Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2015., 19:04   #1721
Novi zakon ima i mogućnost žurnog izdavanje nove osobne, isto kao za putovnicu
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 12:04   #1722
Pozz! Jel zna netko mogu li kod prijave novog prebivališta i promjene prezimena samo otici u MUP u novom mjestu prebivališta i tamo se prijaviti ili prvo moram otići i odjaviti se na starom mjestu prebivališta?
nesaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 18:11   #1723
koji je novi rok za osobnu nakon vjencanja.. koliko mogu cekati .. vjencali smo se prije tjedan dana
behappy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 02:55   #1724
udala sam se prije 15tak dana e sad jos nisam isla prominiti prezime na osobnoj,putovnicu nemam ,zanima me ako podem napraviti novu osobnu s novim prezimenom dali s ovom starom mogu preko granice u bih dok nova bude gotova ?dosad sam isla s njom iza vjencanja...ako neko zna
nonamegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 07:25   #1725
Quote:
nonamegirl kaže: Pogledaj post
udala sam se prije 15tak dana e sad jos nisam isla prominiti prezime na osobnoj,putovnicu nemam ,zanima me ako podem napraviti novu osobnu s novim prezimenom dali s ovom starom mogu preko granice u bih dok nova bude gotova ?dosad sam isla s njom iza vjencanja...ako neko zna
Ne, jer češ dobiti onaj papirič, staru odmah ponište. A sa papiričem se ne može preko granice. Ako ti je važno raspitaj se u mupu jer po novom postoji i žurna osobna.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:51   #1726
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Ne, jer češ dobiti onaj papirič, staru odmah ponište. A sa papiričem se ne može preko granice. Ako ti je važno raspitaj se u mupu jer po novom postoji i žurna osobna.
Meni nisu odmah poništili staru osobnu, nego tek kad sam dobila novu.. čak sam i prešla granicu BIH sa starom osobnom, papirić nisam ni pokazivala
Titanium555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 21:42   #1727
Quote:
nonamegirl kaže: Pogledaj post
udala sam se prije 15tak dana e sad jos nisam isla prominiti prezime na osobnoj,putovnicu nemam ,zanima me ako podem napraviti novu osobnu s novim prezimenom dali s ovom starom mogu preko granice u bih dok nova bude gotova ?dosad sam isla s njom iza vjencanja...ako neko zna
možeš bez problema u BIH. isto čekam novu osobnu, a već sam par puta išla preko granice i dala samo staru osobnu, provjeravali su u svom terminalu i nitko me nije ništa ni pitao ni tražio papirić
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:59   #1728
Da l iste išta rješavali za mirovinsko i zdravstveno nakon vjenčanja?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 12:27   #1729
Mirovinsko i zdravstveno je meni firma riješila, ja sam samo išla riješiti dopunsko.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:19   #1730
Da li mogu rješavat dopunsko samo sa vjenčanim listom ili moram čekat osobnu i šta je s poreznom karticom?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:26   #1731
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Da li mogu rješavat dopunsko samo sa vjenčanim listom ili moram čekat osobnu i šta je s poreznom karticom?
Poreznu odneseš staru i tražiš novu (mene čak nisu nikakav dokument tražili nego sam samo ispunila onaj papir u poreznoj)

A dopunsko sam rješavala sa papirićem za novu osobnu.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:49   #1732
Hvala
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:08   #1733
Preletila sam zadnjih par stranica, ali ne mogu naći odgovor, zna li netko možda koji se obrazac predaje za promjenu adrese ako ostajem u istom gradu?
Našla sam na mupovoj stranici pod Dokumenti-> Obrasci
http://www.mup.hr/UserDocsImages/Dok...1_preb_bor.pdf

Kad googlam promjenu adrese izbaci mi ovaj obrazac koji ne mogu naći direktno na službenoj stranici:
http://mup.hr/UserDocsImages/upute_o.../obrazac_1.pdf

Nekako mi se ovaj drugi čini logičniji jer ne mijenjam prebivalište nego samo adresu (valjda, ovo mi je prvi put da se nekud službeno selim pa nisam sigurna što sve zapravo mijenjam), a on ima za zaokružiti opciju promjena adrese.
Muči me samo što ga nema službeno pod obrascima na stranici pa da to nije neka stara verzija obrasca koja više ne vrijedi...

Ovaj prvi obrazac ima samo prijavu i odjavu prebivališta i boravišta, nema ništa samo za adresu.

Uglavnom, ako koja od vas zna što od toga treba popuniti, puno puno puno zahvaljujem na pomoći
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:36   #1734
ja bi na tvom mjestu direkt nazvala i pitala u petrinjskoj.. jer recimo tu isto tako piše svašta za donijeti dokumentacije pa ne mora značiti da je to sve isto kod svih, jer evo kao primjer za dokumente za kod matičara tu piše da treba donijeti izvadak iz matice knjige rođenih, domovnicu, ja zvala i pitala za to rekli su mi da to ništa ne treba od dokumenata samo naša osobna i kopija osobne od kumova..
tako da moj savjet ti je da nazoveš, objasniš situaciju i saznat ćeš točne informacije.. al tebi je na odluci
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 17:54   #1735
Adresa ako je stalna - mijenjaš boravište = moraš mijenjati i osobnu iskaznicu bez obzira na grad.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:56   #1736
Osobnu znam da moram mijenjati, samo prije toga trebam promjeniti adresu.
Kaj nije prebivalište trajna adresa, a boravište privremena? Samo mi je bezveze ako moram odjaviti prebivalište i onda ga ponovo prijaviti u istom mjestu, a onaj njihov obrazac nema promjene adrese nego samo odjava i prijava prebivališta

@ancica89
Probala sam ih danas dvaput zvati, ali nitko se ne javlja. Probat ću još sutra, možda bude više sreće.
Nadala sam se da ima možda netko tko je nedavno to mijenjao da dobijem info iz prve ruke pa da sve unaprijed pripremim da ne moram tamo previše hodati okolo
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:58   #1737
Stalna adresa (koja ide u osobnu) je prebivaliste
Privremena adresa (ne ide u osobnu, dobije se papir) je boraviste
Dakle, trebas promjeniti prebivaliste
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 06:55   #1738
Prvo odeš na šalter za prebivalište - tamo sa tobom mora biti vlasnik adrese na koju se prijavljuješ ako ćeš tamo biti "za stalno". Onda s tim papirom ideš vaditi osobnu. Ako ćete se za 2 mj seliti, onda samo promijeni boravište, a na osobnoj ostaje stara adresa na kojoj si bila prijavljena do sada. A to možeš prije ili poslije vađenja osobne.

Ja sam se odselila 2 ulice dalje i nakon udaje sam promijenila prebivalište na te 2 ulice dalje kod dragog u stan. Ne postoji promjena adrese u mupu.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 07:17   #1739
Ok, hvala vam!
To bi trebalo biti to od seljenja barem za idućih 5 godina dok se nešto ne uštedi, tako da prebivalište it is
Jel treba prvo raditi odjavu pa prijavu ili je dosta samo prijavu pa oni automatski odjave sa stare adrese?
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:12   #1740
Ispunjavaš samo jedan papir a oni automatski rade odjavu/prijavu.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.