Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 20:58   #261
Kod takvih bi se anketa trebalo potpisati provoditelja istraživanja: studente, možda profesore i definitivno fakultet (odsjek). Zbog vjerodostojnosti, i pristojno je, a govori nešto i o konstrukciji upitnika.

Među sociodemografskim varijablama nema pitanja o stručnoj spremi (jako bitno) i mjestu/županiji rada (nije svejedno je li u pitanju Zagreb ili neki drugi grad/manje mjesto).

Zadnje uređivanje Whereabout : 21.12.2010. at 21:07.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:23   #262
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Kod takvih bi se anketa trebalo potpisati provoditelja istraživanja: studente, možda profesore i definitivno fakultet (odsjek). Zbog vjerodostojnosti, i pristojno je, a govori nešto i o konstrukciji upitnika.

Među sociodemografskim varijablama nema pitanja o stručnoj spremi (jako bitno) i mjestu/županiji rada (nije svejedno je li u pitanju Zagreb ili neki drugi grad/manje mjesto).
Hvala na kritici

Ma ne, ovo nije case study. Rezultati ne budu isli nikome na uvid osim nama dvima, nikakvi podaci zasebno, ne budemo svaki postotak prikazivali niti bude islo pod neko "nase istrazivanje".
Nego imamo temu da li je placa motivacija ili nije. Iz literature brojnih psiholoza se daje zakljuciti da novac nije motivacija, neko naprotiv, da sto je veci novac - to ljudi se ljudi manje zalazu za svoj posao. Procitale smo zanimljive teorije i primjere koji su pokrijepljeni strucnom literaturom i pravim anketama/istrazivanjima i onda smo htjele povuci paralelu sa misljenjima "obicnih" ljudi (citaj NE PSIHOLOGA), znaci samih radnika/zaposlenika da bismo mogle nastaviti istrazivati temu.

S obzirom da je tema jako kompleksna i kontradiktorna, ni nama dvima nije bilo jasno kako to neki xy psiholog veli da novac nije motivacija a po zdravom razumu novac bi bio ogromna motivacija te nismo mogle projekt poceti recenicom tipa LJUDI UGLAVNOM MISLE DA JE NOVAC MOTIVACIJA (od kud da obicne studentice koje se ne bave istrazivanjima to znaju ?!) pa smo htjele napraviti malu anketu da vidimo da li je zaista tako, da li vecina ljudi misli tako, da ne pricamo u prazno il mozda subjektivno, znaci da nas dvije osobno provjerimo misljenja koja smo procitale u literaturama.

Zahvalila bih se svima koji su rjesili anketu, jer smo dobile to sto smo htjele, imamo podatke da zaista svi (95%) zaposlenika smatra da je novac glavna motivacija, i sada mozemo nastaviti radit projekt jer znamo odakle poceti, te smo upravo iz tog razloga napravile anketu - za nasu osobnu upotrebu i shvacanje teme. Neovisna je o fakultetu i profesoru, tema projekta nije nikakvo anketiranje.

Znaci, da skratim moju bibliju ovdje, anketa i njeni rezultati se nece priloziti projektu kolegija vec sluzi samo za nas dvije kao sazeti uvid u misljenja ljudi Jer nam ne trebaju informacije u smislu koga motivira novac, zasto motivira novac, da li motivacija ovisi o strucnoj spremi, o spolu, godinama i slicno, vec samo podatak da li novac motivira zaposlenike - uopce. Ove ostale podatke koje trazimo u anketi vec imamo kao rezultat mnogih istrazivanja diljem svijeta i strucnih case studija. Al naravno, nismo mogle samo jedno pitanje ubacit, vec i neka ostala, povezana, radi boljeg shvacanja i vizualiziranja situacije.

Al jos jednom, hvala na kritici ^^

Zadnje uređivanje *Cupcake* : 22.12.2010. at 00:44.
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 15:35   #263
A, to je kao neko pilot-istraživanje - sretno onda dalje. Nisam ni zamislila kritizirati, samo komentiram po nekim svojim iskustvima - i sviđa mi se što google nudi tu opciju za izradu anketa.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 18:30   #264
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
A, to je kao neko pilot-istraživanje - sretno onda dalje. Nisam ni zamislila kritizirati, samo komentiram po nekim svojim iskustvima - i sviđa mi se što google nudi tu opciju za izradu anketa.
Da, izrada anketa je izvrsna i jednostavna, pa preporucavam svima Ma ne, hvala ti puno, jos nikad nisam radila pravo istrazivanje a mozda jednom ocu pa ce mi tvoj savjet sigurno pomoc
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 19:34   #265
Dragi forumasi

Da li neko zna neki link ili knjigu gdje mogu naci nesto na temu "Historijat kognitivne psihologije"

Unaprijed hvala
shining_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:43   #266
Postoji li ikakva monografija na temu psihologije rata? Konkretnije, zanima me jeli se ikoji psiholog ikad na stručnoj razini pozabavio "mentalitetom ratnika"?
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 08:35   #267
test

Ovo je pisano u potrebe testa iz kolegija Upotreba ict-a. Prilažem link na blogu i link na forumu. Marija Korenić
__________________
homo hominis lupus est!
marijakorenic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:05   #268
pomoc oko literature

Vecer forumasi,

ako ima tko da moze da mi pomogne sa informacijama/literaturom vezano za
nacrt poprecnog presjeka i jeli isto sta i transverzalno istrazivanje u psihologiji
tj usporedba transverzalnog i longitudinalnog

pomoglo bi dosta, hvala
shimzofremnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 02:05   #269
Milas (2005) u Istraživačkim metodama u psihologiji i drugim društvenim znanostima definira nacrt poprečnog presjeka kao jednokratno istraživanje u jednoj vremenskoj točki. Dakle, reklo bi se da je nacrt poprečnog presjeka samo hrvatsko ime za transverzalan nacrt. Možda postoji neka razlika, ali koliko vidim, termini su istoznačni prema Milasu.

Nadam se da ti je to odgovorilo na pitanje.
__________________
What do you despise? By this are you truly known.
—Frank Herbert
Dune, 1965
bakho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:04   #270
Ako netko slučajno može pomoći, bila bih jako zahvalna.

Koji bi bio stručniji naziv za lagani moždani udar?

Zadnje uređivanje maestranza : 21.01.2011. at 19:09.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 17:15   #271
SPSS

Pozdrav, ima li netko uputstva u pdf-u za statistički program SPSS ?
Hvala!
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 17:19   #272
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Postoji li ikakva monografija na temu psihologije rata? Konkretnije, zanima me jeli se ikoji psiholog ikad na stručnoj razini pozabavio "mentalitetom ratnika"?
Imaš skinuti u pdf-u knjigu Psihosocijalne posljedice rata- Rezultati empirijskih istraživanja provedenih na području bivše Jugoslavije, prof. Elvire Duraković Belko iz Sarajeva i suradnika.
Možda to pomogne...
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 12:12   #273
Quote:
cupa5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li netko uputstva u pdf-u za statistički program SPSS ?
Hvala!
Trebas napisati za koju verziju, postoje knjige za svaku verziju kao i od do odredjene verzije
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:37   #274
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Trebas napisati za koju verziju, postoje knjige za svaku verziju kao i od do odredjene verzije
SPSS 19
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:18   #275
Wink traži se mišljenje...

Pozdrav svima! Autor sam e-knjige na temu problema iracionalnih strahova( ponajprije straha o prljavštine i zaraze) te kako se postepeno osigurati od istih. Podjelio bi nekoliko primjeraka gratis, a za uzvrat molim vaše mišljenje te dozvolu da to vaše mišljenje objavim na svojem web prodajnom pismu uz vaše ime i prezime te grad u kojem živite.
Veliko hvala...
autor knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 08:16   #276
Ovo zvuci zanimljivo.. koliko ima stranica?
Trazis ljude iz psiho struke ili ostale? I to se trazi recenzija gotovog primjerka ili ce se jos doradjivati na osnovu komentara?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:46   #277
Društvo, pošto ovdje ima ljudi iz struke, molim vas da mi pomognete oko jednog objašnjenja.. na nalazu mi piše: "distaksija obitelji homoestatička" - wtf to znači? Trebalo mi je pol dana da skužim da se ne radi o homoseksualcima u ekstazi.. fali jedno "k" ..al i dalje ne kužim kaj je pisac htio reći. Oke, kužim otprilike kaj je htio reći, al ne sasvim. Thnx
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:56   #278
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ovo zvuci zanimljivo.. koliko ima stranica?
Trazis ljude iz psiho struke ili ostale? I to se trazi recenzija gotovog primjerka ili ce se jos doradjivati na osnovu komentara?
Nema puno stranica.. Oko 30-tak u PDF-u. Tražim bilo koga tko je voljan dati svoje pozitivno iskustvo i mišljenje nakon što je pročita ( naravno, ako je zadovoljan-zadovoljna sadržajem). Knjiga opisuje moje iskustvo sa fobijama i savjete kako postupati kad se ona pojavi. Ona se neće dorađivati na osnovu komentara jer je ona satkana isključivo iz mog doživljaja i iskustva koje sam prolazio u periodu iracionalnog straha
autor knjige is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:55   #279
Aha, shvacam... evo, ja sam zainteresiran
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:02   #280
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Aha, shvacam... evo, ja sam zainteresiran
ok, pošalji mail a ja ću tebi knjigu. Hvala na iskazanom interesu...
autor knjige is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.