Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 20:05   #21
dizem temu....

nasa M od prvog dana zna za bebu.. ide sa nama doktoru, pricamo o bebi, mazi i ljubi busu, okolo se vec hvali da ima seku, ali isto ocekujem neku vrstu ljubomore.
procitala sam dobrih savjeta na temi jedino ne znam kako cu uvaljivati ljudima nesto i za nju kad dodju vidjeti bebu...

ona yna da ce bebi posuditi kinderbet, kolica...
moramo samo poceti s privikavanjem na novi krevetic
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 20:53   #22
Ja sam rodila kada je malena imala 3 godine.

Njoj sam prvoj rekla da sam trudna, cijelo vrijeme smo pričale s bracom u trbuhu, pomagala mi je slagat njegovu odjeću, svaki dan je dolazila u bolnicu vidjet nas dok nismo stigli kući (došli smo s darom za nju koji je kao braco tražio da joj kupimo).

Malac je sada 8 mjeseci, obožava ga otkad je došao (i on nju), ako se nas dvije mazimo i on počne plakat sama se ustane iz krila i kaže da odem utješit bracu

Od početka sam ju nastojala maksimalno uključit u sve oko brace, izabirala mu je uvijek pelene (šarene platnene) i pripremala mi ih na krevetu...Nikada se nije bunila dok ga MM ili ja nosamo, jedino je prvih par mjeseci nastojala svog voljenog uju čim se pojavi odvuć u svoju sobu i zadržat samo za sebe

Ništa se ne brini, pokušajte puno o tome razgovarat (ima i par slikovnica na tu temu ), trebalo bi biti ok

Što se tiče gostiju, gotovo svi koji su došli u babinje donijeli su nešto i za nju ( po meni je to i normalno, i mi ako idemo na rođendan u obitelj sa više djece uvijek uzmemo barem sitnice i za djecu koja nisu slavljenici)
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 23:04   #23
Problemi krecu kad mladje dijete prohoda odnosno pocne se vise kretati, kad ima vise interakcije..ta interakcija je nesto prekrasno no i izuzetno zahtjevna i s najvise incidenata. Za to treba najvise zivaca.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:29   #24
Quote:
_ina_ kaže: Pogledaj post
I ja sam tražila više informacija o tome, ali našla sam samo dva odlična savjeta koja toplo preporučam (iz iskustva sa više djece):
1. prvi susret sa majkom nakon poroda - majka ne bi trebala držati drugo dijete u naručju ( jer to je prepreka između njih ), neka drugo dijete preuzme otac, a majka treba odmah zagrliti starije
2. treba iz bolnice doći sa mlađim djetetom i veeelikim poklonom za starije i objasniti da to brat/sestra donosi (u znak dobre volje).

Inače, iz mog iskustva, morat ćete proći period ljubomore, odbacivanja drugog djeteta ( nikada ih ne ostavljati same ), ali nakon nekog vremena se to svede na normalnu mjeru. Moj savjet je da tata preuzme što više obveza u vezi mlađeg, kako bi mama mogla posvetiti svaki slobodan trenutak starijem.A i ima par zgodnih slikovnica ( u svakoj boljoj knjižari) na tu temu - što se događa sa mamom itd.

I nikako dolazak drugog djeteta ne vezati uz neke događaje tipa polazak u vrtić, odvikavanje od pelena...S tim pričekati da se stariji malo navikne na pridošlicu.

Uglavnom, puno sreće!
ovo debelo moram podcrtat,ja sam imala malo manje od 2 god kad sam dobila sestricu i skoro sam je udavila jastukom.
vrištala je i išlo mi je to na živce pa sam hitila veliki jastuk na nju da ušuti
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:06   #25
Ja sam na početku trudnoće i sin od 3 i pol godine već zna.Nisam mogla odoljeti da pričekam i nekažem još dok je rano,jer me još od prošlog ljeta jako često ispituje "a kada ćeš mi roditi malu bebu"..I prije trudnoće on bi smišljao svoje planove,šta će on bebi dati,gdje će beba spavati u smislu da tata mora pogidnuti ogradicu na krevetiću i sl.Za sad vidim da to prihvaća i želi.Mene je strah da ga nenamjerno u onim prvim danima ne zapostavim,valjda neću...
Te imamo jedan problem,on i dalje spava sa nama.Spavaća soba nam je mala i kad dođe beba biti će veliki gužvanac.Ima svoju sobu ali ma kakvi kada dođe spomen na tu temu,samo ponavlja mene je strah,mene je strah.A ja nemam srca na neki način odlučno ga potjerat u sobu i ostaviti tamo,bez obzira na njegove suze.Na tu temu smo razgovarali masu puta s njim i sve to pada u vodu kad dođe mrak i kad treba ostati u sobi.Kako ga tek sad u ovim narednim mjesecima naučiti tome,a da ne pomisli da je to zbog bebe?
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 08:24   #26
Mandy,ajd javi nam se i ti sa svojim iskustvom?kako je izgledao dolazak kući?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 08:31   #27
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Ja sam na početku trudnoće i sin od 3 i pol godine već zna.Nisam mogla odoljeti da pričekam i nekažem još dok je rano,jer me još od prošlog ljeta jako često ispituje "a kada ćeš mi roditi malu bebu"..I prije trudnoće on bi smišljao svoje planove,šta će on bebi dati,gdje će beba spavati u smislu da tata mora pogidnuti ogradicu na krevetiću i sl.Za sad vidim da to prihvaća i želi.Mene je strah da ga nenamjerno u onim prvim danima ne zapostavim,valjda neću...
Te imamo jedan problem,on i dalje spava sa nama.Spavaća soba nam je mala i kad dođe beba biti će veliki gužvanac.Ima svoju sobu ali ma kakvi kada dođe spomen na tu temu,samo ponavlja mene je strah,mene je strah.A ja nemam srca na neki način odlučno ga potjerat u sobu i ostaviti tamo,bez obzira na njegove suze.Na tu temu smo razgovarali masu puta s njim i sve to pada u vodu kad dođe mrak i kad treba ostati u sobi.Kako ga tek sad u ovim narednim mjesecima naučiti tome,a da ne pomisli da je to zbog bebe?


ja sam svoju tako da bi otišla s njom u sobu ili ja ili muž i bila s njom dok ne zaspi,kasnije se maknem ali njoj sam govorila da mama spava s njom u sobi

možete probati i s upaljenom lampicom tokom noći,neku lijepu stolnu lampicu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:40   #28
Ovako ispričati ću svoj slučaj..
Kad sam ostala trudna s 2 djetetom,kćer sam od početka uključivala u svoju trudnoću,govorila joj da će dobiti bracu ili seku,da će se skupa igrati,da će mi ako bude htjela pomagati,vodila sam je i na ultrazvuk i njoj je to bilo lijepo iskustvo,mazila sam ju,imali vrijeme samo s njome,dakle i spavala je s nama u sobi..Mislim da ne bi trebalo dijete staviti u drugu sobu kad bebe dođe,osjećati će se odbačenim..Koliko god vam tada bilo lakše,nemojte to učiniti.Bit je da uključite dijete u sve..Moja je bila jako ponosna na bracu kad se rodio i nije nimalo ljubomorna..Što se tiče buđenja u noći bebe a drugo dijete se isto probudi?moja i nije nešto se budila,ima tvrd san i sve je ljudi stvar navike..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 10:43   #29
Nama drugo dolazi na jesen.
E sad...razlika će biti 2 god i 3 mj. Na jesen V kreće u jaslice (nadam se početkom rujna, odmah) - termin nam je kraj rujna/početak listopada.
Dalje, sređivali smo stan i on dobiva svoju sobu, ovo ljeto, dakle seli iz svog kindača u veliki krevet i u svoju sobu.

To je sve bilo planirano prije nego smo saznali za drugu trudnoću.
Inače je prilagodljiv, pričamo o bebi, iašo je s nama na UZV (iako su puževi u dvorištu ipak bili zanimljiviji ), pitamo ga hoće li bebi posuditi krevetić, kolica i tako - ponekad je odgovor da, ponekad ne I tako.
Ovo s poklonom mi se sviđa, al opet me strah da bi ga sve to moglo strefiti. Probat ćemo najviše moguće ublažiti stvar, Možda kad dođe beba i dok još mm bude s nama doma da ni on ne ide u vrtić, ili možda bolje da nastavi ići...a ne znam. Ovisi kako će mu biti u vrtiću - ja se nadam da će biti super pa bi u toj varijanti njemu lagano dosadilo biti doma kad zna za super mjesto s puno klinaca. Hm..

Imate kakvih savjeta?
I da, u spavaćoj nemamo uvjeta za 2 kindača niti ih želim imati (znači da moram kupiti drugi kindač da bi bio korišten nekoliko mjeseci).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 11:22   #30
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Nama drugo dolazi na jesen.
E sad...razlika će biti 2 god i 3 mj. Na jesen V kreće u jaslice (nadam se početkom rujna, odmah) - termin nam je kraj rujna/početak listopada.
Dalje, sređivali smo stan i on dobiva svoju sobu, ovo ljeto, dakle seli iz svog kindača u veliki krevet i u svoju sobu.

To je sve bilo planirano prije nego smo saznali za drugu trudnoću.
Inače je prilagodljiv, pričamo o bebi, iašo je s nama na UZV (iako su puževi u dvorištu ipak bili zanimljiviji ), pitamo ga hoće li bebi posuditi krevetić, kolica i tako - ponekad je odgovor da, ponekad ne I tako.
Ovo s poklonom mi se sviđa, al opet me strah da bi ga sve to moglo strefiti. Probat ćemo najviše moguće ublažiti stvar, Možda kad dođe beba i dok još mm bude s nama doma da ni on ne ide u vrtić, ili možda bolje da nastavi ići...a ne znam. Ovisi kako će mu biti u vrtiću - ja se nadam da će biti super pa bi u toj varijanti njemu lagano dosadilo biti doma kad zna za super mjesto s puno klinaca. Hm..

Imate kakvih savjeta?
I da, u spavaćoj nemamo uvjeta za 2 kindača niti ih želim imati (znači da moram kupiti drugi kindač da bi bio korišten nekoliko mjeseci).


ovako smo i mi slično,mi smo joj sredili sobu kad sam saznala da sam trudna,ne isplati mi se kupovati dva kindača(tj. još jedan) nego smo joj sredili sobu,odmah smo htjeli kupiti krevete na kat jer mi dva ovako ne stanu znači moraju biti na kat a i ne isplati mi se kupovati njoj manji običan krevet da bi nakon par godina morala na kat tako da smo odmah odlučili za krevet na kat,prije nego smo počeli sređivanje sobe pričala sam joj kako ćemo joj kupiti veliki krevet,kako će ona sama spavati u velikom krevetu i svojoj sobi a da će u kindaču spavti seka kad mama rodi i nakon par dana kad bi ja nju ispitivala tko će gdje spavati lijepo mi je odgovorila onako kako sam ja njoj govorila

i čim smo smontirali sobu odmah smo prvu noć spavali u novoj sobi,ja s njom dok nije zaspala i to je to,doduše i sad spavam s njom u sobi jer me od noćnog pišanja kad se vratim u krevet živcira muževo hrkanje pa nemogu opet zaspati,ja si izvučem pomoćni krevet koji je u ladici i spavam tamo a ona normalno na krevetu na kat ali dolje a gornji će pričekati još par godina naravno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:32   #31
bokte ako jedno pripremaš na dolazak drugog....kako troje pripremiti na dolazak 4-tog?
iz ovog napisanog zaključujem... što je više djece veći problem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:33   #32
Lara jel ti to spremaš?

Valneahana thnx. Mi smo evo tu negdje, moramo iseliti dnevni u potkrovlje i onda on dobiva sobu. Kupili smo i posteljinu na Jurića i svašta, samo da mu uljepšamo prelazak.
Doduše vaša ljepotica je nešto starija, al vjerujem da ćemo OK proći.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:35   #33
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
bokte ako jedno pripremaš na dolazak drugog....kako troje pripremiti na dolazak 4-tog?
iz ovog napisanog zaključujem... što je više djece veći problem
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Lara jel ti to spremaš?
Valneahana thnx. Mi smo evo tu negdje, moramo iseliti dnevni u potkrovlje i onda on dobiva sobu. Kupili smo i posteljinu na Jurića i svašta, samo da mu uljepšamo prelazak.
Doduše vaša ljepotica je nešto starija, al vjerujem da ćemo OK proći.
Gle gle, vuk je promjenio dlaku.
Okrećeš neku novu stranicu?

Lara kad pišaš +?
Pardon da budem ON, oćeš počet pripremat Laricu na bracu/seku?
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 12.05.2010. at 13:42.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:43   #34
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
bokte ako jedno pripremaš na dolazak drugog....kako troje pripremiti na dolazak 4-tog?
iz ovog napisanog zaključujem... što je više djece veći problem
Nakon drugog se to samo reda, više ne bude fora, fora je samo prvi put.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:44   #35
a ne znam
iskreno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:45   #36
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nakon drugog se to samo reda, više ne bude fora, fora je samo prvi put.
zato romi sa tim nemaju problema...
starije priprema mlađe i to tako ide...
najgore je pripremiti prvo na drugo.. zaključujem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:00   #37
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a ne znam
iskreno
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:14   #38
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Gle gle, vuk je promjenio dlaku.
Okrećeš neku novu stranicu?

Lara kad pišaš +?
Pardon da budem ON, oćeš počet pripremat Laricu na bracu/seku?
Ko mijenja dlaku - ti to Lari ili meni?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:22   #39
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Ko mijenja dlaku - ti to Lari ili meni?


Ma Lara ima drugi avatar.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:26   #40
BTW, kako sebe pripremit na dolazak druge maze???

Mene pera ta dilema već neko vrijeme.

Još uvjek sam naime "zaljubljena" u moju pišulju.
Prava sam razmažena mama, tako da ona još spava samnom.
Ne mogu si predočit uopće situaciju da ju moram navikavat na to da će ići spavat sama u svoj krevet.
Kakav će to biti trenutak kad se neću više toliko mazit s njom, kao dosad.
Prale su me slične fore kad sam se trebala ostavit dojenja, jebote ko da sam se heroina trebala ostavit.
Znam da trkeljam, da je to sve normalno za odradit i da neće do faxa spavat samnom, ali ono aaaaaaaaaaaaaaaa moja malaaaaaaaaaaaa bebaaaaaaaaaaaaa.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.