Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 16:54   #101
da li vi koji imate sindrom iB imate cesce proljeve ili tvrde stolice?
i dali vam se bol u trbuhu nakon wc samo jos pogorsa???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 17:05   #102
nisam čitala cijelu temu...
ali jeste li probali piti Prolife?
__________________
Mama na kvadrat,samo tak ne izgledam...hahahaha~~~~~~~~~
Goga 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 10:03   #103
SINDROM IRITABILNOG KOLONA

Ne znam da li je već otvoren ovaj topic, pa molim moderatora da me spoji na stari ako postoji.

Zanima me da li patite od iritabilnog kolona i kako rješavate problem. Mene redovito gnjavi ujutro... grčenja i proljev. Ne vidim neku povezanost s hranom, ali s nervozom svakako. No, nervozna sam znala biti i prije, ali nikad s ovakvim problemima. Odjednom, preko noći.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 12:41   #104
Bez brige, ima nas dosta! I mene vec par godina muci IBS. Bio sam na 1001 pregledu i sve stima. Evo, da i neke nabrojim: UZV (OK), gastroskopija (lagani kronični gastritis..a ko ga nema danas?!, dakle nista opasno i nije zbog toga), min 5 puta provjera krvi (uvijek sve ok), provokacije na amebe (OK), testiranja stolice i mokrace na sve i svasta par puta (OK), pregled kod 2 gastroenterologa, u VZ i u ZG (ista prica..IBS radi stresa i lose ishrane)..sigurno sam vise zaboravio kaj je sve bilo!

Dakle, uvijek sve ok. Pregledi su bili sa svih strana, od gastro do uroloških i uvijek sve dobro a meni nije dobro.
Isto kao i vecini pocelo pod kraj studija. Samo kaj se ja 100x manje sad zivciram nego prije, valjda je to utjecaj od prijašnjeg stresa.

Kao što je i mišica27 napisala, meni je isto tako. Traje nekih tri..četiri dan da je lose i onda bude sljedecih recimo 10 dobro. I jos uvijek ne mogu skuzit zbog cega se to dogadja. Navecer legnem i sve ok, ujutro sam drugi covjek.. Kod mene je velik problem kaj se stvara zrak u meni a neznam zbog cega. I povezano je sa stolicom, kad je stolica normalna (po boji, mirisu (smradu), kolicini itd) onda je dobro.

Od tableta još trošim Rudakol 3x2 (2|2|2) iako mi ne pomaze puno, probao sam i Kreon, Pankreoflat, pio Nexium radi gastritisa, ProLife..nista ne pomaze.

Ja sam odustao od daljnjih pregleda i trovanja tabletama. Nadam se čudu i vjerujem da ce bit 'kako došlo tako prošlo'!

Lp i sretno!
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:21   #105
dal vi koji imate iritabilni imate bolove u donejm dijelu trbuha oko pupka,,,,,nekad znaju bit grcevi a vise onako te buli da ti je muka i trebas povracat ali nemozes???? tako je meni
i dali vas to zna buditi u noci???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:33   #106
ne, meni ni jedno od toga nije tako..

Bol koja se zna nekad pojavit, i to strašna bol koj traje po 1 min i bude opet dobro, je kod mene recimo nekih 10 cm od anusa. Mislio sam da bi to mozda bila prostata al kad sam bio na UZV mi je urolog reko da je sve ok. A na meni je vjerovat il ne..

Kod mene su crijeva glasna, kao da se neka zivotinja glasa iznutra, ko da nešto hoda po meni unutra. To je najvjerojatnije zrak pa imam taj osjecaj. Dakle učestala krulenja, pucketanja. Pa onda problem sa stolicom. Nekad je sve 5 a nekad moram po 3x na wc zaredom, nekad samo jednom na dan itd.
Bolove i nemam bas.. Jedino kaj sam primjetio da zna nekad bolit onak iznad prepona pa gore i to najvise nakon nekog fizickog posla (ne preteškog) il recimo trčanja.
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:34   #107
crijeva stalno krule, non stop, ko da je u njima nuklearka. Mene muči već tri mjeseca, tri puta se pogoršavalo a prije toga me mučilo godinu dana al drugačije, ticalo se samo želuca, napuhivanja mučnine i povremenih bolova. Sad su u pitanju proljevi i to vrlo nagli. Odjednom dođu grčevi i izluđuje me što nemam sigurnosti kad iziđem da će sve proći u redu. Linex nije pomogao, seldiar jest. Rudakol baš i ne osjećam kao pomoć, uglavnom pijem čajeve protiv proljeva.
pepito25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:26   #108
Jednom zauvijek da završim ovu temu! Imam 22g i sindrom iritabilnog crijeva od svoje 16te godine!!! Punih 6godina, znači negdje od početka srednje. Jedna je stvar sigurna, ovo se NE MOŽE izliječiti, to je psihičko stanje koje se nakon izvjesnog vremena usadi u mali mozak (Autonomni živčani sustav) i ne može ga se kontrolirati. Glavna je posljedica stres (kod mene također: strah on ne polaganja ispita "premda sam faks završio u roku!" ) " Što se tiče osobnog iskustva, vjerujem da nitko živ nema toliko problema i donekle sam se naučio živjeti s time"

Neki od primjera: 50-150 puta dnevno moram prdnuti (samo zamislite koji bed) i ne postoji dan da ne prdim...
3-10 puta dnevno imam stolicu (većinom meku i vrlo malo u više navrata)
Gotovo mi je nezamislivo putovati prijevoznim sredstvom bez WC-a (ako ga nema istog trena mi prorade crijeva i slijedi proljev)
Već sama pomisao da nekud putujem, a pogotovo neposredno prije puta, stolica oštro i nezaustavno proradi!

Moram priznati, naučio sam svoj krug ljudi na vlastiti problem i oni me koliko toliko razumiju (znaju da moram na WC kud god da išli i da će to biti mnogo puta!!!)

Slijedi jedan problem, upravo sam se zaposlio, novi krug ljudi, ista priča a problemi nezaustavni.

Držite se ljudi, nitko nezna kako je to teško, a pomoći nema...

(samo da napomenem, faks sam završio uz pomoć alkohola. Vrlo žestok alkohol (preko 40%) umanji problem trenutačno i pomogao mi je proći pismene i usmene ispite. Inače ne pijem.)
2cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:18   #109
da li vas sa sindrom IC boli trbuh negdje oko pupka i da li se dogada da vas ta bol budi noču???? meni je to bol a da ne spominjem proljeve....
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:37   #110
Ne, ne osjecam nikakvu bol u trbuhu, i hvala bogu nemam problema nocu.
Ja mislim da ipak to ima veze i sa želucem koji u trenucima neizvjesnosti ili iščekivanja luči
velike količine želučane kiseline koje neposredno djeluju na crijeva i dovode do ubrzanog
fermentiranja hrane.

Problem sa tim sindromom je da kada dođe jednom do proljeva i mučnina to više nije moguće
zaustaviti dok se organizam do cijelosti ne iscrpi, a posljedica je psihoza i
stres samog čovjeka koji zna da to ima.

Ako ima još nekih pitanja, vrlo bih rado odgovorio i komentirao taj problem!!!
2cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:20   #111
Ja vec 5 godina imam ovaj problem.Ceste kasaste stolice ,povremene prolive nelagodnost trbuha ,vetrove ,urgentnost.Otkad koristim medicinski jaglen stanje je bolje ipak kad sam pod stresom simtomi su izrazeniji.Calcium carbonate isto smatram za vrlo delotvoran.Sta vi koristite ?
mac78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 08:10   #112
e ja ne kuzim zast doktori cim vide takve simptome odmah kazu "IBS" i idi kuci smiri se odmori i sl. mislim, istina je da stres igra veliku ulogu , ali iste simptome izaziva kandida. Ova stranica daje generalne informacije i sl i kakve promjene u ishrane morate napravit i isto tako koje prirodne suplements mozete uzimat.


http://www.annboroch.com/candida.htm
pompom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 08:24   #113
ibs

Sto se tice IBS-a, nema sanse da vam doktori pomognu. Ali, lijeka ima!

Trebalo bi napraviti test netolerancije na hranu, Poliklinika Analiza, Split.
Test je prokleto skup,mislim da je 2700 kn, al ak se covjek poslije izlijeci, onda nije skup.

Ako to niste u mogucnosti, trebalo bi pisati dnevik prehrane. Npr.izbaciti sve ugljikohidrate(kruh,tjesteninu,grickalice) i mliječne proizvode, pa onda vidjeti.

Ako pak lose reagirate na svu hranu, to pak znaci da su vam crijeva u totalnoj komi i da ste puni losih bakterija, gljivica ili parazita.
Onda trebate izbacit sve secere, bijelo brrasno i mlijecne proizvode, kupit dobre probiotike(ima u tabletama i prahu) i neki antiparazitni ili anti yeast preparat(ima kod nas od Twin Laba)
Proguglajte malo, na engleskom ima puno tih dijeta i preparata.
Probajte jesti sto vise raznih salata (raw food) jer one sadrze puno enzima.

Evo, i meni je bilo slicno, sve me napuhavalo, sad mi je vec dosta bolje. Jos uvijek sam na dijeti. Jedem malo mesa i puno povrca (salate najvise) i razne juhe. Treba se naviknut i bude dobro. SEcere i ugljikohidrate gotovo uopce je jedem jer sam skuzila da mi smetaju, a inace su ugljikohidrati-skrob, hrana za te gljivice i ostale gadove.

Sretno!
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 19:43   #114
I pročitat knjigu Alergije-skrivena bolest, Carolee Bateson-Koch (ima u knjižnicama).

Tamo su opisani svi ti simptomi (napuhnutost,iritabil.crijevo,diarea i sl.), što se zapravo dešava u organizmu i kako se toga riješiti.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:04   #115
Javljam se sa sličnim problemom.I ja sam bila na svim mogućim pretragama, gastro, kolono, pasaža, bakterije, virusi, amebe.... tih parazita nema, pasaža uredna, krv uredna, gastro-gastritis, kolono- dijagnoza je kronični kolitis sa značajkama IBD... moj dokt. sumnja da bi to neki početni stadij chrona, jer na mojim crijevima postoje neke pečaste lezije, tj. neki crveni krugovi...simptomi su mi bili bol u stomaku i stolica sa dosta sluzi... pijem pentazu, budosan, medazol i neki cipro nešto.... sluzi više nema, stolica je uredna... no ostali su mi bolovi koji su smješteni na lijevoj i desnoj strani trbuha, ali dosta nisko, imam osječaj kao da me nešto tamo izunutra štipa, pa probode i stalno mi na tim mjestim žubori unutra, kad prislonim ruku na trbuh, osjetim pod prstima kako mi na tim djelovima žubori, krci, skakuće...čudan osjecaj i čudna bol.... sve si mislim da je to taj sindrom.... šta vi mislite... ?????
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:11   #116
Eto i mene muči taj IBS već god i pol! Kod mene je to počelo nakon završetka faksa i to 2 god poslije, u potrazi za poslom i svim tim silnim razgovorima i testiranjima nakon kojih je svaki put bio razočaravajući odgovor, barem onih koji su ga i poslali! Sada od kada ga imam i ne mogu se više javljati na natječaje jer jednostavno NE MOGU izaći iz kuće koliko me to mući jer kad se i pokušavam spremiti za izlazak crijeva podivljaju toliko da moram ostati doma!
Najgore od svega je to što mi se život preokrenuo totalno, na žalost, na gore da ne mogu više normalno funkcionirati, obavljati većinu stvari koje sam inače prije radila, uostalom i sami to znate po sebi.
Puno toga sam isprobala od raznih probiotika do promjena u prehrani i ništa ne uspijeva!

Bila sam na većini pretraga i sve je u redu, osim što su mi hormoni štitnjače jedno vrijeme bili podivljali ali sad su u redu tako da ona nije uzrok (kako sm pomislila). Imam tahikardiju već duže vrijeme, dr. mi je propisao Lexaurine od 1,5 mg da ih uzimam kad osjetim potrebu tj. kad se javi tjeskoba, nemir i sve ostalo što se javlja kao posljedica tog stanja (IBS-a).
Pomogne mi spriječiti psihozu kada skupim hrabrost da izađem van (mogu izlaziti smo poslijepodne i to ne svaki dan) ali s time da ne smijem NIŠTA pojesti prije toga, crijeva se isprazne totalno i tada malo prošvrljam po kvartu.
Zanima me da li je nekome od vas dr. propisao nešto slično i kako kod vas djeluje?
Rija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:24   #117
I samo bi htjela potvrditi to što kaže 2cool, da nitko ne zna koliko je to stanje teško i onemogućava normalan život.
I iako sam i rekla svim svojim bližnjima za taj problem malo njih shvaća i jednako toliko prihvaća da sam ograničena u mnogim stvarima koje "život znače".
Ali imam veliku sreću što imam osobu, s kojom živim i u vezi smo već 11 god. koja mi je najveća podrška od svih i koja je uz mene svo to vrijeme, jer da nema njega stvarno ne znam kako i koliko bi mogla još izdržat to u što mi se život pretvorio od kada me to "pogodilo".
Rija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 17:17   #118
Počela sam prije mjesec dana piti zelenu magmu u tabletama i mogu vam reći da super djeluje za sada, te vam preporučujem, pa da čujem i vaša iskustva.
Stanje mi se stabiliziralo, tako da nema potrebe da posegnem za ovim tabletama što mi ih je dr. propisao, hvala Bogu .
Pretpostavljam da je pozitivan učinak tableta u sastojcima: sok od mladog lišća ječma, mrkva, ekstrakt od pšeničnih klica i sojine klice. I naravno u pravilnoj prehrani.
Ipak mi je sigurnije i draže koristiti proizvode na prirodnoj bazi, nego nekakvu kemiju...
Rija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:16   #119
ljudi, skroz vas kuzim i slazem se da nitko ne zna kak je tesko i niko te ne kuzi.. ja imam to vec par godina i jedno vrijeme kad bi osjecala da mi nije dobro i da cu dobit proljev suze bi mi pocele ic same od sebe, imala sam tolko izostanaka u skoli, uzas! dodes u skolu, nemiran si, svi te pitaju kaj ti je, a nemres bas svakom rec ''imam proljev'', ljudi te pocnu gledat ko da šugu neku imas... sad sam 3.r i druge godine idemo nekud na maturalac, znate koja me frka lovi???? di je španjolska... ali, meni je pomogla psihoterapija i prezadovoljna sam sa psihologicom i stvarno mi je bolje. ja sam se odvojila od drustva, nisam isla van (bilo mi je neugodno, stalno me prati osjecaj da mi ne bude dobro, da cu dobit proljev), zivot mi je bil nikakav,a sad je malo bolji. i da, bitno je rec da mi je oci otvorila knjiga ''tko je maknuo moj sir?'' (tak nekak se zove), govori o promjenama i nakon kaj sam procitala, otisla sam van, ohrabrila sam se malo itd...
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:20   #120
Dijagnoza;

Gastritis Chronica, GERB, i SIC odnosno sindromiritabilnog kolona.

Samo sada ne mogu razluciti sto to mene boli.... Kad boli

Dali želudac crijeva ili trece

Cim pojedem nesto jace ( pekmez i kruh ) zgrci me i drzi neko vrijeme jedno sat vremena boli.... pa na hitnu po injekcije buscola i peptorana i pusti me onda....

Stvarno mi nije jasno sta me boli

Bio sam hospitaliziran samo me kljukaju sa Controlocom i raznim tabletama...

Užas ne shvaćam ih

A koliko sam zakljucio treba posjetiti psihijatra onaj tko ima IBS odnosno SIC

Ako netko poznaje nekog psihijatra za takve probleme da mi javi... Bio bih zahvalan

lp

mika
Mika BK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.