Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 18:24   #41
Quote:
krizia kaže: Pogledaj post
hvala !!!
znači s obzirom da sam unuka ne plaćam?
čini mi se po ovome šta piše...jel tako?
Nisam siguran. Osobno sam bio u sličnoj situaciji pred kojih 7-8 mjeseci, pa iako nisam izgurao do kraja, odustao sam od mogućnosti da budem, da tako kaže, "darovanik" kuće jer bi se moralo nešto platiti (i ne baš zanemariva svota). Ključno je ovo- država NE DA da se izvrši bilo kakva financijska transakcija toga profila, a da ona od tog ne izvuče neku korist (nekakav namet i sl., bar preko bilježnika).

Možda griješim, no bojim se da ne. Pitaj to, najbolje je, u upravi za prihode.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:54   #42
Quote:
Snjeza_zg kaže: Pogledaj post
a moram sam dobru žalbu složiti i nadati se pozitivnom rješenju po mene naravno
Tak je.

Jer u slucaju da su ti odrapili po tablici vecu tarifu, a ti se ne zalis, a jos te nisu ni pozvali,....

Samo naprijed, i javi kaj si sredila.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:24   #43
ovo potomci se odnosi samo na sinove i kćeri??
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:13   #44
Ako bi bilo nekih problema, baka moze prvo darovati majci a zatim majka sa kceri sklopiti ugovor o darovanju. Tako se sigurno ne placa porez.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:07   #45
naravno da cu se javiti, danas moram sloziti zalbu i poslati i vidjeti ishod svega, samo me zanima dali placam izlazak komisije i kaj ja znam kakve jos troskove?
Snjeza_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:16   #46
Ako kupujete nekretninu mozda mozete i platiti nekome da vam sastavi podnesak
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 14:37   #47
Quote:
Snjeza_zg kaže: Pogledaj post
samo me zanima dali placam izlazak komisije i kaj ja znam kakve jos troskove?
Brijem da ne.

To bi bilo previse.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:57   #48
Evo koga zanima, danas sam se cula sa poreznom upravom vezano uz tu parcelu kaj sam kupila da vidim da li se moze ista napraviti po pitanju zalbe i tako to. I zena je bila vrlo ljubazna i procitala mi je specifikaciju kako su to oni procijenili i nemrem vjerovati, po drzavi to vrijedi skoro duplo vise nego sto u stvarnosti mogu dobiti za to i po tome su oni to rjesenje donesli. Ako se zalim komisija moze izaci van i to se ne placa ali mi je zena rekla da necu nista s time postici jer su i tako oni uzeli najminimalniji iznos koji drzava smatra da je trzisna vrijednost. Pa sada da covijek bude pametan
Snjeza_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:08   #49
Unhappy Hitno! porez na promet nekretnina!

2001 godine sam platila puni porez za stan od 63 kvadrata u Zagrebu u kojem sam živjela sa malodobnim sinom, stan je bio u novosagrađenoj zgradi i riješili smo si stambeno pitanje.

2006 taj isti stan prodajem i kupujem kuću u V.Gorici od cca 115 kvadrata gdije živim sa dvoje malodobne djece. Sad mi je stigao porez od 14.000 kuna na razliku kvadrata pošto su me samo oslobodili do 80 kvadrata!

naravno nemam ni 1 posto od te svote da platim porez rok za žalbu koju sam krenula pisat mi je 30 dana,

molim vas pomozite kako da me oslobode u potpunost plačanja poreza.

znam da cmoljenje i kukanje da sam single mama i da su mi primanja manja od 3000 kn i da mi dijeca nemaju oca i bla bla bla, njih u poreznoj ne zanimaju treba mi nešto čvrsto za kaj da se primim!!!

help people!!!!
__________________
"Priroda nam je dala dva uha, ali samo jedan jezik: da bismo više slušali, manje pričali"
stumble.angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:35   #50
Koliko Ja znam ima neka kvaka sa tim da imaš samo jednu nekretninu u kojo živiš i niti jednu drugu!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 02:23   #51
dobro ti ide sa 3000.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 02:00   #52
Oslobadjanje placanja poreza na promet nekretnina, hitno

Rok za prijevu je 30 dana a mene zanima da li se gleda od dana kada je potpisan ugovor ili od dana kada je ugovor ovjeren?
Moj ugovor je potpisan 30.06. i sutra je mozda istek roka, ali jos nisam bio kod javnog biljeznika i ovjerio.
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:10   #53
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
Rok za prijevu je 30 dana a mene zanima da li se gleda od dana kada je potpisan ugovor ili od dana kada je ugovor ovjeren?
Moj ugovor je potpisan 30.06. i sutra je mozda istek roka, ali jos nisam bio kod javnog biljeznika i ovjerio.
Mislim da rok teče od dana ovjere kod javnog bilježnika.
lucija80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:58   #54
od ovjere
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:37   #55
Porezna uprava Split - prvo se gleda (ako ga ima) datum potpisa ugovora
Porezna uprava Sibenik - isto kad je potpisan ugovor
Javni biljeznik u Zadru - gleda se od dana kad je ovjereno

E pa ko tu sad koga, kako da znam pravu istinu?
Naime danas mi je bio zadnji dan za prijavu za porez na promet nekretnina i za zahtjev od oslobodjenja poreza, nisam stigao prijaviti novo prebivaliste jer je red bio ogroman a radili su samo do 14 h....
Znaci ako se gleda od dana potpisa ugovora zakasnio sam jedan dan pa bi me zanimalo kolike su kazne, da li je kazna manja ako je u pitanju 1 dan kasnjenja ili je svejedno, kazne su iste?
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:55   #56
Evo sto sam nasao:
"Nakon zaključenja kupoprodajnog ugovora, kupac je dužan porez prijaviti nadležnoj poreznoj upravi u roku od 30 dana uzimajući u obzir datum s ugovora."
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 09:47   #57
moraš im se hitno javiti jer ćeš bit u prekršaju...

mene su tražili 30 dana od sklapanja kupoprodajnog ugovora, ne od ovjere.

valjda ovisi o pravnim službama, kako koja županija/grad.

ipak nisi trebao toliko čekat, al to je već druga tema....nadam se da ćeš uspjeti i proći bez posljedica
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 17:51   #58
evo rijesio...
ugovor sam potpisao sredinom 7.-og mjeseca, a datum na ugovor nisu mogli staviti dalje 6.-og.
Na kraju sam sve uspio srediti, kazne dobijaju oni koji kasne i dobiju poziv od porezne i nakon njega se ne odazovu.........
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 18:20   #59
kupoprodajni ugovor

Kupujem oranicu za gradnju obiteljske kuće na podrucju od posebne drzavne skrbi. Vlasnik 1/1, sve ok, čeka vlasnički list u gruntovnici.
Ja ću zemljiste kupiti kesom.
Molim Vas ako netko ima Ugovor za kupnju zemljišta da mi pošalje na mail
[email protected]
dali moram platiti porez na tu oranicu?
kiki_toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:29   #60
ugovor imaš kupit u narodnim novinama
o čemu se pisalo 3 milijuna puta na ovom pdf-u

kao i o plaćanju poreza, al ostavit ću ti otključan topic jer se radi o području od posebne državne skrbi


nije mi jasno, kupuješ zemlju, plaćaš je kešom (i virujen da se ne radi baš o 1000kn) na njoj ćeš radit obiteljsku kuću (dakle, nije da ti se kocka sa svime tim) a nemaš 200 kuna za pravni savjet u odvjetnika
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.