Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 18:46   #1
Halucinogene gljive kao lijek protiv depresije?

Prenosim članak sa našeg dragog Monitor.hr-a:

''Halucinogeni sastojak iz psihodeličnih gljiva može pomoći u "resetiranju" mozga ljudi s neizlječivom depresijom - utvrdili znanstvenici s Imperial College London, a piše Nature. Dali su jednu dozu halucinogena psilocibina 19 pacijenata, a kod svakog drugog nestali su simptomi depresije te su se im dogodile promjene aktivnosti mozga, što je potrajalo čak pet tjedana. Ovo potiče nadu za lijek za depresiju, ali upozoravaju stručnjaci da ljudi ne bi smjeli pokušavati sami se izliječiti.''

Link http://www.monitor.hr/vijesti/psihod...resije/389821/

Već sam na više mjesta pročitala ovakve tvrdnje, pa me zanima je li itko dosad sam eksperimentirao na svoju ruku s gljivama ili nekim drugim drogama prvenstveno kao lijek protiv depresije? Ili ako je vidio nekakve pozitivne pomake nakon konzumacije? Ne znam postoji li negdje nekakvo znanstveno testiranje vezano za to u HR gdje bih se mogla prijaviti kao ispitanik?

Liječim se već dugi niz godina od depresije, bude stabilnih i dobrih faza, ali se uvijek vrati ponovo i stvarno mi je već dosta toga.. željela bih se izlječiti zauvijek.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:54   #2
Uzmi LSD u dobrom društvu, čisto da nisi sama. Pa ako ti odgovara, spremi jedan, dva, za samoću i napadaj depresije.
Ne savjetujem da to činiš više puta. Već jednom, dva puta čisto da upoznaš sama sebe.
I bez narkotičkih pomoći, najbitnije je u svemu imati pozitivan i veseo stav, potražit nit radosti i u nezadovoljstvu i držat se samo nje.
Pokušaj sama sebe liječit svojom voljom, medicinske lijekove izbaci što više možeš ako koristiš neke antidepresive ili sta vec, nadji u prirodi ima alternativa za sve.
Ne bi bilo loše prošetat šumom ili usamljenom prirodom kad dođu periodi depresije
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:25   #3
Nisam probao gljive, jesam LSD i psilacetin koji je nesto izmedju.

Vidim u njima terapijski potencijal, ali isto tako mislim da se prenapuhava od strane psihonauticarskih entuziasta. Ako ikada i postane legalno primjenjivo u medicini biti ce samo jedan dodatni instrument koji ce biti dobar u nekim, a manje koristan u drugim slucajevima. Ne vjerujem da ce zamjeniti sve postojece terapije, samo moze dodati jednu novu opciju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:27   #4
U liječenju se već koristilo svašta... LSD, MDMA, DMT. Sad je recimo u modi ibogaine - najviše za ovisnosti, katkada i za druge poremećaje uključujući i DID. No, sve je to lagano izvan zakona tako da je vrlo teško pronaći educiranog terapeuta koji je voljan upuštati se u takve stvari. Samoinicijativno uzimanje sa sobom pak nosi određene rizike - depresija, recimo, može prerasti u bipolarni.

Upotreba psihodelika u liječenju potječe iz jedne sasvim druge paradigme (dakle, ne psihološke ili psihijatrijske). Odnosno, kad uzmeš nešto takvo, otvaraš si vrata za iskustva koja se u službenoj medicini uglavnom smatraju patološkim pojavama.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:07   #5
Ja sam probao neku light verziju, ništa nisam osjetio.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:02   #6
Onda nisi bas dovoljno probao

Ali ako ti je nick odraz diagnoze mislim (ali samo nagadjam, uzmi sa rezervom) da nije bas idealno za bipolarni. Ako cak i antidepresiv moze trigerirati manicnu epizodu kod bipolarnog nije nelogicno pretpostaviti da ce tako izraziti serotonergici i halucinogeni imati relativno visok potencijal za trigeriranje manicne ili cak psihoticne epizode.

Takodjer, ako si bio na lijekovima moze utjecati, neki mogu potpuno blokirati djelovanje klasicnih psihodelika. Antidepresivi npr mnogim ljudima jako umanjuju djelovanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:30   #7
Ako te zanima eksperimentiranje meni su rekli da se može napraviti čaj (ima negdje na netu). Iako nemam iskustva s depresijom i gljivama, čini mi se da bi čaj ("ne puca") bio najbolje sredstvo za eksperimentiranje.
Planiram probati gljive (u nekim EU državama nisu ilegalne) jer za razliku od ostalih droga navodno nema kontraefekta, nego, dapače, čovjek se osjeća poletno. Nisam probao antidepresive ali vjerujem da imaju sideefekt kao i svaka droga.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:30   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Onda nisi bas dovoljno probao

Ali ako ti je nick odraz diagnoze mislim (ali samo nagadjam, uzmi sa rezervom) da nije bas idealno za bipolarni. Ako cak i antidepresiv moze trigerirati manicnu epizodu kod bipolarnog nije nelogicno pretpostaviti da ce tako izraziti serotonergici i halucinogeni imati relativno visok potencijal za trigeriranje manicne ili cak psihoticne epizode.

Takodjer, ako si bio na lijekovima moze utjecati, neki mogu potpuno blokirati djelovanje klasicnih psihodelika. Antidepresivi npr mnogim ljudima jako umanjuju djelovanje.
Je, to mi je i dijagnoza...trebao bi promijeniti nick name ako se to može.
I bio sam na lijekovima i da uzeo sam samo malo svjestan rizika...ma nisu ni drugi sad halucinirali, uživili se u muziku i igrice.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:37   #9
Bijelo definitivno liječi depresiju
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:58   #10
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
... pa me zanima je li itko dosad sam eksperimentirao na svoju ruku s gljivama ili nekim drugim drogama prvenstveno kao lijek protiv depresije?
kako u članku stoji, a nije bez razloga napisno upozorenje - ne bi se trebalo eksperimentirati na vlastitu ruku s ovakvim i sličnim svarima. to što će navedeni sastojci biti upotrijebljeni za istraživanja, moguće nove lijekove, je nešto što će prolaziti mnoga ispitivanja, te sirovine će biti i jesu kemijski obrađene, pročišćene i razrađene u labovima. a pokušaj samoliječenja s bilo kakvim drogama, uključujući i uzimanje lijekova po vlastitom "feelingu" je neopravdano, nepametno i napose ugrožavajuće.
to je put s kojeg se mnogi nisu vratili, zato ne tražite vraga uz depru i ostale eventualne dijagnoze koje imate. za jedan život vam je jedna takva dijagnoza i više nego dovoljna.

pa ako na ovaj topic ikad slučajno naiđe mlađarija spremna za eksperimentiranje - klonite se vraga. za igranje s halucinogenima je sasvim dovoljno jedno takvo "putovanje". osobno poznajem ljude koji se s tih putovanja nisu vratili. danas su doslovno - biljke. pa se vi zajebavajte s ovim i glumite Castanedu.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Bijelo definitivno liječi depresiju
faks helizim?

pare koji bi utukli na bijelo (i ostala sranja) također liječe depresiju
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:47   #11
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pa ako na ovaj topic ikad slučajno naiđe mlađarija spremna za eksperimentiranje - klonite se vraga. za igranje s halucinogenima je sasvim dovoljno jedno takvo "putovanje". osobno poznajem ljude koji se s tih putovanja nisu vratili. danas su doslovno - biljke. pa se vi zajebavajte s ovim i glumite Castanedu.
A tu je i efekt blamaže koja zna biti spora, ali dostižna. Filing kad te mlađa kolegica zahalta u liftu i diskretno ti da do znanja da ste se već ranije upoznale, i to ne na plavom Jadranu nego na tripu, jednostavno je neprocjenjiv.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pare koji bi utukli na bijelo (i ostala sranja) također liječe depresiju
Za sve ostalo, tu je Mastercard.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Leteća : 16.10.2017. at 15:32.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:17   #12
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A tu je i efekt blamaže koja zna biti spora, ali dostižna. Filing kad te mlađa kolegica zahalta u liftu i diskretno ti da do znanja da ste se već ranije upoznale, i to ne na plavom Jadranu nego na tripu, jednostavno je neprocjenjiv.




Prije nego sam dobila dijagnozu, ima od toga par godina, konzumirala sam par puta lsd i još neke supstance. Lsd mi je prvi put doslovce preobratio život. Nabolje. Došla sam do nekih spoznaja, ali takve su bile okolnosti i okruženje i jednostavno takav je bio trenutak u vremenu.

Nakon toga je bio samo down.

Odnijelo me.

Ne igrajte se s bilo kakvim supstancama, ako niste sigurni u sebe, okruženje, pa i ako ste sigurni ne znači da je sigurno.
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:28   #13
Lude gljive su možda jedino rješenje za sve probleme
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:57   #14
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Liječim se već dugi niz godina od depresije, bude stabilnih i dobrih faza, ali se uvijek vrati ponovo i stvarno mi je već dosta toga.. željela bih se izlječiti zauvijek.
neče ti gljive ništa ''izlječiti'', mogu ti nešto pokazati ili možeš na njima doči do nekih stvari, 'vidjeti' nešto iznutra drukčije, ali psilocibin generalno ima svoj rad takav kakav ima i uglavnom te nosi dosta biomehanički kroz taj svoj trip

oko dugoročnog učinka bitan je set i setting, uglavnom atmosfera i dobro društvo ako se uzima u društvu, rečemo manja doza uzeta kolektivno u sigurnoj i veseloj atmosferi ima pozitivan učinak, čovjek se osječa jače, veselije sposobnije, naprosto je to pozitivno iskustvo, neko vrjeme, ono, snaga kroz radost, ili veča doza uzeta nasamo može dovesti do nekih saznanja ili introspekcije, zdruge strane svaki trip može lako samo ostaviti čovjeka ispražnjenog i sa puno pitanja i suočavanja

može dovesti i do raspada totalnog, psihoze i koječega, treba pazit
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:58   #15
Hvala svima na odgovorima.. evo ja sam naišla na tekst na engleskom, točnije članak koji glasi Evo kakav je osjećaj liječiti depresiju čarobnim gljivama.
Ukratkom radi se o osobama koje su samoinicijativno prakticirali uzimanje mikro doza i imali odlične rezultate.

Koga zanima cijeli članak: https://www.vice.com/en_us/article/8...tm_source=dmfb
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 04:29   #16
Premalo istraživanja, previše promidžbe nekih znanstvenih instituta koji nisu cijepljeni od samoreklamiranja.
Da bi "nešto" postalo lijek, da bi se dokazala veća korist od štete, treba proći puno godina, masa kontroliranih istraživanja a ne bum, tras, evo spas.

Što se tiče depresije postoje tipovi depre koji su kronično neizlječivi, mada vam psihijatri neće (ne smiju) to reći.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:48   #17
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Što se tiče depresije postoje tipovi depre koji su kronično neizlječivi, mada vam psihijatri neće (ne smiju) to reći.
Otkad to? Koliko znam, psihijatri otvoreno govore "X je neizlječivo stanje, moguće je samo kontrolirati simptome tabletama". Mislim da širiš paniku bezveze ili si se malo previše gljiva najeo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:25   #18
Naletih na temu pa da napišem i svoje iskustvo..jela sam gljive par puta..jednom u društvu i više puta sama..nisam inače društveni tip osobe i iako sam imala sumnje, nije me toliko bio strah jesti ih sama, vjerovala sam im. bila sam depresivna i tužna jer je to sve bilo nakon nekolicine životnih neuspjeha, gubitka kontakta s ljudima koji su mi bili dragi i tako..ugl, nisam bila sretna osoba tako da nakon čitanja iskustava ljudi privuklo me to i htjela sam probati. te gljive kao da su mi došle u pravom trenutku i otvorile mi oči. nakon konzumacije legla sam u krevet i opustila se, čekala sam da počnu djelovati..i jesu. veoma relaksirajuće, kao da ti balansiraju cijelo tijelo, sva napetost je nestala iz mene, proradile su mi jako na vizualu tako da sam se zaljubila u prirodu koju sam tada promatrala i cijela prostorija u kojoj sam boravila je odisala životom, bojama, vidjela sam protok zraka, planine kao da su oživjele, nešto predivno, zaista. što se tiče nekog negativnog dijela, pokazale su mi da sam ovisnik o cigaretama..nakon toga mjesec dana nisam zapalila cigaretu. uglavnom, sve što mogu reći je da bi ih preporučila nekome tko je znatiželjan, da se informira na drugim forumima i pogleda po youtube-u ima dosta trip reportova, kako je drugima bilo na tripu, pa ako odluči da je to za njega, samo naprijed
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:43   #19
Za sve koji misle drogama liječiti depresiju: može vam pomoći, ali može i potencirati bipolarni poremećaj ili shizofreniju ako imate predispozicije za to.
Nije ni tada sve izgubljeno, samo morate piti lijekove do kraja života. Pa vi vidite...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:33   #20
kao i za sve "lijekove" koji ne rjesavaju uzrok nego najcesce samo skrivaju simptome a time i uzroke bolesti nemam previse vremena

sve sto uklanja uzrok bolesti a time i samu bolest

sve ostalo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.