Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.09.2017., 09:45   #1
Slavoj Žižek- Luda? Prevarant? Provokator? ili kako postati pop-zvijezda iako si filozof

1. Namjeravao sam na chatu postaviti samo jedno (financijsko) pitanje ,ali sam se predomisllio i odlučio otvoriti temu .

2. Naslov teme inspiriran je knjigom Rogera Scrutona - Fools,frauds,firebrands (thinkers of the new left )
https://www.amazon.com/Fools-Frauds-.../dp/1408187337
koja mi je golub pismonoša donio u tvrdo ukoričenom izdanju preko velike bare ovog ljeta.

3. Ovo NIJE zajedničko čitanje te knjige !

4. Ali ipak ćemo iz knjige posuditi iskrene pohvale i oštre kritike Slavoja Žižeka koje će hopefully uslijediti kada budem imao vremena i volje ...

5. Ono što me potaklo na temu je neumorna predavačka aktivnost Žižekova

6. Pred nekoliko dana je bio u Sao Paolu(Brazil) i otvorio je predavanje riječima-
''Drago mi je što sam u Sao Paolu a ne u Riju . U Riju su ljudi lijeni i samo plešu ....

7. A evo samo nekoliko dana poslije Žižek je negdje u Kini (valjda ? )
https://www.youtube.com/watch?v=_9LkxxsRbH4&t=129s
i veliki ušmrk kako ga jutberi i sa simpatijama i sa porugom zovu, održao je klasično sveučilišno predavanje o slobodi ...

==
8. Moje pitanje za početak je banalno i nimalo filozofsko ,ali opet tako ljudsko i svakodnevno. Platon bi me radi pitanja protjerao iz akademije , ali bi me Krena potpuno razumio.

9. Nije mi nimalo jasno KOLIKI HONORAR DOBIVA ŽIŽEK ZA TA SVOJA BEZBROJNA PREDAVANJA .
Svaka brojka do koje dođem čini mi se ili premala ili prevelika.
Jasno mi je da će mu biti plaćen put i smještaj ,ali koliko je ''veliki ušmrk'' plaćen za jedno svoje predavanje to mi je zagonetno a tako intrigantno pragmatično filozofsko pitanje

10. Imate li vi neku ideju ili informaciju .Koliko su mu platili za nastup u HNKu? Koliko biste vi tražili za jedno svoje predavanje da ste zvijezda Žižekovog ranga
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.