Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 16:47   #21
Quote:
lealae kaže: Pogledaj post
Ne mogu zamisliti zivot bez njega, necu valjda samu sebe natjerati na dijete. Cini mi se kao da sanjam.
Možda griješim, i daj Bože za tebe da griješim.
Malo mi je glup nečiji komentar da u tebi vidi ovcu za rasplod i da samo to vidi jer sada želi dijete. Mislim - čovjek se promijenio i pojavili su mu se očinski osjećaji. Želi dijete. nada se da ćeš promijeniti mišljenje. To su jako velike razlike sada. Mislim da ga ta želja neće proći, jer obično raste s vremenom..
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:53   #22
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Ili ćš mu roditi dijete, ili ćete se razići. mislim da, kada je dijete u pitanju, ne postoji alternativa da će se ona strana koja dijete želi pomiriti s time da ga neće imati. drugo da si ti bolesna ili nešto, ali ti si savršeno zdrava i nema razloga zašto ne bi imala dijete osim svoje vlastite "ne-želje"
Pa njena vlastita "ne-želja" je dovoljan razlog. meni se sve cini da on nije dovoljno ozbiljno razmislio o cinjenici ako bude s lealae da oni NIKAD ne bi imali djecu.. ako mu je imati dijete bitnije od veze s njom, za raspad tog braka je jedino on kriv. i njegova familija sta se mijesa u to.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:56   #23
Quote:
Ne mogu zamisliti zivot bez njega, necu valjda samu sebe natjerati na dijete. Cini mi se kao da sanjam.
Aj nemoj se tjerati na nešto što ne želiš samo da njega zadržiš, pogotovo ako bi to značilo da tom djetetu ne možeš poslije biti dobra majka. Znaš, njega su ti vjerojatno pukli neki hormoni. Iako se obično misli da su žene te kojima proradi biološki sat, vjeruj mi - događa se i muškarcima. Tko zna, možda i tebe uhvati za par godina.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 16:58   #24
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Pa njena vlastita "ne-želja" je dovoljan razlog. meni se sve cini da on nije dovoljno ozbiljno razmislio o cinjenici ako bude s lealae da oni NIKAD ne bi imali djecu.. ako mu je imati dijete bitnije od veze s njom, za raspad tog braka je jedino on kriv. i njegova familija sta se mijesa u to.
on je kriv jedino ako sam ne zeli djecu ali popusta pod naletima obitelji ;=

u svakom drugom slucaju NITKO nije kriv... jedonostavno su u pat poziciji... oboje...

e sad...
ili ce tak ostati
ili ce ostati pa ce puknuti
ili ce netko od njih dvoje popustiti

ne bih im bila u kozi... niti jednom od njih dvoje... a moglo bi mi se dogoditi da budem u njenoj kozi
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:00   #25
lealae, ja tebe ne krivim, sama si mu jasno rekla što želiš, što ne želiš. Podržavam pravo da ljudi sami odlučuju o potomstvu, a bilo bi i bolje kad bi svi malo više razmišljali o tome. Ako netko ne želi djecu čini mi se poštenim da to kaže.
No, kao što je Anastasia gore rekla, mislim da ga ta želja neće proći. Dapače, s vremenom će ga sve više mučiti. Jaka ja to želja i mislim da bi čak mogla doći vašem braku "glave".

Ne znači da ti je on ranije lagao, muškarci doista ne razmišljaju kad su mlađi toliko o djeci i najvažnija im je partnerica i zadovoljstvo u vezi s partnericom. Tako da vjerojatno toliko o tome nije ni razmišljao, pa ti je samo govorio "ma meni to nije važno". Sad kad ste u braku, imate više godina, njega je ulovila želja za djetetom. I nemoj misliti da će tu želju zatomiti, jer neće...mislim da je sada shvatio da hoće djecu, to nije nikakav hir, nego sada ZNA da to želi.
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:18   #26
kad sam ulazila u brak nisam imala stav o djetetu, dapače, ..da je on bio manje raspoložen za dijete, možda ga nikad ne bi ni imala.. međutim još prije braka je bio nedvosmisleno jasan koliko želi dijete. i smatram da je fer takve stvari i stavove shvatiti ozbiljno i prije stupanja u brak, tim više tebi palac gore jer si bila jasna i nedvosmislena prije stupanja u brak.
no kako bilo, on je očito promijenio stav a djeca su issue koji nije baš odabir pkeramike u kupaoni i sumnjam da će promijeniti stav.. pa budi spremna da tvoje inzistiranje na nemanju djece može dovesti do raspada braka.
nemati djece a želiš ju prevelika je žrtva, imati djecu samo zato jer će u suprotnom propasti brak- krivi je motiv za majčinstvo.

ne može ti nitko pomoći.. dugujete jedan drugom razmisliti svatko o svom stavu i jedan ozbiljan razgovor. i to brzo..
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:19   #27
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
meni je tvoj osvrt vrlo površan.
čovjek je vjerovao da ne želi dijete. sigurna sam da je u tom trenutku bio iskren. ali se promijenio.
nitko nije kriv, promjenili su se na način da nema dodirne točke među njima. ja prva ne bih mogla odustati od toga da imam dijete. to je nešto jače... da odustanem primjerice iz ljubavi prema partneru, sasvim sigurno bih mu to zamjerila s godinama.
dijete je velika stvar. ne imati ga još veća, za onoga tko ga želi. vjerujem da to može biti jače od ljubavi prema nekome. al da ne govorim u svačije ime - ja bih smatrala da zbog te veze odustajem od nečega što je meni previše bitno. kada je dijete u pitanju, odustati je jednostavno prevelika žrtva, ako ga želiš. shvaćam naravno da bi za nju bila prevelika žrtva da ga ima, samo da njega zadrži.
njemu se ta želja pojavila i može biti samo jača s vremenom.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:23   #28
to su pre velike stvari da bi se vi mogli dogovoriti
po meni je to jedna od najbitnijih stvari u braku
tako da nisam sigurna koji savijet da ti dam , a da oboje budete zadovoljni
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:31   #29
Quote:
Zajebana situacija. Izgleda da ćeš morati birati manje od dva zla. Mislim da je ispravno odabrati ono u kojem će nadrapati što manji broj ljudi, dakle, bolje dvoje nego troje.
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:40   #30
Probajte nać neki kompromis. Ni pola djeteta nije za bacit...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:50   #31
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Ni pola djeteta nije za bacit...
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:53   #32
Quote:
kakva je to zena koja ne zeli dijete!!!!!
fakat.
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 20:57   #33
ne imati djecu ako za to nemas nikakav osjecaj a pogotovo jer netko na tebe vrsi pritisak i inzistira. tvoj stav o tome je bio jasan od samog pocetka veze i ako se ni danas ne vidis u ulozi majke onda nemoj samo zato jer to netko drugi od tebe ocekuje.
u nezavidnoj si situaciji i vjerujem da ti je tesko zato budi razumna i razmislli jos jednom.
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:05   #34
teška tema. moram priznati da ne želim zauzimati strane, no razumijem njega. kad te takva želja lupi, to je jače od tebe samoga, poludiš od nje i jednostavno ne razumiješ one koji razmišljaju drugačije.
Old 18.06.2007., 21:10   #35
Quote:
Kakva je to zena koja ne zeli dijete?
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
fakat.
Ovo je jadno i nisko. Zasto, zasto bi bas svaka zena morala zeljeti djecu???
To je stereotipan i nadasve primitivan nacin razmisljanja. Samo zato sto imamo sposobnost radanja ne znaci da to moramo ciniti.

Draga moja, ja ti iskreno vjerujem da je on nesto blenuo pred svojima u vezi "nezelje" za djetetom i sad ovi vrse mega pritisak na njega. Vjeruj, utjecaj okoline i obitelji moze biti jako gadan. Sigurno je bilo ono "kad ce te..." Pa je on vjerojatno, "necemo, ona nece, blabla" I sad si ti "to" grozota, strahota, crna ovca.

Sjedni pred njega i ozbiljno razgovarajte. Reci mu da si otvorila sve karte davno prije braka, da je znao za tvoje stavove i kao takav usao u brak. Takoder mu naglasi da ne zelis da se njegova i bilo cija obitelj mjesaju u vasu vezu i odnose ma kakvi bili. To se njih ne tice. I na kraju, koliko god gadno zvucalo, mozda ces morati prihvatiti cinjenicu da se on i njegovo razmisljanje promijenilo. Takoder mu objasni da nebi bilo fer PREMA DJETETU da bude doneseno na svijet ZBOG DRUGIH a ne iskljucivo ZBOG VAS, a posto ti ne zelis to dijete, nebi opet bilo fer prema istom da kao takvo dode na svijet.
Sretno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:12   #36
Bojim se i ja da ću jednom biti u takvoj situaciji, na autoričinom mjestu...
I ako do toga dođe, rješenja neće biti, osim razlaza...
Old 18.06.2007., 21:19   #37
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
fakat.
A čuj..
Nemaju sve žene izraženu želju za djecom i to je jednostavno tako. Nije fer prozivat takve ženske..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:30   #38
Ispisah post ishvatih da je konfuzan.
Svasta sam krenula pisati od toga kakav bi zivot bio i tebi i tvom detetu.

Mozda bi na kraju ispala i pozrtvovana majka. Ko zna. Ali ako ti to iskreno ne zelis, nemoj to raditi. U najmanju ruku ne bi bilo fer prema tebi. Da ne kazemo kako to jako jako ne bi bilo fer prema tom detetu. Dete nije igracka i to vec svi znamo. Dete je obaveza za ceo zivot. Ljudi odgovorni psa ne uzimaju ako zaista nisu spremni na zrtvu koju ta zajednica nosi.

E sad, hajde da budemo opet iskreni. Mozda je on zaista, iskreno i jako pozeleo da ima dete. Osetio potrebu. Nije li nekorektno prema njemu da ga drzis u toj zajednici? Nekoga ko zeli dete. U tom slucaju, ako ga volis dozvolila bi mu da ode, i da ostvari ono sto zeli.

"Nesreca" je sto on to zeli sa tobom.

Ipak, ja bih na tvom mestu razmislila jako dobro. Mozda ces za par godina pozeleti i ti da imas dete. A za par godina vam se brak rasturi. I onda nista od cele price.
Nazalost, nama zenama sa 30 i nekom je "vec kasno", a muski 30 i nekoj su "taman u pravim godinama".

Ako si toliko sigurna da nikad u zivotu neces pozeleti dete onda mu tako otvoreno i lepo reci. I budi spremna na razvod.
Ako ipak u dubini svoje duse nisi sigurna, predlozi mu da sacekate jos godinu dve. Tad jos mozes normalno roditi bez neke vece bojazni. Ako i tad bude isto, opet mili moji kud koji.

Ovo je ipak jedna od onih situaciju u kojima nema kompromisa.

p.s. ne osudjujte zenu sto ne zeli decu. svako od nas ima pravo da iskoristi zivot onako kako to zeli.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:35   #39
piši kući propalo je, rekla bih.

i nemoj imati dijete koje ne želiš, za boga miloga.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:26   #40
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i nemoj imati dijete koje ne želiš, za boga miloga.

ne znam, meni je to rekla bi pomalo apstraktno... brak bez djece kao stan bez namjestaja pa sad neki mogu zivjeti i u tome, ali ja ne bih mogla...
kontra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.