Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 10:53   #1
Što kad kupanje postane problem?

Dragi moji trebam pomoć. Naša mišica sad ima 6 tjedana i otkad smo došli iz rodilišta "vodimo rat" s kupanjem. Čim ju počnemo skidati počinje plač, ljutit, tako jak da pocrveni i ostaje bez zraka, nikakvo umirivanje ne prolazi. Temperatura u prostoriji je idealna, po knjigama, vode isto tako, pokušali smo i umatanje u pelenu prije urona u vodu,nije gladna da bi to bio razlog jer smo pokušali i kupanje sat vremena nakon dojenja ali ništa ne pomaže. Dok ju uspijemo namočiti plač se nastavlja i za vrijeme prematanja i oblačenja a o nekakvom mazanju i masaži naravno nema ni govora. MM i ja smo već jako tužni zbog toga pa ako je netko imao takvo iskustvo pomagajte!!!!!
Magdalena2609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:59   #2
slicno. skidanje je bilo uzas, svako prematanje dreka.
mi ga nismo kupali oko mjesec dana, i onda jos dva mjeseca svaki drugi dan. obrisala bih ga vlaznom krpicom cijelog i osusila, sto brze moguce.
dakle, svaki dan smo ga poceli kupat s 3 mjeseca i otad gusta
nije volio bit gol nikako, a sad se ne da obuc :rof:
e da, i masazu smo poceli s 3 mjeseca.

moj savjet: u prvih 3 mj cini samo ono sto mislis da moras, i sto brze moguce. novorodjencetu je vazno samo da je suho, nahranjeno i da mu je toplo. bilo kakvu neugodu osjecaju kao bol. proci ce kad se navikne.
i ne budi tuzna sto te ne ferma pet posto dok place, to dolazi kasnije
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:44   #3
Re:kupanje beba

Hvala puno, stvarno smo već došli do toga da nam je koma dok dolazi vrijeme kupanja, osobito jer je inače prekrasna vesela beba i oko svega drugog uključujući i povremene grčeve ju uspijemo umiriti, ali kupanje je prava muka
Baš si nas utješila pa hvala još jednom
Magdalena2609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:14   #4
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post

... moj savjet: u prvih 3 mj cini samo ono sto mislis da moras, i sto brze moguce. novorodjencetu je vazno samo da je suho, nahranjeno i da mu je toplo. bilo kakvu neugodu osjecaju kao bol. proci ce kad se navikne.
i ne budi tuzna sto te ne ferma pet posto dok place, to dolazi kasnije
Apsolutno podržavam. Moji su se derali od same pomisli na kupanje, ali nikada ih nisam stavljala u kadicu dok ih nisam smirila (to je ponekad znalo trajati i više od sata). Kupali smo se kad smo stigli (o svakodnevnom kupanju nije bilo spomena do cca tri mjeseca). Kasnije smo uveli red, a danas jedno i drugo u pola osam stoje u kupaoni u redu i cekaju tusiranje ili kupanje.... Ništa silom, dobiva se samo kontraefekt.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:55   #5
moj se isto derao kad je bio malil kad ga je trebalo kupati, a sada se dere kad ga izvadimo iz vode. mogao bi biti čitav dan u vodi i prskati na sve strane.
ne znam kako možeš to spriječiti osim ovoga što ti je napisala zmijica, što brže sve obaviš i svi sretni i zadovoljni
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:20   #6
da li ga kupaš uvijek u isto vrijeme? pitam jer ti možda ima grčeve. ja sam Niku u početku kupala u 8 navečer, isto je tako bilo kao tebi, da bih tek nakon nekog vremena skužila da u to doba ima grčiće, pa ga kupanje dodatno iritira. otkad sam to skužila kupam ga ranije, prije grčića i frajer uživa
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:01   #7
moj maleni se isto nije volio kupati kad se tek rodio. dok nisam u jednoj knjizi procitala da male bebe smiju i pod tus.
prvo bi sve sredila, temp u kupaoni, tus pritisak i toplinu onda bi se ja prva skinula - on naravno cim sisu vidi mogu i bombe padat vise nista nije vazno
onda s njim u narucju pod tus, mali je to obozavao. samo zatvori oci i uziva. kad bi nanjusio ciku znao je i sisati pod vodom.
jos lakse je bilo kad bi i tata dosao pod tus, jedan ga drzi a drugi samponira..

sad je veliki i pretezak pa se kupa sam u kadici bez problema
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:43   #8
Moj Leon se kupa skoro od prvoga dana u tus kadi iako imamo i kadicu ali mi je ona komplicirana dok je napunim, pa temperatura vode i prostorije pa ovo pa ono, a ja uđem s njim u tus kabinu okupam ga i super mu je a mm ga ceka vani sa toplim rucnikom. Ne buni nam se za kupanje i obozava biti gol i pod vodom a ljeti nam se nije dao van iz mora!!!

Zadnje uređivanje putnica : 01.03.2008. at 18:23.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 21:06   #9
BAs sam to i ja htjela predloziti,ja sam sa obje svoje curke od prvog dana isla u kadu ,napunila ljepo vodu,zagrijala sve kako treba i zajedno sa bebicom u kadu,ona na cici i uzivale su obje,sad se same kupaju
Bome i ja bi se derala da me neko stavlja u onu malu tvrdu kadicu,hehe
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:45   #10
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
da li ga kupaš uvijek u isto vrijeme? pitam jer ti možda ima grčeve. ja sam Niku u početku kupala u 8 navečer, isto je tako bilo kao tebi, da bih tek nakon nekog vremena skužila da u to doba ima grčiće, pa ga kupanje dodatno iritira. otkad sam to skužila kupam ga ranije, prije grčića i frajer uživa
a kod nas baš obrnuto..kad bi imao grčiće nestali bi čim ga stvaim u vodu....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:59   #11
aj to je normalno, kasnije ja skuzih iz prica drugih jer mi isto nije bilo jasno sto mala visti kad se skida i kupa, jer je prva od prvog dana obozavala, al kazu djeca u maminoj busi su na sigurnom i toplom i kad ih razgolicujes ne pase im pa se bune, ali brzo pocnu uzivat, moja vec sa nekih mjesec i pol-dva
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:27   #12
Re:

Ma hvala vam svima na savjetima, ja se probala držati knjiga pa je dijete plakalo. Sad već tri dana ne plačemo mazi se na cici dokle hoće, direktno ju s cice stavljamo u vodu i uživa ko velika! Našli smo recept koji prolazi, a knjige nek se fućkaju!!!! Mi uživamo!!!!!
Magdalena2609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:33   #13
ista stvar
tek sa 6mj je zavolio vodu
do onda nam je pomoglo
http://www.deltababy.be/products/gb_easybath.html
dsalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:56   #14
Bartol voli vodu od prvog dana i sto je duze u kadi to je sretniji , ali prvih cca mjesec dana se derao kada bi ga izvadili kao da mu je hladno ijako temp nikad nijje bila niza od 28 ali toga vise nema. Sad je najsretniji kada je gol, kad se kupa i kad se tata i mama glupiraju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 11:56   #15
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post



moj savjet: u prvih 3 mj cini samo ono sto mislis da moras, i sto brze moguce. novorodjencetu je vazno samo da je suho, nahranjeno i da mu je toplo. bilo kakvu neugodu osjecaju kao bol. proci ce kad se navikne.
i ne budi tuzna sto te ne ferma pet posto dok place, to dolazi kasnije
potpisujem
genie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:24   #16
a ovi moj curetak se obozavala kupati do prije mjesec dana -(sad ima 16 mj)

a ovo zadnje vrijeme mi mm pomaze dok ju kupam--dere se za poludit
cak sam susjede obavijestila o deranju-da ljudi ne pomisle svasta,e
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:04   #17
mi Leonu kupili ovo
http://www.turbolimac.com/Products/T...-94120407.aspx
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:01   #18
super mi je to i planirala i ja kupit, ali mi imamo tus kadu i kako nisam najbolja u procjenjivanju proporcija, kad sam ju napunila skuzila sam da nam ne treba
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:18   #19
problemi s kupanjem



dragi moji, nisam uspjela naći temu (isprika moderatoricama ako mi je nešto promaknulo ) pa ću otvoriti temu o problemima s kupanjem...

naime, moj frajer ima 2 god i 7 mj i panično se boji, ne samo kupanja, nego i samog ulaska u kadu!!! ali, ono što je najfascinantnije jest činjenica da tako NIJE bilo od prvog dana! u početku se volio kupati, dapače! onda, odjednom (preispitala sam sve moguće situacije, što je moglo dovesti do toga i vjerujte mi, nije imao NIKAKVU traumu) jednog se dana jednostavno počeo bojati kade i kupanja! već smo ludi od svega.... ne da niti kosu prati, to je urlanje do kraja svemira, sve se bojim da nam susjedi ne pošalju soc. radnika jer nam dijete tako urla....

ima li tko slično iskustvo, što se radili, kako ste si pomogli....??? inače, mali ne da ni šišat kosu, to je isto "doživljaj" svoje vrste... frizerka veli da to nema veze ni sa kakvom traumom nego je jednostavno stvar klika u glavi, koji će se desit kad ON odluči i tada bi sve trebalo doći u normalu.... pomagajte!!!!
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:44   #20
Ista stvar i kod mene.Obožavao je kupanje, a onda odjednom vrisak pri ulasku u kadu. I kumin klinjo je isto tako.Vele da je faza, ko i mnoge druge.Prije ga nisam mogla izvadit van, a sad ni čut u kadu.Imao je 2 god i 3 mjeseca. A pogotovo je zamrzio tuš.Prali smo se s kadicom vode i trljačicom neko vrijeme jer je strah od vode bio nevjerojatno jak, sav bi drhtao pri samom spomenu kupanja.Dok se volio kupati imao je gumene Pigleta, Tigera i Winnia za društvo u kadi. Znala sam donijet u dnevnu sobu kadicu plastičnu u kojoj sam ga kupala ko bebu, napunit je vodom i stavit ta tri frenda i plastičnu šalicu, on se s njima igrao i kupao ih, ali izvan kadice.Pa priča: vidiš kak se oni kupaju, uživaju, pa staviš malo pjene.Moj klinjo inače nevoli kad mu i kap vode padne na majicu, pa traži da ga presvlačim.S tim sam računala, jer u igri s frendovima u kadi nema šanse da se ne smoči. Pa onda skinemo majicu i bodi jer su mokri, pa hlačice. Nije odmah upalilo, a kad sam ga uspjela stavit u kadicu plakao se i urlao, ali kad je sjeo, nisam ga mogla skoro sat vremena izvadit više van iz vode. Sad je opet sve ok i sam traži navečer da se idemo kupati. Još smo u toj kadici, ali bar se kupamo.Evo jučer sam ga kod mame morala baš u kadi oprati, i opet se plakao, ali se i smirio.Samo treba polako s njima da im taj strah nebi još više povećali.Probaj i ti s nekim trikovima, ali ne prenaglo.Bude došlo to na svoje, ja sam mislila da se neće htjet do osnovne kupat kak je to bilo kod njega, ali evo prošla je i ta faza.Sretno.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.