Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 23:13   #1
Motorna ulja - zajednička tema - Vol 2

Link na staru temu.

Eto, otvorena je nova tema pa možete nastaviti dalje...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 18.04.2017., 23:38   #2
Mozda ne bi bilo lose da netko tko je maher napise neki faq na prvoj stranici nove teme. Usput nadam se da ce nova tema ostaviti za sobom osobna prepucavanja..
Nikomah is offline  
Old 19.04.2017., 10:36   #3
Svakih 50ak stranica ciklicno se ponavljaju sukobi pristasa 5w 30 i 5w 40.
Sve se jos zacini magicnim keramickim aditivima i to je to

Poslano sa mog ajfon 10 koristeći Tapatalk
frenchkey is offline  
Old 19.04.2017., 19:12   #4
Dali je moguca i koliko veca potrosnja ulja sa seleniom WR 5w40 posto je rijeđe ulje od onog koje je bilo prije izmjene u autu neko castrol 10w40
Radi se o 1.9jtd 85 kw, od izmjene do izmjene je presao cca 13000km i toga 10w40 je potrosio niti pola litre, ocekujem vecu potrosnju sa 5w40 samo jel zna netko koliko? Inace motor ima oko 250 000km. Eto cisto me zanimaju vase prognoze, pa da vidimo.

Ako vam je cudno sta toliko malo trosi ulja, pa nije ovo TDi da trosi ulja vise od goriva
Ravinx is offline  
Old 19.04.2017., 19:45   #5
Ako je motor u dobrom stanju neće ga potrošit ništa više od 10w40, možda deci dva.. Čudno da u taj motor tvornički nejde 5w40..
I zašto skupa selenia pored drugih odličnih, a jeftinijih ulja? Npr. Shell

Inače potrošnja ulja uvelike ovisi o načinu vožnje, tako da nekome može potrošit duplo više..
Bozy is offline  
Old 19.04.2017., 20:00   #6
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Ako je motor u dobrom stanju neće ga potrošit ništa više od 10w40, možda deci dva.. Čudno da u taj motor tvornički nejde 5w40..
I zašto skupa selenia pored drugih odličnih, a jeftinijih ulja? Npr. Shell

Inače potrošnja ulja uvelike ovisi o načinu vožnje, tako da nekome može potrošit duplo više..
Ide tvornicki 5w40, bivsi vlasnik je stavio 10ku jer se svak pravi pametan danas, Uzeo sam seleniu jer me ispalo 70kn litra, svog gazim pošteno, ne štedim ga nimalo.
Ravinx is offline  
Old 19.04.2017., 20:34   #7
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Dali je moguca i koliko veca potrosnja ulja sa seleniom WR 5w40 posto je rijeđe ulje od onog koje je bilo prije izmjene u autu neko castrol 10w40
Radi se o 1.9jtd 85 kw, od izmjene do izmjene je presao cca 13000km i toga 10w40 je potrosio niti pola litre, ocekujem vecu potrosnju sa 5w40 samo jel zna netko koliko? Inace motor ima oko 250 000km. Eto cisto me zanimaju vase prognoze, pa da vidimo.

Ako vam je cudno sta toliko malo trosi ulja, pa nije ovo TDi da trosi ulja vise od goriva
Moguća je ali koliko, to ti može prognozirat jedino vidoviti Milan. Ovisi u kakvom je stanju motor. Ja imam TDI 200 iljada ne potroši ništa od izmjene do izmjene a unutra je 5W30. Tako da prvo pričekaj kaj će tvoj reć prije nego lupiš takvu glupost.
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Ide tvornicki 5w40, bivsi vlasnik je stavio 10ku jer se svak pravi pametan danas, Uzeo sam seleniu jer me ispalo 70kn litra, svog gazim pošteno, ne štedim ga nimalo.
Kaj bi to trebalo značit? Možda auto troši 5w40 pa je stavio gušće. Kad se pokaže ... onda ćeš na kraju vidjet tko je ispao pametan.
Intel_85 is offline  
Old 19.04.2017., 20:58   #8
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post

Kaj bi to trebalo značit? Možda auto troši 5w40 pa je stavio gušće. Kad se pokaže ... onda ćeš na kraju vidjet tko je ispao pametan.
U pravu si, vidit cemo, javim rezultate.
Ravinx is offline  
Old 19.04.2017., 23:26   #9
Ako je motor dobar ne bi smio trošiti ništa više ulja, čak i manje iz niza razloga, bolja baza, manja hlapljivost, a na visokim temperaturama 5w40 i 10w40 su podjednako rijetka (ili gusta), a ulje se troši kad je zagrijano, a ne kad je hladno. Jednoć davno sam imao auto TD i sipao 15w40. Trošio pola litre na 1000 km. Prešao na 10w40, trošio pola litre na 10000 km, prešao na 5w40 i više se na šipki nije vidio pad ulja u 10000 km.
off roader is offline  
Old 19.04.2017., 23:41   #10
Meni osobno za ulje je Shellov Helix zakon nikad imo problema, imo oldtimera pa uljevo 10w-40 a kasnije u drugi auto 5w-40 a opet sve je stvar vlasnika i na koji način ga on hoće održavat ...
Felix 3575 is offline  
Old 19.04.2017., 23:59   #11
U njem kauflandu ima za kupit pao ulje, njihove k robne marke, jedino ulje tamk koje je pao, tj vollsyntetisch
Jer znamo da zbog njem zakona samo pao ulja se smiju tako nazivati..

Nikomah is offline  
Old 20.04.2017., 00:27   #12
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Dali je moguca i koliko veca potrosnja ulja sa seleniom WR 5w40 posto je rijeđe ulje od onog koje je bilo prije izmjene u autu neko castrol 10w40
Radi se o 1.9jtd 85 kw, od izmjene do izmjene je presao cca 13000km i toga 10w40 je potrosio niti pola litre, ocekujem vecu potrosnju sa 5w40 samo jel zna netko koliko? Inace motor ima oko 250 000km. Eto cisto me zanimaju vase prognoze, pa da vidimo.

Ako vam je cudno sta toliko malo trosi ulja, pa nije ovo TDi da trosi ulja vise od goriva
ja iskreno ne znam o kakvoj vi potrošnji ulja ovdi pričate? jeli moguće da auto ne troši ulje značajno (ono tipa dec, dva na 15.000, odnosno 30.000 km)?

vozio sam audi 1.9 tdi pd, od servisa do servisa nisam mora dodati kapi ulja. sada vozim bmw, isto tako,... u čem je kvaka? netko priča da mu troši litru dvi na 10.000 km, čitam i ovdi.
jolekralj is offline  
Old 20.04.2017., 08:38   #13
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
U njem kauflandu ima za kupit pao ulje, njihove k robne marke, jedino ulje tamk koje je pao, tj vollsyntetisch
Jer znamo da zbog njem zakona samo pao ulja se smiju tako nazivati..

Eno Wonder na Bregani već čeka u koloni..
Henry Miller is online now  
Old 20.04.2017., 09:36   #14
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
ja iskreno ne znam o kakvoj vi potrošnji ulja ovdi pričate? jeli moguće da auto ne troši ulje značajno (ono tipa dec, dva na 15.000, odnosno 30.000 km)?

vozio sam audi 1.9 tdi pd, od servisa do servisa nisam mora dodati kapi ulja. sada vozim bmw, isto tako,... u čem je kvaka? netko priča da mu troši litru dvi na 10.000 km, čitam i ovdi.
nisi to smio napisati da ti auto ne troši ulja, sad ćeš vidjeti filozofija....da je potrošnja od par litara normalna, ne znaš mjeriti, imaš goriva u ulju i sl
Bhakti is offline  
Old 20.04.2017., 09:41   #15
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
ja iskreno ne znam o kakvoj vi potrošnji ulja ovdi pričate? jeli moguće da auto ne troši ulje značajno (ono tipa dec, dva na 15.000, odnosno 30.000 km)?

vozio sam audi 1.9 tdi pd, od servisa do servisa nisam mora dodati kapi ulja. sada vozim bmw, isto tako,... u čem je kvaka? netko priča da mu troši litru dvi na 10.000 km, čitam i ovdi.
Pa svatko ko prati imalo svoj auto skuži da od izmjene do izmjene na mjernoj šipci padne razina s max prema min za koji milimetar a to ti je 2 do 3 dcl a netko ide i do minimuma a to ti je i pola litre...
I nije ista vožna u Zg gdje auto radi extremne napore ljeti s klimom i guzva stani kreni ima radnih sati ko u priči a kilometara jako malo a u nekom gradu tipa Gospić ili Virovitica ljudima je iz tog kraja potrebno 1o min za neku relaciju i cca 8km a u Zg treba u guzvi i sat vremena a guzve su svaki dan....
Ljudi čim se spomene potrosnja ulja odmah se boje priznati jer je uvrijeđeno mišljenje ako dolijevas ulje motor je gotov...
Evo osobno imam auto ima 5oo ooo km i nikad otvaran a ide ko zvrk i danas a zna potrositi od 3dcl do pola litre na cca 12ooo km i čemu brinuti....
Ali ne kemijam s uljima kao pojedini ovdje mjenjaju ko čarapre i cijele nauke oko toga naprave...
zlatkecc is offline  
Old 20.04.2017., 10:27   #16
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
nisi to smio napisati da ti auto ne troši ulja, sad ćeš vidjeti filozofija....da je potrošnja od par litara normalna, ne znaš mjeriti, imaš goriva u ulju i sl
Tvoje znanje je stvarno malo ograničeno? Ili samo podjebavaš?
Fishkal is offline  
Old 20.04.2017., 18:31   #17
Quote:
zlatkecc kaže: Pogledaj post
Pa svatko ko prati imalo svoj auto skuži da od izmjene do izmjene na mjernoj šipci padne razina s max prema min za koji milimetar a to ti je 2 do 3 dcl a netko ide i do minimuma a to ti je i pola litre...
I nije ista vožna u Zg gdje auto radi extremne napore ljeti s klimom i guzva stani kreni ima radnih sati ko u priči a kilometara jako malo a u nekom gradu tipa Gospić ili Virovitica ljudima je iz tog kraja potrebno 1o min za neku relaciju i cca 8km a u Zg treba u guzvi i sat vremena a guzve su svaki dan....
Ljudi čim se spomene potrosnja ulja odmah se boje priznati jer je uvrijeđeno mišljenje ako dolijevas ulje motor je gotov...
Evo osobno imam auto ima 5oo ooo km i nikad otvaran a ide ko zvrk i danas a zna potrositi od 3dcl do pola litre na cca 12ooo km i čemu brinuti....
Ali ne kemijam s uljima kao pojedini ovdje mjenjaju ko čarapre i cijele nauke oko toga naprave...
pa ima smisla...

ja vozim pretežno AC, naravno i grad, ali eto s uljem nikada nekih problema.... da kucnem i kada sam radio 15k intervale, i sada na 30k, tek koji dec po mjerenju, ali ništa nedolivam jer je u normi. inače, sada na bmw razlika između min i max je cilih 1L
jolekralj is offline  
Old 20.04.2017., 21:05   #18
Kupio sam ulje viška na benzinskoj ,kad i žena ,radi se o LUKOIL -Sinthetic motor oil ,LUXE 10w-40 4l. platih ga 185 kn. Ako je itko zainteresiraan za nekaku razumnu cijenu ,neka se slob. javi na p.p. ulje je orig. zatvoreno. poz.
žaccko is offline  
Old 21.04.2017., 23:20   #19
Ispričavam se na laganom offtopicu, zanima me koliko ulja za mjenjače stane u mjenjač BMW E90 320d, ručni mjenjač, plus diferencijal? Vidim da i tu postoji polusintetika i sintetika. Naravno planiram uzeti najbolje, koje god bude bilo na lageru, Shell, Castrol ili Mobil 1.
NCC-1702 is offline  
Old 22.04.2017., 00:03   #20
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na laganom offtopicu, zanima me koliko ulja za mjenjače stane u mjenjač BMW E90 320d, ručni mjenjač, plus diferencijal? Vidim da i tu postoji polusintetika i sintetika. Naravno planiram uzeti najbolje, koje god bude bilo na lageru, Shell, Castrol ili Mobil 1.
zasto to radis, samo mozes nesto zenuti, ako ga ima vozi ili malo dolij
Svicar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.