sa svojima zivis i uzimas vidanje zdravo za gotovo - jer su tu. Zar nije normalna potreba to da i on zeli vidit svoju mamu?

S druge strane, vas je u braku cetvero - ti, on i tvoji mama i tata. Ok, zivite s njima, ali sto njih briga kud i kad on ide? Zamisli da je situacija obrnuta? Kako bi se ti osjecala da tvoj muz sa svojim roditeljima komentira takve stvari? Da on tebe treba opravdavati? Niste djeca, oni vas ne financiraju i ako "mozete zivjeti tu" znaci takodjer "mi cemo se u sve petljat" - daj se odselite.
Bit ce jos samo gore.

Tvoj muz je drustven covjek i ocito je vroma vezan uz prijatelje. U tvom postu se osjeti i doza ljubomore jer "on radi i ide na kave, a ti si sama". Gle, ne drzi te on u kuci. Odi i ti nekud. Zovi si nekog doma.
Samo zato sto je tvoj drustven zivot srednja zalost ne znaci da je njegova uloga da te zabavlja 24/7.

Ne znam sto bi savjetovala jer po tvom uvodnom postu ispada da o nekim stvarima niste nikad pricali, da on nije bio ni svjestan da je tebi problem to sto ima bogat drustven zivot, tako da je sasvim logicno da ga zivcira sto mu odjednom seres za nesto sto je od pocetka tako.
Zasto si sutila svo ovo vrijeme?

Mene veoma zivcira stav naseg drustva gdje je neprihvatljiva da osobe u braku izlaze makar na kave.
Samo zato sto si se ozenio ne znaci da si umro za sve druge ljudi osim za partnera.
Djeluje kao da ste jako mladi, jos uvijek nemate djece, zasto mu ne dopustas da zivi zivot sad dok jos obveze nisu dodatno stisle?
Da ni ne pricam o tome kako je covjek radisan i nije jebivjetar koji samo sjedi po kavama vec radi dva posla, pa se samo zeli malo opustit sa frendovima.
Ne dolazi ti u ponoc pijan. To bi bilo puno drugacije.

Ostavljas dojam osobe koja je jako needy i clingy i to je lose. Prvenstveno po tebe.
Kad na to nadodas da ti je ocito vrlo dosadno u zivotu trenutno, onda dobijes par koji se svadja svako malo oko nekih banalnih stvari.

Nemoj skuhat rucak i cekat.
Pojedi svoje, a on nek si podgrije.

Muz ti djeluje kao poprilicno strpljiva osobe jer vjeruj mi, nitko ne zeli slusat takva prigovaranja.

Nadji si drugi hobi osim toga da gledas kad i s kim je on otisao na kavu.
Nemoj slusat svoje starce jer njima nije mjesto u vasem braku.
Pusti covjeka da ide na kavu s mamom ako zeli i svaki dan, koji ti je kurac da i za to prigovaras?

I smiri se.
Sad jedino sto mozes je sanirati stetu jer, vracam se na pocetak, niste ocito pricali o bitnim stvarima.
U braku si sa drustvenjakom. I to vrijednim. Nekim tko radi I ONDA ide na kave.
Mogla si proc puno, puno gore.
Zvocanjem neces postic bas nista osim toga da "smirivanje situacije" u jednom trenutku naprosto vise nece upalit.

Iako... Ako je vec sad tako lako skinut prsten i reci "odlazim", bojim se da tu nema kruha.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:14   #86
Autorice, tvoj prvi post je tako tužan
U prvoj godini braka, kada doslovno ne bi smjeli moći maknuti ruke jedan sa drugoga, vi jedva da se viđate.
Uopće neću ulaziti tko od vas je u pravu ili krivu, to nije ni bitno. bitno je to da ste u situaciji u kojoj ste oboje nesretni. Po meni, život i brak su maraton, ne utrka na 100m, i zato mislim, da prije nego se napravi radikalan rez poput razvoda, treba pokušati spasiti što se spasiti da. To dakako ne znači da si samo ti ta koja treba pogaziti sve što misli i želi samo radi mira u kući. Samo probaj doprijeti do njega bez da ga optužuješ i bez da mu čitaš bukvicu. Probaj na konstruktivan način postaviti vam neki zajednički cilj. S druge strane, ne moj previše pokušavati promijeniti niti "izliječiti" njega. Fokusiraj se malo i na sebe i na stvari koje tebe vesele i ispunjavaju.
Vjerujem da će ti vrijeme brže prolaziti sada kad se vratiš na posao i želim ti da što prije ozdraviš

E da, i još nešto. Ako se želite odseliti da bi imali svoj mir, to je jedno. Ali odseliti se da vas roditelji ne bi čuli dok se svađate je sasvim krivo. Ako te je sram da roditelji vide/čuju kako se suprug ponaša prema tebi, onda ti je to jasan alarm da u tome odnosu nije sve kako treba.

Sretno, i prije svega, probaj odlučiti što bi ti htjela i gdje sebe vidiš u tom odnosu
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:54   #87
Nisam citala cijeli topik ali mogu reci da su sjedenje doma i moljakanje ljubavi broj jedan ubojica privlacnosti. Sto vise molis za njegovu paznju to ces je manje dobivati.
Najbolje je nabaciti frizuru, nasminkati se, namirisati se, nabaciti osmijeh i izaci van. Ako to ne promijeni njegovo ponasanje vasa veza je vec otisla van granica popravljivog.
Ne imati dijete s njim jer time on samo pokusava kupiti vrijeme, kako pred tobom, tako i pred onim sto se mora odviti u njegovoj glavi.

Poslano sa mog HTC Desire 626 koristeći Tapatalk
Blackheartgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:18   #88
po meni su dvije opcije: kad mu se svi preostali (neoženjeni) prijatelji požene onda će ili provodit vrijeme s tobom (jer će njegovi frendovi poslije posla ići kući svojim ženama) ili ćete se družiti svi zajedno ili ćeš biti doma s djecom kao i njihove žene dok će oni i dalje živjeti živote solo dečkića.
e sad autorice, dal si spremna riskirati da ti se ostvari jedna od tri opcije?

po meni, on želi dijete da te zaposli i skine s kičme..a te spike bili bi si bliže da imamo dijete, bio bi češće doma nek si zabije tamo gdje sunce ne sja. zbog koga bi on bio bliže tebi? zbog djeteta? ne..bio bi bliže djetetu (iako je upitno da li bi vremenski stvarno provodio više vremena s njim nego što sad provodi s tobom). da on želi biti bliži s tobom, bio bi to i sad bez djeteta.

najlakše je svima reći razvedi se. ali upitaj se zašto si u braku? pa vjerojatno jer si mislila da će ti život biti bolji/ljepši/kvalitetniji/sretniji..čemu brak ako ti ne podiže kvalitetu života/razinu sreće, već spušta? što će ti to?? a mogla bi biti s nekime tko bi ti skidao zvijezde s neba i bio presretan da može prestat visit u birtiji s dečkima i drkat kad navečer dođe sam doma (skjuzimi maj lenguiđ)
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.