Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 22:02   #1
Povećana minimalna veličina građevinske parcele u prostornom planu

Pozdrav!
Na zemljištu od 375 kvadrata nalazi se kuća, dva kata plus pomoćne prostorije (šupa, garaža) ukupno cca 180 kvadrata. Sve legalno. Prostorni plan grada se izmijenio i sada je minimalna građevinska parcela 400 kvadrata (koeficijent izgrađenosti 0,3 i koeficijent iskorištenosti 0,9).
Htio bih srušiti kuću (i pomoćne prostorije) i sagraditi sve novo. Znate li je li to sad pravno moguće i ako jest, koliko nova kuća može imati maksimalno kvadrata?
Hvala
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 06:42   #2
Minimalna veličina čestice u prostornom planu trebala bi vrijediti samo za formiranje novih, neizgrađenih čestica.

Na postojećoj izgrađenoj čestici trebalo bi biti moguće bez nekih problema izgraditi zamjenski objekt, po uvjetima koji sada vrijede.
Dakle 0,3x375 = 112,5 m2 tlocrtne površine i 337,5 m2 BRP.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 09:36   #3
Pročitaj si cijeli prostorni plan, posebno dio koji regulira rekonstrukciju postojećih i izgradnju zamjenskih građevina te kako regulira postojeće zgrade na parcelama koje ne odgovaraju odredbama prostornog plana. Tu ima raznih rješenja, čak i u istom planu, ovisno o lokaciji građevine/parcele.
Obzirom da budeš ionako trebao ovlaštenika (arhitektu), obrati se njemu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 00:23   #4
Gleda san na onoj stranici di se mogu naći prostorni planovi i koji su dijelovi u građevinskom i to sam skužija po mapi točno di su građevinske parcele.
Iman par parcela u građevinskom dijelu ali meni u papirima stoji oranica,pašnjak i slično znači poljoprivredno.
Također me zanima di mogu točno pročitat kolika mora bit veličina parcele da bi se moglo gradit itd. Znači taj koeficijent. Ima li neka stranica ili moran to tražit od općine?
Isto tako ako su 2 čestice spojene i isti vlasnik računa li se to zasebno ili ka jedna parcela. Ja osobno šta na poljoprivrednom šta na građevinskom dijelu iman i po 4-5 parcela koje su spojene ali različiti broj čestica.
ante88888 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:51   #5
Vidi na stranicama grada ili općine u kojem ti se parcele nalaze, tamo bi trebao biti prostorni plan i ostali relevantni dokumenti.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.