Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 10:46   #61
Odgovor webasta je da oni ne mogu tu pomoći jer se radi o tvornički ugrađenoj panorami, dakle sve ide preko audi servisa.
Nadalje, uspio sam riješiti vozačevu stranu gdje su bile 3 pukotine i sada koliko god vode pustio na tu stranu sva završava vani.
Na strani suvozača bile su dvije pukotine i to je riješeno, međutim, kada pustim vodu kroz tanko crijevo i gledam ako gdje pušta svakih cca 20ak sekundi
procuri malo vode sa odvodnog žlijeba - ako je to odvodni žlijeb..

https://ibb.co/izTM9b

Na vozačevoj strani se to povremeno prelijevanje ne dešava.
Da li puštam previše vode ili je moguće da se prljavština nakupila? Čime je očistiti ako je čišćenje predviđeno? Postoje li neke upute tipa ETKA TETKA i slično..?

Zahvaljujem!
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:46   #62
Prodaj ga i riješi se tog zla.
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:53   #63
Izuzetno pederski odgovor Webasta, stvarno se nisam nadao tako nečem ..... no to govori nešto drugo - 100% su ih pritiskali iz VAG-a da skinu cijenu, pa još skinu, pa još skinu, pa još skinu .... a ovo je posljedica.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:48   #64
Panormani krov se također servisira, isto kao i običan (onaj manji).

Osim redovitog čišćenja na rubovima treba podmazivati mehanizam, a mazanje dihtunge silikonom također nije loše. Duže ostane mekano i ne gumi elastičnost i dihta skoro kao prvi dan. Ali očito je tu sada prekasno za takvo nešto.

Quote:
Na znam zašto se pojedinici ljute kada se kaže nešto "protiv" Audia Politika VW-a je gotovo uvijek bila takva da se van pusti nešto što nije isprobano, a kada se vidi da ne funkcionira, onda se kupi par novinara koji će to hvaliti u nadi da će garancija isteći, pa da će ljudi sami plaćati popravke. Očito prolazi u Europi, Africi, Kini, ali Amerika i Kanada zahtjevaju prava, a onda ih i dobiju. A obzirom da je Audi, jednako kao i Seat, Škoda i ostali samo ime na papiru unutar VW-a, logično je da i kod njih ima kvarova. Dio ekipe mi se smijao kada sam prije cca 5 godina rekao da će VW-u sve sjesti na naplatu u jednom trenutku, a evo sada se polako događa. Logično je, ako se sve radi na jednoj platformi i sa jednim motorom, jedna greška zahvaća sve modele.
BMW i Mercedes nisu ništa drugačiji.

Quote:
Izuzetno pederski odgovor Webasta, stvarno se nisam nadao tako nečem ..... no to govori nešto drugo - 100% su ih pritiskali iz VAG-a da skinu cijenu, pa još skinu, pa još skinu, pa još skinu .... a ovo je posljedica.
Sva sreća da se cijena auta skida, skida, pa još skida.

Ako je popravak preskup napuni to sve sa silikonom ili dihtajučom masom. Prije toga očisti, trpaj to unutra i ostavi krov zatvoren.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:00   #65
Quote:
roxer kaže: Pogledaj post
ako je to odvodni žlijeb..

https://ibb.co/izTM9b
Roxer Ne čini li ti se da taj plastični žjeb ima još jednu nezadihtanu pukotinu?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:05   #66
Moguce da ima, ali nije bas na vidljivom mjestu. Pozabavit cu se s tim sutra..
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:44   #67
Možeš li vidjeti sve plohe dovoljno dobro? Mislim da je možda neka od pukotina negdje "sakrivena" za oko, pa se voda tamo provlači
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:16   #68
@hasnfefer, problem je što se ne vidi dobro, ali riješio sam ponovnim lijepljenjem gornje trake koja nije bila dobro postavljenja..za sad je ok
Na netu postoji i TSB za sličan problem- http://www.stealthtdi.com/Forums/TSB-Sunroof.pdf

Također treba provjeriti zazore na prednjem i stražnjem dijelu, mjera za prednji dio je 1,7mm, dok je zadnji na 0,5mm.



Pasta za podmazivanje vodilica je G 060 751 A2
Pasta za podmazivanje brtve krovnog okvira i stražnjeg gumenog ruba stakla je Krytox G 052 141 A2
Iako sam mišljenja da bi za brtve i obično sredstvo za njegu gumenih dijelova pomoglo.
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:18   #69
Super. Vrijeme je postalo usrano, nadam se da će dihtati, i to duže, ne samo na kratko.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:23   #70
Shit morat cu ja svoju malo namazat za vikend , cisto preventivno. Makar mislim da je to vise do konstrukcijskih problema nego da nekakvo podmazivanje eksuli pomogne..Gore je stavljen i cijeli opis problema i rjesenje.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:49   #71
Ako se produži vrijeme elastičnosti dihtunga već si na dobitku, iako Roxer nije imao problema s elestičnošću brtvi, nego sa pucanjem plastike. Koje sranje, flaša od soka na jakuševcu se raspada 200 godina, a ovaj se raspao nakon par
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:18   #72
Istina, iako boca nije cijelo vrijeme pod opterecenjem raznih sila svejedno je sramota da se tako nesto desava u premium segmentu s tim godistem te da traze tolike pare za plasticni okvir. Kad sofersajba pukne rijesi se za 500€, ispravite me ako grijesim, a oni traze vise od 2000€ samo za plasticni okvir. Da sam znao za moguce probleme zaobisao bi tu panoramu, bez obzira mazao prijasnji vlasnik brtve cistom guscijom mascu ili mazivom iz ovastenog. Covjek uci dok je ziv pa eto, ko voli nek izvoli. Upitno je da li je odrzavanje panorama krova uvrsteno u redovne servisnne intervale ili ga uvrstavaju kao popravak..
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:31   #73
i jesi li rijesio problem? da li ova stvar pomaze za takve stvari?

http://www.rondoshop.hr/hr/hitovi-pr...ty-sealer.html
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:17   #74
Quote:
roxer kaže: Pogledaj post
Odgovor webasta je da oni ne mogu tu pomoći jer se radi o tvornički ugrađenoj panorami, dakle sve ide preko audi servisa.
Nadalje, uspio sam riješiti vozačevu stranu gdje su bile 3 pukotine i sada koliko god vode pustio na tu stranu sva završava vani.
Na strani suvozača bile su dvije pukotine i to je riješeno, međutim, kada pustim vodu kroz tanko crijevo i gledam ako gdje pušta svakih cca 20ak sekundi
procuri malo vode sa odvodnog žlijeba - ako je to odvodni žlijeb..

https://ibb.co/izTM9b

Na vozačevoj strani se to povremeno prelijevanje ne dešava.
Da li puštam previše vode ili je moguće da se prljavština nakupila? Čime je očistiti ako je čišćenje predviđeno? Postoje li neke upute tipa ETKA TETKA i slično..?

Zahvaljujem!
Ako si blizu ZG poslat ću ti na PM broj od čovjeka koji radi samo popravak šibera, panorame, krova na kabrioletima...
Ono što nitko ne riješi on će riješiti, kad u ovlaštenima ne mogu srediti voze kod njega, bio to Audi, Merc ili bilo koji drugi auto.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:23   #75
Stino, rijesio sam problem ili bar mislim da sam rijesio jer vise nista ne curi..zasad.. Nisam koristio taj sprej nego temperaturno stabilan silikon..

Josipe, posalji na PM, zlu ne trebalo. Tnx!


Sent from my iPhone using Tapatalk
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:31   #76
Kada se riješe ulice i ceste od rupa i pukotina,možda se nađe i trajnije riješenje.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2020., 17:36   #77
Ovaj gospodin iz ZG je meni rješijo i popravijo curenje panoramskog krova kod A3 g.2013. Dobar je i stručan.. iako nije popravijo odmah prvi put jer kod mene je puknuče bilo i ispod blende između panorame i šoferšajbe.. sad je več pola godine od toga i sve je ok.. ko god ima isti problem neka ide kod gospodina na popravak ili, da na ovlaštenom naruči i ugradi novi. Nikako polovan, jer je velika mogučnost, da če isto curiti..
Craun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2020., 18:09   #78
Lol, koji ovaj

vezano za temu , ja zvao limara nedavno jednog navodno dobroga samo za zamjenu vodilica, kaze da je to izuzetno kompliciran posao, u rangu par tisuca kuna

da mora krov skidat i sve

nis ne curi, zamjenit plasticne vodilice il kaj su vec

MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 10:52   #79
šta, skidanje krova, ovaj je prolupao totalno, možda je mislio na tapecirung pa ste se krivo razumjeli, ali koliko ja znam krovni prozor koji je tvornički urađen ima kadicu u koju je ugrađen dok DIY krovni prozori to nemaju več se montiraju na izrezani krov bez kadice.

stvarno skidanje krova,
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2020., 17:09   #80
Koji je to čovijek ako može broj i koja je cijena bila. imam isti problem...

Quote:
Craun kaže: Pogledaj post
Ovaj gospodin iz ZG je meni rješijo i popravijo curenje panoramskog krova kod A3 g.2013. Dobar je i stručan.. iako nije popravijo odmah prvi put jer kod mene je puknuče bilo i ispod blende između panorame i šoferšajbe.. sad je več pola godine od toga i sve je ok.. ko god ima isti problem neka ide kod gospodina na popravak ili, da na ovlaštenom naruči i ugradi novi. Nikako polovan, jer je velika mogučnost, da če isto curiti..
markofrka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.