Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 20:47   #141
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Samo u tvojoj glavi.
Ispravak, katastrofa su oni koje biraju žene što zapravo puno više govori o ženama.
Ako su žene toliko intuitivnije kako to da onda s tolikom učestalošću biraju krivo(s obzirom da toliko više iniciraju razvode).
znao sam da ce netko skociti na ovo. ne tvrdim da je istina, ali smtram kako se muskarci generalno danas losije snalaze u ovim histericnim okolnostima. to ne znaci da su oni "genetski" predodredjeni da budu losi u vezama.

intuitivnost ne znaci imati kristalnu kruglu, a u isto vrijeme su i zene zrtve svih ovih mitomanskih narativa jednako koliko i muskarci
Darzg is offline  
Old 03.04.2017., 22:31   #142
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Samo u tvojoj glavi.
Ispravak, katastrofa su oni koje biraju žene što zapravo puno više govori o ženama.
Ako su žene toliko intuitivnije kako to da onda s tolikom učestalošću biraju krivo(s obzirom da toliko više iniciraju razvode).
Kao i obično - kriva je žrtva, ne "nasilnik "
Ertrinken is offline  
Old 03.04.2017., 23:16   #143
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Kao i obično - kriva je žrtva, ne "nasilnik "
Da, u ovom slučaju veliki dio krivnje je na žrtvi jer to nisu stvari koje padaju s neba i u većini slučajeva većina problema je predvidiva samo naravno iz očitih razloga mnoge se prave blesave.
blort is offline  
Old 04.04.2017., 12:07   #144
Žrtve su najčešće osobe koje već imaju u glavi ulogu žrtve jer su već bile u nekoj vrsti te pozicije u djetinjstvu, te koje ne znaju reći ne takvoj situaciji.
mantisa is offline  
Old 04.04.2017., 12:40   #145
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Žrtve su najčešće osobe koje već imaju u glavi ulogu žrtve jer su već bile u nekoj vrsti te pozicije u djetinjstvu, te koje ne znaju reći ne takvoj situaciji.
To je malo previše pojednostavljeno, šablonizirano. Ignorira stvarnost i mnoga ograničenja, materijalna, društvena, obiteljska, psihološka i ina, a s kojima se žene doista susreću. I vrlo često moraju, makar na određeno vrijeme, birati manje zlo. Ne samo za sebe.
Dok su zapravo puno rjeđe situacije sasvim slobodnog izbora, pa i izbora biti žrtva ili ne.
violeta1980 is offline  
Old 04.04.2017., 13:16   #146
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
To je malo previše pojednostavljeno, šablonizirano. Ignorira stvarnost i mnoga ograničenja, materijalna, društvena, obiteljska, psihološka i ina, a s kojima se žene doista susreću. I vrlo često moraju, makar na određeno vrijeme, birati manje zlo. Ne samo za sebe.
Dok su zapravo puno rjeđe situacije sasvim slobodnog izbora, pa i izbora biti žrtva ili ne.
Pa je, pojednostavljeno je. No ova psihološka, pa i obiteljska ograničenja koja navodiš zapravo ulaze u kategoriju ovog što sam navela.
Mislim na to zašto netko nije na vrijeme uočio sklonost ka nasilju i odmah napustio situaciju.
No i komentirala sam post koji se odnosio na izbore, loše izbore.
mantisa is offline  
Old 04.04.2017., 13:27   #147
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa je, pojednostavljeno je. No ova psihološka, pa i obiteljska ograničenja koja navodiš zapravo ulaze u kategoriju ovog što sam navela.
Mislim na to zašto netko nije na vrijeme uočio sklonost ka nasilju i odmah napustio situaciju.
No i komentirala sam post koji se odnosio na izbore, loše izbore.
Čudo ti je zapravo koliko različito razni ljudi toleriraju, pa i uopće prepoznaju nasilje kao nasilje. Pisala sam kako sam izazvala poplavu čuđenja kada sam jednom iselila dečka odmah nakon što je u ljutnji udario šakom u dovratak nedaleko moje glave. Bio je jedan od 3-4 "moguća" u mom životu i po mnogo čemu sjajan muškarac. Niti vlastita sestra me nije poduprla, nego je pokušavala relativizirati sa svakom se desi ispad i slično. Bih li kojim slučajem 10 godina kasnije, da se nije otkrio i s dvoje djece, postupila jednako? Tko zna, mada volim misliti da bih.
Tako i loši izbori, dešavaju se stalno iz mnogo razloga. Na koncu svi izbori su nam loši, osim eventualno jednog, ili dva, ha?!
violeta1980 is offline  
Old 08.04.2017., 08:35   #148
Brak je između ostalog iz patrijarhalnog prešao u materijalni/moderni. Niti jedno niti drugo nije dobro. Uz ove činjenice loš odabir na žalost dolazi kao nametnut. Prerani brak, mladi i nezreli "klinci" i većina jednostavno ne gleda na neke bitne situacije/ponašanja partnera. I onda velika većina ima iskustvo iz djetinjstva/obitelji gdje je neki oblik nasilja/agresivnosti prisutan rjeđe ili češće i to prihvate kasnije kao zdravo za gotovo. Sad je samo pitanje koliko tko ima živaca za trpjeti takve situacije. I onda još kad dođe dvoje dječice tu je točka na i. A najgora stvar je to što nema prave zdrave komunikacije između partnera i tu dolazi do kolapsa. Ali nitko ne bi mijenjao/poduzeo ništa nego se na neki način prepuste situaciji. Da ne govorim da u velikom broju nitko ni ne poduzima neke korake drastične ili manje drastične zbog one " kaj bu selo reklo" . I tako nam je društvo završilo tu gdje je danas. Na veliku žalost.
ramzes 2 is offline  
Old 15.04.2017., 15:02   #149
Svijet se mjenja na gore.Ljevica se odrekla socijalizma,prihvatila liberalizam i kapitalizam.E to je greška .Ljudsko biće nije savršeno i zato mora biti kontrolirano.Neka veza krščanskog socijalizma.Znaći obvezan brak,nadziranje privatnog vlasništva i kako se postupa s radnikom.Država određuje plaće.Uvodi se obvezan brak.Ni žene neće birat bogataša jer bi se višak kapitala oduzima.Žene bi gledale osobu,jer bogataša nema.Iako nadzirani ljudi bi bili sretniji.a čovječanstvo ne bi nestalo,svi bi imali lovu,djecu.Možda bi neka zanimanja nestala.ne bi bilo nekih namirnica.Ali bolje i to,nego da ljudi ne bude,osobito europljana
morski vuk is offline  
Old 15.04.2017., 15:13   #150
Brakovi se raspadaju kad partneri počnu živjeti svatko svoj život kao da su sami. Ne može biti jednostavnije.
VDCOTO is offline  
Old 15.04.2017., 16:02   #151
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Svijet se mjenja na gore.Ljevica se odrekla socijalizma,prihvatila liberalizam i kapitalizam.E to je greška .Ljudsko biće nije savršeno i zato mora biti kontrolirano.Neka veza krščanskog socijalizma.Znaći obvezan brak,nadziranje privatnog vlasništva i kako se postupa s radnikom.Država određuje plaće.Uvodi se obvezan brak.Ni žene neće birat bogataša jer bi se višak kapitala oduzima.Žene bi gledale osobu,jer bogataša nema.Iako nadzirani ljudi bi bili sretniji.a čovječanstvo ne bi nestalo,svi bi imali lovu,djecu.Možda bi neka zanimanja nestala.ne bi bilo nekih namirnica.Ali bolje i to,nego da ljudi ne bude,osobito europljana
Cijeli je post

Ali ovaj dio je
Penika is offline  
Old 15.04.2017., 18:03   #152
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Brakovi se raspadaju kad partneri počnu živjeti svatko svoj život kao da su sami. Ne može biti jednostavnije.
Tako je
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 21.04.2017., 09:48   #153
Jednostavno smo danas navikli na brzo, sada, odmah, ako ne valja zamjeni, kupi novo, plus težimo idealima koji ne postoje i koja u nama stvore pa makar i podsvjesno nerealna očekivanja. Nema volje ni vremena za trudom, tempo je ubrzan, stres sveprisutniji, energija sve manja, gubi se vrijeme na nebitno, borba za opstanak, trčanje za idealima, itd, kombinacija mnogostranih faktora i - kaboom.

Znam jedan bračni bar koji ovako živi godinama (ostala sam u šoku kad sam saznala da čekaju drugo dijete -planirano): čovjeka nema doma nikada, izlazi s prijateljima i drogira se (soft droge, ako se može tako reć). Žena sasvim normalna, odgovorna, brine o svemu. Ne spavaju u istim prostorijama, ne provode vrijeme zajedno. Oboje su introverti. Takav brak već godinama opstaje. S druge strane neki i kod najmanje svađe pucaju.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Old 25.04.2017., 09:56   #154
Inertnost, sebičnost, pasiva...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 26.04.2017., 22:26   #155
Oko mene je kaos kaj se tice veza i brakova...razvode se ljudi nakon 20 godina braka, raskidaju se zaruke, zivi se u otvorenim/cimerskim vezama....mozda je problem u nama..
magjar07 is offline  
Old 27.04.2017., 00:00   #156
Brakovi brže i lakše pucaju nego prije jer su prestali biti ekonomska zajednica što je prije bio temelj i osnova braka. Sad je uglavnom malo toga "naše", a postoji pod normalno moje i tvoje od moje i tvoje plaće pa na dalje. Kad zaljubljenost izblijedi, a ne zamjeni ju međusobno uvažavanje i zajednički ekonomski-materijalni prosperitet, ekonomska neovisnost pojedinca razbija brak.
Borkica is offline  
Old 10.05.2017., 19:36   #157
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
Oko mene je kaos kaj se tice veza i brakova...razvode se ljudi nakon 20 godina braka, raskidaju se zaruke, zivi se u otvorenim/cimerskim vezama....mozda je problem u nama..
Meni se isto čini da ima svega danas i općenito svega što ljudi nazivaju vezom.
A i definitivno ljudi danas hoće sve odmah i sada.
Levantiana is offline  
Old 11.05.2017., 11:01   #158
Ne znam zasto se neko ne bi razveo posle 10, 20, 30, 40 godina braka ako nije srecan?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 11.05.2017., 12:01   #159
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto se neko ne bi razveo posle 10, 20, 30, 40 godina braka ako nije srecan?
Nije red.
Uzrujaš rodbinu, susjede i, što je najgore, njihove poznanike
harpy is offline  
Old 11.05.2017., 12:10   #160
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nije red.
Uzrujaš rodbinu, susjede i, što je najgore, njihove poznanike
Niko ne misli na susjede, uzas
Ertrinken is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.