Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 16:26   #81
Quote:
traxdata kaže:
malo prije je pojeo oko 100 ml kruške, nisam mogla vjerovati.pa se nacicao još i zaspao ..mislim zapravo da on ni nije gladan kad mu pokušavam dati kašicu..jer dojim svaka 3 sata. sad ću pokušati produljiti razmak između papanja.


bude to islo, mozda je samo morao zaboraviti na to neugodno povracanje.

a mali voli cice, stas'
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:30   #82
jako je slatki kad vidi cicu, odmah onak šiiiirom otvori usta i puca ravno u nju..nema veze el pogodi bradavicu ili ne
sjećam se jednom po noći dok se plakao, ja izvadila sisu, a on odmah na nju. i cica on, cica..a meni sve nešto čudno, ne čujem ga da guta. pa micek moj, kaj zajebavaš, ti uopće nisi gladan, velim ja njemu, a kad ono, on nije uhvatio bradavicu, već aureolu i napravil si je novu bradavicu i to je cical
imala sam sisu sa dvije bradavice
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:33   #83
moja princeza ima 19 mjeseci a pocela je jesti kasice, juhice, pire tek sa 11 mjeseci kako spada
do tada smo bili u ocaju, samo cica te eventualtno rizolino razmucen s vodom sa zdrepanom bananom i frutek jabuka, banana, svjezi sir, naranca.
kako sam ja pocela raditi tako je ona pocela jesti, do tada nikad ni posten obrok ni adaptirano mlijeko
cica jos i danas, kad dodjem s posla te prije spavanja, a sad pije kravlje mlijeko
no ima dana kad opet ne jede pa sam ocajna jer je mrsavica
samo polako, nadji nesto sto djete hoce, probajte bananu
Journal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:40   #84
skužila sam da voli krušku, breskvu i jabuku. bananu ni pod razno
sad ću drmati po tom..mliječna kašica nou vej, općenito baš ne preferira slatko..općenito baš ne preferira niš
znači tek sa 11 mjeseci je počela papati...ajme...

al dobro, moj nije mršav, moj je kompaktan, hehehe..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:13   #85
Quote:
traxdata kaže:
skužila sam da voli krušku, breskvu i jabuku. bananu ni pod razno
sad ću drmati po tom..mliječna kašica nou vej, općenito baš ne preferira slatko..općenito baš ne preferira niš
znači tek sa 11 mjeseci je počela papati...ajme...

al dobro, moj nije mršav, moj je kompaktan, hehehe..

ako ti je ikakva utjeha, ja sam morala bježat iz ulice da bi moj sisoje stavio u usta išta a kad me vidio, hapaljivo se bacio ravno na cicu s urlikom "mama". imao je tad 6 mjeseci, od muke je propričao
gle, ja sam bila jadna sve dok nisam našla jednu super knjigu o hrani bebača gdje su objasnili da je odbijanje dohrane tipično za male sisavce koji uživaju u dojenju. trebat će vremena, al odjednom će počet tamanit sve (ok, u mom slučaju nakon 2 i pol godine )
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:21   #86
Quote:
cuca kaže:
hvala! dijetetu sa 10 mj. nemoze bit dovoljno samo majcino mlijeko!
Zamisljam si da stalno ili non-stop visi po mami.
NISAM JA PROTIV DOJENJA, POBOGU!
brinem se samo zasto se oboje muce sa dopunskom!
potom sam pokusala savjetovati da mu daje prirodnu hranu od stola i da ga pusti jesti koliko oce! ali ograniciti to mucenje!
dobro si napisala, margriz je shvatila kako je ona htjela. naravno da beba s 10 mjeseci treba i drugu hranu ejsti osim majcinoga mlijeka. sam primjer je zeljezo kojega vrlo malo ima u mlijeku i ne zadovoljava potrebu djetata koje raste.

@taxdata, ti pod svaku cijenu hoces da dijete sada jede kasice i drugu hranu, a do jucer je bio samo na cici. e pa to tak ne ide. to je proces koji traje duze vrijeme. daj mu ono sto zeli jesti, sigurno ima nesto sto mu odgovara. nema svrhe siliti ga ako sve opet izbaci iz sebe. pocni s vocnim kasicama koje sama mixaj (napisala si da voli krusku, onda mu mixaj krusku, dok mu ne dosadi )...a onda prijedji polako na drugu hranu.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:25   #87
Quote:
plavva kaže:
ako ti je ikakva utjeha, ja sam morala bježat iz ulice da bi moj sisoje stavio u usta išta a kad me vidio, hapaljivo se bacio ravno na cicu s urlikom "mama". imao je tad 6 mjeseci, od muke je propričao
gle, ja sam bila jadna sve dok nisam našla jednu super knjigu o hrani bebača gdje su objasnili da je odbijanje dohrane tipično za male sisavce koji uživaju u dojenju. trebat će vremena, al odjednom će počet tamanit sve (ok, u mom slučaju nakon 2 i pol godine )
ja se jos dobro sjecam dok si ovo opisivala na forumu.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:27   #88
Quote:
FFE kaže:
ja se jos dobro sjecam dok si ovo opisivala na forumu.
znaš, iz ove perspektive mi se to uopće ne čini strašnim. a tad, ajme majko...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:29   #89
sjećam se i ja postova plavve, čitala sam ih...kao da sam znala
kod nas se možda čak i nešto pokreće, papao je malo prije mliječnu kašicu u kojoj sam mu dodala malo kruške. par žličica, ali vrijednih..
s tim da je prije toga cical
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:32   #90
Quote:
FFE kaže:
dobro si napisala, margriz je shvatila kako je ona htjela. naravno da beba s 10 mjeseci treba i drugu hranu ejsti osim majcinoga mlijeka. sam primjer je zeljezo kojega vrlo malo ima u mlijeku i ne zadovoljava potrebu djetata koje raste.
da, najviše mi je zbog željeza. jer moj bembo nije mršav, dapače
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:35   #91
Quote:
traxdata kaže:
da, najviše mi je zbog željeza. jer moj bembo nije mršav, dapače
čuj, ja bi mu počela dodavat željezo. samo savjet, ne moraš poslušati. sad s ovom pameću, žao mi je što nisam ja svome davala ranije, izbjegli bismo gomilu problema. doduše, kod nas je bila nezgodna kombinacija antibiotika od 2. mjeseca života...

nego, slušaj, uvali mu krušku u svoje mlijeko ili mu napravi kašicu i daj mu da sam proba mlatit po njoj. to je urnebesno zabavno (jer leti na sve strane), a ti mu možeš probati "na galamu" uvaliti pokoju žlicu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:36   #92
Quote:
traxdata kaže:
sjećam se i ja postova plavve, čitala sam ih...kao da sam znala
kod nas se možda čak i nešto pokreće, papao je malo prije mliječnu kašicu u kojoj sam mu dodala malo kruške. par žličica, ali vrijednih..
s tim da je prije toga cical
pa da, malo po malo, daj mu onda samo to, svaki dan. za par tjedan bu sve vise jel i jednom bu se stabiliziralo. moj je uvijek samo htio jesti jedno te isto. imao je fazu kada je samo htio tamaniti prsut i kruh, pa rizu i vocne kasice...evo, tek sada s 3 godine i par mjeseci je pojeo svoje prvo peceno jaje. a prije toga nije htio jaje niti pomirisati.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:37   #93
malo me strah na svoju ruku davati željezo, moram otići do pedice, izvaditi krv. a to nikako da napravim.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:40   #94
Quote:
traxdata kaže:
malo me strah na svoju ruku davati željezo, moram otići do pedice, izvaditi krv. a to nikako da napravim.
pitaj pedijatricu ali mnogi daju preventivno. osim toga, imaš danas vitaminskih sirupa sa željezom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:44   #95
budem sutra prisvratila do ljekarne..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:48   #96
Quote:
plavva kaže:
čuj, ja bi mu počela dodavat željezo. samo savjet, ne moraš poslušati. sad s ovom pameću, žao mi je što nisam ja svome davala ranije, izbjegli bismo gomilu problema. doduše, kod nas je bila nezgodna kombinacija antibiotika od 2. mjeseca života...

nego, slušaj, uvali mu krušku u svoje mlijeko ili mu napravi kašicu i daj mu da sam proba mlatit po njoj. to je urnebesno zabavno (jer leti na sve strane), a ti mu možeš probati "na galamu" uvaliti pokoju žlicu
stvar je u tome sto svaka infekcija povecava potrebu za zeljezom jer je zeljezo sastavni dio enzima u obrambenim stanicama (da sada ne pisem koje). pa kada je dijete ucestalo bolesno (sto je cesto u djecjoj dobi) potrebna mu je jos vise zeljeza.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:50   #97
negdje sam pročitala da manjak žebeljeza može između ostalog uzrokovati i nezainteresiranost za dohranu..tak da brijem.....
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:52   #98
Quote:
traxdata kaže:
negdje sam pročitala da manjak žebeljeza može između ostalog uzrokovati i nezainteresiranost za dohranu..tak da brijem.....
zapravo je dijete onda umorno i bezvoljno, i ne cica, tak' da krivo brijes.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:54   #99
Quote:
FFE kaže:
stvar je u tome sto svaka infekcija povecava potrebu za zeljezom jer je zeljezo sastavni dio enzima u obrambenim stanicama (da sada ne pisem koje). pa kada je dijete ucestalo bolesno (sto je cesto u djecjoj dobi) potrebna mu je jos vise zeljeza.

ma da, al on je hospitaliziran s 2 mjeseca zbog infekcije s e. coli koja se ponavljala još par puta, tako da je do 10 mjeseci bio stalno na antibioticima. a onda je došao vrtić (još je zimska beba) i infekcija na infekciji. ali - da se pohvalim - ja sam si fakat dala truda saznat sve što mogu o prirodnim metodama liječenja i prevencije (a imam i super pedijatricu) tako da mu bolesti u zadnjih godinu i pol mogu doslovno nabrojati na prste jedne ruke. (kuc kuc da ne ureknem)
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 23:07   #100
Quote:
FFE kaže:
zapravo je dijete onda umorno i bezvoljno, i ne cica, tak' da krivo brijes.
jebat ga, onda moj ima višak željeza
ma to sam čitala na rodinom forumu
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.