Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 19:44   #21
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Digneš ručnu i ugase se.
Ne. To se mora kodirati ako hoćeš.

Quote:
dobro, možda kod njega ne, ali čak je bila tema tu kako bi netko onemogućio to gašenje putem ručne. Znači da neki auti imaju taj feature, i da bi se moglo relativno jednostavno napraviti takav okidač gašenja
Neki imaju kod nekih se kodira. Smisao toga? Nikakva.

Tuge više nema.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:10   #22
Evo, ja namjerno riskiram karton, ali baš me briga.

Toliko mudraca vidim svako malo, koji po mrklom mraku voze bez svjetala. (Ne, nisu samo žene, ima i muškaraca)
Čak bez pozicijskih, potpuno sve ugašeno.

A vi bi gasili odličan feature koji pozitivno utječe na sigurnost ?!
Sarrazin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:52   #23
Ne razumijem neke vozace sa drl koji se skroz pouzdaju u automatiku
Pa ima hrpa primjera da se po magli vozi, a zadnja svijetla u mraku i sl.

Zar nije po zakonu da se u zimsko doba moraju imati kratka svijetla (znaci i nazad da nesto svijetli)?
novinovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:58   #24
Po zakonu moraš imati svjetla po danu. Ili kratka ili dnevna, isto vrijedi. Samo je problem to što si napisao. Likovi se voze sa dnevnima po kiši, po magli, u jutro u 6h i na većer u 19h. E to je velika mana DRL-a, jer su vozači preglupi da bi shvatili da moraju upaliti svjetlo, jer DRL svijetli samo naprijed. Neki imaju automatik, barem se pale kratka dok padne mrak, ali po kiši i magli ne uvijek, ovisi o svjetlosti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:13   #25
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
E to je velika mana DRL-a, jer su vozači preglupi da bi shvatili da moraju upaliti svjetlo, jer DRL svijetli samo naprijed. Neki imaju automatik, barem se pale kratka dok padne mrak, ali po kiši i magli ne uvijek, ovisi o svjetlosti.
Hm, kada je dosla obveza paljenja dnevnih svjetala onda su novi auti imali da se automatski pale kratka cim upalis auto. Tako da svjetla uvijek gore a ti ne popijes kaznu. Pa je faza 2 bila da se ne pale nego se upale one LEDice koje su bile dodavane na razno raznim faceliftovima da imas dnevno svjetlo, a ne trosis far i sada je najnovija faza 3 da vise ne vidis diode nego su kao crte. Estetski gledano, faza 3 je najbolja.

Ne znam koliko ne-pametan moras biti da ne kuzis razliku izmedju LED dnevnih svjetala koje sluze tome da te se bolje vidi i normalnih kratkih svjetala s kojima osvjetljavas kolnik ispred sebe dok vozis po mraku.

No, cesto puta vidim po ZG-u da ekipa vozi neku kramu od auta, dakle nema automatiku za svjetla, po noci a ne kuzi da nije upalio svjetlo jer je sve osvjetljeno javnom rasvjetom (pa upalio ti svjetla ili ne - jednako kao vozac vidis) no tebe nitko ne vidi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:22   #26
Sve točno napisano. Zaboravio si samo još dodati da postoje i halogen dnevna svjetla. Kod starijih auta 21W, kod novijih razno razne.

Ono zadnje što si napisao je problem. Čak ni javna rasvjeta nije, nego problem je u glavi. Koliko ljudi vozi prebrzo i u pijanom stanju, tako da nije problem ni voziti bez svjetla. Odraz društva.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:05   #27
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Po zakonu moraš imati svjetla po danu. Ili kratka ili dnevna, isto vrijedi. Samo je problem to što si napisao. Likovi se voze sa dnevnima po kiši, po magli, u jutro u 6h i na većer u 19h. E to je velika mana DRL-a, jer su vozači preglupi da bi shvatili da moraju upaliti svjetlo, jer DRL svijetli samo naprijed. Neki imaju automatik, barem se pale kratka dok padne mrak, ali po kiši i magli ne uvijek, ovisi o svjetlosti.
Ne ovisi samo o svjetlosti, pale se kratka i u ovisnosti koliko dugo rade brisaci, a i u ovisnosti o brzini, barem svi VAG-ovi s auto prekidacem imaju tako rijeseno.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:40   #28
Imal sam prilike voziti se u 11 navečer od Antunovića do Škorpikove iza, pokraj i ispred neosvijetljene babe, ablendat joj, mahat, palit sva 4, ali niš nije pomoglo. Baba je skužila tek kad je ostala sama u mraku.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:40   #29
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
Ne ovisi samo o svjetlosti, pale se kratka i u ovisnosti koliko dugo rade brisaci, a i u ovisnosti o brzini, barem svi VAG-ovi s auto prekidacem imaju tako rijeseno.
Nemaju svi. Ovisi kako je kodirano. Može se kodirati da li će se paliti svjetla dok pada kiša i dok prođeš 140km/h. A neki imaju već tvornički. Skroz nebitno, ja sam spomenuo samo mrak da ne idem u detalje.

A kod najnovijih VAG-a se može podesiti u navigaciji.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:00   #30
Da kod novijih u manualima spominju podesenja, kod starijih je sve bilo u detalje opisano kad se sa dnevnih prebacuje na kratka - npr. 30 sec rada brisaca, brzina iznad 140 km/h vise od 10 sec, pa gasenje(prebacivanje opet na dnevna) ako brzina padne ispod 65 km/h 2 minute itd i tako bi po defaultu izlazili iz tvornice, a moglo ih se sa dijagnostickim alatima ili VCDS razlicito kodirati/adaptirati kasnije.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:27   #31
zašto su dnevna samo naprijed?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:44   #32
Pa mozes ukljucit i zadnja s nekom softwerom.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:28   #33
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
zašto su dnevna samo naprijed?
Zato sto auto ide naprijed. Pa da je vidljiv kada ti dolazi odostraga (na visetracnim cestama) ili u susret; pogotovo zimi npr sivo nebo, sivi auto, sivi horizont i sivi asfalt.

A kada ti ides prema nekom autu - pa budes ga vidio a i oba vozite u istom smjeru.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:31   #34
kod mene u Mazdi 2014.pale se automatski ćim upalim auto. gase se dizanjem ručne. ne vidim u postavkama da to mogu izmjenit,nek gore
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:36   #35
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
kod mene u Mazdi 2014.pale se automatski ćim upalim auto. gase se dizanjem ručne. ne vidim u postavkama da to mogu izmjenit,nek gore
Pa bolje je da gore nego da ne. U bivsem auto sam automatski uvijek palio kratka svjetla sam cak i po ljetnom racunanju vremena gdje kao zakonski ne trebam. Gle - bolje me se vidi a to znam jer i ja druge bolje vidim. Zasto da ne? Sada imam LED pa uvijek gore.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:23   #36
Ima već tema o dnevnim svjetlima. A gašenje nema smisla. Isti slu.aj je i u ljetu u recimo gustim šumama, po najjaćem suncu. Naravno da vidiš auto i bez svjetla, ali sa svjetlima ga ranije uočiš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:29   #37
Vidim da je nekima nemogućnost gašenja svjetala feture koji povoljno utječe na sigurnost.

O led te jebo da te jebo. Još malo pa se u VLASTITOM autu nećeš moći odvezati...
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:32   #38
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Vidim da je nekima nemogućnost gašenja svjetala feture koji povoljno utječe na sigurnost.

O led te jebo da te jebo. Još malo pa se u VLASTITOM autu nećeš moći odvezati...
Pa ako me drugi vozaci bolje vide - zasto da se uopce bunim protiv toga ?!?
Nek svjetli.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:33   #39
valjda će vam uskoro euro birokrati radi vaše sigurnosti stavljat čipove u guzicu pa će te se na vrijeme moći uočiti na zaslonima svojih pametnih telefona a s time će riješit i ovaj problem da pješaci i biciklisti ne budu manje uočljivi jer će i oni imati čip u guzici pa će se i njih uočavati na navigaciji
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:54   #40
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Vidim da je nekima nemogućnost gašenja svjetala feture koji povoljno utječe na sigurnost.

O led te jebo da te jebo. Još malo pa se u VLASTITOM autu nećeš moći odvezati...
Očito da ti se nikad nije dogodilo da jednostavno, zbog isparavanja i konfiguracije ceste (dolaziš iz zavoja, uzbrdica od 1-2%, nakon toga pol km ravnice) jednostavno ne vidiš sivi auto ususret! I na tom dijelu je isprekidana crta, recept za KABUM sam takav!
Moja svjetla su narihtana da se pale nakon startanja auta, manje jebem ksenon tak (ima više postavki, naravno), usprkos senzoru.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.