Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2016., 01:14   #21
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa to je istina... i dobro treba otvorit oči prije stupanja u brak.... zaljubljenost nije dovoljna. Žena koja je "za zabavu" vrlo teško , rijetko ili gotovo nikako će se odjednom pretvoriti u savršeno svima poželjnu potencijalnu suprugu i majku nečije djece.
a taj tvoj koji je do sada ocito operirao samo po zenama za zabavu i sada bi se skucio je onda sto?

pazi da ne bude poznati scenarij sa ljubljenjem njegove djece tim ustima.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 09.07.2016., 01:41   #22
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Al posto vidim da ti se svidja, skrati si muke i istjeraj to na cistac.
A ne, ako želi ovog lika, ja joj nikako ne bih savjetovala nikakve akcije i inicijative. To joj je korak bliže 'žene za zabavu' kategorije.

Biti mirna, povučena, čedna i napose strpljiva dok on temeljito procijeni je li dostojna zvati se majkom njegove djece. Mala je to cijena, ako želi baš njega.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 09.07.2016., 03:23   #23
Pa jel ima neki podforum u kojem još nije postavljeno ovo pitanje? U nekima i više puta čini mi se.
pinkshrine is offline  
Old 09.07.2016., 08:40   #24
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
A ne, ako želi ovog lika, ja joj nikako ne bih savjetovala nikakve akcije i inicijative. To joj je korak bliže 'žene za zabavu' kategorije.

Biti mirna, povučena, čedna i napose strpljiva dok on temeljito procijeni je li dostojna zvati se majkom njegove djece. Mala je to cijena, ako želi baš njega.
Zato sam i stavila disclaimer da sam ocito "zena za zabavu". Naporan je taj puzev korak Al da, tko voli nek izvoli.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Old 09.07.2016., 11:46   #25
Jedva se znate i ti vec razmisljas o braku s njim. Haloooo?!


A evo, mozes cekati jos koju godinu da on shvati da si savrsena da budes majka njegove djece, pa riskirati da ostanes stara cura ili nesto poduzeti...
Hot candy is offline  
Old 09.07.2016., 11:55   #26
Ma nemas problema tebe (zenu za brak) ce zenit a onu za zabavu ce sevit i svi sretni
betty boop 1 is offline  
Old 09.07.2016., 11:58   #27
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
poznajem jednog lika koji mi se btw i sviđa. Studirali skupa tako da se s faksa znamo (nažalost upoznali se tek na zadnjoj godini). sviđa mi se....i to dosta.
Ono zbog čega otvaram ovu temu je to što me fasciniralo/očaralo/kako god - to što očito postoje muškarci koji još nisu navršili 30 a pričaju vrlo ozbiljno o želji za brakom. To , mora se priznati, nije čest slučaj, iako ne kažem da ih nema.

Što se tiče nas dvoje - oboje smo slobodni a kad smo se zadnji put vidjeli - 90 % razgovora s njegove strane se pretvorilo u blago rečeno očajavanje kako nema nikoga, kako mu već i doma njegovi kenjaju zašto nema nikoga, da u čeme je problem, da mu je muka kad vidi tko je sve u vezi, DA SAM SE JA VEĆ TREBALA UDAT - jer žene se udaju mladje od muskaraca , zatim je poceo mljet o nekom svom frendu koji se zeni i ispricao mi cijelu kronologiju veze tipa kojeg nikad u zivotu nissam vidjela ni upoznala i tako.. ništa loše ne želim reć, naime - tip mi se sviđa i sve je ok, ali sam malo zbunjena...

imamo 29 godina. Od zajednickih sam poznanika saznala da nikad nije imao ozbiljniju vezu.

Moje pitanje i razlog zasto pitam ovo: bi li muskarac isao ovakve stvari pricati pred ženom koja ga ne zanima kao žena?!?! malo me to buni.... ne mogu ga nikako procitati ! Hvala na svakom savjetu/odgovoru/komentaru.

Kako biste vi žene gledale na takvog tipa koji vam na drugoj kavi (unatoč poznanstvu od 2 godine i relativno čestom kontaktu) priča o takvim temema?!

P.S. da napomenem, nije ovo kava gdje tip pojma o meni nema pa sad da baljezga to s ciljem da ispadne očaja i odbije me od sebe. On itekako dobro zna da sam ja ful ozbiljna ženska i da kad tražim nešto - da tražim muža a ne dečka/jebača/vezu koja ide dok ide....
Realno, ima li što loše da razmišlja o tome? 30 je već dob kada većina osoba ima obitelj, ili je blizu tome. Osobno, ne bih imao ništa protiv da su mi se stvari poklopile npr prije 4-5 godina(imam 30). Čak i nakon što sam napunio 30, pomislih da mi vrijeme prolazi, ali danas nisam zabrinut(30 sam napunio prije 3 mjeseca otprilike, da ne bude zabune ) oko toga što će biti dalje.

U prilog tom da nije sasvim neobično vjenčati se u toj dobi(mlađoj od 30, pa i 25), mogu navesti blizak primjer kolege koji je s 22 zaprosio djevojku. Maturanticu. Nakon 4-5-6 mjeseci veze. Vjenčaju se nagodinu. Doduše, to može biti stvar odgoja(i slijepog držanja nekih formalnosti, kako je spomenuto i na ovoj temi).



Bold, da pričao bi takve stvari ako je očajan. I samom mi se zalomi nekad da se opustim sa svojim iskustvima, što na forumu, što na drugim mjestima Ali većinom krene od nečije znatiželje
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 09.07.2016., 12:06   #28
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
da, meni se isto to čini kao neko robovanje formalnostima, ali po njegovoj priči i poznavajući njega - tip uopće nema kvalitete čovjeka koji je za brak SPERMAN. Djetinjast je suviše, previše voli društvo i previše izlazi (bar za moj ukus).
ok, nitko nije savršen. Prihvaćaš ga ili ne prihvaćaš.

Nego, ono što je meni stvorilo upitnik nad glavom je to : što tip ima sa ženom koja mu se ne sviđa započimati teme braka/veza/prilaženja/zajedničkog života prije braka/veze frendova i ženidba......... da ne nabrajam...
Meni se čini da si ti nekako uspjela upast u friendzonu. Jer ovakav pristup takvim temema ljudi imaju s...frendicama.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 09.07.2016., 12:39   #29
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Jedva se znate i ti vec razmisljas o braku s njim. Haloooo?!


A evo, mozes cekati jos koju godinu da on shvati da si savrsena da budes majka njegove djece, pa riskirati da ostanes stara cura ili nesto poduzeti...
to mi je tako poznato...
Otto83 is offline  
Old 09.07.2016., 13:08   #30
^^
Jel iz osnovne skole?
Hot candy is offline  
Old 09.07.2016., 14:09   #31
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
a taj tvoj koji je do sada ocito operirao samo po zenama za zabavu i sada bi se skucio je onda sto?

pazi da ne bude poznati scenarij sa ljubljenjem njegove djece tim ustima.
Kad stupamo u vezu bitno nam je da osoba zadovolji neke nama bitne kriterije zar ne? Poznam mnogo ljudi koji su završili u ONS odnosima više reda radi ili recimo kao nužno zlo nego zato što uživaju mijenjati partnere kao čarape. Prije svega im je cilj upoznati osobu za vezu, i zbog toga jasno odjeljuju ozbiljno prema neozbiljnom odnosno djevojku za vezu i djevojku za provod.. Neki su jako alergični ako je žena imala mnogo partnera prije njih a za bark bi čistunku kako bi osigirali neku vjernost u braku. Nekima ništa od toga nije bitno već vjeruju da se ljudi zabavljaju kada im se zabavlja i žive ozbiljno kada žele živjeti tako pa veza koja je krenula iz zabave može postati ozbiljna.
Ne mislim da su u pravu ni prvi, ni drugi, ni treći...svatko bira svoje pa prihvaćam i one koji kažu neću da ta usta ljube moju djecu, imaju i na to pravo bez obzira koliko licemjerno bilo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 09.07.2016., 14:13   #32
To je dvolicno na kvadrat. Jedno je zabavljati se, drugo to zamjerati svima osim sebi.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 09.07.2016., 14:25   #33
Razmišljam malo, i gledam, ok, imaš kriterije po kojima radiš selekciju"za zabavu", ili "za ozbiljno"(gle, svi to radimo, samo nije kod svih tako prozirno, fkt mislim da su rijetki oženili, ili makar zaprosili svaku pred kojom su izvadili miška A rijetki su sa svima bili i u nekoj vezi) i dolazim do zaključka da nije dvolično ako ja ne zadovoljavam svoje kriterije(iako sam i tu fleksibilniji od svog iskustva ), dvolično bi bilo da ona ima iste kriterije kao i ja, i da ja njoj zamjerim što me odjebala jer ne zadovoljavam te iste kriterije.



Mislim, o čemu govorimo, njoj kriterij za vezu može biti da ima kurac od 25 centi, i ništa više(od kriterija, ne centimetara). Zašto bih ja onda morao zadovoljavati vlastiti kriterij o monogamiji, promiskuitetu, alkoholizmu i ostalim tričarijama, koje bi meni možda bile problem? Također, ako ja očekujem npr djevicu, bilo bi licemjerno od mene da zamjerim njoj što ona očekuje isto, ako očekuje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 09.07.2016., 14:48   #34
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
poznajem jednog lika koji mi se btw i sviđa. Studirali skupa tako da se s faksa znamo (nažalost upoznali se tek na zadnjoj godini). sviđa mi se....i to dosta.
Ono zbog čega otvaram ovu temu je to što me fasciniralo/očaralo/kako god - to što očito postoje muškarci koji još nisu navršili 30 a pričaju vrlo ozbiljno o želji za brakom. To , mora se priznati, nije čest slučaj, iako ne kažem da ih nema.

Što se tiče nas dvoje - oboje smo slobodni a kad smo se zadnji put vidjeli - 90 % razgovora s njegove strane se pretvorilo u blago rečeno očajavanje kako nema nikoga, kako mu već i doma njegovi kenjaju zašto nema nikoga, da u čeme je problem, da mu je muka kad vidi tko je sve u vezi, DA SAM SE JA VEĆ TREBALA UDAT - jer žene se udaju mladje od muskaraca , zatim je poceo mljet o nekom svom frendu koji se zeni i ispricao mi cijelu kronologiju veze tipa kojeg nikad u zivotu nissam vidjela ni upoznala i tako.. ništa loše ne želim reć, naime - tip mi se sviđa i sve je ok, ali sam malo zbunjena...

imamo 29 godina. Od zajednickih sam poznanika saznala da nikad nije imao ozbiljniju vezu.

Moje pitanje i razlog zasto pitam ovo: bi li muskarac isao ovakve stvari pricati pred ženom koja ga ne zanima kao žena?!?! malo me to buni.... ne mogu ga nikako procitati ! Hvala na svakom savjetu/odgovoru/komentaru.

Kako biste vi žene gledale na takvog tipa koji vam na drugoj kavi (unatoč poznanstvu od 2 godine i relativno čestom kontaktu) priča o takvim temema?!

P.S. da napomenem, nije ovo kava gdje tip pojma o meni nema pa sad da baljezga to s ciljem da ispadne očaja i odbije me od sebe. On itekako dobro zna da sam ja ful ozbiljna ženska i da kad tražim nešto - da tražim muža a ne dečka/jebača/vezu koja ide dok ide....
To nije ništa prema onome što sam ja doživjela kad sam imala 15 godina.
Bila sam u dvotjednoj ljetnoj "vezi" s tipom godinu starijim od mene koji mi je počeo pričati kak ćemo se mi sigurno vjenčati ako izdržimo u vezi 2 godine, da ćemo imati djecu itd.

Pobjegla sam glavom bez obzira.

Dotični se oženio s 24 godine.
Lady Anne is offline  
Old 09.07.2016., 15:58   #35
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
To je dvolicno na kvadrat. Jedno je zabavljati se, drugo to zamjerati svima osim sebi.

~via tapatalk
Bolje je biti dvoličan ševiti svašta što širi noge a za brak odabrate "čednu ženu" što pruža bar neku sigurnost nego vjerovati da ti se prevara sa ženom otvorene sexualnosti neće dogoditi..
Ljudi biraju racionalno, sjebati si brak nije šala mala... A jebati se volimo svi, za to ne treba mozak niti atomska fizika, izađeš, pronađeš jednu koja hoće, obaviš posao i praznih jaja ideš doma...
Glupo je povlačiti granice i generalizirati ali ono život je prekratak za eksperimente, vani ima žena koje bez problema šire noge (i opet se udaju) i onih koje ne šire i sanjaju brak i vezu, sretni smo što možemo birati prema potrebama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 09.07.2016., 15:59   #36
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
To nije ništa prema onome što sam ja doživjela kad sam imala 15 godina.
Bila sam u dvotjednoj ljetnoj "vezi" s tipom godinu starijim od mene koji mi je počeo pričati kak ćemo se mi sigurno vjenčati ako izdržimo u vezi 2 godine, da ćemo imati djecu itd.

Pobjegla sam glavom bez obzira.

Dotični se oženio s 24 godine.
Oženio se, ima djecu... a ti još uvijek sama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 09.07.2016., 16:26   #37
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Oženio se, ima djecu... a ti još uvijek sama...
http://www.zagorje.com/clanak/vijest...la-osmo-dijete


Ova nije čekala niti 24 S osmim klincem


A to su "bapske priče". Jedna susjeda je za moje sestrične nešto pričala"X se udala, ima dijete. A šta je Y napravila, još studira..." Mislim da ima već 2-3 godine otad, a sada imaju 27(vršnjakinje su). Ono, kao da joj je veliki uspjeh u životu udati se
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.