Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 23:20   #221
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Majka ce odgajati, majka vec sad za dijete donosi odluke. Ako autorica kaze sto joj je prijateljica ispricala ovu bi majku ( ne mislim nista dobro o njoj) kao i dijete moglo staviti u nezavidnu situaciju barem financijski, ali i psihicki. Sve ce se to najlosije odraziti na dijete i to vec sad u trudnoci.
otac ima prava koliko i majka i u istoj mjeri je roditelj, a ova sebicnjaca gleda samo svoje dupe.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:28   #222
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Majka ce odgajati, majka vec sad za dijete donosi odluke. Ako autorica kaze sto joj je prijateljica ispricala ovu bi majku ( ne mislim nista dobro o njoj) kao i dijete moglo staviti u nezavidnu situaciju barem financijski, ali i psihicki. Sve ce se to najlosije odraziti na dijete i to vec sad u trudnoci.
ja i dalje ne vidim kakvu bi to konkretnu štetu AUTORICA nanijela djetetu. misliš da je otac bankomat pa je autorica majci dužna onu lovu koju bi inače izmuzla od tog tipa...? dijete ima živu i zdravu majku i živog i zdravog oca, ako pretpostavimo da su u pitanju samo ova dvojica - zašto bi autorica trebala biti ta koja bi nadoknađivala štetu, a koju je uzrokovala majka? tko će nadoknaditi štetu - i kako - frajeru kojem se pokušalo podmenuti dijete? nije li dijete već sada u nezavidnoj situaciji u koju ga je stavila upravo njegova majka? kako bi majka trebala nadoknaditi tu štetu djetetu, a i autorici - jer se usudila umaltretirati ju svojim pizdarijama?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:28   #223
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
otac ima prava koliko i majka i u istoj mjeri je roditelj, a ova sebicnjaca gleda samo svoje dupe.
Ova majka ce odgajati to dijete koje je sad u njoj i prozivljava sve sto i ona. Pitanje je koliko bi se otac brinuo za dijete nakon autoricinog priznanja. Nazalost, realnost je takva. Pravni sustav je spor. Autorica nece majku promijeniti i uciniti moralnijom. Najvise sto moze je pustiti je na miru i maknuti se od nje da ni autoricu ne maltretira.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:42   #224
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ja i dalje ne vidim kakvu bi to konkretnu štetu AUTORICA nanijela djetetu. misliš da je otac bankomat pa je autorica majci dužna onu lovu koju bi inače izmuzla od tog tipa...? dijete ima živu i zdravu majku i živog i zdravog oca, ako pretpostavimo da su u pitanju samo ova dvojica - zašto bi autorica trebala biti ta koja bi nadoknađivala štetu, a koju je uzrokovala majka? tko će nadoknaditi štetu - i kako - frajeru kojem se pokušalo podmenuti dijete? nije li dijete već sada u nezavidnoj situaciji u koju ga je stavila upravo njegova majka? kako bi majka trebala nadoknaditi tu štetu djetetu, a i autorici - jer se usudila umaltretirati ju svojim pizdarijama?
Ni meni nije jasno kako autorica nanosi štetu djetetu.

Ona tom muškarcu treba reći istinu. I onda idu na DNK test, ako se pokaže da je on otac, on će sudjelovati u životu svog djeteta. Tu žensku će sigurno ostaviti, no to ne znači da dijete neće odrastati uz majku i oca. A ako se pokaže da je ota taj drugi, onda će dijete opet imati svog biološkog oca u životu. Ovako bi odrastao, a da nikad ne upozna svog pravog oca.

Jedini tko pravi štetu tom djetetu je ta njegova majka.

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ova majka ce odgajati to dijete koje je sad u njoj i prozivljava sve sto i ona. Pitanje je koliko bi se otac brinuo za dijete nakon autoricinog priznanja. Nazalost, realnost je takva. Pravni sustav je spor. Autorica nece majku promijeniti i uciniti moralnijom. Najvise sto moze je pustiti je na miru i maknuti se od nje da ni autoricu ne maltretira.
Mislim da bi svakoj moralnoj osobi bilo neprihvatljivo živjeti s takvom tajnom i da bi imala potrebu reći čovjeku da mu netko želi podmetnuti tuđe dijete. Ne mogu vjerovati da bi netko mogao živjeti s takvom tajnom i danas-sutra gleati čovjeka u oči i praviti se da je sve divno-krasno, a znaš da mu je život zapravo jedna velika laž.

To što ta ženska iz priče radi je odvratno, gnjusno i za takav čin ne postoji nikakvo opravdanje.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:45   #225
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasno kako autorica nanosi štetu djetetu.
Dijete ima pravo znati tko mu je otac, ona mu ovako izravno uskraćuje to pravo. Da ne spominjemo buduće emocionalne i potencijalne pravne probleme s kojima će se morati suočiti jednom kad se istina sazna. Možda onaj drugi posumnja da je dijete njegovo pa on nešto kaže, ako već nijedna od ove dvije ne bude htjela.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:55   #226
Da, dijete ima pravo znati tko mu je otac, ali majka mu je odlučila reći neistinu. Da vam susjedi imaju posvojeno dijete i ne kažu mu da je posvojeno, da li bi vi imali potrebu iznijeti mu istinu? Ma glupost totalna. To je odgovornost te žene, blebetala ona o tome naokolo ili ne. Od takve se osobe treba maknuti, a ne uvlačiti se u osoban život igrajući se svetog Petra.

Flat, evo moj suprug je baš čitao temu i nasmijao se tvojim postovima. Smatra isto da je apsolutno krivo to reći tom liku. Eto vidiš da ima i muškaraca koji se ne bi u to petljali .

I netko je napisao da će možda onaj drugi prihvatiti dijete ako je njegovo. Ozbiljno? Nakon što se ona već uselila kod drugoga i lagala mu da je njegovo dijete jer smatra da je prvi luzer? Ma da, baš. Opet ne živimo u istoj državi, prije bude ta žena od nekog dobila poštene batine nego bude nakon toga jedan priznao dijete i posjećivao ga veselo.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:58   #227
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Dijete ima pravo znati tko mu je otac, ona mu ovako izravno uskraćuje to pravo. Da ne spominjemo buduće emocionalne i potencijalne pravne probleme s kojima će se morati suočiti jednom kad se istina sazna. Možda onaj drugi posumnja da je dijete njegovo pa on nešto kaže, ako već nijedna od ove dvije ne bude htjela.
To pravo djetetu uskraćuje majka, a ne autorica. Majka je ta koja je odlučila kojem će od njih dvojice reći da je otac iako ni sama nije sigurna. Majka je ta koja će možda pravom djetetovom ocu uskratiti mogućnost da bude uz svog sina. I zato je autoričina dužnost da kaže tom čovjeku istinu.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:00   #228
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Da, dijete ima pravo znati tko mu je otac, ali majka mu je odlučila reći neistinu. Da vam susjedi imaju posvojeno dijete i ne kažu mu da je posvojeno, da li bi vi imali potrebu iznijeti mu istinu?
Ne bi imali potrebu reci jer to do njegove sedme godine moraju napraviti sami roditelji.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:06   #229
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Da, dijete ima pravo znati tko mu je otac, ali majka mu je odlučila reći neistinu. Da vam susjedi imaju posvojeno dijete i ne kažu mu da je posvojeno, da li bi vi imali potrebu iznijeti mu istinu? Ma glupost totalna. To je odgovornost te žene, blebetala ona o tome naokolo ili ne. Od takve se osobe treba maknuti, a ne uvlačiti se u osoban život igrajući se svetog Petra.

Flat, evo moj suprug je baš čitao temu i nasmijao se tvojim postovima. Smatra isto da je apsolutno krivo to reći tom liku. Eto vidiš da ima i muškaraca koji se ne bi u to petljali .
Ne možeš uspoređivati posvajanje s ovom situacijom.

Ovdje je ženska podmetnula tuđe dijete drugom muškarcu, da bi sebe zbrinula. Njega je obmanula, uvjeriila ga da je dijete njegovo. On će cijeli život odgajati tuđe dijete misleći da je njegovo. A isto tako i to dijete će cijeli život živjeti u laži. Ovdje je riječ o jednoj odvratnoj manipulatorici bez morala.

Zar ne misliš da taj čovjek ima pravo znati da dijete nije njegovo? Zar ne misliš da on zaslužuje znati istinu i sam odlučiti o svom životu?

Ovo što je ta ženska napravila nema nikakvo opravdanje. To je jedan odvratan čin, gnjusan, sebičan... Da npr. saznam da moja prijateljica to hoće napraviti svom dečku, rekla bih mu to. Ne bih mogla čuvati takvu tajnu, grizlo bi me to, osjećala bih krivnju jer vidim kako on živi u laži, a ja mu ništa ne govorim.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:12   #230
Vi što branite tu fufu, baš me zanima da li biste isto tako govorile da npr. vašem bratu ili jednog dana vašem sinu tako neka proračunata gadura podmetne tuđe dijete. Baš me zanima da li bi i za nju našle opravdanja i bile na njenoj strani.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:16   #231
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Opet ne živimo u istoj državi, prije bude ta žena od nekog dobila poštene batine nego bude nakon toga jedan priznao dijete i posjećivao ga veselo.
^ projekcija. nego - nisi li ti optužila OSTALE forumaše da projiciraju...?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:18   #232
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ne bi imali potrebu reci jer to do njegove sedme godine moraju napraviti sami roditelji.
oduzela si mi gušt!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:22   #233
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
I, da, jednu stvar sam zapazila da je netko na temu rekao kako ta zenska ionako nije materijal za brak jer se istovremeno jebavala sa dvojicom.
Koja gnjusnoba od izjave. Onda nijedno musko nije materijal za brak.
Nije to nikakva gnjusoba od izjave, to je sasvim normalna muška izjava. Muškarci izbjegavaju ženit promiskuitetne žene baš iz razloga iz kojih je ova tema i otvorena. Vole ih trošit, ali izbjegavaju ženit. Otprilike kao što žene vole trošit takozvane alfe prilikom ovulacije, a inače preferiraju udavat se za mirnije i sigurnije tipove. To je generalno ljudsko seksualno ponašanje. Zato muškarci u pričama uvijek spašavaju senzualne i ženstvene djevice, a žene pripitomljuju divljake i krkane ili osvajaju prinčeve/vitezove/štogod samo da je moćno. Ukratko, muškarci od djevice žele napravit svoju privatnu kurvu, a žene od krkana žele napravit svoju privatnu stijenu. Muškarci žele da žena rađa samo njihovu djecu, a žene žele da muškarac uzdržava i štiti samo njihovu djecu. Zato muškarci generalno lošije doživljavaju fizičku prevaru (potencijal da žena nosi tuđe dijete), a žene lošije doživljavaju emocionalnu (potencijal da muškarac ode sa drugom ženom i gubitak njegovih resursa). Dupli standard postoji doslovno zato što spolovi promatraju problematiku iz drugačijih perspektiva.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:23   #234
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Da vam susjedi imaju posvojeno dijete i ne kažu mu da je posvojeno, da li bi vi imali potrebu iznijeti mu istinu?
Nije isto iz više razloga, jedan od njih je što se ovo dijete još nije rodilo i nije emotivno ni pravno vezano za nijednog od dvojice potencijalnih muškaraca. Trenutno bi jedina šteta bila slomljeno srce i razočarenje jednog od njih, što nije mala stvar, ali je definitivno puno manje od svega što će tek uslijediti ako ova prešuti.

Ta frendica nije bila s nijednim od njih dvojice u vezi, tehnički nijednog nije varala i mogla je mirne savjesti reći da nije sigurna tko je otac, a onda kasnije kako bude. U slučaju da je beba muškog spola DNK analiza se može napraviti i za vrijeme trudnoće, ali tek od 14-tog tjedna kad je već kasno za abortus, plus što je ipak prilično osjetljivo pa se vjerojatno i ne preporuča ako nije nužno.

Na mjestu autorice više ne bih ovoj bila prijateljica ako bi ustrajala u svom naumu. Ok, hormoni su je lupili, uspaničila se, prepala se, slagala je, sad ne zna kako se bezbolno izvući... jebiga, ali neka stisne zube i preuzme odgovornost za svoje postupke dok se nije dodatno zakompliciralo i počelo prelamati preko leđa njezinog djeteta.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:26   #235
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Ne možeš uspoređivati posvajanje s ovom situacijom.

Ovdje je ženska podmetnula tuđe dijete drugom muškarcu, da bi sebe zbrinula. Njega je obmanula, uvjeriila ga da je dijete njegovo. On će cijeli život odgajati tuđe dijete misleći da je njegovo. A isto tako i to dijete će cijeli život živjeti u laži. Ovdje je riječ o jednoj odvratnoj manipulatorici bez morala.

Zar ne misliš da taj čovjek ima pravo znati da dijete nije njegovo? Zar ne misliš da on zaslužuje znati istinu i sam odlučiti o svom životu?

Ovo što je ta ženska napravila nema nikakvo opravdanje. To je jedan odvratan čin, gnjusan, sebičan... Da npr. saznam da moja prijateljica to hoće napraviti svom dečku, rekla bih mu to. Ne bih mogla čuvati takvu tajnu, grizlo bi me to, osjećala bih krivnju jer vidim kako on živi u laži, a ja mu ništa ne govorim.
Slažem se u svemu s tobom, osim u tome da bi ja u toj situaciji trebala biti ta koja će mu to reći. Grozno je to što radi (ako uopće je istina, nema autorice ), ali ne gledam na život na takav način. Neki ljudi imaju teške sudbine, ne vjerujem da ih prolaze bez razloga. Ne bi me kopkalo da mu to kažem na mjestu autorice, kopkalo bi me da sam ta žena koja mu laže da je dijete njegovo.

Znam jedan primjer muškarca kojem je žena rekla da nije njegova kćer kada je mala imala par godina. On je na to i prije sumnjao jer se rodila kao prerano. Tu priču mi je on pričao kada mu je ta kćer već odrasla, a i tada je s njom imao najbliskiju vezu koju bi jedan otac i kćer mogli imati. To nije previše utjecalo na njega, odgojio ju je kao da se ništa posebno nije desilo, sa ogromnom ljubavlju. Sa tom ženom se rastao kasnije, ali kćer mu je ostala najbliža osoba.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:39   #236
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ova majka ce odgajati to dijete koje je sad u njoj i prozivljava sve sto i ona. Pitanje je koliko bi se otac brinuo za dijete nakon autoricinog priznanja. Nazalost, realnost je takva. Pravni sustav je spor. Autorica nece majku promijeniti i uciniti moralnijom. Najvise sto moze je pustiti je na miru i maknuti se od nje da ni autoricu ne maltretira.
Kakav pravni sustav? Pravni sustav nije tu da štiti žene zato jer su žene. A tko štiti "očeve" koji odgajaju tuđu djecu od raznoraznih kurvetina?!

Zadnje uređivanje Uvijek istok : 04.07.2017. at 00:50.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 02:04   #237
Nekako ne vjerujem da je do ove situacije bila normalna osoba, jer za ovako što napraviti moraš biti sjeban. Moj savjet bi ti bio da prekineš odnos s tom 'frendicom' i ne petljaš u ovu situaciju.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 02:41   #238
Mislim da većini i jest jasno da je ovo trolovski otvorena tema.. Ali to ne umanjuje činjenicu da takve situacije postoje..

I unatoč fokusu na raspravu čije dijete bi to mogli biti - ostaje i dalje u sjeni da taj lik, ili oba čak, ne znaju da dijele istu ženu.. I potpuno je ispravno obavjestiti ga/ih upravo zato što je proizašlo nešto iz te zavrzlame, a pogotovo zato što netko u cijeloj toj priči je napravljen budalom, klaunom.. I to zato što netko netko „muda“ da sam stane iza svojih djela koje zahtjevaju odgovornost – ne daje nam za pravo da okrenemo glavu i mirno zaspemo u svome malenom kutku, misleći kako je put do pakla popločen dobrim namjerama..


Btw, ovaj zadnji dio je kineska poslovica, a ako se već hvatamo za nju, trebamo imati na umu da pojam pakla u istočnjačkim religijama ima potpuno drukčije značenje od onog kojeg nam se predstavlja na ovim područjima ..


A, da li ostati prijatelj nekome tko ima takve ideje , dileme i nedoumice – više govori o onome tko to dovodi u pitanje..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 04:53   #239
isuse bože kakva tema
vi koji pozivate policiju, dnk analizu, izračun troškova, slanje anonimnih pisama, linč, bičevanje, polijevanje katranom i perjem ili vam se um pomračio od klimatskih promjena ili pišete iz Saudijske Arabije.

jbt prije 50-100 godina bi svatko živ normalan savjetovao curi koja je napravila slično sranje da drži jezik za zubima i da se uda za čovjeka koji će biti bolji muž i otac, tj. da se kloni nekog ništkoristi, jer je to loše za dijete.
Narodna mudrost, atavizam koji šljaka tisućama godina. Ni manje ni više.
Za napredan, širokouman, progresivan svijet je to obična flundra koja pod hitno treba abortirati te izvršiti javnu ispovijest, pokajanje i pokoru. Po mogućnosti joj treba složiti teški skandal sa što više uključnih osoba. (roditelji, susjedi, rodbina obojice nasamarenih rogonja)

Mislim, što gubi taj čovjek koji dobiva all in one paket? Dijete koje se rodi u braku zakonski je dijete osoba koje su u braku, stoga dokazati suprotno ne ide samo tako.

A ovaj što je izvisio, jbg. tak je to kad loše jebeš.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 07:48   #240
😂
Dečki su se opet zapalili radi novaca.
Najmoralnije bi bilo da ona tipu koga želi za tatu fino kaže šta je po srijedi - pa ako on prihvatiti da preuzme ulogu oca - super, ako ne, bio bi red da mlada dama preuzme odgovornost za svoje ponašanje. Izvadi guzicu iz komfort zone i mrvicu odraste.
A slažem se da sama varijanta sa "trudnom djevom" nije baš tako nova... Josip je zbog tuđeg djeteta mogao izgubiti glavu Ali je proglašen svetim
Danas bi sigurno premlatio Mariju, kamenovao na trgu uz pomoć bjesnog puka...wait! To je mogao i tada

P.S. Prijateljici kupi najveću kutiju kondoma i instaliraj u njenoj spavaćoj sobi.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.