Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 13:25   #161
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Na koju je foru Mjesec = tijelo ?
Pa gdje god sam čitala o njemu, stajalo je da on predstavlja emocije, plodnost, ženski princip.Prvenstveno emocije.
Stalno neka proturječja. Što je sad na kraju točno !?
ovako Hermione. Prvih 7 planeta označavaju naše tijelo i našu konstituciju.

No osnovne dvije sile koje formiraju život u svojoj osnovnoj formi su Sunce i Mjesec. Sunce je naš svjesni ego, naša vitalnost, no voda sačinjava preko 80 posto ljudskog tijela. Dakle, na najosobnijijoj i vrlo fizičkoj razini naše Sunce i Mjesec predstavljaju naše fizičko tijelo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:25   #162
hahahah a da pošaljem pacijenta sa tranzitom Saturna na Sunce na operaciju da smanji krvarenje

heheheh malo se šalim nemojte uzeti za zlo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:37   #163
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
...a ja tvrdim da je bitan dobar tranzit...
Imaš i kratko pamćenje, dovoljno je samo malo pogledati nazad i naći tvoju tvrdnju :

Quote:
zvjezdoznanac kaže:
npr.Jupiter uvijek donosi povoljne okolnosti a Saturn ograničenja i teškoće.
Prilično djetinjasto tumačenje planeta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:58   #164
Ah, muškarci!
Ostanu 15 min. sami na topicu i već zarate!
Dečki, duboko udahnite, smirite se i iskoristite konstruktivnije svu tu energiju.Npr., da meni pomognete.

Dakle, imam pitanje koje glasi: na koji se način pomoću tranzita može vidjeti hoće li izvjesna ljubavna veza na pomolu procvjetati ili svenuti ? Prijateljica mi se trenutno nalazi na toj raskrsnici i ne znam što da mislim.Tranzitni Ne joj je u 5. kući, a natalno joj Ne radi trigone na konjunkciju Ve/Ma u 11. kući. Također, tranzitni Neptun joj opozicionira Veneru. Vladar natalne 5. kuće - Uran trenutno joj je u 6. kući. Na koji način to protumačiti !? Hvala!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:01   #165
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Ah, muškarci!
Ostanu 15 min. sami na topicu i već zarate!
Dečki, duboko udahnite, smirite se i iskoristite konstruktivnije svu tu energiju.Npr., da meni pomognete.

Dakle, imam pitanje koje glasi: na koji se način pomoću tranzita može vidjeti hoće li izvjesna ljubavna veza na pomolu procvjetati ili svenuti ? Prijateljica mi se trenutno nalazi na toj raskrsnici i ne znam što da mislim.
To ti nemoze nitko reci.
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:21   #166
mene je ovaj marsov tranzit (u konjukciji mi je (do jučer ) bio sa natalnim saturnom, a još uvijek je s natalnim marsom) skoro doveo do ludila.
strašno nešto.
nije ni čudo kad je mjesto radnje 12. kuća.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:03   #167
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako sam samo imala filing da ćeš doć’. .
ma kladim se da to svakome kažeš
jednom sam morao doć ... saturnovo peglanje po mom marsu u 6. polju praktično nisam ni osjetio a mislio sam da će boljeti ko vrag. valjda zato kaj radim u profesiji koju moj djevičanski mars a i saturn u vagi vole - dvostrano računovodstvo
ali ima saturn još bar godinu dana peglanja po 6. kući.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada je tranzit Marsa u pitanju jako ovisi o tome kako stoje ostali spori planeti u odnosu na osobne. Jer nije Marsov tranzit sam po sebi "bizaran"...pače brz je i njegov ujecaj je lako prepoznatljiv. Zato jer potiče nagle, smione i dinamične pothvate, no kako će se odraziti u pojedinačnoj natalnoj karti ovisi o tome kako ostale spore planete stoje u odnosu na njega. Opak je ako ima podršku big bosova, a ako ne on sam po sebi ne djeluje "sudbonosno". Potiče želje, žustrinu, energiju i smionost.

Mars u scorpio inače je žestok, izdržljiv i neumjereno izražava svoje strasti i kao što si rekao postaju vidljive one skrivene aktivnosti. Ako je u konjunkciji s Suncem povećava izdržljivost i prohtjeve te u tom periodu treba njegovati umjerenost, a za važne odluke potražiti razborit savjet sa strane.
dan kad mi je mars došao točno na sunce desio se jedan fajt, doduše samo verbalni ali vrlo, vrlo bitan. u stilu "ovako stvari stoje" "što se praviš, ti si ustvari takva i takva" i sl.
razborit savjet sa strane ? a zato me kužiš

elem, oko tranzita marsa, još malo pa će doći do urana.
a moj uran na 29 stupnju škorpiona, 8.kuća, u kvadratu s mjesecom u 12. kući
pa se pitam, da li da uzmem godišnji i odem u samostan na tjedan dana na neko izolirano mjesto bez ljudi, žena posebice ?

Zadnje uređivanje cici mici : 11.11.2008. at 12:13.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:43   #168
Smile

Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
a moj uran na 29 stupnju škorpiona pa se pitam, da li da uzmem godišnji i odem u samostan na tjedan dana na neko izolirano mjesto bez ljudi, žena posebice ?
Ista situacija, dodushe mozda ja da pobjegnem od kuce, inace ce biti mrtvih
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 12:50   #169
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
ma kladim se da to svakome kažeš
...daj mi onda objasni zašto sam prošli tjedan, tj. u četvrtak otvorila tvoj profil?
Quote:
saturnovo peglanje po mom marsu u 6. polju praktično nisam ni osjetio a mislio sam da će boljeti ko vrag. valjda zato kaj radim u profesiji koju moj djevičanski mars a i saturn u vagi vole - dvostrano računovodstvo
ali ima saturn još bar godinu dana peglanja po 6. kući.
Kako stojiš s zubekima?
Quote:
dan kad mi je mars došao točno na sunce desio se jedan fajt, doduše samo verbalni ali vrlo, vrlo bitan. u stilu "ovako stvari stoje" "što se praviš, ti si ustvari takva i takva" i sl.
razborit savjet sa strane ? a zato me kužiš
Šta...ispucao si se?
Quote:
elem, oko tranzita marsa, još malo pa će doći do urana.
a moj uran na 29 stupnju škorpiona, 8.kuća, u kvadratu s mjesecom u 12. kući
pa se pitam, da li da uzmem godišnji i odem u samostan na tjedan dana na neko izolirano mjesto bez ljudi, žena posebice ?
To će ti brzo proći.

U svakom slučaju dobro je da tih dana ne radiš s elektrikom, ako si doma nemoj mjenjati žarulju, ni stavljati cilit u WC ....a nije dobro niti putovati, niti baviti se sportom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:01   #170
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...daj mi onda objasni zašto sam prošli tjedan, tj. u četvrtak otvorila tvoj profil?

Kako stojiš s zubekima?

Šta...ispucao si se?

To će ti brzo proći.

U svakom slučaju dobro je da tih dana ne radiš s elektrikom, ako si doma nemoj mjenjati žarulju, ni stavljati cilit u WC ....a nije dobro niti putovati, niti baviti se sportom.
Da se malo pohvalim Jučer mi je bio Mars u egzaktnoj konjukciji sa Neptunom u 6.kući(vladarem moga Merkura koji je i vladar ascedenta i Marsa, vladara 6.kuće), i digao sam cijelu kuću na noge! Starom sam rekao šta ga spada, sestra je zbrisala u sobu, a od danas sam i svečano bez prava na hranu(stari mi je rekao da više neće kuhat za mene jer sam bezobrazan) a sestra me izbjegava u busu(iako njoj nisam ništa direktno rekao). Inače, ja sam se vratio živjeti sa njima prije 7 mjeseci nakon neuspjele veze (zajedničkog života) i prilagodio sam se u svemu(najviše zbog toga jer sestra ima malo dijete) ali jučer sam popucao iako sam znao da mi Mars dolazi na Neptuna, eto nekad ni astrologija ne pomaže Valjda ću se odseliti dok mi dođe Marsova opozicija na Neptun, inače će letiti zidovi
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:46   #171
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...daj mi onda objasni zašto sam prošli tjedan, tj. u četvrtak otvorila tvoj profil?
ne znam ... možda ti falim, pitaš se gdje sam, i tome slično ?
zločest sam, ne zamjeri.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako stojiš s zubekima?
e znaš kaj, mislio sam da su te fore sa saturnom i zubima/kostima nekaj kaj je jednostavno floskula, ali već preko pola godine uopće ne mogu zagrist na lijevu stranu ali baš nikako ... zubar mi sredio skoro sve ali ono kaj je popravio kao da i nije...i dalje boli i strašno osjetljivo. jel ima neko vrijeme kad se sređuju zubi ? jer još trebam jednu nadogradnju ... najrađe bi otišao da mi povade živce i da sam miran al opet i to će me jednom koštati ...

tak to bude, jupiter i slatko, al saturn je neumoljiv ...



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...Šta...ispucao si se?
tako nekako raskrstio sam s nekim stvarima i trpljenjem tuđih upadanja u moje još prije, ali ovdje je bio slučaj likuše vage sa saturnom u prvom polju i svojim pain in the ass pristupom, dijeljenjem besmislenih savjeta, a koja bi iz firme već davno odletila, jer je neotesana, da nije bilo mene koja se jedino meni svidjela, da ne kažem da sam se sažalio nad jadnicom, doslovno imbecil kojeg sam vadio iz govana 100 puta i onda mi još bude jebeni krpelj. ... opustio je i bio joj utočište a ona mi nakon svega toga krene šefovati ... ma kakva crvena krpa pred bika, srećo, to možeš probati samo jedanput, drugi put te neće biti.


druge strane, malo je falilo da u subotu navečer nisam još jednu budalu koja je našla da se potiho sprda na moj račun, naučio pameti. a kaj je najbolje, ta me namjera još nije prošla...
nekako me previše idiota poušava upravljati prema svojim željama i to me strašno ... ne nervira, nego tjera da ih naučim pameti ...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju dobro je da tih dana ne radiš s elektrikom, ako si doma nemoj mjenjati žarulju, ni stavljati cilit u WC ....a nije dobro niti putovati, niti baviti se sportom.
glavno da nije ljudski faktor ...
aha. sportom se već dugo ne bavim, jedino kaj sam krenuo na
i vidiš, sad sam se sjetio, kaj je fakat interesantno, par dana prije nego kaj mi je mars sjeo na sunce, dobio sam novu kolegicu na poslu, kojoj sam mentor, a ona se baš bavila plesom (a njen mars ima egz. konjukciju na moje sunce)

Zadnje uređivanje cici mici : 11.11.2008. at 19:28.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 19:39   #172
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
e znaš kaj, mislio sam da su te fore sa saturnom i zubima/kostima nekaj kaj je jednostavno floskula, ali već preko pola godine uopće ne mogu zagrist na lijevu stranu ali baš nikako ... zubar mi sredio skoro sve ali ono kaj je popravio kao da i nije...i dalje boli i strašno osjetljivo. jel ima neko vrijeme kad se sređuju zubi ? jer još trebam jednu nadogradnju ... najrađe bi otišao da mi povade živce i da sam miran al opet i to će me jednom koštati ...

tak to bude, jupiter i slatko, al saturn je neumoljiv ...
Po ovome što si napisao pa zubi su ti živi krš. ...možda ne bi bilo loše zbog svega da točno poslikaš što se nalazi ispod.


P.S. Dobro ti je ovo s povađivanjem živaca....baš lijepo opisuje tranzit Saturna preko Marsa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:19   #173
mislim na živce od zuba ... jer dobio sam plombe ali nije mi povadio živce ("da zub ostane živ" ) pa su zubi sad čisti ali bilo kakvu razliku u temperaturi osjetim u mozak

kad je pametno da sredim zube do kraja, slike već imam, samo čekam da se naručim.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:38   #174
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
mislim na živce od zuba ... jer dobio sam plombe ali nije mi povadio živce ("da zub ostane živ" ) pa su zubi sad čisti ali bilo kakvu razliku u temperaturi osjetim u mozak
Bože tebe....znam. Stomatologija mi velika ljubav.

Ja npr. ne razumijem ljude koji idu "sređivati zube". To znači da dugo nisu bili kod zubara, jer ako osoba ima više od jednog zuba da je "promakao" u procesu kvarenja to znači da se zapustila. A kada Saturn godinu dana pegla po nekom području onda on "naplaćuje" nemar i ranije zaostatke. Zato mislim da bez obzira na obzir to moraš dobro sve pregledati i inače i zbog svoje astrološke kombinacije i zbog specifičnih tranzita.

P.S. Ako te boli na toplo-hladno može biti svašta....a često zna biti i vezano za zubno meso, npr. džep (meso koje se upali između dva loše modelirana zuba) ili ogoljeni vratovi zuba od mesa, koji nastanu zbog pogrešnog pranja zubi (to često bude kod ljudi koji imaju jak Mars pa preveć' drljaju ).
Quote:
kad je pametno da sredim zube do kraja, slike već imam, samo čekam da se naručim.
Što prije to bolje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:25   #175
odlično.
samo gledam da promijenim sadašnjeg zubara, veoma je dobar ko čoek al mislim da mi treba pravi znalac da me barem ne boli više. ovaj je to uradio ali nije ni pitao jel me boli. a baš sam išao k zubaru da mi sredi zube da mogu normalno gristi i jesti bez obzira na temperaturu, šta me muči već jedno pola godine.
ubija me u pojam da je to toplo-haldno počelo kad mi je plomba ispala, onda mi ovaj napravi novu, normalno, odvali mi pola zuba i onda ne bude nikakve razlike, i dalje je osjetljivo.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:31   #176
Evo moja svježa iskustva s tranzitnim Jupiterom.

Dok mi je bio u 1. kući, počela sam se zanimati za astrologiju i širiti vidike, prvenstveno na području duhovnosti, koja ranije nikada nije bila u središtu mog osobitog interesa.
Dakle, duhovno širenje. Ali na žalost i fizičko. Sva sam otekla kao bumbarica, a praznici tek dolaze.

Čim se Jupiter pomolio na vrhu 2. mi kućice, sa više strana su se otvorile prilike za zaradu koje će se realizirati u narednih godinu dana, dok mi je Jupiter u drugoj. Kada mi u trećem mjesecu tranzitni Jupiter intimno dotakne natalni, također smješten u 2.-oj, napisati ću nova iskustva, ako ih bude.

E, da, a kako mi je Venerica lepršala 1. kućom, par dana sam se tako cifrala kao da se spremam na modnu pistu, a ne, što ja znam, baciti smeće.

Od tranzita inače imam Pluton u 1., Uran i Neptun u 3., ali njihovo djelovanje, naravno, slabo osjećam. Saturn mi se smjestio posred devete kuće, ali u pravom tajmingu jer taman u tom periodu trebam odraditi najteže ispite na fakultetu. Zna on gdje treba.

Zadnje uređivanje Hermione Granger : 17.11.2008. at 12:36.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:35   #177
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Ah, muškarci!
Ostanu 15 min. sami na topicu i već zarate!
Dečki, duboko udahnite, smirite se i iskoristite konstruktivnije svu tu energiju.Npr., da meni pomognete.

Dakle, imam pitanje koje glasi: na koji se način pomoću tranzita može vidjeti hoće li izvjesna ljubavna veza na pomolu procvjetati ili svenuti ? Prijateljica mi se trenutno nalazi na toj raskrsnici i ne znam što da mislim.Tranzitni Ne joj je u 5. kući, a natalno joj Ne radi trigone na konjunkciju Ve/Ma u 11. kući. Također, tranzitni Neptun joj opozicionira Veneru. Vladar natalne 5. kuće - Uran trenutno joj je u 6. kući. Na koji način to protumačiti !? Hvala!

Evo da si sama odgovorim: ništa od toga. A sve je tako lijepo izgledalo i bila sam uistinu sretna zbog svega toga. Na kraju sam se ja rasplakala, a dotična frendica me morala tješiti. Izgleda da taj mali, '' zločesti '' Neptun ne donosi veliku ljubav nego velike zablude i nesporazume.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:55   #178
Uh, jeste, Neptun ti zamagli razum, pa lako završiš idealizujući ljude. Onda, kad se Neptun skine, bude ovako: . Meni je, kao Jarcu, bilo jako teško priznati da ponekad kad mi dođe Neptun, umem da idealizujem pogrešne persone . Što se mene tiče, to vreme je idealno za posvetiti se muzici, slikanju, bezazlenim maštarijama i slično .

Meni je tranzitni Jupiter sad u konjunkciji s natalnim Jupijem, bolesna sam do koske . Ono, doneo mi je para, ali sam se od rada 15h dnevno i razbolela. Počinjem da ga svrstavam u malefike . Lepše mi bilo kad je bio u Strelcu, pare stizale, a nisam ništa radila .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:07   #179
Ovo je nevjerojatno!!
Upravo sam saznala da su mi u nekim kataloškim narudžbama na rate nešto dvostruko uračunavali, a ja naravno nisam skontala, i sada će mi vratiti lijepu sumicu novca. Mislim, ovo je totalno čudno. Prvi puta u životu uspoređujem događaje u životu sa tranzitima i funkcionira.

Ista, u pravu si što se Neptuna tiče. Na trenutak sve izgleda bajkovito i idealno, a već slijedećega trenutka zastor padne i sve poprimi običnu sivu boju svakodnevice. I sve je isto kao prije, bez ljubavi, samo što si tada još i povrijeđen. Reći ću prijateljici da radije kupi štafelaj.

Zadnje uređivanje Hermione Granger : 17.11.2008. at 13:24.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:18   #180
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Uh, jeste, Neptun ti zamagli razum, pa lako završiš idealizujući ljude. Onda, kad se Neptun skine, bude ovako: . Meni je, kao Jarcu, bilo jako teško priznati da ponekad kad mi dođe Neptun, umem da idealizujem pogrešne persone . Što se mene tiče, to vreme je idealno za posvetiti se muzici, slikanju, bezazlenim maštarijama i slično
Ili dobrotvornom radu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.