Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 14:32   #1
Problem- Ziro racun za nerezidente u PBZ

Kopi-pejst pitanja koje muči poznanicu koja nema profil na forum.hr-u

Izvadila sam kunski ziro racun u PBZ kao nerezident, i zato sam morala predati dokaz o prijavljenosti kao turista, morala izvaditi oib u Poreznoj (i izvadila sam ga, u svrhu vadjena ziro racuna sam morala reci), i priloziti pasos. Dobila sam visa electron s kojom mogu podizati novac bilo gde u svetu na bankomatima. Treba mi se uplatiti izvesna suma u Hrvatskoj. Pokusali su uplatiti, i kazu mi da to ne moze posto mi adresa nije hrvatska (oni tako kazu, ako govore istinu). Ja ne znam cemu mi uopste sluzi sad ovaj racun koji sam izvadila, kako to da ga ne mogu koristiti, i kako to da je banka dozvolila da se pravi racun, a bili su upoznati sa svim detaljima? Ovi mi kazu da uplata nije prosla, a i sama znam, jer sam pokusala podici novac, i nema ga na racunu. Palo nam je na pamet da se upise adresa na kojoj sam bila kad sam boravila u Hrvatskoj (to sam im predlozila, i rekli su da ce probati), i na kojoj sam tad bila prijavljena kao turista, samo se sad plasim da to nije po zakonu. Ako neko ima neke kontruktivne podatke, molim vas, podelite. Pozdrav i hvala unapred.
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.