Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 13:06   #221
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne nego ce puno cesce uticnicu mijenjati musko a prasinu brisati zensko, odnosno generalno ce se "zenski poslovi" grupirati medju manje rizicnima a "muski" medju vise.

Nako cega se dize kuka i motika da zasto muskarci podrazumijevaju da su neki poslovi "zenski" i nek izvole svoje lijene kromanjonske guzice izvuci iz pecina i posteno podijeliti teret, aaaaa...

Isto se nece dogoditi za "muske" poslove.
Posao prozvati "zenskim" je skandal, "muskim" nije.

Pa nam ostanu zajednicki, i muski poslovi.
joj daj, pa većina ljudi ti tu kaže da ne smatra te poslove muškima
to što si ti naišao na nekog tko je tako mislio ne znači da to svi misle

isključim osigurače, obučem gumene rukavice i gumene natikače (mogu i dva para rukavica jedne preko drugih ako sam strujofob) i šta je tu tako rizično?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:12   #222
Kolicina gume u tvom postu mi sugerira da stvarnog iskustva sa strujom - nemas. No naravno da se sve moze podjednako, ali se u prosjeku ne desava sve podjednako. Teorija i praksa su u teoriji isto, ali u praksi nisu.

Opcenito, posjet bilo kojoj zeljezariji odagnava tezu da se spolovi podjednako lacaju alata.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:16   #223
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Posjet bilo kojoj zeljezariji odagnava tezu da se spolovi podjednako lacaju alata.
Točno, ali to ne znači da se svi muškarci time bave. Kao što ni sve žene ne štrikaju.

(ja sam ponekad išla tamo)

Quote:
Kolicina gume u tvom postu mi sugerira da stvarnog iskustva sa strujom - nemas
zezam se malo, ali volim preuveličavanje kad se o strahovima radi
onda volim 120% sigurnost
a jesam to radila par puta, ne baš često
nisam ni jednom uvalila svom dragom taj posao

jel štrikanje i vezenje goblena ženski posao?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:23   #224
a ono..volim da nacjepa drva u podrumu za kamin, vatru naložiti mogu i sama
a volim i da posremi suđe u perilicu
žarulju mijenjam sama isto kao i pregorjeli osigurač..
volim i kad skuha

postoje, koliko mi to negirali..čito iz praktičnih razloga, nedostatka fizičke snage i moje tjelesne kosntitucije
ali da mi kaže to napravi jer je tvoj posao ne bi bilo dobro

tako su me kolege jednom tražile da im skuham kavu zato je je TO ŽENSKI POSAO
nisu je pili
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:24   #225
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Točno, ali to ne znači da se svi muškarci time bave. Kao što ni sve žene ne štrikaju.

(ja sam ponekad išla tamo)


zezam se malo, ali volim preuveličavanje kad se o strahovima radi
onda volim 120% sigurnost
a jesam to radila par puta, ne baš često
nisam ni jednom uvalila svom dragom taj posao
Onda smo mi svi ovdje po forumu neki nestandardni cudaci, muskarace koje vitlaju let lampama i muskici koji uspavljuju bebice.

But anyway, my point is - nepristojno je strikanje (ista) nazvati zenskim poslom, dok nije nepristojno ostrenje nozeva ili nesto nazvati muskim poslom.

Ne jednom sam dozivio cistu unezvjerenost i iskreno iznenadjenje kad sam na spominjanje da je nesto muski posao reagirao tocno onako kako ocekujem da ce svaka zena reagirati da joj se kaze da je nesto zenski posao.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:36   #226
a ono..volim da nacjepa drva u podrumu za kamin, vatru naložiti mogu i sama
a volim i da posremi suđe u perilicu
žarulju mijenjam sama isto kao i pregorjeli osigurač..
volim i kad skuha

postoje, koliko mi to negirali..čito iz praktičnih razloga, nedostatka fizičke snage i ženske tjelesne kosntitucije
ali da mi kaže to napravi jer je tvoj posao ne bi bilo dobro

tako su me kolege jednom tražile da im skuham kavu zato je je TO ŽENSKI POSAO
nisu je pili
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:38   #227
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Onda smo mi svi ovdje po forumu neki nestandardni cudaci, muskarace koje vitlaju let lampama i muskici koji uspavljuju bebice.

But anyway, my point is - nepristojno je strikanje (ista) nazvati zenskim poslom, dok nije nepristojno ostrenje nozeva ili nesto nazvati muskim poslom.

Ne jednom sam dozivio cistu unezvjerenost i iskreno iznenadjenje kad sam na spominjanje da je nesto muski posao reagirao tocno onako kako ocekujem da ce svaka zena reagirati da joj se kaze da je nesto zenski posao.
Nije mi baš jasno ovo natjecanje žena koja je veći muškarac od muškaraca .
Ono kaj je meni retardirano je reći: Ja NEĆU pokositi travnjak/natočiti gorivo/promijeniti žarulju jer je to muški posao ili Ja NEĆU oprati suđe/usisati/objesit veš jer je to ženski posao.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:44   #228
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Onda smo mi svi ovdje po forumu neki nestandardni cudaci, muskarace koje vitlaju let lampama i muskici koji uspavljuju bebice.

But anyway, my point is - nepristojno je strikanje (ista) nazvati zenskim poslom, dok nije nepristojno ostrenje nozeva ili nesto nazvati muskim poslom.

Ne jednom sam dozivio cistu unezvjerenost i iskreno iznenadjenje kad sam na spominjanje da je nesto muski posao reagirao tocno onako kako ocekujem da ce svaka zena reagirati da joj se kaze da je nesto zenski posao.
nisam primijetila da je itko na temi osim tebe tvrdio da postoje samo muški poslovi, ali ne i ženski
neki ne dijele poslove na muške i ženske, a neki dijele, ali ne vidim da još netko radi asimetričnu podjelu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:49   #229
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne nego ce puno cesce uticnicu mijenjati musko a prasinu brisati zensko, odnosno generalno ce se "zenski poslovi" grupirati medju manje rizicnima a "muski" medju vise.
Ček, tebi je mijenjanje utičnice rizični posao?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:56   #230
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ček, tebi je mijenjanje utičnice rizični posao?
pa ako ne isključiš struju, mogao bi biti.
a sjetiti se isključiti struju mogu samo muški
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:10   #231
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nije mi baš jasno ovo natjecanje žena koja je veći muškarac od muškaraca .
Ono kaj je meni retardirano je reći: Ja NEĆU pokositi travnjak/natočiti gorivo/promijeniti žarulju jer je to muški posao ili Ja NEĆU oprati suđe/usisati/objesit veš jer je to ženski posao.
Al ne kaze se tak...dva su mehanizma, strah i snaga. Na strah i slabost jedni imaju pravo, drugi ne.

Pa zensko koje kaze da ju je strah uvatit motorku je ok, ali musko koje kaze da ga je strah mijenjati pelene sere.

Takodjer zensko koje kaze da je preslaba cijepati drva je ok, ali musko koji kaze da je presnazan za prat sudje sere.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:15   #232
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Al ne kaze se tak...dva su mehanizma, strah i snaga. Na strah i slabost jedni imaju pravo, drugi ne.

Pa zensko koje kaze da ju je strah uvatit motorku je ok, ali musko koje kaze da ga je strah mijenjati pelene sere.

Takodjer zensko koje kaze da je preslaba cijepati drva je ok, ali musko koji kaze da je presnazan za prat sudje sere.
Al žensko doista može biti fizički preslabo za cijepat drva. Koliko ti moraš biti snažan da bi bio presnažan za oprat tanjur? Jel to ono da nisi svjestan svoje snage pa ga zdrobiš?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:17   #233
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Al ne kaze se tak...dva su mehanizma, strah i snaga. Na strah i slabost jedni imaju pravo, drugi ne.
ma nemoj!

Quote:
ali musko koji kaze da je presnazan za prat sudje sere.
da, sere
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:27   #234
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Al žensko doista može biti fizički preslabo za cijepat drva. Koliko ti moraš biti snažan da bi bio presnažan za oprat tanjur? Jel to ono da nisi svjestan svoje snage pa ga zdrobiš?
Da, tocno to, zdrobim tanjur, i pola kuhinje. Pri cemu ne serem i izmisljam samo da se izognem poslu nista vise nego ona.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:30   #235
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Al ne kaze se tak...dva su mehanizma, strah i snaga. Na strah i slabost jedni imaju pravo, drugi ne.

Pa zensko koje kaze da ju je strah uvatit motorku je ok, ali musko koje kaze da ga je strah mijenjati pelene sere.

Takodjer zensko koje kaze da je preslaba cijepati drva je ok, ali musko koji kaze da je presnazan za prat sudje sere.
Što se mene tiče, strah me je i uvatit motorku i gledat bilo koga dok je koristi :P
Ne bih uopće smatrala pičkicom frajera koji se ne želi približavat rotirajućim noževima. A da ga je baš STRAH mijenjat pelene, tja...
Mogu shvatit i da se nekom to užasno gadi i tjera ga na povraćanje, bilo muško bilo žensko. Nisam ni sama bila oduševljena tom rabotom, ali što se može.
Da nemam kome u životu uvalit poslove kojih se bojim, teški su mi ili gadljivi, ha, pa naučila bih sama, ovako ću rado obavit nešto drugo dok se time bavi muško, majka, frendica, kozmetičarka, vodoinstalater itd.
I da, muško koje kaže da je presnažno za pranje suđa sere. Reci ne da mi se, aj ti to, ja ću za to vrijeme, ne znam, očistit ostatke i odnijet smeće, ako ima više toga za radit. Ako nema, lezi, otvori pivu, pa je donesi i meni kad operem suđe i masiraj me ili grli dok ležim skup s tobom.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:31   #236
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Da, tocno to, zdrobim tanjur, i pola kuhinje. Pri cemu ne serem i izmisljam samo da se izognem poslu nista vise nego ona.
Dude, ja doista nemrem pilit s motorkom jer sam nejaka. Tebi može jedino kruna s glave opast ak opereš tanjur. Niš mu ne bu bilo. Kakvi su ti ovo argumenti?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:31   #237
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
ali musko koji kaze da je presnazan za prat sudje sere.
Krepaću.

Naravno da sere.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:36   #238
Dragi, daj molim te pometi balkon.
Joj draga ne mogu, ti znas da sam ja prejak i da uvijek sikom svojih ruku slomim drsku.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:42   #239
Što ste se svi zakačili za to pranje suđa, zar nemate perilice?
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:51   #240
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Što ste se svi zakačili za to pranje suđa, zar nemate perilice?
Pa da strga vrata na njoj. To je skuplje neg da slupa tanjur.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.