Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2016., 00:30   #1501
Ne, nego nisu ni čitali. Ok, tu je greška i toga što ne razumije svatko sve(jbg, 80% puka je neuko za uvjete, a želi negdje nešto dobiti), i drži se onoga što im netko kaže, a neki su to koristili Ne piše čak ni sitnim slovima, ali ako ne čitaš, nego slušaš ono što te netko mulja, ili čuješ što želiš čuti, to je problem. Ja jesam imao lošiji rezultat od nekog prosjeka, ali sam radio u timu koji nije radio na taj način, nego sve otvoreno, pa kako završi.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:02   #1502
Pokretanje biznisa nije loša ideja. Mada kada se kaže gdje investirati obično se misli na oročenje na banku, kupovanje dionica te kupovanje plemenitih metala. Je si li razmišljao o tome? Već si spomenuo dionice, a šta je sa čistim zlatom i srebrom te oročivanjem na banci?
eurohttp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:13   #1503
Kome se ti konkretno svojim odgovorom obraćaš?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 21:01   #1504
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kome se ti konkretno svojim odgovorom obraćaš?
Ako na moj post govoriš, prvom pitanju naravno. Nije nitko naveden u quote. hehe
eurohttp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 21:14   #1505
Žena i ja (36 i 31 god) smo zaposleni i imamo poslove sa prosječnim plaćama.
Imamo svoj stan u kojem živimo sami.
Razmišljali smo otići raditi u inozemstvo, ali nam se naša kvaliteta života u Zagrebu jako sviđa i ostajemo ovdje.
Imamo otprilike 30000 EUR koje bi željeli uložiti u nešto.
ja osobno bih htio imati još nekakvu dodatnu sigurnost osim naših redovnih prihoda. Nešto što bi donosilo prihode, ne mora biti puno, ali da redovno kapa lova.
Prvotno nam je ideja bila da kupimo garsonjeru u centru Zagreba i damo je u dnevni najam, ali se toliko apartmana otvorilo i svi se žele baviti sa time sada, tako da sam rezigniran u tome pogledu. Ukoliko bi našli neku garsonjeru od 30000 EUR, mogli bi još eventualno uložiti u nju 10000 EUR.

Imamo dvije stambene štednje. Na oročenje su jako niske kamate. U dionice se ne razumijemo previše. U što da uložimo?
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 21:44   #1506
Druze to pitanje muci sve koji imaju nesto love.
Doba velikih kamata je na zalazu, pa ces morati potraziti alternativu(kao i ja).
Danas imas opciju ulaganje u fondove, na www.hrportfolio.hr imas sve objasnjeno pa citaj i dobro odaberi.
Moguce je ulagati i u dionice u inozemstvu, kao i u fondove preko ETF-ova, ali normalno to nosi i određen rizik.
Google ti je najace oruzje, trazi, educiraj se i odaberi.

Sto se mene tice nakon sto mi istekne orocenje, odlucio sam dio prebaciti u ETF-ove burzovnih indexa, a mozda dio ulozim u neke od hrvatskih fondova.

Normalno ovo vecini izgleda kao svemir, ali u Americi dosta ljudi stedi na taj nacin i do sada su imali duplo vece prinose, vec Hrvati na kamate u bankama.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:29   #1507
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Druze to pitanje muci sve koji imaju nesto love.
Doba velikih kamata je na zalazu, pa ces morati potraziti alternativu(kao i ja).
Danas imas opciju ulaganje u fondove, na www.hrportfolio.hr imas sve objasnjeno pa citaj i dobro odaberi.
Moguce je ulagati i u dionice u inozemstvu, kao i u fondove preko ETF-ova, ali normalno to nosi i određen rizik.
Google ti je najace oruzje, trazi, educiraj se i odaberi.

Sto se mene tice nakon sto mi istekne orocenje, odlucio sam dio prebaciti u ETF-ove burzovnih indexa, a mozda dio ulozim u neke od hrvatskih fondova.

Normalno ovo vecini izgleda kao svemir, ali u Americi dosta ljudi stedi na taj nacin i do sada su imali duplo vece prinose, vec Hrvati na kamate u bankama.

Znam jednog branitelja koji je već 10 godina u mirovini, a ima sada 50 godina.
A sve mu je na broju

On je dobio mukte neke dionice pa je počeo s njima trgovati. Uskoro sa jako dobro ispraksirao i kaže mi da na tramakacijma sa dionicama zaradi mjesečno još jednu mirovinu od 5000 kuna.
Ima čovjek vremena i volje za učenjem, a ne za sjedenjem u krčmi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:12   #1508
Za par mjeseci 8000 eura ce mi sjesti na racun imam 18 godina, upisao sam fax zivim sa sestrom u iznajmljenom stanu (srednjaškola) majka mi radi u Njemačkoj...
Prijedlozi? Ako se obogatim za par godina garantiram 100 000 eura na racunu onome tko mi je dao dobitnu kombinaciju
CRO-DADO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:17   #1509
Evo ti mog prijedloga: pokušaj raditi nešto produktivno i sam otkriti što bi to bilo, a ne čekati da ti netko to pokloni.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:21   #1510
Quote:
CRO-DADO kaže: Pogledaj post
Za par mjeseci 8000 eura ce mi sjesti na racun imam 18 godina, upisao sam fax zivim sa sestrom u iznajmljenom stanu (srednjaškola) majka mi radi u Njemačkoj...
Prijedlozi? Ako se obogatim za par godina garantiram 100 000 eura na racunu onome tko mi je dao dobitnu kombinaciju
Od 8000 eura misliš za par godina napraviti milijune?
U najbojem mogućem scenariju ćeš za 5 godina od te svote napraviti 16000 eura. Primjerice, s godišnjim rastom od 15% (što se smatra izuzetnim rastom), možeš doći za 5 godina do duplog iznosa.

Ja ti savjetujem da potrošiš novac na ulaganje u sebe, bilo kroz nova znanja i vještine, bilo kroz iskustva poput nekog putovanja.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc

Zadnje uređivanje cajna_mjesavina : 15.09.2016. at 15:29.
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:23   #1511
Quote:
hrcvuk kaže: Pogledaj post
Žena i ja (36 i 31 god) smo zaposleni i imamo poslove sa prosječnim plaćama.
Imamo svoj stan u kojem živimo sami.
Razmišljali smo otići raditi u inozemstvo, ali nam se naša kvaliteta života u Zagrebu jako sviđa i ostajemo ovdje.
Imamo otprilike 30000 EUR koje bi željeli uložiti u nešto.
ja osobno bih htio imati još nekakvu dodatnu sigurnost osim naših redovnih prihoda. Nešto što bi donosilo prihode, ne mora biti puno, ali da redovno kapa lova.
Prvotno nam je ideja bila da kupimo garsonjeru u centru Zagreba i damo je u dnevni najam, ali se toliko apartmana otvorilo i svi se žele baviti sa time sada, tako da sam rezigniran u tome pogledu. Ukoliko bi našli neku garsonjeru od 30000 EUR, mogli bi još eventualno uložiti u nju 10000 EUR.

Imamo dvije stambene štednje. Na oročenje su jako niske kamate. U dionice se ne razumijemo previše. U što da uložimo?
Mi ulažemo ono što nam ostane na kraju mjeseca u turističke dionica (Valamar, Arenaturist). Jako smo zadovoljni dobivenim.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:10   #1512
Quote:
CRO-DADO kaže: Pogledaj post
Za par mjeseci 8000 eura ce mi sjesti na racun imam 18 godina, upisao sam fax zivim sa sestrom u iznajmljenom stanu (srednjaškola) majka mi radi u Njemačkoj...
Prijedlozi? Ako se obogatim za par godina garantiram 100 000 eura na racunu onome tko mi je dao dobitnu kombinaciju
evo kako da se jako brzo obogatis, i netrebas mi dati nikakvu nagradu iako ti nece trebati puno vremena do bogatstva (nikakvih "par godina")

kreni stedjeti samo s 1 lipom (!) prvog dana i udvostrucuj stednju svagog sljedeceg dana: prvi dan 1 lipu, drugi dan 2 lipe, treci dan 4 lipe, cetvrti dan 8 lipa, peti dan 16 lipa, sesti dan 32 lipe, sedmi dan 64 lipe, osmi dan 1,28 kunu, deveti dan 2,56 kune, deseti dan 5,12 kuna .....vjeruj mi, od destog dana do milijunasa vrlo brzo-cista matematika!
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:26   #1513
Shvaćaš da odgovaraš na post pisan u 9. mjesecu i da je vjerojatno autor posta (sudeći po ozbiljnosti) već potrošio taj novac na gluposti?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:54   #1514
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Shvaćaš da odgovaraš na post pisan u 9. mjesecu i da je vjerojatno autor posta (sudeći po ozbiljnosti) već potrošio taj novac na gluposti?
u postu je naveo "za par mjeseci", upravo je proslo p e t
ok?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:04   #1515
Ja sam negdje procitao da se isplati ulagat u litij ono od čega se prave baterije za mobitele i ove nove električne automobile.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:01   #1516
Ako si mlad i zdravlje ti je dobro, ja bih ulagao u znanje, prvo u znanje jezika, engleski se mora dovesti na nivo materinjeg - a njemački ili talijanski, na profesionalni nivo - ovisi iz kojeg si dijela Hrvatske. Nakon jezika obavezna edukacija u uskom polju koje ima viziju napretka u budućnosti (kad sam ja studirao bio je IT, danas bio mogla biti biotehnologija/nanotehnologija). Inače sva "manualna zanimanja" nestaju i neće vrijediti (ne vrijede već sad) i preuzimaju ih roboti , umjetni IQ sigurno neće biti za idućih 50-100 godina te će se najviše cijeniti ljudski IQ i iskustvo (čak ni znanje toliko ne, zbog interneta, tražilica..).

Ako si stariji onda bi ulagao u ono što se ne trebaš puno brinuti. Recimo kupiš si manji apartman na moru i daš preko ljeta nekoj agenciji tamo da ga iznajmljuje. To je bar cca 5000 eur godišnje. Sa globalnim zagrijavanjem možda i više jer će se širiti sezona. Agencija sve radi, čisti.. A zimi lijepo možeš uživati na moru. Kad nastupi slijedeća kriza, briga te, imaš nekretninu.

Srebro mi se po grafu isto čini ok (za razliku od zlata) mada neću ništa reći jer nisam u tome.

Ugl. treba napraviti i izmisliti nešto što će puno ljudi koristiti, a da ti netko ne ukrade ideju i rad. Istraživati i tražiti što ljudima treba. Što ljudima treba a ja bi mogao napraviti? Koliko trebam uložiti, financijski, vremenski? Kakve su mi šanse za uspijeh? Kako se zaštititi od intelektualne krađe?

3. mirovinski stup isto nije loš ako firma uplaćuje a stvarno ne misliš ići raditi van. I ne trebaju ti novci prije 50-te.

Dionice, obveznice, štednja, banke, itd. sve to nešto fiktivno meni izgleda (kao što i je), kad dođe kriza dođe i slom pa se može i ostati bez svega toga.

Ustvari mislim da je netko rekao da se obogate uvijek oni koji imaju ljude koji rade za njih. Od svog rada i truda se ne možeš obogatiti. Dakle direktor, manager, treba biti. Znači otovrit firmu. Al tu se opet vraćamo na ono pitanje ideje, proizvoda, te kupaca. Džaba firma ako nemaš kupaca. A za doći do prvih kupaca valjda treba imati i neke poslovne ili prijateljske ili rođačke veze. Ili kakvu zaštitu jer ovdje svi jedan drugom bacaju klipove pod noge.
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:53   #1517
Dakle, imam nekih 20-ak tisuća kn. Zanima me je li to dosta za ikakve investicije, i ako jest, u što bi bilo najpametnije uložiti? U znanje, koje Dameer predlaže, već ulažem i bez tih novaca.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:00   #1518
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Dakle, imam nekih 20-ak tisuća kn. Zanima me je li to dosta za ikakve investicije, i ako jest, u što bi bilo najpametnije uložiti? U znanje, koje Dameer predlaže, već ulažem i bez tih novaca.
Ništa nije premalo za investirati. Druga je stvar koja su ti očekivanja.

Što se znanja tiče, ne znam točno na kakvo znanje misliš kad kažeš da već ulažeš, ali ja bih ti isto savjetovao da prije bilo kakvog investiranja uložiš vrijeme u učenje o investiranju.

Štednja na banci ti može poslužiti kao privremeno rješenje da ti novac samo ne stoji. Iako su kamate na štednju i dalje vrlo male.
filips13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:01   #1519
Quote:
filips13 kaže: Pogledaj post

Štednja na banci ti može poslužiti kao privremeno rješenje da ti novac samo ne stoji. Iako su kamate na štednju i dalje vrlo male.
Ma bježi od tog. Više sam platio godišnje održavanje računa, nego li sam dobio kamata.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:05   #1520
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ma bježi od tog. Više sam platio godišnje održavanje računa, nego li sam dobio kamate.
Kamate jesu male, ali ako ti je alternativa staviti novac u čarapu, ipak ćeš dobiti više u banci.
Npr. za 20k kuna na godinu dana ćeš dobiti oko 265 kn kamata.

Vođenje računa je oko 7 kn mjesečno, ali to je ionako usluga nepovezana sa štednjom.
filips13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.