Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 09:19   #41
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Osoba kojoj 10 godina nesto smeta i poduzima jako malo po tom pitanju također ima nekih malo drugacijih problema od zapaljenog duhana
S tim se slažem. Zato velim da nikako ne mislim da je krut i uskogrudan. Prije bih rekla labilan,velikodušan i patološki strpljiv.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:22   #42
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
ja razumijem autora.
Zena je pocela pusiti u braku, pokraj muza nepusaca, dvoje djece. Zna muzev stav, i zivo joj se fucka.
E, to sto mu je trebalo 10 god da se prelije casa, rekla bih da je bio strpljiv.

danas smo okruzeni bolesnim ljudima zbog cigareta, svaki okorjeli pusac ima kopb, pa neke izraslice na plucima, do karcinoma, meni je tata umro kao posljedica bolesti zbig pusenja, feandici tata... a mi smo ko klinci to cijelo djetinstvo udisali...

Nego kaj, nego mora pusiti vani!
a kakav primjer daje djeci; od samog stetnog pusenja do losih odnosa u braku. O tome bi oboje trebali razmisliti.
ljudi se mijenjaju, ali ovo je losa nezdrava ovisnost koja unistava jednu obitelh, a zeni je bitnije zapaliti....
Ajde malo stani na loptu. I ti i svi skupa. Ako se svi koji histericno pljujete po pusacima ne hranite ekstra zdravo i jako ste fit, ne idete biciklom na posao, ne glesate tv duze od sat vremena dnevno, ne meditirate i svata jos nesto, onda niste nista drugo nego hrpa licemjera. Tko ovdje moze reci da daje svojoj djeci pozitivan primjer sto se zdravog zivota tice? Ne polupozitivan. Bas jako pozitivan? Tko provodi dovoljno vremena s djecom? Cija djeca ne gledaju tv nego se igraju na zraku?

Ono, super je kad mozes reci da i ne vodis neki zdrav zivot, al sta jest jest, ipak si bolji od fuk bljak pusaca.

Recite da vam smeta, smrdi ili ode na zivce, ali nemojte pricati o zdravlju osim ako nemate dobro pokrice.

Pola nacije je debelo, a debljjna i nekretanje ubija vise od pusenja.

U ovoj temi je problem cisti inat i s jedne i druge strane i dvoje ljudi koji se ponasaju kao derista.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:24   #43
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
S tim se slažem. Zato velim da nikako ne mislim da je krut i uskogrudan. Prije bih rekla labilan,velikodušan i patološki strpljiv.
Velikodusan? Po cemu? Nije je zatvorio u podrum? Meni se on vise cini kao sadist nego kao velikodusna osoba. Da njemu to njeno pusenje toliko smeta bi odavno skupio prnje i odselio.

Ovako se moze izivljavati na njoj, uz izgovor pravednickog gnjeva nad smrdljivim pusacima.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:28   #44
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje procitala da ona njemu puse dim u facu.

Nezdrava hrana je također stetna po osobu koja jede. I nevjezbanje.
Istina, ali je nakon pojedenog big mac-a dovoljno oprati zube ili prožvakati orbit, nakon čega si isti tren tip top spreman za seks. Dok to za nekog tko je pljugao nikako ne možemo reći.
Ljudi koji puše imaju specifičan tvrdokorni zadah iz pluća i dišnih puteva koji su maltene obloženi nikotinom, i koji se fizički ne mogu iščistiti ničim.
Dakle ne, nije isto nažderati se pršuta i popljugati 30 cigareta taj dan, bar ne ukoliko na večer očekuješ intimnosti s nepušačem.

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
...ocito da neki ljudi imaju jako gadnih problema koji imaju puno dublji uzrok od cigareta, ali zgodnije je samo reci da ti smetaju cigarete jer su nezdrave.
Ovo zvuči kao klasična rečenica iz bogatog repertoara izgovora jednog prosječnog pušača...

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja isto ne volim bezobzirnost pusaca, ali imam se opciju maknuti kad mi netko puse dim u facu.
Kako bi se odmaknula zadahu svog partnera koji te uvečer želi takav obljubiti (a pranje zuba ne pomaže) ?
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:38   #45
Nikad zakleti nepušač neće razumjeti pušača i obrnuto. Ja sam rekreativni pušač i mogu se poistovjetiti s obje strane jer ima perioda kad mi dim strahovito smeta, a i onih kad mi doslovno miriše.

Međutim, kod autora se ne vidi frustracija niti želja da pomogne svojoj ženi pa čak ni nekakva ajmo reć izluđenost nakon toliko godina problema nego čisti hladnokrvni sadizam jer je nije ukrotio. Moguće da je njeno pušenje odraz bunta i način na koji ga kažnjava. Da ja živim s takvom osobom, svako bih jutro zapalila uz kavu pred njim. Dok ne donese papire za razvod. Ne bih mu dala tog gušta da ih donesem prva.

Ali ovakve teme redovno iznjedre vlastite projekcije na površinu i puno ogorčenih postova i zaboravlja se što je uopće autorov problem nego se priča o vlastitima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:40   #46
Ovdje pricamo o konkretnin problemu; pusenju zene: koja je pocela pusiti naknadno, znajuci da muz to ne voli i ne podrzava!

Ne pricamo o nezdravoj hrani, kretanju i slicnom!

znaci, dio zivota je provela bez cigarete, dakle mogla je!!

A zasto je uopce pocela, da li je to stres ili nesto drugo, to mi iz upisa autora ne znamo, to oni moraju razgovarati, makar ako u 10 god nisu, bojm se da je vlak vec prosao.
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:43   #47
...od kraja srednje pušim...zadnjih 2 godine (trudnoća i dijete) pušim po DOSLOVNO 2 cigarete duhana dnevno...dakle 2...
niti je naštetilo djetetu,niti pušim u stanu niti je da ne mogu bez cigarete....složila sam stvar na način da je cigareta duhana zadovoljstvo a ne nužna potreba,porok koji me kontrolira ili nešto čime ću trovati dijete neuštrb vlastitog gušta...now,that's settled)

bila sam u vezi sa nepušačem 10 godina, nikada mi nije prigovorio jer zapravo-pred njim nisam niti pušila...respektirala sam i zajednički stan i prostor i ako i bih zapalila, i zimi i ljeti sam to radila na balkonu....
potpuno mi je glupo opravdavati se nekome tko zna da volim zapaliti 2 cigarete i time nikome pa čak niti sebi ne štetim,jer se radi o zanemarivom broju...
pušila sam vani (a obično bih išla bez dečka i sa svojim društvom, možda smo se zato i raspali,hm....NOT!), i doma sam uredno poštivala njegovu nepušačku narav ne dajući mu povoda da mu to zaspeta ili mene ogadi u njegovom filmu...
osobno sam stava da pušači i nepušači mogu ako i jedno i drugo imaju kontrolu i ako se poštuju kao što se u kafiću poštuje prostor za nepušače i pušače..
.ako su oboje pušači-nema toliko problema....
ja sam vrlo umjeren pušač i osobno bi me jako smetalo da sam sa poročnim smokerom koji bi mi pušio u kući,koji se ne bi mogao kontrolirati i sl...
poročnost bilo koje vrste smatram slabošću, a sa slabićima tog tipa jednostavno ne bih mogla na dulje staze....ako ne radi sebe, a onda radi djeteta koje živi sa mnom i mora to trpjeti))

i cigaretu i alkohol toleriram dok je stvar gušta i umjerenosti kao i korektnog odnosa prema ljudima koji nemaju te potrebe, a žive pod istim krovom...
ljubav tu ne igra nikakvu ulogu....
sa teškim pušačem da je sam isusbog ne bih mogla živjeti pod istim krovom...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:46   #48
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post

Nakon xy razgovora i molbi da prestane,ništa.
Ja iz ovog nisam dobila dojam da se nije trudio i da joj je od početka samo i isključivo komandirao.

Dapače, dojma sam da se u početku itekako trudio ne bi li našao zajednički jezik sa njom.
Ali na žalost, kako to već s pušačima biva, oni vrlo vješto na x argumenata protiv nađu xy argumenata za nastavak pušenja, tako da sam mišljenja kako neće naići na zelenu granu nikada.

Žali Bože vremena koje su utukli u taj suživot kojim su oboje nezadovoljni, a mogli su svo to vrijeme biti sretni sami ili uz nekog tko ih podržava/razumije.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:48   #49
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post

Do čega je došlo?
Do statusa cimera.

Zašto cimeri?



I to zadnje je bilo samo zato jer mi je silno falio seks.

A poslije mi bilo žao jer sam pogazio svoju riječ.



I da, ja ju zovem cimerka. Ne po imenu, ne ženo, ne ljubavi već cimerka.

Eto. Možda nisam normalan ali govorim vam istinu.
Eto, ajmo maknuti cigarete iz cijele priče pa zaključiti da se ona tebi fizički gadi.
Istina, zbog cigareta, ali isto tako je mogla početi raditi u mehaničarskoj radionici pa smrditi po motornom ulju.
Ili se udebljati 30 kg.
Ili bilo što drugo što bi kod tebe izazivalo fizičku odbojnost.
I to je to, nema tu kompromisa.
Ona je svoje rekla, tj pokazala, pristala prešutno na život bez fizičkog kontakta i možeš se ti ljutiti, prigovarati, nabijati joj na nos status cimera u svakoj prilici, seksati se pa kajati zbog pogažene riječi, duriti se i kukati.
Ona puši, a ti kako hoćeš.
Očito ni ona nije zainteresirana za seks s tobom taman da mirišiš na rajske ljubičice.
Nema tu kruha, nema strasti, nema ljubavi.
Nekako su cigarete tu dobile status isprike.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:49   #50
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Dapače, dojma sam da se u početku itekako trudio ne bi li našao zajednički jezik sa njom.
Nije on tražio zajednički jezik, on je želio da ona govori njegovim i njemu je jedino to ispravno i prihvatljivo.

Jbn. kompromisi, tko ih izmisli.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:49   #51
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Istina, ali je nakon pojedenog big mac-a dovoljno oprati zube ili prožvakati orbit, nakon čega si isti tren tip top spreman za seks. Dok to za nekog tko je pljugao nikako ne možemo reći.
Ljudi koji puše imaju specifičan tvrdokorni zadah iz pluća i dišnih puteva koji su maltene obloženi nikotinom, i koji se fizički ne mogu iščistiti ničim.
Dakle ne, nije isto nažderati se pršuta i popljugati 30 cigareta taj dan, bar ne ukoliko na večer očekuješ intimnosti s nepušačem.


Ovo zvuči kao klasična rečenica iz bogatog repertoara izgovora jednog prosječnog pušača...


Kako bi se odmaknula zadahu svog partnera koji te uvečer želi takav obljubiti (a pranje zuba ne pomaže) ?
Ja nisam pricala o zadahu nego o zdravlju o kojem svi trube?

A ja sam prosjecan pusac? Nisam znala

Ocito sam od onih ljudi koji vole previse. Ja sam partnera ljubila i kad je jeo luk (koji mi se gadi) i kad je bio pijan i drzala mu glavu kad je povracao iako mi se gadilo i svasta nesto. Partner mi se nikad nije gadio. Da je, postao bi bivsi jako brzo.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:53   #52
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ja iz ovog nisam dobila dojam da se nije trudio i da joj je od početka samo i isključivo komandirao.

Dapače, dojma sam da se u početku itekako trudio ne bi li našao zajednički jezik sa njom.
Molim te ko boga, ajde mi objasni kako se to ja mogu itekako truditi da nađem zajednički jezik s tobom ako tražim od tebe odricanje.

Isključivost sama po sebi poništava opciju dogovora.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:55   #53
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ocito sam od onih ljudi koji vole previse.
Ja sam partnera ljubila i kad je jeo luk (koji mi se gadi) i kad je bio pijan i drzala mu glavu kad je povracao iako mi se gadilo i svasta nesto. Partner mi se nikad nije gadio. Da je, postao bi bivsi jako brzo.
Da je bio pijan svaki dan i da si mu svakodnevno držala glavu nad wc školjkom vjerujem da bi ti se krajem trećeg dana ogadio. Naprasno.
Također ista stvar i da je žderao luk u kilogramima uz sva tri obroka dnevno
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:56   #54
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Ona pušač kod svakog izlaska na kavu, počela nakon rođenja drugog
djeteta,znači oko desetak godina.

Do čega je došlo?
Do statusa cimera.

Nakon xy razgovora i molbi da prestane,ništa. Znate već da pušači imaju
xyz izgovora i razloga. Ja im ne opravdavam niti jedan jedini.

U kući ne puši jer sam joj zabranio odmah na početku.
Ali zato kuća ima dvorište.

Zašto cimeri?

Pa zato jer ja NE MOGU ljubiti osobu koja smrdi po cigaretama.

Kako živimo?
Pa relativno normalno osim što ne postoji fizički kontkat.
Tu temu uopće više ne spominjemo kao ni pušenje.
I to je to.

I da, ja ju zovem cimerka. Ne po imenu, ne ženo, ne ljubavi već cimerka.
Meni je malo čudno da se "cimeri" ne slažu po pitanju pušenja ali Ok
Mm puši, ja ne. Nekad mi smeta nekad ne čak i kad zapali u mojoj blizini. U trudnoći mi je bilo svejedno, ionako mi je sve smrdilo pa mi je dim bio samo jedan u nizu dizača želuca Ali baš da toliko smrdi, to ne. Možda zato jer puši malo i puši neke fine cigarete, ne znam.
Da joj kažeš da ih promijeni
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, moj partner je pušač, ja nisam, ali meni ne smeta miris duhana, zapravo mi i godi pomiješan sa muškim parfemom i nekako ga vezujem s njim.
Ali ne znam šta bih da se propušio naknadno a ja otkrila da mi je gadan miris, stvarno ne znam.
Ovo kao da sam ja pisala. I nekak mi djeluje frajerski s tom pljugom. Ne znam kako je kad je obrnuto, kad su žene u pitanju, možda kao Annie 4 pištolja
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:00   #55
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Da je bio pijan svaki dan i da si mu svakodnevno držala glavu nad wc školjkom vjerujem da bi ti se krajem trećeg dana ogadio. Naprasno.
Također ista stvar i da je žderao luk u kilogramima uz sva tri obroka dnevno
Mozda, ali onda bi bilo ti smrdljivi zderacu luka, a ne bih provela 10 godina zivota objasnjavajuci mu da je smrdljivac i kvocajuci kako mi se smrad luka uvukao u zidove i nek jede tak svoj luk u vocnjaku.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:02   #56
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mozda, ali onda bi bilo ti smrdljivi zderacu luka, a ne bih provela 10 godina zivota objasnjavajuci mu da je smrdljivac i kvocajuci kako mi se smrad luka uvukao u zidove i nek jede tak svoj luk u vocnjaku.
To ti je ta velikodušnost i strpljivost- trpim te takvu u kući i dajem ti do znanja da mi se gadiš, iz godine u godinu, nu me dobroga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:05   #57
pusenje nije isti zdravtsveni problem kao pretilost ili nekretanje, jer ne pogadja samo osobu koja ima doticnu ovisnost, nego dodatno direktno truje druge ljude. tako da razumijem da ljudi inzistiraju da ih se ne truje bez njihove volje i zelje i normalno mi je smatrati automatski da se ne moze pusiti u prostorijama gdje ljudi zive i rade, pogotovo ako u istima borave djeca.

problem je mnogih ovisnika je sto ne zele prestati biti ovisni jer ne vide svoju ovisnost kao problem, za sebe ili za druge.
autore, tvoj problem je sto se mnogima ovdje cini da si vrlo kategorican u tome da postoji samo jedan nacin za spasavanje vase veze.
da li si ikad s njom razgovarao oko toga zasto je pocela, sto je to toliko stresira da mora imati bas taj nacin relaksacije, moze li zamisliti neki drugi nacin opustanja, moze li zamisliti kako da joj pomognes da bude pod manje stresa. zasto ne ulozis vrijeme, trud, paznju i emocije da joj objasnis kako se ti osjecas (bez optuzivanja) i da ju pitas kako i zasto se ona tako osjeca.
mozda da joj ponudis da svako popodne ti cuvas djecu sat vremena a ona da radi jogu ili se bavi hobijem kad dodje s posla, ne bi imala potrebu pusiti. ne znam, pogadjam napamet jer ju ne poznam. ali ti bi ju trebao poznavati i dati joj paznje i vremena da shvatis sto je u korjenu problema i kako da si pomognete i da spasite vezu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:14   #58
Ajd da ne kvotam svima jer ima puno pa ću ovako općenito malo.

Moj nick je znakovit? Nije vezan uz ovu temu. Otvoren je prije 5 godina
kada sam dobio jedan za mene važan sudski spor.

Ja nisam nikada bio pušač. U životu sam popušio mooožda 3 cigarete.
3 komada, ne kutije.
I to kao klinac kad smo čekali da netko iz auta baci neugašeni opušak pa smo povukli koji dim ako je ostalo.

I da. Ovakva situacija proizvodi daljnje situacije koje nisu baš zgodne.
Istina je da smo se zbog toga i udaljili međusobno.
Istina je da se više puta porječkamo. Nevezano direktno uz cigarete,ali mislim da mnoge svađe nastanu samo zbog frustriranosti , kako njezine tako i moje, a koja je opet proizašla iz nemogućnosti dogovora oko njenog pušenja.
U stvari, tu niti ne može biti kompromisa. Jer ja sam u ovoj situaciji samo za crno ili bijelo. Uzalud mi govori ona ili vi da je to samo jedna/dvije/tri dnevno jer i pola cigarete učini svoje što se tiče mirisa/smrada/zadaha itd.

Rastava? Odlazak? Ne.
Nije ona toliko loša osoba da bih je ostavio zbog cigareta.
Ali da sam nezadovoljan, jesam.
Znači, imamo nekakav život, dom,posao,djecu.
Ja ću živjeti ovako, kako sam naveo u uvodnom postu.
Priviknuo sam se već. Naravno da mi fali i nedostaje mnogo toga u pogledu
odnosa muškarac/žena.
Ali ja imam svoj stav i mišljenje. Koje je suprotno od njenog.
I ok. Ja poštujem njeno mišljenje ali se ne mogu složiti sa njime.

Da li me vara?
Mislim da ne. Ne mogu biti siguran. Može li tko?
Da li će me varati? Ne znam. Trenutno me nije niti briga a i da me vara samo se nadam da neću to saznati.

Da li ju varam?
Ne.
Da li ću ju varati?
Moguće. Ja ne tražim. I nisam opsjednut. Ali ako će se nekad dogoditi neka situacija gdje ću
dobiti sve ono što mi je kod kuće uskraćeno ( tj. što sam si sam uskratio ),
da, prevariti ću je.


Ok, većina vas se ovdje slaže da je pušenje štetno.
Netko me pitao da li ću jednog dana djeci pušačima čestitati rođendan.
Hoću. Bez obzira da li budu pušili ili ne.
Ali nadam se da neće. Pokušavam im objasniti da je pušenje loše.
Uz školu i poneku lijepu riječ od njima važnih osoba mislim da su to shvatili.
Ne može čovjek nikada biti siguran ali eto, ja se nadam da će izabrati život bez cigareta.

A sada molim vas koji me tu osuđujete da me uputite što točno da kažem djeci na njihovo pitanje "Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "

Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
NisamKriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:14   #59
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pusenje nije isti zdravtsveni problem kao pretilost ili nekretanje, jer ne pogadja samo osobu koja ima doticnu ovisnost, nego dodatno direktno truje druge ljude. tako da razumijem da ljudi inzistiraju da ih se ne truje bez njihove volje i zelje i normalno mi je smatrati automatski da se ne moze pusiti u prostorijama gdje ljudi zive i rade, pogotovo ako u istima borave djeca.

problem je mnogih ovisnika je sto ne zele prestati biti ovisni jer ne vide svoju ovisnost kao problem, za sebe ili za druge.
autore, tvoj problem je sto se mnogima ovdje cini da si vrlo kategorican u tome da postoji samo jedan nacin za spasavanje vase veze.
da li si ikad s njom razgovarao oko toga zasto je pocela, sto je to toliko stresira da mora imati bas taj nacin relaksacije, moze li zamisliti neki drugi nacin opustanja, moze li zamisliti kako da joj pomognes da bude pod manje stresa. zasto ne ulozis vrijeme, trud, paznju i emocije da joj objasnis kako se ti osjecas (bez optuzivanja) i da ju pitas kako i zasto se ona tako osjeca.
mozda da joj ponudis da svako popodne ti cuvas djecu sat vremena a ona da radi jogu ili se bavi hobijem kad dodje s posla, ne bi imala potrebu pusiti. ne znam, pogadjam napamet jer ju ne poznam. ali ti bi ju trebao poznavati i dati joj paznje i vremena da shvatis sto je u korjenu problema i kako da si pomognete i da spasite vezu.
Znaci ako osoba pusi na tavanu, onda je sve ok i nije vise zdravstveni problem?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:15   #60
ne razumijem zasto tako napadate autora da je krut i zadrt i nekompromisan!
Pa ona je dovela novu naviku u njihov dom, stetnu, smrdljivu, nista dobroga i lijepoga!
i naravno da njemu smeta i djeci...ali nju nije briga, ona nece nikakav kompromis, njoj pase i treba, nema veze kaj je svima napravila problem!!
a on joj eto ne gladi rit perom nego kaze da mu se gadi i smrdi!!
i sad 10 god kasnije situacija je ovakva kakva jest!!
zasto nije ranije prekinuo? pa nije brak s dvoje djece, raznim obavezama, mozda kreditom, sam tak prekinuti zbog pusenja??

vjerujem da je zato i proteklo 10 god i sad je sve otislo u krasni!!
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.