Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 17:48   #141
Quote:
natali z kaže: Pogledaj post
Imas pravo i za djecu, no ja sam mozda glupa al uvik pođem od sebe i zamislim obrnutu situaciju u kojoj se moje dijete nece okupat (a ne kazem da je to kraj svijeta) ako ga ujak ili tetka nece pozvati na more i dode mi zao.
Pa ja svake godine oko sebe gledam tonu ljudi koji nemaju love pa se za more nađe, opća im je kultura da se na more ide, što god bilo kasnije. Mi smo jedini u svom društvu koji prvo more križaju s liste kad nema love, i ljudi koji imaju čak i manje čudom mi se čude kad kažem da ne idemo.
A neće djeci ništa ni biti ako jedne godine preskoče ljetovanje i ako nauče granice budžeta, pa nije to kruh da se ne može bez, i sama si rekla, iduće godine ih opet zovi. Imaš valjda i ti pravo na jedno ljeto za sebe. Uvijek će se naći netko drugi da ti nabije krivnju, ne smiješ dopustiti da te to toliko dira.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:04   #142
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa ja svake godine oko sebe gledam tonu ljudi koji nemaju love pa se za more nađe, opća im je kultura da se na more ide, što god bilo kasnije. Mi smo jedini u svom društvu koji prvo more križaju s liste kad nema love, i ljudi koji imaju čak i manje čudom mi se čude kad kažem da ne idemo.
A neće djeci ništa ni biti ako jedne godine preskoče ljetovanje i ako nauče granice budžeta, pa nije to kruh da se ne može bez, i sama si rekla, iduće godine ih opet zovi. Imaš valjda i ti pravo na jedno ljeto za sebe. Uvijek će se naći netko drugi da ti nabije krivnju, ne smiješ dopustiti da te to toliko dira.

to ni meni nije jasno. i ja znam nekoliko ljudi koji će radije otić u minus ili podić nekakav kredit da odu na more, a poslije se žale kako imaju velik minus ili nemaju za ratu kredita. ako već za to i nemaš, ima i pametnijih stvari na što možeš pare potrošiti
ivan13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:08   #143
I znam da smo mi bili već prilično mali kad nam je bilo jasno da mama i tata nemaju i da ne može (ne nužno more), točka. I ne vidim ništa loše u tome da i tuđa djeca nauče granice kune. Povremeno ih se može pozvati, ne kažem da moraju jadni vječno patit, ali da znaju i da se ne podrazumijeva.

PS Upravo se sjetih, pa ja pristojna sjedim doma, a imam eno nešto dalje rodbine pokojne bake u Du, mogla bih malo zapalit dolje da ih vidim, da upoznaju muža, mačku, psa... Jedino je meni put skup, mogli bi mi oni možda i tu malo uskočit, pa valjda me žele vidjeti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:19   #144
I moji roditelji su kontinentalci koji žive na moru. Naravno, s obzirom da imaju kuću vrlo su omiljeni među rodbinom koje zaista ima jako puno. Nezaboravna mi je scena oca kako dolazi s posla i dok je parkiravao ispred njega se zaustavio auto i pitao ga stanuje li u blizini možda xy. Taj xy je bio moj tata. Kad je to rekao, ovaj je izašao iz auto vičući "rođače!" i grleći ga, dok je žena izvodila djecu van.

Moja mama im je spremala ručak, a on je zivkao okolo rodbinu provjeravajući zna li itko te ljude, ispalo da zaista jesu u rodu. Ostali su tjedan dana.

Također, svake godine dolaze određene grupice rodbine, a mojima toga s godinama postaje previše. I ne žele se nikome zamjeriti, ali sve teže to skrivaju. I onda počnu sitna prepucavanja koja nemaju veze s vezom, oni ne kuže, ili ne žele kužiti, što je zaista u pitanju, da bi se na kraju posvađali oko neke gluposti. Nakon nekog vremena se pomire, ali moji ne kažu što ih zaista muči. Tako se s jednim mojim ujakom svađaju svakog ljeta, oni i dalje dolaze redovito barem na deset dana.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:27   #145
sad mi je zao kaj sam si ikada platio ljetovanje , kad ovo citam


jedino kaj treba imati don obraz i pocincani zeludac
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:40   #146
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sad mi je zao kaj sam si ikada platio ljetovanje , kad ovo citam
I meni majke mi. Ove godine mislim ni da ne idem na more, recesija. Nataliiiiii smiluj se
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 18:55   #147
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sad mi je zao kaj sam si ikada platio ljetovanje , kad ovo citam


jedino kaj treba imati don obraz i pocincani zeludac
Bemtisve, ja nemam nikog na moru...
ALI! Imam tetu u Švicarskoj, mogla bi ja oko Božića malo banuti kod nje na 2 tjedna, nije baš da volim skijati ali božemoj ako je besplatno...

Stvarno me fascinira đon obraz nekih ljudi - prvo kaj meni uopće ne pada na pamet samopozvat se k nekome samo na polsatnu kavu, a ovo da nekome banem na tjedan-dva... ma ni u bunilu!
I onda se još takav niti ne da pristojno odbiti, nego faca zahtijeva objašnjenje ako mu veliš da ti nije zgodno primat goste...
Ja se inače sve trudim riješiti na pristojan način, ali ako ne bi išlo drugačije... nek se dure do kraja života, kaj im mogu.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:04   #148
Čitam i ne vjerujem na što su sve ljudi spremni. I ovi koji trpe i ovi koji tlače. Iako, imala sam slično iskustvo ali su se stvari nekako posložile. Ne baš same od sebe, mora se dati jasno i glasno na znanje gdje je granica. Kao u ostalom i u svim drugim odnosima.

Moji roditelji imaju viksu na moru za koju se sestra, mama i tata i ja uvijek dogovaramo kada i tko ide.
Rado pozovem svoje najbliskije prijatelje kada sam sama u viksi i s njima nikada nije bilo nikakvih problema, sve se dogovorimo, čak mi bude iritantno stalno guranje tko će prije u trgovinu jer za tako nečim nema potrebe. Bez obzira na to što dolaze k meni ne očekujem da mi netko kupuje hranu ili plaća režije - jednostavno, kada nekog pozovem onda je on/ona moj gost i uživam kada mogu biti dobar domaćin. Naravno, lijepo je kada se pokaže dobra volja i kada netko želi sudjelovati (bilo financijski bilo spremanjem, kuhanjem) ali to ne očekujem. Ne očekujem valjda i zato jer su to osobe s kojima se dugo znam, pomažemo si i u drugim situacijama u životu pa takve stvari (kupovina, spremanje) nije niti potrebno dogovarati nego to ide samo od sebe.
Nepozvani niti ne dolaze a bilo je situacija da su me polupoznati pitali da li mi je slobodna kuća: lijepo kažem da ne iznajmljujemo (što je i istina) i tu je kraj priči.
Nepozvana ne idem niti ja, nigdje, i kao što je već netko napomenuo ovdje, ni na zvonjenje na vrata ne trzam ako se netko nije najavio.

Problemi su bili kao i većini ovdje - rodbina.
Situacija broj 1: mamina bliska rođaka je jedno ljeto otišla u viksu sa sinom. Ok. Sin je pozvao frenda, frend je došao sa psom. Mi to, naravno, nismo znali. Došao je i ljubavnik od rođake
Neznajući da je kuća u stvari puna, ja sam joj javila da stižem tamo na vikend na što je ogovorila da mogu doći Dakle, najavila sam se u vlastitu kuću. I dobila sam dozvolu od rođake da mogu doći
Od prve susjede s kojom sam dobra čula sam kako je u stvari podivljala, da koji kuki ona (i sin, i frend, i pas i ljubavnik) ne može biti tih par dana (u stvari tjedana) na miru, da što sad imam dolaziti?!? Igrom slučaja ipak nisam došla, neznajuć za stvarnu reakciju na moju najavu dolaska.
Nakon što sam saznala pravo stanje stvari, mami sam rekla slijedeće: ako ti nećeš riješiti stvar - ja ću. Ona više ne može u kuću i amen. Što je najbolje, i da sam došla, ne bih dopustila da mi ona kuha ili me dvori nego bih to ja preuzela ali jbg remetila bih joj "mir".
Ali ni to nije sve: prije nje bila sam ja u kući i napunila sam frižider, ormare sa hranom, deterdžentima i svim što treba. Jer sam računala na to da ću opet dolaziti na more. Nakon što je otišla, ostavila mi je poruku u kući, na stolu: "hvala ti što si me opskrbila sa svim i što nisam morala ništa kupovati" Ne moram valjda ni govoriti da sam kuću spremala par dana, jer gospođa se nisu ni štednjak za sobom udostojili oprati.
Situacija broj 2: sestra je sa dečkom bila na moru kada se od gore spominjane rođake kćerka javila da je, eto, s novim mužem, tada dečkom, na proputovanju po Jadranu i da bi došla sutra s njim i bila kod sestre i dečka par dana. Novog muža nitko nikada još do tada nije vidio ali smo svi znali da je jako imućan (to da je on imućan rado se naglašavalo već od dana kada su se upoznali). Gdje je onda bio problem da odsjednu u nekom hotelu ili apartmanu? U novcu pretpostavljam - ne. Moja sestra ju je glatko odbila rekavši joj da je i ona na godišnjem odmoru i da ne prima goste. Naravno, nadurila se i do danas se nije ni čula ni vidjela s mojom sestrom a od toga je prošlo već par godina.
I dobro je napravila: zašto da s nepoznatim čovjekom dijeli svoj prostor, svoju kupaonicu, svoje vrijeme i svoj godišnji odmor? Kuća nije velika i nikakav raskoš, kada si sa svojim partnerom ok je, ali ako ti se nepoznati muva - već je tijesno.

Dok sam bila klinka, roditelji su davali kuću svojim prijateljima ili rodbini preko ljeta (davali, mislim, besplatno). Dolazili bi na servirano i uvijek im je nešto nedostajalo. Ili im je daleko plaža jer nisu autom, ili im je pristup u more loš, ili u kući nešto fali. Naravno, nitko nikada ni kunu za režije npr nije ponudio ali prigovore su, jasno, imali. I onda su roditelji prestali s tom praksom. Hvala im puno.

Kada odlazim kod svojih roditelja koji ne žive u istom gradu u kojem živim ja - najavim im se iako je to moja roditeljska kuća. I uvijek pitam da li im odgovara da dođem iako je to na par dana. Jednostavno, mislim da imaju pravo na svoj mir i svoju organizaciju i pravo na svoje vrijeme. A sve ovo o čemu pričate meni je jednostavno nezamislivo. Ne bih mogla trpiti ovakva tlačenja pa i po cijenu dobrih odnosa, čak i s najbližom rodbinom a tu uključujem i roditelje i sestru.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:08   #149
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa ja svake godine oko sebe gledam tonu ljudi koji nemaju love pa se za more nađe, opća im je kultura da se na more ide, što god bilo kasnije. Mi smo jedini u svom društvu koji prvo more križaju s liste kad nema love, i ljudi koji imaju čak i manje čudom mi se čude kad kažem da ne idemo.
.
Nije ni meni baš jasno zašto se odlazak na more kod nas ustalio kao nešto obavezno bez čega se ne može. Pa milijuni ljudi nikad mora nisu vidjeli pa žive.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:25   #150
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Nije ni meni baš jasno zašto se odlazak na more kod nas ustalio kao nešto obavezno bez čega se ne može. Pa milijuni ljudi nikad mora nisu vidjeli pa žive.
to ti je kao statusni simbol.....isto kao kada odeš na skijanje.....o tome se priča,
sad smo bili na Kronplatzu,sad na Sappadi....sad smo bili na Hvaru,druge godine idemo na Pag...ako ne ideš..nisi in
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:27   #151
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Moja familija ima apratman , i ljudi su vise manje oke, nude lovu za rezije, kupuju poklone i stvari za apartman, vrate uslugu i tako, ali zasmetjau me ponekad dvije cinjenice : cim je besplatno , odma svi ostaju najmanje 10 dana , guraju se u samu spicu sezone, ap mi se desi da nemogu ja otic dole jer je sve zauzeto... mislim brate evo ti 6 i 9 mejsec pa budi kolko os.....

No dobro meni je jos lako, npr. frend iznajmljuje aprtmane i obitelj mu je u losoj financiskoj situaciji... i onda mu je hrpa rodbine u spici sezone gubitak love koje bas nemaju , a opet mu je 6 i 9 mjesec prazan....
Prvo, dosao sam na ovu temu jer mislim daje zanimljiva a ne prica se puno o tom socioloskom fenomenu kad mi kontinentalci bjesomucno trazimo gdje na more i jel znamo kogau tom mjestu Dobro, zezam se bar u svom slucaju,al ima takvih.
Mi isto iznajmljujemo , pa je malo drugacija situacija nego ova kad ti netko dolazi doma.However, uvijek se nade rodbine koja bi bas eto pocetkom osmog mjeseca malo dosla..to treba u startu rijesiti i onda nema problema.Kazes da je zauzeto, da dolaze ljudi , da je taj termin odavno rezerviran, nakon njih ides ti (vlasnik jel), ali da od pocetka devetog mjeseca je sve slobodno.Vuk sit a ovce isto.
Ja ne ocekujem da obitelj(to obitelj uvjetno,vidimo se s tim ljudima jednom godisnje ako) plati nesto, al samo nek ostave sve kak je bilo - dakle dobro pocistit, ne zeznut zidove, peć ocistit kak je bila, wc, oprat vrt i dvoriste šlaufom.
Quote:
Vidim da se kao rješenje obično preporuča izravni odjeb, ali tu je problem taj što svakome ponekad treba pomoć ili usluga od nekoga drugog. Tada će "odbijeni" jedva dočekati da ti ne posude lovu ili ne ponesu neki predmet u prolazu nekamo ili nešto slično jer - i ti si odbio njih.
Da , to je nezgodno.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:33   #152
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
to ti je kao statusni simbol.....
Meni je statusni simbol da imam u rujnu što jesti.

To je kod nas postalo stvarno ludo. Super ako imaš pa odeš, ali da je takav imperativ provesti bar dva tjedna na moru, kasnije odmah ide školska godina pa se radije za knjige nema...

Nama srećom ionako uleti uvijek nešto pa ne bi ni mogli. Sad je srećom auto riknuo, a i našli neku mačku na cesti pa se udomljava i navikava na sve. Također preturamo sobe, neko low-budget preuređivanje. Nismo mi bez love, imamo previše posla za ta brčkanja.

Ali stvarno, svi vi na moru koji se sad žalite, predlažem da se kolektivno najavite ekipi na kontinentu za Novu godinu, jer vi bi na snijeg. Ako kažu da ih nema, još bolje, onda vam nećemo ni smetati, možemo si i doček prirediti, ostavite nam samo ključeve, jedemo to i to.

A ovo da neće kasnije pomoći ako ih sad odbiješ... Mislim da bi se ljudi manje žalili da je to ekipa koja njima uskoči. Bilo bi više 'ok, sestrična dođe na more, ali mi idemo k njima kad trebamo doktoru i nikad ništa ne kažu', a i bilo je par primjera gdje se muktaroši nisu libili otpiliti domaćine kad su se uloge okrenule.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:54   #153
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Situacija broj 2: sestra je sa dečkom bila na moru kada se od gore spominjane rođake kćerka javila da je, eto, s novim mužem, tada dečkom, na proputovanju po Jadranu i da bi došla sutra s njim i bila kod sestre i dečka par dana. Novog muža nitko nikada još do tada nije vidio ali smo svi znali da je jako imućan (to da je on imućan rado se naglašavalo već od dana kada su se upoznali). Gdje je onda bio problem da odsjednu u nekom hotelu ili apartmanu? U novcu pretpostavljam - ne. Moja sestra ju je glatko odbila rekavši joj da je i ona na godišnjem odmoru i da ne prima goste
Ma pusti ti to..iz osobnog iskustva, radilo se o ljetovanju, janjetini, roštilju, ili običnoj rundi vani, uvijek su nekako ti najpotkoženiji imali poskoka u novčaniku, pa da ih, jel, ne ugrize.. slabo se laćaju istoga.

Najčešće se najbolje čovjek zabavi sa svojom ''rajom'' i tu se baš i ne poteže pitanje love..uvijek se skupi, ak imam više, dam više i aj bok..

a mislim da se u ovoj temi i ta stvar neprimjetno provlači..što ima i ekipe koja ima para, ali da bi uštedila, krpa se negdje..

To su ovi s naaajdebljom kožom
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 19:57   #154
Evo da i ja nekaj kažem..
Kod mene u obitelji i s prijateljima je to više uzajamno, iako, i da nije sve bi bilo u redu jer su moji starci s nekim prijateljima ko braća i sestre ako ne i više..

Recimo, bili smo par puta na ljetovanju kod jedne prijateljice od staraca koja ima ogromnu kucu u istri, naravno svaki put nas je zvala, jednom me cak nagovarala da dođem sam kad sam se ja javio nešto na telefon, ali tad smo vec imali druge planove..

I tak smo znali bit kod nje po tjedan, dva.
Uvijek bi placali hranu, dogovorili bi se oko režija i moji starci su uvijek kuhali jer ona istini za volju baš i nezna kuhat

S druge strane, ona ima dosta prijatelja u zagrebu a i nekih zdravstvenih poteškoća pa nikad nije bio problem da odsjedne kod nas na par dana..
Fala Bogu pa nam stan ima 120 kvadrata pa se nikad nismo gužvali..
Dapače, bili smo sretni kaj je odsjela kod nas jer ju svi volimo i ona nas..
Jednom nas je zamolila da s njom prespava njena prijateljica iz istre, naravno nije bio problem jer je odnos s našom prijateljicom i predobar pa ne bi to ugrozili nekom gluposcu..

Isto tako znalo se često dogodit sa isto jako dobrim prijateljima koji su žive u zagrebu kao i mi da u jednom ljetu oni nas posjete na par dana u našem apartmanu koji smo iznajmili ( malo večem apartmanu doduše ), i mi njih isto tako..
a znalo se dogodit da u godini samo mi njih posjetimo, ili samo oni nas..

Jebiga, možda bi se vi trebali naučit kako se postavit prema ljudima koji vam stvarno znače i prema onima koji vam znače kurca..
A onima koji su gramzivi idioti
Andrej Marić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:12   #155
Čitam, čitam i ne vjerujem. U čemu je problem reći "ne"???

Ja bih samo priupitao svakoga tko, eto, ne zna kako bi parazitima rekao da su paraziti: imate li jednako toliko razumijevanja, tolerancije i skanjivanja prema životnom partneru? Trpite li do iste mjere i njegove "bisere"?

Netko je spomenuo da će im možda ti ljudi zatrebati. Radije bih prodao bubreg, pa i sio centimetraže, nego "investirao" u takve ljude jer će mi možda jednom zatrebati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:44   #156
Quote:
Kendi kaže: Pogledaj post
Imam poznanicu koja je morala stan prodati zbog bezobraznika,zena je imala bazen u zgradi kojoj je zivjela i nije mogla vise izdrzati od silnih gostiju,rodjaci,prijatelji sa djecom svaki vikend,docekuj goste,daj im rucnike,operi sve to za njima,dodju da te pozdrave pa ostanu i na rucku,zaista grozno kad imas osjecaj da te iskoristava vlastita familija i najbolji prijatelji
Čekaj malo žena je radije prodala svoj dom i preselila se nego da kaže nekome ne! Ma je li to moguće??? Ne shvaćam kako si netko dopusti da mu drugi ljudi imaju takav utjecaj na život. Ne znam uopće je li to za smijat se ili za plakat, ali znam da je to jadan život za živit ako te svaka budala može motat oko malog prsta i čak izbacit iz vlastitog doma.

I da, živim na moru i nikad (ali baš nikad) nismo ugošćivali nekoga preko ljeta. Ma samo bi mi to trebalo. Tako da se može ako se hoće.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama

Zadnje uređivanje Na oblaku : 12.07.2011. at 21:10.
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:33   #157
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
ispred njega se zaustavio auto i pitao ga stanuje li u blizini možda xy. Taj xy je bio moj tata. Kad je to rekao, ovaj je izašao iz auto vičući "rođače!" i grleći ga, dok je žena izvodila djecu van.

Moja mama im je spremala ručak, a on je zivkao okolo rodbinu provjeravajući zna li itko te ljude, ispalo da zaista jesu u rodu. Ostali su tjedan dana.
ne vjerujem. Valjda ih je barem tvoja mama znala?!

E pa covjek uci dok je ziv. Ne samo da sam mogla besplatno ljetovati, nego sam mogla i debelo naplatiti svaki put kad netko od rodbine prespava kod mene jer svi jeftini hoteli su rasprodani.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:18   #158
Quote:
to ti je kao statusni simbol.....isto kao kada odeš na skijanje.....o tome se priča,
sad smo bili na Kronplatzu,sad na Sappadi....sad smo bili na Hvaru,druge godine idemo na Pag...ako ne ideš..nisi in
Da,ima i tu nesto.Mislim vise slusam o tome, nego sto sam dozivio da se netko tak ponasa, al vjerujem da ima dosta takvih ljudi.

Tesko je nama koji nemamo iskustva da nam se netko pristeka na 10ak dana u nas dom bas vidjet kak je to..Mislim, ja si nemogu zamislit da mi u stan dodju 2-3 osobe , jedva bi imali di spavati.Da spavaju na podu , wtf, kak cu onda prolazit po stanu, ic na balkon?oce me buditi ujutro ak duze odspavam, il cu ja njih pa cu morat pazit dal glasno kuham kavu ujutro ?
Nemozes nekom doc doma samo tak pobogu , i to treba rec jasno.Velim, druga je situacija kad netko ima nesto ko vecina gdje ne boravi, dakle "vikse" , apartmani i to.Tu igras na kartu "iznajmljujemo, puni smo do kraja osmog mjeseca zasad" ili na kartu "baba mi je tamo cijelo ljeto a ona je jako neprijateljski raspolozena a i stalno nosi tu vrazju zračnicu sa sobom, voli pucati na sve sto se miče nikak da joj objasnimo da nesmije".

al fora mi je taj fenomen opcenito najavit se da ces doc nekom doma na 10 dana..najavio se il ne , ne , nije mi to bas zgodno.
Sto postavlja pitanje , dal se treba najaviti kad si fakat usput kod nekog ,recimo frend na drugom kraju grada, banes mu samo na kavu, dal je to ok ? Ja znam to raditi : skrusenogledaupod : mislim ne sad tak cesto, ai frendovi smo nekakvi, mislim nema onih neugodnih tisina.Ne najavim se cisto zato sto ne nisam znao 5 dana prije da cu bas u tom trenu bit tam i imati vremena...
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:48   #159
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Sto postavlja pitanje , dal se treba najaviti kad si fakat usput kod nekog ,recimo frend na drugom kraju grada, banes mu samo na kavu, dal je to ok ? Ja znam to raditi : skrusenogledaupod : mislim ne sad tak cesto, ai frendovi smo nekakvi, mislim nema onih neugodnih tisina.Ne najavim se cisto zato sto ne nisam znao 5 dana prije da cu bas u tom trenu bit tam i imati vremena...
...meni ni to nije ok, zapravo bilo mi je sasvim ok dok sam bila srednjoškolka bez obveza
...pa pobogu postoje mobiteli bar, ja ako sam neplanirano završila u dijelu grada gdje mi živi frendica, i mislim da bi bilo baš zgodno da se vidimo, nazovem i pitam je jel se može spustit na kavu ili čekam da me pozove gore...jer, poanta je da je meni trenutno zgodno, ne mora bit i njoj dapače, mislim da su prilično male šanse da se poklopi da nam je isto vrijeme zgodno, tako iznebuha, a ne želim nikoga, prvenstveno sebe, dovodit u situaciju da me primi jer mu je neugodno zalupit mi vrata
...kolko god mi bili bliski i dobri neke stvari su
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:58   #160
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Sto postavlja pitanje , dal se treba najaviti kad si fakat usput kod nekog ,recimo frend na drugom kraju grada, banes mu samo na kavu, dal je to ok ?
Nije.

Možda čovjek, iako mrvicu oženjen, upravo troši plavušastu trafikanticu pa mu svjedoci nisu najmilija stvar na svijetu. Možda šmrče (a škrt je pa ne želi dijeliti). Možda koristi prigodu i isprobava ženinu novu kolekciju ljeto 2011.

U čemu je problem da se dolazak na kavu najavi telefonom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.