Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2013., 19:50   #1
Žalba na odluku fakulteta

Pozdrav svima

Prijateljica me pitala za mišljenje za sam joj načelno dao odgovor, ali pošto nemam pojma kako to u struci funkcionira, molim pomoć iskusnijih.

Dakle dotična je studirala na fakultetu u Zagrebu. Ispisana je s fakulteta jer u međuvremenu nije imala sredstva te je morala raditi. Ispis se dogodio kad je imala 1 ispit do kraja preddiplomskog studija.
Taj ispit je položila na istom fakultetu podnošenjem molbe (takva je praksa dotičnog fakulteta).

Trenutno je u tijeku prijava za upis u diplomski studij. Dotična se prijavila. Uvjeti su završen preddiplomski s određenim prosjekom koji dotična zadovoljava. Uputili su je samo da podnese molbu za upis i da će biti upisana.

Međutim, dolaskom na upis, prodekan je rekao da su već upisali puno više studenata od kvote, i da on misli da je ne mogu upisati vrativši joj papire. Djelovao je kao da nije siguran u to što govori.

Može li se na neki način žaliti na to što je nisu upisali iako zadovoljava sve uvjete za upis?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 16:09   #2
Ima li netko neku ideju, sutra bi trebalo nešto učiniti s obzirom na navedeno.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:58   #3
tražila sam pomoć za svoju situaciju pa sam naišla na ovo tvoje, zaista ne znam što učiniti, nek se obrati studentskom pravobranitelju ili u neko studentsko savjetovalište gdje ju mogu dalje uputiti.

moj problem je što mi nisu uvažili molbu za mirovanjem godine zbog bolesti- jer moja liječnička dokumentacija ne zadovoljava kriterije. po meni je to dosta dokumentacije, pa bihz sad pisala žalbu- dakle trebam pomoć kako to izvesti.
napominjem da su drugim studentima koji su bili 'bolesni' odobrili, a meni koji sam zaista imala problema sa zdravljem ništa.
Puppy8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.