Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 21:04   #1301
ja nemam bolove bas osim kad me protjera na wc,inace uzasan meteorizam imam,kad sam bila na utz nisu mi mogli sve organe pregledat od meteorizma.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:38   #1302
nakon 4 mjeseca proljeva posljednjih par dana napokon normalna stolica, a bolovi se smanjili, tj. tu i tamo osjetim (boli jedino još na dodir, ali puno manje). uzimam enterosgel, pa sve više nagađam da to ima utjecaja, barem malo. istina da je skup ko sam vrag (160 kn; 5 dana ako se uzima 3 puta na dan), ali eto, ja mislim da mi je pomoglo. prvo pakiranje sam uzimala 3 puta na dan (znači, 5 dana) i sad uzimam 1 na dan (otprilike 5 dana). od kolospe mi je krenulo na bolje (prva 2-3) tjedna, a zatim katastrofa pa sam ih prestala uzimati.
kamilica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:09   #1303
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
često to bude tvrda stolica i jako se napinjem kad ju imam, i potom još imam onaj osjećaj da nisam se potpuno ispraznio
potom 2-3 dana bude tvrda, a onda 2 dana bude proljev....prije jedno 3 mjeseca sam počeo svakodnevno piti ujutro na tašte suhe šljive koje prethodne natopim u vodi, jel po noci i ujutro ih popijem i prva dva mjeseca mi je stolica bila kašasta i redovna, svako jutro u pola 8, međtutim unazad mjesec dana opet sve isto
neredovita stolica, svaki 2-3 dan možda i kasnije, a kad i bude onda je to paćenja na wc-u....i onaj osjećaj da sam se nedovoljno ispraznio i mala bol u predjelu debelog crijeva....znam se skoro uvijek poslije velike nužde oprati vodom zahvaljujem
Ima toga još za probati npr. Iberogast,Colonir.
Da vrlo vjerojatno se radi o SIC-u.

Quote:
maine coon kaže: Pogledaj post
uf, evo prvi put se javljam...moja dr. opće prakse je sumnjala da imam sindrom i.k... do ovog nalaza..
imam iste probleme kao i manchesterff, radila sam gastroskopiju, sve ok, radila msct abdomena, sve ok, samo je u jednom dijelu uzlaznog kolona, u segmentu od 30 mm pronašao se " hipodenzni areal sa zadebljanjem stijenke debljine 8 mm", sada mi je preporučena kolonoskopija..
sada sam cijela u strahu što bi to moglo biti, imate li vi forumaši kakvo mišljenje, hvala puno na odgovorima
MSCT je potpuno bezrazložno rađen,samo nepotrebno zračenje (na osnovu prezentiranih podataka!!)
Niti nevidim razloga zašto se radila EGD.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 10:03   #1304
već 3-4 godine imam dijagnozu iritabilnog crijeva, ali zadnjih mjeseci nisam imala većih problema, donedavno. jutros me npr. boli cijeli stomak, pogotovo gornji dio, ispod rebara, a najjače sa lijeve strane, ispod želudca. je li to normalno za ibs? i, naravno, tri puta sam bila na wc-u otkad sam se probudila.
tritritri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 10:09   #1305
Quote:
tritritri kaže: Pogledaj post
već 3-4 godine imam dijagnozu iritabilnog crijeva, ali zadnjih mjeseci nisam imala većih problema, donedavno. jutros me npr. boli cijeli stomak, pogotovo gornji dio, ispod rebara, a najjače sa lijeve strane, ispod želudca. je li to normalno za ibs? i, naravno, tri puta sam bila na wc-u otkad sam se probudila.
mislim da da. i mene najčešće tu boli.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 12:14   #1306
normalna stvar...ja pijem svako jutro pol litre čaja sa puno meda i limuna, od tada nikakve probavne smetnje nisam imala
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:21   #1307
hvala vam ... a, stolica pretežno tamno zelene boje? normalnog je oblika i konzistencije, ali boja je uglavnom tamno zelenkasta iako nisam jela ništa zbog čega bi mogla biti takva.
tritritri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:42   #1308
Quote:
tritritri kaže: Pogledaj post
hvala vam ... a, stolica pretežno tamno zelene boje? normalnog je oblika i konzistencije, ali boja je uglavnom tamno zelenkasta iako nisam jela ništa zbog čega bi mogla biti takva.
Pat. boje stolice su bijela,crna,crvena.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 23:04   #1309
da li se to uopce moze s icim izlijecit?
zasto imam sad te probleme nakon operacije zuci?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:20   #1310
Savjetovala bih djevojkama da prekontrolisu hormone, ukoliko jos i to niste pokusale. naime, meni je prije par mjeseci dijagnosticiran prolaktinom, uzrokovan jako visokom razinom hormona prolaktina, dobila sam adekvatnu terapiju za to, izlijecila prolaktinom, i ne znam da li je moguce da je zbog toga ali vec najmanje 2 mjeseca sam potpuno zdrava. Raspitajte se malo kod svog doktora je li to moze imati bilo kakve veze sa ovim tegobama, mada ja licno ne sumnjam jer je prolaktin poznat kao hormon stresa, a sam stres se cesto povezuje i sa ovim sindromom. Takodjer doktorica mi je objasnila da prolaktin cesto bude najvisi ujutro, jer je sam period budjenja najstresniji za organizam, a moje tegobe i jesu zaista bile najizrazenije ujutro. Moram reci da mi sad ne smeta vecina stvari koje su mi smetale ranije, gotovo svi bolovi su prestali i puno se bolje osjecam fizicki ali i psihicki. Sretno!
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:12   #1311
Quote:
viable kaže: Pogledaj post
Savjetovala bih djevojkama da prekontrolisu hormone, ukoliko jos i to niste pokusale. naime, meni je prije par mjeseci dijagnosticiran prolaktinom, uzrokovan jako visokom razinom hormona prolaktina, dobila sam adekvatnu terapiju za to, izlijecila prolaktinom, i ne znam da li je moguce da je zbog toga ali vec najmanje 2 mjeseca sam potpuno zdrava. Raspitajte se malo kod svog doktora je li to moze imati bilo kakve veze sa ovim tegobama, mada ja licno ne sumnjam jer je prolaktin poznat kao hormon stresa, a sam stres se cesto povezuje i sa ovim sindromom. Takodjer doktorica mi je objasnila da prolaktin cesto bude najvisi ujutro, jer je sam period budjenja najstresniji za organizam, a moje tegobe i jesu zaista bile najizrazenije ujutro. Moram reci da mi sad ne smeta vecina stvari koje su mi smetale ranije, gotovo svi bolovi su prestali i puno se bolje osjecam fizicki ali i psihicki. Sretno!
ja sam sigurna da ima neke veze s hormonima. sama činjenica da se tegobe uglavnom pogoršavaju za vrijeme menstruacije, govori o tome.
i ja imam povišeni prolaktin, ali nije mi nađen prolaktinom, nego eto valjda je samo stres.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:39   #1312
Meni su hormoni isto ok kontroliram redovito, kod mene je ocito isto od stresa, vidim da cim se nesto nasekiram imam probleme s tim, nekad bolove
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 22:29   #1313
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
ja sam sigurna da ima neke veze s hormonima. sama činjenica da se tegobe uglavnom pogoršavaju za vrijeme menstruacije, govori o tome.
i ja imam povišeni prolaktin, ali nije mi nađen prolaktinom, nego eto valjda je samo stres.
bez obzira sto nemas prolaktinom, prolaktin bi trebala drzati pod kontrolom kako ga ne bi dobila vremenom, ja sam prolaktinom izlijecila ali terapiju za prolaktin cu piti jos bar 2 god., doktorica me unaprijed upozorila na to.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:17   #1314
Angry

Quote:
viable kaže: Pogledaj post
evo ja cu vam reci zasto svi doktori misle da je s njom sve uredu: zato sto ne prolaze kroz ovo sve, zato sto nemaju svaki dan nesnosne bolove, ne prolaze kroz raznorazne situacije i ne dozivljavaju neugodnosti zbog bolova i simptoma koje nosi ovaj "sindrom". Eto, zato je svakom dr.-u najjednostavnije reci - nije ti nista, smanji stres. Ja ne prihvatam niti cu ikada prihvatiti tu teoriju da je to "sve u glavi". Nije i nijedan doktor me u to nece uvjeriti.
baš to,slažem se definitivno..i meni svi govore da je sve u glavi i dok ne riješim sa svojom glavom neće mi bit bolje..kažu samo veselo,nemoj bit tako tmurna..a kakva da budem kad me boli,kad nemogu normalno jest,otić nekud??!! umjesto da se pozabave s tim i da se nađe konkretno riješenje za to,i da nas se spasi muka i bolova koje trpimo..
Ivanaa2405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 11:11   #1315
Ja zivim s ovim s*anjem vec 3,5 godine i definitivno nakon svega mislim da nece proci nikad
pocelo je na faxu, izmjenjivali su se bolji i gori periodi, gori su naravno bili uoci ispita, nastave, bolji kada nebi bilo prevelikih obaveza, onda sam zavrsila fax i nestali svi moji problemi. Mislila sam da je to to, da se vise nece ni vracati, stvarno sam bila sretna, i onda eto pocela raditi i vratilo se u uzasnom,nikad gorem obliku.

Naravno, svaki dan imam obaveze i stres je tu velik i svjesno i podsvjesno tako da organizam reagira na svoj nacin.
Ono sto me osobito muci je da mi je prije Rudakol pomagao a sad mi se cini da je svejedno popijem ga ili ne isti su mi simptomi.
onda sam pocela sa Seldiarom, al i za to mi se cini da sto sam ga vise uzimala sve mi je manje smirivao crijeva, sad ga uzimam samo ako bas ne mogu izdrzati nikako jer me strah ako mi i to prestane djelovati da mi ne preostaje nista drugo nego zatvorit se u kucu i vegetirat

I definitivno ovo s*anje utjece na zivot, upropastava ga skroz jer ne mozes biti normalan ako se ujutro probudis i boli te i muci na razne nacine probava i ne prestaje, ne mozes o nicem drugom razmisljati i stvarno padas u depresiju.

simptomi su mi kao i vecini ovdje najgori ujutro par sati nakon budenja, tako da kad radim ujutro mi je osobita muka, popodne je malo bolje, mada velim nema pravila sve to skupa.

ako se ovako nastavi mislim da mi ne gine terapija nekim antidepresivima i anksioliticima, sto vidim da nekima tu pomaze, jer cu skrenut sa zdravog razuma skroz koliko je sve ovo neizdrzivo
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 12:07   #1316
Znači ima nas. Ja sam prije 3 god bila na kolonoskopiji..rekao mi je doktor da su mi sva crijeva spustena..skoro u maloj zdjelici. a k tome jos mi pise da imam ptozu poprečnog kolona

Ali da..borim se s svime. Ne pomazu ni kapi, ni lijekovi.ni prehrana ..sad sam se opet naručila da obnovim sve pretrage.
__________________
Smiling doesn¨t always mean you re happy. Sometimes, it simply means that you are a strong person
Royksopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 10:05   #1317
znači vrijedi probati ovo koliko sam zakljucio:

1. prehranu promjeniti - ja od sada pa nadalje vodim dnevnik prehrane, pišem što sam jeo taj dan. Ujutro na tašte popijem 0,3dcl toplog Donata Mg, potom nakon pola sata do sat vremena pojedem žitarice sa lanom i probiotičkim jogurotom-najčešće to bude BioAktiv. - žitarice i lan sam kupio u Billi i njih jedem....

2. popodne obavezno pojedem 2 jabuke - pašu mi zlatni deliše i to bez kore, ponekad znam pojesti 2 jabuke i 1 bananu, iako bananu želim izbaciti

3.navečer obavezno prije spavanja popijem zeleni čaj - isto pomaže kod probave

4. prije ručka, ali samo nejga obavezno popijem štamplicu rakije...

5. pazim šta jedem, više bijelog mesa, manje pečenog, više jedem zelene salte za ručkom pogotovo.....pazim da pijem dosta vode dnevno

6. pišem kada imam probavu - kakve je konzistencije. kad bude proljev, kad se mučim, kad je sve ok i tako..i onda vidim što mi paše što ne, i što moram izbaciti iz prehrane

i evo, ovo radim već nekih mjesec dana

IZBACIO SAM sve lijekove i probiotike, jer je to bacanje novaca.....bio sam koristio Enterosgel,Flobioan, i još neke..međutim odustao sam od svega, jer su skupi, Eterosgel mi je bio još nekako najbolji., ali skup...

ovako kupujem jogurt i žitarice plus lan plus zobene pahuiljice i plus voća - jeftiniji je a i zdravije vjerujem

možda da uz sve ovo ubacim ponovono flobion ili Iberogast ili ESPIMISAN...

eto zanimaju me isksutva sa Espumisanom jer ima 25 tableta -i vjerojatno nisu skupe, e sad me zanima misljenje dali pomažu
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:42   #1318
Espumisan je ok cijena, manja k 30ak kn, veca 40 ak ali ih se dosta na dan mora uzimat rekla mi u ljekarni da i do 8 kom da se vidi rezultat to znaci nekih tjedan dana
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 19:43   #1319
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Espumisan je ok cijena, manja k 30ak kn, veca 40 ak ali ih se dosta na dan mora uzimat rekla mi u ljekarni da i do 8 kom da se vidi rezultat to znaci nekih tjedan dana
jesu ti pomogle? jesi osjetila razliku pri korištenju njih? i može li ih se piti tjedan dana i onda stati...ili mora u kontionuitetu
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 21:41   #1320
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
jesu ti pomogle? jesi osjetila razliku pri korištenju njih? i može li ih se piti tjedan dana i onda stati...ili mora u kontionuitetu
ne,nisam ih ni pila ja,samo pitala u ljekarni za njih i koliko dodju,rekla mi da ih se treba neki period ipak piti da se vidi rezultat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.