Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 18:57   #81
tako je i moja srednja.ima 2 i pol i jedva 13.
a najstarija imala 20 sa godinu i pol. i do 4 i pol nije dobila ni grama. samo se rastegnula.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:26   #82
Visok je oko 108-110
Nemre on tak dugo mirno stajat da ga izmjerim
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:18   #83
Nastavak price.....:-)
Sinoc se momak budio svaka 2 sata, pomalo doji i u plac dok ne prducne:-) Ranije je kakio svaki dan i po dva puta, sad svaki drugi, treci dan sto znam da je ok za dojenu bebu i sve bi bilo dobro samo da ga ne muce vjetrovi u medjuvremenu. Negdje sam procitala, mislim ovdje na forumu, da treba okretati bebu na trbuh, sto nekad upali, lakse mu bude. Inace spava na leđima. Ima jos koja dobra ideja?:-) Negdje su savjeti za probiotikom, negdje linex baby???
Da malo stanem u obranu svoje pedijatrice..:-) - zena je stvarno strucnjak,al eto,opet mi nisu bile jasne neke stvari - davanje vode ga kao treba zavarati da barem doji svakih 3-4 umjesto 2 sata, nocu pogotovo...Al kad to kod nas eto neeee ideeee
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:27   #84
Nemam vremena čitat cijelu temu,naslov me je privukao.Moj stariji sin je rođen sa 3780.Svaki mjesec u početku je dobivao oko kilu.Ubijali su me u živce,sa pričama da je debel...Jača beba je bio,i sad kao dečko je jači ali u grupi u vrtiću nije se izvajao svojim izgledom od večine.Sad ima 4 god i 20 kila.Nije debel,već je onako stasito dijete...jako,čvrsto.Želim reći da ljudi toliko znaju preuveličavati i praviti dramu oko nekih stvari,pa bili to i doktori čak.Kao da se to kod djece koja svaki dan rastu nemože promijeniti u jednome danu.Treba samo paziti koliko i kako se hrane.Moj recimo jakooooo voli jesti,ali tu sam ipak ja da pripazim,objasnim ponekad i zabranim ali i jakooooo voli plivanje i vodu,pa smo spojili ugodno sa korisnim upisavši ga na plivanje
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:43   #85
Moj mali koji sad ima 4 godine ima 22 kg i 120 je visok...Ko beba do godine i pol je bio onako buckast al nikad nije bio predebeo i nikad mi niko nije rekao da je debel iako je mjesecno dobijao po kil ...u stvari on ni nemoze bit debel jer ima visinu....sa godinu dana imao je vec 15 kg al posto je visok nije bio bucko...Onda je kilaza stala i evo do sad je dobio samo 7 kg...Meni je on bas zgodan i nesmatram da je sad mrsav....
A imam susjedu koja ima curicu ko moj sin i mala je uvjek bila bucka slatka....i sad je debela i to dobro a i visoka je....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:43   #86
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post

Može i dojena beba bit predebela. Znam za slučaj mame koja je malcu svaki put kad kad bi zaplakao dala cicu i mali sa manje od 6mj imao 13 ili 14kg
Završio u Vinogradskoj na odjelu za probleme u prehrani zbog pretilosti, a bio isključivo dojen.
i ja sma svaki puta dala cicu pa mi djete nije bilo pretilo, a to sto je zavrsio na metabolickom sve govori - znaci djete ima neki poremecaj metabolizma a to nema veze sa dojenjem jer i da je jeo flasicu svaka 3 sata bilo bi isto 100%
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 10.02.2011. at 11:51.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:03   #87
To su sve gluposti (naravno ne pričam o stvarnom problemu debljine ili neuhranjenosti).

Najbanalniji primjer - moja i mala od cimerice iz bolnice - dan razlike.
Njena ima 8500gr i 67cm, moja 7500gr i 70cm.

Za moju manje-više svi govore kako je mršavica, a za njenu da je debela
Koji moron moraš biti da kažeš da je beba debela. I neš mi ti razlike 1kg.

Jedna od najboljih izjava što sam čula za težinu djeteta je bila od forumašice Puffko koja živi na Novom Zelandu - ona je rekla da tamo nikada ne komentiraju veličinu bebe iz jednostavnog raloga što ima svega - od ful sitnih beba kineza do polineških beba divova koje se rađaju sa 6kg

A kod nas sve mora biti ko na traci.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:08   #88
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
To su sve gluposti (naravno ne pričam o stvarnom problemu debljine ili neuhranjenosti).

Najbanalniji primjer - moja i mala od cimerice iz bolnice - dan razlike.
Njena ima 8500gr i 67cm, moja 7500gr i 70cm.

Za moju manje-više svi govore kako je mršavica, a za njenu da je debela
Koji moron moraš biti da kažeš da je beba debela. I neš mi ti razlike 1kg.

Jedna od najboljih izjava što sam čula za težinu djeteta je bila od forumašice Puffko koja živi na Novom Zelandu - ona je rekla da tamo nikada ne komentiraju veličinu bebe iz jednostavnog raloga što ima svega - od ful sitnih beba kineza do polineških beba divova koje se rađaju sa 6kg

A kod nas sve mora biti ko na traci.
slažem se i sa jednim i sa drugim.Naš narod je takav,glup i primitivan.
Ali evo baš tako za mog sina kao bebu su govorili da je debel.I to ne onak iz milja,tipa "vidi bucke bucu-buci",nego "baaaaš je debeli,kaj jede," i što je još najgore onda im je fora kak on hoće lijepo jesti pa si je svaka šuša mislila da može uzet za pravo da mu neš da jesti..muka mi od glupih ljudi
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:30   #89
Ja smatram da nema debele bebe ma koliko ona bila bucka (osim ekstrema ,naravno) ...
Beba je beba...to se poslje sve nekako izvuce do 4te godine...
Ja sam bila bas bucka ko beba a i debela sam bila sa 5-6 godina...Kad sam krenula u skolu imala sam 37 kg
Nakon pol godine sam se prepolovila...kad sam krenula u prvi srednje imala sam 46 kg i bila visoka 172 ....Bila sam bas mrsava....
I uvjek sam bila mrsava dok nisam rodila....U stvari zatrudnila
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:31   #90
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
i ja sma svaki puta dala cicu pa mi djete nije bilo pretilo, a to sto je zavrsio na metabolickom sve govori - znaci djete ima neki poremecaj metabolizma a to nema veze sa dojenjem jer i da je jeo flasicu svaka 3 sata bilo bi isto 100%
Sorry, al meni je ovo u oba primjera Pa ne plače dijete samo zbog gladi pa da mu se stalno daje cicat, al to je već off
a malom je dijagnoza pretilost i to zbog prejedanja
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:44   #91
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Sorry, al meni je ovo u oba primjera Pa ne plače dijete samo zbog gladi pa da mu se stalno daje cicat, al to je već off
a malom je dijagnoza pretilost i to zbog prejedanja
pa moje djete nije plakalo bezveze nego jedino kada je bila gladna a to je bilo svaka 2 sata, flasicu ka i dudu nikad stavila u usta jer nije htjela i dizao joj se zeludac, nosenje nije pomagalo i nism aimala ni vremena nosakat je po kuci i ne vidim nista loseg u dojenju djece na zahtjev jer djete nije robot ili budilica da ga se programira kako nama pase nego se majke moraju prilagodit ritmu djeteta

I meni je pedijatrica govorila da zasto mu ne dam vode, ma koje facking vode pokraj prepunih sisa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:46   #92
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa moje djete nije plakalo bezveze nego jedino kada je bila gladna a to je bilo svaka 2 sata, flasicu ka i dudu nikad stavila u usta jer nije htjela i dizao joj se zeludac, nosenje nije pomagalo i nism aimala ni vremena nosakat je po kuci i ne vidim nista loseg u dojenju djece na zahtjev jer djete nije robot ili budilica da ga se programira kako nama pase nego se majke moraju prilagodit ritmu djeteta

I meni je pedijatrica govorila da zasto mu ne dam vode, ma koje facking vode pokraj prepunih sisa
I moje je dojeno na zahtjev, al je mali bio fakat kenjkava beba i puno puta je plakao a da nije bio gladan, plač gladi je baš bio drugačiji od ostalih.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 00:06   #93
I mene je privukao naslov ove teme.

Moja bebe ja rodjena sa 4600 g i 54 cm, u rodilistu je pala na 4200. Nismo uspjeli sa dojenjem, na adaptiranom je mlijeku. Sa mjesec dana je imala 5100g i 57 cm, sa 2 mjeseca 6100 i 61 cm, sa 3 7300 i 65cm, sa 4 8200g i 69 cm, sa 5 8600 i 70 cm, sa 6 9100 i 74 cm.. Sad ima 7 mjeseci pa cemo vidjeti...
Meni izgleda veliko, nema nabore na tijelu. Pedijatrica je zadnji put rekla da je na gornjoj granici. Mene je frka jer ja cijeli zivot imam problema sa tezinom, a znam da je od krupnog do debelog samo jedan mali korak.
Sad se okrece ko mali zvrk, jos ne sjedi, al kad je na trbuh povlaci nogu pod trbuh, tako da se nadam da ce uskoro propuzati pa da ce se onda usporiti rast.
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 08:22   #94
moj je isto imao sa 6mj - 9kg i 73 cm, pedijatrica i vise no zadovoljna

nikad nam nista nije rekla u vezi tezine, dapace .. otpusna nam je 3950/52cm i po mjesecima smo imali cak i vise nego vi do ovog 4mj(ja dojim od pocetka)
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:33   #95
Quote:
Boni kaže: Pogledaj post
I mene je privukao naslov ove teme.

Moja bebe ja rodjena sa 4600 g i 54 cm, u rodilistu je pala na 4200. Nismo uspjeli sa dojenjem, na adaptiranom je mlijeku. Sa mjesec dana je imala 5100g i 57 cm, sa 2 mjeseca 6100 i 61 cm, sa 3 7300 i 65cm, sa 4 8200g i 69 cm, sa 5 8600 i 70 cm, sa 6 9100 i 74 cm.. Sad ima 7 mjeseci pa cemo vidjeti...
Meni izgleda veliko, nema nabore na tijelu. Pedijatrica je zadnji put rekla da je na gornjoj granici. Mene je frka jer ja cijeli zivot imam problema sa tezinom, a znam da je od krupnog do debelog samo jedan mali korak.
Sad se okrece ko mali zvrk, jos ne sjedi, al kad je na trbuh povlaci nogu pod trbuh, tako da se nadam da ce uskoro propuzati pa da ce se onda usporiti rast.
Pa moj stariji sin je isto bio sa kilazom tako i stvarno nije bio ovako na izgled debela beba...sto ti kazes nije uopce imao te nabore po tjelu
Nikad mi pedica ni iko nije rekao da je debel ili izvan nekih kriterija...
Ni sad nije debel neg je mrsuljav...Sad sa 4 godine ima 22 kg i 120 cm visok...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:24   #96
moja je rođena prerano i naravno jako sitna...prvih sam mjeseci slušala kako je mala, pa kako je mršava jadna, sitna...većinom me sa žaljenjem gledali
e onda kad je počela dobivati na težini, sad je najednom buco
neki dan kod pedijatra u čekaoni jedna mama govori svojoj maloj od cca 2 god: "ajde, odi vidi onu bebu bucu tamo"
a mislim da smo stvarno taman: kod zadnjeg vaganja 10mj i 9300gr na 74cm. je, ima rolice po rukama i nogama, ali mislim da je to normalno kod beba, nije to nikakav znak pretilosti

u svakom slučaju, htjedoh reći, nikad ne valja zato se ne obazirite puno...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:42   #97
e i da nadodam: moja dobiva u prosjeku po kilu mjesečno, tek zadnjih dva mj nešto manje...prva dva mj je dobila po 1500gr, jednom 1200gr...rekao naš pedijatar da se to priroda za sve pobrine i regulira - neki ravnomjerno dobivaju, neki dobiju u početku puno pa stagniraju, bitno je sam da je beba zdrava i zadovoljna
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:13   #98
Quote:
Filomena2 kaže: Pogledaj post
Nastavak price.....:-)
Sinoc se momak budio svaka 2 sata, pomalo doji i u plac dok ne prducne:-) Ranije je kakio svaki dan i po dva puta, sad svaki drugi, treci dan sto znam da je ok za dojenu bebu i sve bi bilo dobro samo da ga ne muce vjetrovi u medjuvremenu. Negdje sam procitala, mislim ovdje na forumu, da treba okretati bebu na trbuh, sto nekad upali, lakse mu bude. Inace spava na leđima. Ima jos koja dobra ideja?:-) Negdje su savjeti za probiotikom, negdje linex baby???
Da malo stanem u obranu svoje pedijatrice..:-) - zena je stvarno strucnjak,al eto,opet mi nisu bile jasne neke stvari - davanje vode ga kao treba zavarati da barem doji svakih 3-4 umjesto 2 sata, nocu pogotovo...Al kad to kod nas eto neeee ideeee
Tvoja pedica je stručnjak, al oprosti za dojenje nije. Kakva voda s 3 mjeseca? Hajd popi vode pa mi reci jel si gladna nakon toga. Osim toga, ako misliš da je dijete žedno, a traži dojiti unutar 2h od zadnjeg podoja, daj dojku koju nisi davala u zadnjem podoju. Meni je recimo patronažna rekla da bebe mogu biti žedne od masnijeg mlijeka pa da tako radim ( zbog toga jer je ono prvo mlijeko vodenije..). I to ne znači da se dijete neće htjet utješit dojkom ako ju nešto muči nakon slijedećih sat vremena....
Kaj da ti velim. Moja se znala nacicavati pa ispovraćati, pa smo prošli štrajkove - svašta i shvatila sam da je puno lakše kad beba hoće dojiti nego kad satima ( >5 h) neće dojiti a ima cca 3 mjeseca. S 3 mjeseca bih očekivala skok u razvoju, a ne štrajk. Ubilo me.
No, a da vi nemate skok u razvoju?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:18   #99
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
e i da nadodam: moja dobiva u prosjeku po kilu mjesečno, tek zadnjih dva mj nešto manje...prva dva mj je dobila po 1500gr, jednom 1200gr...rekao naš pedijatar da se to priroda za sve pobrine i regulira - neki ravnomjerno dobivaju, neki dobiju u početku puno pa stagniraju, bitno je sam da je beba zdrava i zadovoljna
ovak je i moja mala, hebate je dobivala na tezini kao sloncica a bila je bome i puna slaufeka po nogama i rukama a eto je sada sa 19 mjeseci na 12.5 kila ali je visoka pa slaufeka vise nema ni u tragovima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:36   #100
I mene privukao naslov, pogotovo sto sam malo opterećena dijetetovom kilažom......ne bih htjela da ima problema s težinom... ali sa 6 mj imao 9,5 kg i 71 cm i bome mi smo dobili špotancije od pedice da je debeli....pa nije ga namjerno tovim....ima 4 obroka i strogo kontroliram sto i kako jede....s tim da je od 4 mj do 6 mj tj vagan sa 6 i 3 tj dobio 1 kg....ranije dobivao puno više.....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.