Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 20:24   #961
opet ja jel znate do kad traju sniženja i dal ih opće ima u njihovim ducanima u Europi, idem u srijedu u francusku pa da znam dal da naručujem sa neta il radje tamo kupim
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:23   #962
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
opet ja jel znate do kad traju sniženja i dal ih opće ima u njihovim ducanima u Europi, idem u srijedu u francusku pa da znam dal da naručujem sa neta il radje tamo kupim
ima, samo su slabija snizenja...barem je tako u njemackoj gdje ja idem
ali uvijek nesto nadem
Seppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:52   #963
Planirao sam napraviti narudžbu sa abercrombie.com, ukupno oko 200$
Prema vašem pisanju na tu cifru plaćam još 25% pdv i još troškove Fedex-a?koliko bi to po na kraju bilo?
Ako već plaćamo pdv u Hr onda bi barem cijena kod plaćanja trebala biti umanjena za "američki pdv"!!barem je tako bilo prije nego smo ušli u EU!
bianconero8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:42   #964
Quote:
bianconero8 kaže: Pogledaj post
Planirao sam napraviti narudžbu sa abercrombie.com, ukupno oko 200$
Prema vašem pisanju na tu cifru plaćam još 25% pdv i još troškove Fedex-a?koliko bi to po na kraju bilo?
Ako već plaćamo pdv u Hr onda bi barem cijena kod plaćanja trebala biti umanjena za "američki pdv"!!barem je tako bilo prije nego smo ušli u EU!
Evo, nedavno sam carinio sličnu vrijednost i ispast će ti ovako:
1. stavka: PDV
$200 x tečaj na dan carinjenja (npr. 5,65) = 1130 kn
Na cijeli iznos se obračunava PDV (nikakvih umanjenja nema), znači 282,50 kn PDV-a
2. stavka: troškovi provedbe postupka (trošak poredovanja FeDex-a):
ukoliko je roba ukupne vrijednosti do 200 EUR, troškovi skladišta iznose 60,00 Kn + PDV, troškovi manipulacije 40,00 Kn + PDV, te 1,5 % bankovne garancije od ukupnog iznosa davanja (carine i PDV-a)
- u tvom slučaju, cca. 135 kn

Znači, zbrojeno 282.50 + 135 = 417.50 kn (otprilike)
Ugrubo rečeno, za tvoj iznos paketa platiš još +38% njegove vrijednosti, što je ipak manje nego da si napravio narudžbu od $100 (jer tada troškovi ispadnu i preko 50%)

Zaključak: isplati se da 2-3 ljudi napravi narudžbu, pa proporcionalno podijele trošak i cijena opet ispadne manja nego u EU dućanima.
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:51   #965
Jedino bi bilo pošteno od njih da nam na cijenu narudžbe odbiju porez koji plaćamo u SAD-u, to sam i poslao u mailu
Na ovaj način mi plaćamo dva puta porez na istu robu + plaćamo te neke troškove Fedex-a
Sve u svemu glupo i nepošteno jer npr za Veliku Britaniju nema nikakvog poreza ni troškova!!
bianconero8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 12:57   #966
Mislim da vam se troškovi carine snose za sve iznose preko 100 dolara , a sve ispod 100 dolara je bez carine.
boki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:42   #967
Carini se sve iznad 150€, a iznad 160kn se placa "samo" PDV. Nek me netko ispravi ako nisam u pravu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:19   #968
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Carini se sve iznad 150€, a iznad 160kn se placa "samo" PDV. Nek me netko ispravi ako nisam u pravu.
Tako je. Za sve što nije iz EU.
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:18   #969
Ukoliko pošiljka dolazi van EU te je vrijednost robe veća od 22 EUR pošiljka se mora cariniti te postoje i dodatni troškovi (bankovna garancija, manipulativni i skladišni troškovi).

Ukoliko je vrijednost robe do 150 EUR naplaćuje se PDV od 25 %, te 60 HRK manipulativnih troškova + PDV, 40 HRK skladišnih troškova + PDV i 1,5% bankovne garancije.

Ukoliko je vrijednost robe iznad 150 EUR uz dodatne troškove i PDV naplaćuje se i carina.

Pošiljke koje su iznad 200 EUR naplaćuju se prema cjeniku.
ujko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 13:46   #970
Pozdrav ljudi,molia bi vas ako mi moze neko preporuciti neki proxy,isa san na jedan,ali mi nece slike otvara,hvala unaprid ��
Apple321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:23   #971
htio bi nesto samo provjerit s nekim tko se kuzi. isao sam prije na proxy dok je bio clearence i narucio stvari i poslali su mi mail da mi nemogu to poslat jer clearence stvari ne salju izvan us i kanade. pa me zanima ako bi ja sad preko proxya narucio stvari koje nisu na clearenceu dali bi normalno poslali?
maraac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 13:52   #972
Quote:
maraac kaže: Pogledaj post
htio bi nesto samo provjerit s nekim tko se kuzi. isao sam prije na proxy dok je bio clearence i narucio stvari i poslali su mi mail da mi nemogu to poslat jer clearence stvari ne salju izvan us i kanade. pa me zanima ako bi ja sad preko proxya narucio stvari koje nisu na clearenceu dali bi normalno poslali?
tocno kako si naveo. iako nekad mozes bez proxya vidit i clearance i sale i mozes naruciti, ali to ti je par puta godisnje. s tim da opet nisu iste cijene za nas i us
prcak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:29   #973
Quote:
maraac kaže: Pogledaj post
htio bi nesto samo provjerit s nekim tko se kuzi. isao sam prije na proxy dok je bio clearence i narucio stvari i poslali su mi mail da mi nemogu to poslat jer clearence stvari ne salju izvan us i kanade. pa me zanima ako bi ja sad preko proxya narucio stvari koje nisu na clearenceu dali bi normalno poslali?
Ne možeš tu ništa zavarati... Dovoljno je da upare shipping adresu sa artiklima koji su na clearanceu i opet neće proći. Kako reče Prcak2007, par puta godišnje stave sale i clearance, prijavi se na njihov newsletter, pa kad dobiješ mail, navali
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:10   #974
ma ne brine mene clearence nego me zanima dali ce mi poslat ako preko proxya narucim normalnu robu, jer opet su cijene manje. znaci npr ja sad odem na proxy i narucim dvije majice koji nisu na popustu, oce li to normalno poslat tu u hr?
maraac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:06   #975
Smile

Quote:
maraac kaže: Pogledaj post
ma ne brine mene clearence nego me zanima dali ce mi poslat ako preko proxya narucim normalnu robu, jer opet su cijene manje. znaci npr ja sad odem na proxy i narucim dvije majice koji nisu na popustu, oce li to normalno poslat tu u hr?
misli da hoce, samo sto ces onda postarinu platiti 40$
prcak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:43   #976
Pa jel ne prolazi redovni "USA sale" bez problema? Za clearance znam da nema šanse ali sale mislim da šalju i za Hr.

btw. jel netko koristio njihovu mušku toaletnu vodu Fierce? Jel miris za balavce ili može biti i za 25+ generaciju i jel postojan tj. jel ne ishlapi brzo? Izađe nekih 500 kn za 100 ml ali ako je zaista dobar kao što pričaju možda se zaletim pa uzmem
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:58   #977
Quote:
ChillyBoy kaže: Pogledaj post
Pa jel ne prolazi redovni "USA sale" bez problema? Za clearance znam da nema šanse ali sale mislim da šalju i za Hr.

btw. jel netko koristio njihovu mušku toaletnu vodu Fierce? Jel miris za balavce ili može biti i za 25+ generaciju i jel postojan tj. jel ne ishlapi brzo? Izađe nekih 500 kn za 100 ml ali ako je zaista dobar kao što pričaju možda se zaletim pa uzmem
kupio ja za svog klinca
e sad jel za tebe nemam pojma....meni je miris katastrofa,odmah me je podsjetio na miris u njihovom dućanu (traume),mali veli njemu zakon
postojan je jaaaaako,ja sam ga špricnuo jednom za probu,i nakon par sati sam ga morao skinuti jer je fakat glavoboljan...meni
perogulikoza is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 20:32   #978
Quote:
ChillyBoy kaže: Pogledaj post
btw. jel netko koristio njihovu mušku toaletnu vodu Fierce? Jel miris za balavce ili može biti i za 25+ generaciju i jel postojan tj. jel ne ishlapi brzo? Izađe nekih 500 kn za 100 ml ali ako je zaista dobar kao što pričaju možda se zaletim pa uzmem

Meni je savrsen, moj decko ima 25+, isto ga je koristio, meni je to medju najdrazim muskim mirisima


Sent from my iPhone using Tapatalk
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:19   #979
Quote:
perogulikoza kaže: Pogledaj post
kupio ja za svog klinca
e sad jel za tebe nemam pojma....meni je miris katastrofa
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Meni je savrsen, moj decko ima 25+, isto ga je koristio, meni je to medju najdrazim muskim mirisima

E jeb' ga sad, sad ga ti znaj . Ajmo jos komentara tko ga koristi. Mislim da Stradivarius u trgovačkim centrima koristi nešto slično. Bar mi se čini slično mirisu koji dođe na novoj odjeći.
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:50   #980
Quote:
ChillyBoy kaže: Pogledaj post
E jeb' ga sad, sad ga ti znaj . Ajmo jos komentara tko ga koristi. Mislim da Stradivarius u trgovačkim centrima koristi nešto slično. Bar mi se čini slično mirisu koji dođe na novoj odjeći.
imam ga i iskreno ne bih davao za to 500 kn. Frend ga je prvi kupio, jeben mi je u početku bio miris ali sad već boli glava...navodo se on uvijek hvalio da su komadi opasno odvaljivali na taj miris ja nisam ništa zbario na temelju Fircea ...vrlo intenzivan tako da je "manje je više" bolje u njegovom slučaju.

A inače u A&F dućanima špricaju robu sa tim mirisom...ali naravno u razblaženoj verziji i pakiranoj za tu namjenu.
mmiljac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.