Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.11.2008., 16:36   #10
Quote:
Party boy Japan kaže: Pogledaj post
Ekipo, danas sam dobio paket iz Amerike i zinuo kad sam cuo koje icfre naplacuju!

Naime, narucio sam nekakve nosace za auto za 40 dolara, postarina 32 dolara (72 ukupno). Sve uredno platio i danas da bi dobio paket trebao platiti DODATNIH 210 kn na ime carine. Wtf?

Carini ne podlijeze iznos iznad 300 kn, jel tako? Gdje mogu provjeriti da li racunaju postanske troskove u vrijednost posiljke? Ako racunaju postanske troskove, onda je to fakat prestrasno...

Carina bi trebala biti 10%, a da mi zaracunaju i porez 22% to teoretski ne moze biti takva cifra.

Da li znate za pravilnik gdje mogu procitati o tome?
Ukoliko ti nešto šalje fizička osoba, a da je vrijednost MANJA od 300kn, to se onda ne bi trebalo cariniti. Opet, ako oni procijene da to vrijedi više od 300kn, onda ti to opet mogu cariniti.

Ukoliko ti nešto šalje pravna osoba, tada bez obzira na iznos naši mogu opaliti carinu. E sad, koliki će to iznos biti - opet ovisi o njima jer oni mogu slobodno procijeniti koliko nešto vrijedi tako da ti opet ništa ni tu nije sigurno.

Uglavnom, po zakonu, ovih tvojih 72$ podliježe carini (da, tu ulazi i poštarina) samo ne znam po kojoj ti se tarifi to računa.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.