Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2018., 09:10   #1
Zajednički tekući račun

Otvaram novu temu jer nisam našla prikladnu temu za svoje pitanje. Ako sam pogriješila, molim moderatore da me spoje u neku već postojeću temu. Zanima me postoji li u nekoj banci opcija zajedničkog tekućeg računa za supružnike. Naime, ja sam korisnik PBZ-a, a moj budući muž Zabe. S obzirom da funkcioniramo sa zajedničkim budžetom (kad dođu plaće spajamo novce, odvojimo odmah dio za uplatu na štednju, a ostalo raspoređujemo prema kategorijama za trošenje) bilo bi nam super kad bi imali jedan tekući račun. Pitala sam u PBZ-u i oni kažu da to nije moguće, da treba biti zaseban tekući račun za primanje plaće. Postoji opcija opunomećenja na račun, ali nisam s time ništa riješila, jer su nam ostala dva računa i najvažnije dvije naknade za vođenje računa.
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 16:32   #2
ZABA ima obiteljsku lepezu, pa je jednostavno, brzo i besplatno međusobno baratanje računima, al pretpostavljam da vam je previše 45kn po glavi pošto spominješ 2 vođenja. Otvoriš jedan besplatni račun u HPBu (Hrvatko?) samo zbog plaće i jedan s punom uslugom za sve što vam treba, ili nekoj drugoj banci.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 16:51   #3
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
ZABA ima obiteljsku lepezu, pa je jednostavno, brzo i besplatno međusobno baratanje računima, al pretpostavljam da vam je previše 45kn po glavi pošto spominješ 2 vođenja. Otvoriš jedan besplatni račun u HPBu (Hrvatko?) samo zbog plaće i jedan s punom uslugom za sve što vam treba, ili nekoj drugoj banci.
Da, to nam je previše. Pogotovo jer nam ne trebaju sve te usluge. Već godinama funkcioniramo bez kartica, bez minusa, nemamo ni aktiviranu kupnju na rate...
Hvala na ovom drugom prijedlogu budem proučila
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 17:37   #4
Obično čak i kad ima naplate, sam tekući račun nije puno skup, manje od 10kn mjesečno, treba vam samo barem mobilno bankarstvo da možete jednostavno prebacit novce na jedan račun. Ako želite i na tome uštedit onda gledaš da banka ima uplatno isplatni bankomat, pa samo digneš plaću, odmah je uplatiš na drugu karticu i to je to.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 09:26   #5
Pitanjce, kontaktirala sam par banaka za otvaranje zajedničkog računa za supruga i mene rekli su mi da je samo jedan od nas vlasnik računa, a drugi opunomoćenik. To je onda jedina opcija? Hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 09:28   #6
Da

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 21:37   #7
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Pitanjce, kontaktirala sam par banaka za otvaranje zajedničkog računa za supruga i mene rekli su mi da je samo jedan od nas vlasnik računa, a drugi opunomoćenik. To je onda jedina opcija? Hvala!


Jeste vi jedni od onih koji imaju i zajednicki facebook?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.