Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 12:37   #21
Automat, i to jos multitronic.

Kako se zove onaj drugi? S-Tronic? Bolji izbor.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:41   #22
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
očekivao je prema lovačkim pričama, potrošnju po gradu oko 4 l.




znamo mi zašto je uzo auto sa 130 kW...jer se neće sramotot u nekom od 50-80kW...zamisli šta ni rekle "rodice"..."komšije"...a tek na poslu...
Za takav auto je to sasvim odgovarajuća snaga. Uopće mi nije jasno tko bi kupio a5 slabiji od toga?

Tvojih 50-80kW je primjerenije nekom cliu nego limuzini od 470cm

Potrošnja od 10l po gradu sasvim normalna i očekivana...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:52   #23
pa da...što veći i skuplji auto to veći krkan i seljober - u HR viđeno nebrojeno puta.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:33   #24
Pitanje, koliku potrosnju ocekivati za zglobni gradski bus . tezine prazan 18t.pun28t.staje na svakom semaforu ..plus na stanicama, ima klmu nekoliko desetaka kW....tri alternatora...snazni .ventilator za hladjenje motora,istom se brzinom krece kao i automibil.probajte reci..

Po meni snaga je nebitna za potrosnju, vise svijest i tehnicka rjesenja......Fiesta 1.6 120 benzin konja 2011 trosi litri vise od Jaguara XE 2.0D od 180 konja AWD
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:35   #25
Normalno je naravno, moj 175 ks trosi 8 po gradu, 6 otvorene ceste, ali sve normalna voznja. Kad ga stiscem, bez problema ide na 10 po tradu i 8 van grada
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:02   #26
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa da...što veći i skuplji auto to veći krkan i seljober - u HR viđeno nebrojeno puta.
Ma naravno, evo doktori svi u klijačima i corsama, tu i tamo koji puntilak. Top management mahom u Daciama.

Opak je taj hrvatski jal...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:21   #27
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa da...što veći i skuplji auto to veći krkan i seljober - u HR viđeno nebrojeno puta.
Puno puta, ne uvijek.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:31   #28
Kažu da auto troši točno onoliko koliko daš gasa.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:33   #29
Osobno da vozim Audi nikada potrošnju ne bih spomenuo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:18   #30
Hvala svima na odgovorima.

zbilja ima nas svakakvih od normalnih do manje normalnih, da sada ne ulazim u nikakve polemike pitao sam samo iz jednog razloga da mi slučajno nešto nije uredu s motorom mjenjačom itd. Razlog zato što na svim službenim stranicama koncerna VW-AUDI stoji da taj motor troši od 4,5 do 7,5 u gradu. Hvala još jednom na vremenu i htjenju da pomognete dobronamjerno ili ne.
bosva777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:19   #31
4.5 u gradu? hahahaha. Vic ili?
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:51   #32
kako je netko gore napisa, potrošnja uvelike ovisi o načinu vožnje, ja osobno variram od 4,5 litre do 10 litara, auto 184 PS. ako sam otiša u grad i guža, pa gas od semafora do semafora i tako 2-3 km, jasno da je 10 l potrošnja, ako sam na otvorenoj cesti 90 na sat, bez stajanja i guževe, evo me na 4,5 l

e sada, ako ti je potrošnja uvik velika, onda ne bi bilo zgoreg napraviti kakvu dijagnostiku.

@WXW kako samo više puta čuja, prošla su vremena kada su kupci, ajmo reći premiuma, vozili bez obzira na potrošnju, dokaz ti je Porsche dizel. Svijet se mijenja, još jedino ameri i kakvi entuzijasti voze bez obzira koliko se troši
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 06:16   #33
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa da...što veći i skuplji auto to veći krkan i seljober - u HR viđeno nebrojeno puta.
A i što bolji auto, to veća zajedljivost i ljubomora okoline, neovisno jel vlasnik krkan ili gospodin sa 3 faksa i doktoratima.

U HR viđeno nebrojeno puta. I iz priloženog.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 06:18   #34
@jolekralj

Bez brige i ameri gledaju potrošnju i njihovi auti više odavno nisu gutači goriva kao da prolijevaš u bezdan, ali generalno ne vole dizele. Osim ako moraju vući ogroman kamper ili jahtu. A i onda je u tom segmentu više benzinaca koji ni ne troše nekaj više od dizelskih pandana. I k tome je dizel u većini USA SKUPLJI od benge...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 07:21   #35
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pitanje, koliku potrosnju ocekivati za zglobni gradski bus . tezine prazan 18t.pun28t.staje na svakom semaforu ..plus na stanicama, ima klmu nekoliko desetaka kW....tri alternatora...snazni .ventilator za hladjenje motora,istom se brzinom krece kao i automibil.probajte reci..
Oko 50 litara na sat, kilometri nisu mjerilo za buseve javnog prijevoza.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:20   #36
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa da...što veći i skuplji auto to veći krkan i seljober - u HR viđeno nebrojeno puta.
Ljubomora - gadna stvar
A što bi ti sa 50kW u automobilu od 1600kg? Na prvom brdu bi te prestizali kamioni. Sa 170ks nije u takvom autu seljober nego je to sasvim opravdana snaga za taj auto i što se tiče performansi i što se tiče potrošnje. Da pišeš o 300-400ks onda bi se moglo reći da se radi o preseravanju...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:38   #37
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ljubomora - gadna stvar
..
u hrvatistanu punom kriminala, nepotizma i uhljeba za takvo nešto se kaže ljubomora i zavist ,
dok u razvijenim kulturnim i civiliziranim zemljama se na tako gleda sa stajališta razboritosti.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
A i što bolji auto, to veća zajedljivost i ljubomora okoline, neovisno jel vlasnik krkan ili gospodin sa 3 faksa i doktoratima.

U HR viđeno nebrojeno puta. I iz priloženog.
gospodin sa 3 faksa i doktoratima kad kupi takav auto neće pitat za potrošnju jer mu obrazovanje omogućuje tankanje bez gledanja novčanika.

u hrvatistanu punom čobana koji su iz opanaka obuli cipele (skoro pa salonke) kad oćeš ispast veća faca nego jesi posvuda se raspituješ koliko troši i oćeš li ga moć i odžavat a ne samo tankat!

ti si svoje stajalište već pokazao ovdje.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:53   #38
Koliko vidim čovjek ne brine o potrošnji zbog financija, čitaj malo pažljivije, nego ga zanima da li je to normalno ili je nešto neispravno? A to je ipak bitna razlika...

A ti misliš čovjek se samo hvali pa kao pita za potrošnju Pa onda i ti pitaj koliko troši bugatti i svi ćemo ti biti zavidni
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:06   #39
ne neg pita da se uvjeri dali je nasjeo na lovačke priče - već sam to spomenuo ranije.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:19   #40
ma da, to si spomenuo ti (vrag bi ga znao zašto) i to je već bilo sasvim off topic, a sad ne znaš stat'
čovjek je jasno rekao što ga zanima i dobio je odgovore kojima je rekao da je zadovoljan.
ja bih molio da se ovo zaključa i obrišu off topic postovi, ili bar da se ne piše koješta.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.