Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 19:31   #41
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
mene je to nekad i prije bolilo , pa su mi rekli da je to normalno.bila sam u pon na uzv , a valjda je sve ok.jednostavno se moram prestat brinut oko svega , jer bit će kako bog da, sa živciranjem mogu samo još gore nastavit.
sad me više niš ne boli , a ako se ponovi ode ja ginu u pon.pa nek me pregleda.zato ga i plaćam
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 21:05   #42
Paspa, žao mi je što ti se to dogodilo. I ja znam da smo svi drugačiji i potpuno se slažem da ne treba zanemarivati tegobe. Drži se!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 12:26   #43
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...stvarno je svaka trudnoća drugačija...to sam jučer jako dobro utvrdila....i mene je povremeno nekaj stiskalo...i eto sranja....zato uživajte,a ak nekaj primjetite ili vas brine,idite ginu...
Žao mi je paspa, jako.
ksena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:37   #44
ja sam imala te povremene grceve od pocetka trudnoce.Nisam isla dr nit mi je palo na pamet da mu to kazem jer nisam mislila da je to nesto opasno.Izgurala sam svu trudnocu Bogu fala bez iti jedne komplikacije i bila sam stalno u pokretu.Nisam imala mira niti sekunde.Do zadnjeg dana sam picila ko luda okolo i vozila auto do zadnjeg dana.Jesam konj!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 09:24   #45
Vesnic, da li si imala grceve poput menstrualnih ili grceve po trbuhu kao kad bi te uhvatio npr. grc u listu samo je bol prisutna u- trbuhu?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:42   #46
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Vesnic, da li si imala grceve poput menstrualnih ili grceve po trbuhu kao kad bi te uhvatio npr. grc u listu samo je bol prisutna u- trbuhu?
kao kad bi me uhvatio grc u listu ali sad se to desavalo u trbuhu.A kad sam bila trudna 5-6 miseci znalo me je kadkad zabolit kao da imam mengu.To bi treajalo par sekundi i prestalo.Nosam to nikad spominjala gin jer nisam to uzimala za ozbiljno.I cjela trudnoca mi je bila ok i bila sam aktivna po svim pitanjima .Hodala sam do zadnjeg a imala sam ogoooooman trbuh.Vozala auto do zadnjeg dana.A kakvi su tvoji grcevi?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:14   #47
Upravo takvi- kao grc u listu tako da ne mogu ustati iz kreveta. Neki put prek cijelog trbuha, neki put samo na pol trbuha. Sad osjetim povremeno, vise nelagodu nego bolni grc, u donjem dijelu trbuha di bi trebao biti mjehur poput menstrualnog. Sve si tumacim da su misici i da je zbog kraljesnice jer imam krivu kraljesnicu, no prva mi je beba, do nje sam tesko dosla i malo sam uplasena jer sam vec imala manjih problema.
Hvala ti puuuuuno! Utjesila si me i nemas pojma koliko.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 18:30   #48
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Možda od šljiva? Ja od suhih šljiva imam danonoćno grčeve! Zato ih ne jedem. Inače, do nekog čak 15-16 tjedna imala sam temperaturu iznad 37 C do max 37.5C bez znakova infekcije, upale.... ( bila ja u bolnici pa znam)
ako neko već nije odgovorio... toliko povišena temperatura je jedan od prvih i najsigurnijih znakova trudnoće , i traje prvih par mjeseci..
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:27   #49
Bok!
Hvala sto si to napisala jer mnogi to ne znaju.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:30   #50
cure a jel normalno u ranoj trudnoći nekakvo "stezanje" s desne strane trbuha? imam osjećaj kao da me tamo nešto tu i tamo stegne, malo probode...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:43   #51
ja trenutno citam kliniku mayo (drugo tromjesjece) i tamo pise da su kratkotrajni grcevi normalni. maternica se siri, i usljed toga se i misici sire i znaju zabolit. naravno ako to traje nesto duze onda se treba obratiti ljecniku. inace kratki grc nije nista strasno
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:23   #52
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
cure a jel normalno u ranoj trudnoći nekakvo "stezanje" s desne strane trbuha? imam osjećaj kao da me tamo nešto tu i tamo stegne, malo probode...
Navodno da je, moj se ginekolog oko toga nije previse zivcirao. Pogotovo ako je povremeno. Koji si tjedan? Da li si bila na prvom UZV?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:32   #53
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Navodno da je, moj se ginekolog oko toga nije previse zivcirao. Pogotovo ako je povremeno. Koji si tjedan? Da li si bila na prvom UZV?
evo još 2 dana i u 6.sam tjednu...

nisam još bila na prvom pregledu , idem u ponedjeljak... mučnine me rasturaju uopće ne mogu funkcionirati
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:33   #54
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ja trenutno citam kliniku mayo (drugo tromjesjece) i tamo pise da su kratkotrajni grcevi normalni. maternica se siri, i usljed toga se i misici sire i znaju zabolit.
Haj! Hvala ti puno! I meni je to logicno i bas mi je drago da u takvoj knjizi to pise. Znam da se sad vec mogu osjetiti i kontrakcije maternice tzv. Braxton Hicks kontrakcije, no blage i povremene. Kaj znaci povremeno- 1,2,3x dnevno? Koliko cesto je jos uvijek povremeno i nema mjesta panici? Danas idem na kontrolu pa cu vidjeti kaj ce mi dr. reci.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:39   #55
Iva, drzi se! Za mucninu sam jela dvopek i malo mi je bilo lakse, nekima pomaze banana. Kazem ti i mene je probadalo, nekad vise, nekad manje. Tek u 6. tjednu se na UZV nest moze vidjeti ( mislim na embrio). Reci dr. kako te boli pa ce dr. vidjeti jel jos nesto treba. Za sad se ne sekiraj. Javi kako je proslo.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:29   #56
I bila sam kod dr.-a i imam hiperreaktivnu maternicu koja se kontrahira malo precesto. Tako da sad strogo mirujem, tj. lezim i pijem hrpu Utrogestana te povremeno Normabel. Zakljucak je da se ipak bilo kakve tegobe ne smiju zanemarivati i da sve treba reci doktorima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:27   #57
grčevi u trbušnim mišićima ne moraju značiti apsolutno ništa! premda te razumijem jer sam i ja u prvoj trudnoći (naročito na početku) imala iste takve grčeve pa je sve prošlo ok, nisam imala nikakvih problema! ko će ga znat kaj se sve u tijelu događa, sve se mijenja pa tako valjda i mišići rade svoje... mislim da nemaš razloga za brigu
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:29   #58
samo se ti čuvaj i sve će bit ok čovjek je ipak najmirniji kad pita doktora, sad znaš na čemu si, pa ćeš automatski biti i fizički bolje
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:55   #59
Keki, hvala ti puno na podrsci. Ja nis ne mogu kaj sam tak kilava. Trudnoca mi je od pocetka rizicna no i kad se sve cini u redu, onda se opet nest pokvari. Valjda ce bit sve ok na kraju, a ako cu opet morati u bolnicu- i to cu opet preziviti. Velika pusa od mene
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 00:46   #60
Drage moje,
ja s ovom temom muku mučim skoro od početka trudnoće i mogu reći da sam na žalost veći iskusna u tome....nemojte molim vas misliti da vam ovo pišem da vas zabrinem ili bacim u bad...ovo pišem više radi sebe jer sam već 7 tjedana bez Interneta i nisam mogla dočekati da se ovdje sa nekim posavjetujem....uglavnom , mene od početka trudnoće boli trbuh i rekli su da je to na početku normalno, jer se kao širi matrernica i sve 5.....međutim ja sam u 7. tjednu jedno jutro imala lagani smeđi iscjedak i otišla u Petrovu na hitnu...neću vam niti pričati iskustvo od tamo,ali odgovor je bio da su do sada ti bolovi već trebali prestati i da ako nisu da mi prijeti pobačaj...i odmah su me bacili na mirovanje i utrogestane - 6 komada dnevno vaginalno....s obzirom da se to desilo u subotu, nisam mogla dočekati ponedjeljak da odem kod svog gina i vidim šta će on reći...na neke stvari je poludio što su mi rekli, ali ovo za bolove u trbuhu je potvrdio i rekao da smijeme eventualno navečer sa mužem u laganu šetnjicu....i sve je bilo ok do ovog ponedjeljka kada sam opet mrvicu (doslovce 2 kapi) prokrvarila...i šta ću drugo, nazovem svog gina i kaže on odmah dođi...beba je hvala Bogu ok, ali je užasno nemirna (sada smo u 14. tjednu) i lupa me nogicama, pa mi je izgleda odljuštila malo posteljicu...tako da to i nije bilo neko krvarenje, ali sad moram strogo mirovati, nema više niti šetnje, morali smo otkazati more i sve ostalo...Utrogestani i dalje 6 komada dnevno vaginalno plus Normabel 2 puta dnevno po 2 mg....mene trbuh jako boli, a pogotovo po noći, valjda kad se opustim i onda se nekontrolirano okrenem...ma imam osjećaj da sve zvijezde vidim....
mislim, znam da moram biti optimistična, ali ne znam kako...stalno mi govore da svaki čas mogu pobaciti, 2 puta malo prokrvarila i naravno da sam zabrinuta da li će se beba roditi zdrava ako daj Bože dočekamo kraj trudnoće...eto to vam je moja jadikovka, a ja sad jedva čekam da čujem šta ćete mi vi napisati....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.