Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 08:27   #81
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Ajme ja glupa vadila danas b12, a jucer popila b kompleks


Kad podižeš nalaz, baš me zanima koliko ti se B12 zadžava u tijelu kroz dan
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:37   #82
Sutra u dva su nalazi. Naravno, za pretpostavit je sa mi b12 nece biti pravo stanje
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:32   #83
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Sutra u dva su nalazi. Naravno, za pretpostavit je sa mi b12 nece biti pravo stanje
Oda, bit će "pravo", očitaće ti koliko ima B12 u tvom organizmu, samo, upitno je kako je tamo stigao

Sorry što se valjam, pa kud trčiš, pa naravno da će očitat i tu razinu koju si "popila".
Baš me zanima, kolika ti je razina i pod "stimulansom".


Ne znam da li je sa tim ista fora kao i sa željezom, odnosno da li se očita baš taj "unešeni dio" ili metabolizirani dio (premda kad malo bolje razmišljam, to bi trebalo biti isto ).
Moja mala kad je bila anemična, vadili smo joj željezo pod "suplementima", ono, tipa, juče bi popila željezo, danas vadimo. Toliko je bilo nisko da joj i sa suplementima nije bilo dovoljno visoko.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:47   #84
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Sutra u dva su nalazi. Naravno, za pretpostavit je sa mi b12 nece biti pravo stanje
Pretpostavljam da će ti pokazati isto ko i meni jer ja sam pila mjeseca dana B komplex i zaboravila da moram napraviti barem 7 dana pauze pa izvaditi krv. I nalaz je bio super.
Sada koliko je to realno jer je bio pod stimulansom, ne znam
__________________
"Bog u srce ne stavlja želje koje ne može ostvariti"
helmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:48   #85
ima možda koja cura koja zna nešto više oko d dimera?

znam da jedan nalaz povišenih vrijednosti ništa ne govori, vjerojatno se mora gledati cijela krvna slika i možda napraviti još neke pretrage.

naime, imala sam povišene vrijednosti d dimera (zasad samo te nalaze imam nakon kiretaže), čitam i vidim da tu ima svačega. nalaz je napravljen 5 tjedana nakon k., i bio je van vrijednosti. da li onda mogu pretpostaviti da mi je u 10 punih tjedana trudnoće ta vrijednost bila puno viša od ref. vrijednosti ili to nema veze?

hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:35   #86
d-dimeri se inace ne gledaju sami za sebe nego uvijek u korelaciji s nekim drugim parametrima koagulacije.
Koliki su ti bili?
U trudnoci ih nisi kontrolirala?

Oni upucuju na to da nesto s koagulacijom ne stima, ali ponekad ni sami doktori ne znaju odgonetnuti tocno sto.

Ja sam imala ekstremno visoke d-dimere i sve ostale nalaze ok pa su me samo zbog tih uzasno visokih vrijednosti u zadnjem tromjesecju stavili na heparin.

Ti imas neku konkretnu dijagnozu?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:25   #87
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
d-dimeri se inace ne gledaju sami za sebe nego uvijek u korelaciji s nekim drugim parametrima koagulacije.
Koliki su ti bili?
U trudnoci ih nisi kontrolirala?

Oni upucuju na to da nesto s koagulacijom ne stima, ali ponekad ni sami doktori ne znaju odgonetnuti tocno sto.

Ja sam imala ekstremno visoke d-dimere i sve ostale nalaze ok pa su me samo zbog tih uzasno visokih vrijednosti u zadnjem tromjesecju stavili na heparin.

Ti imas neku konkretnu dijagnozu?
nisam ih kontrolirala, to mi nije bio dio uobičajenih pretraga u tih 10 tt jer nemam nikakvu dijagnozu, osim što imam vrlo specifične jajne stanice i vrlo vjerojatno ne mogu prirodno ostati trudno, ovo mi je bio 2.icsi/ivf i prva trudnoća.

to je dio nalaza koje sam dobila u sklopu pretraga za trombofiliju. antitrombin III i protein c su mi unutar granica, ostale nalaze čekam..

imala si visoke dimere samo u zadnjem tromjesečju ili se odmah od početka nazirao kakav problem? jesi bila mpo trudnica?
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:27   #88
Nisam bila mpo trudnica.

Nikakve problem nisam imala do 3.tromjesecja kad su mi zbog natecene i bolne noge sumnjali na dvt.
Napravili su mi sve pretrage koje su u tom trenutku na brzinu mogli i sve je bilo ok, osim malo povisenog fibrinogena i tih strasno visokih d-dimera.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:53   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nisam bila mpo trudnica.

Nikakve problem nisam imala do 3.tromjesecja kad su mi zbog natecene i bolne noge sumnjali na dvt.
Napravili su mi sve pretrage koje su u tom trenutku na brzinu mogli i sve je bilo ok, osim malo povisenog fibrinogena i tih strasno visokih d-dimera.
hvala ti frupy, vidim uz avatar stoji mama, znači da je ipak sve dobro završilo. i ja se nadam pozitivnom scenariju
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:32   #90
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
hvala ti frupy, vidim uz avatar stoji mama, znači da je ipak sve dobro završilo. i ja se nadam pozitivnom scenariju
Je, hvala bogu.
I uskoro mama x 2.

I tebi od srca zelim isto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:51   #91
Bok cure, čitala sam prijašnje postove, ali nisam našla ništa.
Da li netko ima pivešena antikardiolipinska antitijela (konkretno Acl Igg) moja su povišena 17 (intervali su >10 negativno, 10-15 slabo povišena, < 15 povišena)?

Idem kod hematologa u ponedjeljak ali nemogu dočekati, pa sam svratila ovdje da vidim da li netko ima ima iskustva?

Uz to sam MTHFR - heterozigot i PAI - heterozigot, i ANA su mi granično povišena.

Pozz
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:06   #92
Quote:
Snoopy83 kaže: Pogledaj post
Bok cure, čitala sam prijašnje postove, ali nisam našla ništa.
Da li netko ima pivešena antikardiolipinska antitijela (konkretno Acl Igg) moja su povišena 17 (intervali su >10 negativno, 10-15 slabo povišena, < 15 povišena)?

Idem kod hematologa u ponedjeljak ali nemogu dočekati, pa sam svratila ovdje da vidim da li netko ima ima iskustva?
i opet ja.

To mi je pak ustanovljeno u drugoj trudnoci.

Stalno ih kontroliram i povisena su mi i igG i igM - uglavnom su slabo pozitivna (12-14), ali su u par navrata bila i iznad 15.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:15   #93
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
i opet ja.

To mi je pak ustanovljeno u drugoj trudnoci.

Stalno ih kontroliram i povisena su mi i igG i igM - uglavnom su slabo pozitivna (12-14), ali su u par navrata bila i iznad 15.
I što su ti doktori na to rekli? Išla si hematologu ili imunologu?
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:17   #94
Quote:
Snoopy83 kaže: Pogledaj post
I što su ti doktori na to rekli? Išla si hematologu ili imunologu?
Ni jednom ni drugom.
U dogovoru s ginom sam od pocetka trudnoce na aspirinu/andolu i redovito kontroliram situaciju.
Da su se ACL penjala visoko iznad 15, uveli bi mi heparin.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:24   #95
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ni jednom ni drugom.
U dogovoru s ginom sam od pocetka trudnoce na aspirinu/andolu i redovito kontroliram situaciju.
Da su se ACL penjala visoko iznad 15, uveli bi mi heparin.
Vec sam luda o zdravstva i doktora. Meni se ni neda ici svom gin jer u nalaze gleda ko krava u sarena vrata :/
Vidjeti cu sta ce hematolog reci u ponedjeljak.
Gdjd vadis Acl?
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:27   #96
Idi ginekologu koji se razumije u problematiku (djelmis, hafner, radoncic), ostali ne znaju sto bi s tim nalazima.
Vadim ih na rebru, u vinogradskoj ili kad nigdje nema reagensa u breyeru.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:40   #97
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Idi ginekologu koji se razumije u problematiku (djelmis, hafner, radoncic), ostali ne znaju sto bi s tim nalazima.
Vadim ih na rebru, u vinogradskoj ili kad nigdje nema reagensa u breyeru.
Bila sam kod Djelmisa i dan danas zalim sto sam isla. Znaci bila sam na"konzultacijama" 4.5min, ako se to mogu nazvati konzultacije i nije ni trepnuo na nalaze. Samo mi je rekao da se javim kad zatrudnim, valjda da mi uzme jos 400kn. Nije mi se nikako svidio.
Oprosti ako pisem ogorceno, ali tip me nazivcirao da se nisam mogla dobiticitav dan.
Muz mu je htio ici sve istresti u facu. Uzasava me to zdravrstvo.

Valjda cu jednom naci doktora po svojo volji

Ti si trudna? Nisam uspjela pohvatati. Koja je voja dijagnoza?
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:00   #98
Quote:
Snoopy83 kaže: Pogledaj post
Bila sam kod Djelmisa i dan danas zalim sto sam isla. Znaci bila sam na"konzultacijama" 4.5min, ako se to mogu nazvati konzultacije i nije ni trepnuo na nalaze. Samo mi je rekao da se javim kad zatrudnim, valjda da mi uzme jos 400kn. Nije mi se nikako svidio.
Oprosti ako pisem ogorceno, ali tip me nazivcirao da se nisam mogla dobiticitav dan.
Muz mu je htio ici sve istresti u facu. Uzasava me to zdravrstvo.

Valjda cu jednom naci doktora po svojo volji

Ti si trudna? Nisam uspjela pohvatati. Koja je voja dijagnoza?
Iskreno, djelmis nije tip koji ce se nekome svidjeti i s kojim se mozes do sita napricati.
Meni je samo bilo bitno da on zna sto radi i presla sam preko svega drugoga.
On radi u bolnici i ne bavi se uopce terapijom nikakve vrste kod zena koje nisu trudne.
Zato ti je i rekao da mu se javis kad zatrudnis.

Ja sluzbenu dijagnozu nemam.
U trudnoci mi se trenutni parametri kao sto su d-dimeri i acl jako poremete, nitko ne zna zasto.

Sad sam trudna drugi put i imam sina od 3,5 godine.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:15   #99
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Iskreno, djelmis nije tip koji ce se nekome svidjeti i s kojim se mozes do sita napricati.
Meni je samo bilo bitno da on zna sto radi i presla sam preko svega drugoga.
On radi u bolnici i ne bavi se uopce terapijom nikakve vrste kod zena koje nisu trudne.
Zato ti je i rekao da mu se javis kad zatrudnis.

Ja sluzbenu dijagnozu nemam.
U trudnoci mi se trenutni parametri kao sto su d-dimeri i acl jako poremete, nitko ne zna zasto.

Sad sam trudna drugi put i imam sina od 3,5 godine.
Jesu tebi Acl Igg ili Igm visoki?
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:48   #100
Napisala sam - i jedna i druga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.